Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Fényezés


Alex0403

Recommended Posts

Szia!

Vizezd be a felületet, fogj egy függöny darabot, kézmosó ultra derm-et tegyél kis vízbe, jól habozzon, majd sikáld meg alaposan! Utána öblítsd le bő vizel, majd miután megszáradt, puha rongyara tegyél egy kis 95-ös benzint (ne tocsogjon benne). Töröld át a ronggyal, majd újra öblítsd le sima autósamponnal!

Írd meg, hogy mire jutottál...Kíváncsian várom a végeredményt :lol: !

Ha már a fényező srácot megkerestem, akkor nem csinálok hülyét magamból, egyébként már régen terveztem egy gépi polírt, mert amióta megvan még nem csináltattam rajta, ha nem jön be akkor így is úgy is meg kell az ötleted valósítanom...

megérdemelne már a kicsi egy kis törődést... a kellemes percekért cserébe :D

Link to comment
Megosztás:

Haver pizsóját mostuk párszor azzal. (körbe néztünk mi habzik a legjobban az éppen ott levő cuccok közül. Vót ecet, hipó, meg ultraderm) De amúgy hibátlan, teljesen jó autót mosni, csak ha gyakran csinálom, akkor leb.sznak hogy mindig elfogy az ultraderm :lol:

Nem tudom mennyire vagytok képben az ultraderm hatásával. De akkor elárulom ERŐSEN LÚGOS maró hatású szer. Ezért viszi az olajat a kezedről. Nem biztos, hogy annyira jót tesz a festett, lakkos felületnek. Utolsó dolog lenne amivel a kocsimat mosnám. :D

Link to comment
Megosztás:

Ha már a fényező srácot megkerestem, akkor nem csinálok hülyét magamból, egyébként már régen terveztem egy gépi polírt, mert amióta megvan még nem csináltattam rajta, ha nem jön be akkor így is úgy is meg kell az ötleted valósítanom...

megérdemelne már a kicsi egy kis törődést... a kellemes percekért cserébe :D

Figyusz cimbi! Felcserélted a sorrendet...Ha a gépi polír nem hozza le, akkor semmi!!! És akkor már bacchatod a ultra dermes, benzines ötletemet :D Akkor már csak a festés marad!! :lol:

Nem tudom mennyire vagytok képben az ultraderm hatásával. De akkor elárulom ERŐSEN LÚGOS maró hatású szer. Ezért viszi az olajat a kezedről. Nem biztos, hogy annyira jót tesz a festett, lakkos felületnek. Utolsó dolog lenne amivel a kocsimat mosnám. B)

Remélem ezt csak viccnek írtad...Mert komoly Hsz-nek kicsit durva lenne!!!

Link to comment
Megosztás:

Figyusz cimbi! Felcserélted a sorrendet...Ha a gépi polír nem hozza le, akkor semmi!!! És akkor már bacchatod a ultra dermes, benzines ötletemet B) Akkor már csak a festés marad!! :D

Remélem ezt csak viccnek írtad...Mert komoly Hsz-nek kicsit durva lenne!!!

Reménykedtem, hogy jobban tudod. De ezt hallottam róla. Mindenesetre van bene ráció. Ugyanakkor felmerülhet mert a benzin nem káros? Szal nem tudom. Mindenesetre Még véletlen sem kennék rá ultradermet.

Meg hát nem véletlenül zöld. Meg mitől zőld..... :D :lol: :D

Link to comment
Megosztás:

Reménykedtem, hogy jobban tudod. De ezt hallottam róla. Mindenesetre van bene ráció. Ugyanakkor felmerülhet mert a benzin nem káros? Szal nem tudom. Mindenesetre Még véletlen sem kennék rá ultradermet.

Meg hát nem véletlenül zöld. Meg mitől zőld..... :D :D :D

No...Ha így gondolod, biztos úgy van! Távol álljon tőlem, hogy vitázzak de:

Bármilyen, ismétlem bármilyen autósampont ha veszel, azt tudni kell, hogy kétszer annyi lúgot tartalmaz, mint az ultra derm. Hatalmas nagy tévhit, hogy a lúg viszi le az olajat az ember kezéről. Még a tescós mocskok is!! És azt is tudni kell, hogy egy komolyabb autókozmetika, tudod mivel mossa a kocsikat? WU2, vagy ultra derm-el :P ;) Menjél le a garázsba, és írd le a flakonod, (amivel "csinosítgatod" az autód minden héten) hátuljáról a kémiai vegyületeket, és pötyögtesd be a googléba. Azt hiszem meg lepődsz! Mit gondolsz miért írják rá minden egyes flakonra ló betűkkel, hogy öblítés bő vízzel.... Nem azért, mert unatkoztak a mérnökök. És szerinted mi viszi le a mocskot a kocsidról?? A citrus, meg a barack illat??? Meg aztán azt akarod mondani, hogy ami a kezemet nem marja meg, az megmarja a kémiai úton száradt HS Poliuretán lakkot, meg az Akrilt?? Na ne máááá!! A benzin bizony káros...azt elismerem...De nem azt mondtam hogy áztassa meg benne a kocsiját, hanem egy kis benzines ronggyal törölje meg, utána öblítse le bő vízzel :D Hidd el nekem, értek hozzá.... Máshoz nem is, de ehhez értek :) B) ...Nem írnák olyat ide a fórumba, ami károsítja az autót :lol: :D

Link to comment
Megosztás:

No...Ha így gondolod, biztos úgy van! Távol álljon tőlem, hogy vitázzak de:

Bármilyen, ismétlem bármilyen autósampont ha veszel, azt tudni kell, hogy kétszer annyi lúgot tartalmaz, mint az ultra derm. Hatalmas nagy tévhit, hogy a lúg viszi l...

1. Nem mondtam hogy 100%-ig így van ahogy mondom. Hallottam aztán ezt mertem le írni.

2. Szerintem nem vitatkozás módon írtam meg stb miért lenne belőle vita ezt sem értem

3. Nem vontam kétségbe a szakmai tudásod.

4. Nem támadásnak intéztem feléd a kijelentésem

5. Se nem polírozok se nem mosom az autót itthon.

6. Haveromnak mosója van voltam már 1-2szer még csak wu2es, és Ultradermes dobozt sem láttam. Tehát 1mosó ami nem azzal dolgozik!.

Másrészt kicsit morbidnak tűnik(tűnt) a dolog egy olyan szerrel mosni a kocsit ami a kezemről 3köbméter olajat 1mosással levisz.

De hát mossátok meg mosassátok azzal. :lol:

Nem vitának indítottam hanem vélemény, és hallás utáni dolgokat írtam le. De hát ez egy fórum, és nyilván jobban tudod te vagy szakma beli én csak a kétségeimet próbáltam le írni. Én megkergetném azt a kozmetikás dolgozót aki látom, hogy Ultradermes vízzel mossa a kocsimat.

Na mind1

Link to comment
Megosztás:

1. Nem mondtam hogy 100%-ig így van ahogy mondom. Hallottam aztán ezt mertem le írni.

2. Szerintem nem vitatkozás módon írtam meg stb miért lenne belőle vita ezt sem értem

3. Nem vontam kétségbe a szakmai tudásod.

4. Nem támadásnak intéztem feléd a kijelentésem

5. Se nem polírozok se nem mosom az autót itthon.

6. Haveromnak mosója van voltam már 1-2szer még csak wu2es, és Ultradermes dobozt sem láttam. Tehát 1mosó ami nem azzal dolgozik!.

Másrészt kicsit morbidnak tűnik(tűnt) a dolog egy olyan szerrel mosni a kocsit ami a kezemről 3köbméter olajat 1mosással levisz.

De hát mossátok meg mosassátok azzal. :lol:

Nem vitának indítottam hanem vélemény, és hallás utáni dolgokat írtam le. De hát ez egy fórum, és nyilván jobban tudod te vagy szakma beli én csak a kétségeimet próbáltam le írni. Én megkergetném azt a kozmetikás dolgozót aki látom, hogy Ultradermes vízzel mossa a kocsimat.

Na mind1

Nem lett belőle vita...Le is írtam, hogy távol álljon tőlem a vita.... Én is leírtam a véleményem, hozzá teszem.....nem kezdtem el pontokba szedni. Sok mindent hall az ember, az már csak rajta áll, hogy minek dől be.... Megkergetni valakit a saját tudatlanságom miatt, szerintem butaság! Nézd.... Nem egy szakembernél jártam, és nem egy módszert láttam amin bizony elcsodálkoztam...mégse kergettem meg :D B)

Link to comment
Megosztás:

Nem lett belőle vita...Le is írtam, hogy távol álljon tőlem a vita.... Én is leírtam a véleményem, hozzá teszem.....nem kezdtem el pontokba szedni. Sok mindent hall az ember, az már csak rajta áll, hogy minek dől be.... Megkergetni valakit a saját tudatlanságom miatt, szerintem butaság! Nézd.... Nem egy szakembernél jártam, és nem egy módszert láttam amin bizony elcsodálkoztam...mégse kergettem meg :lol: :D

Embere váltogatja. B)

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Sziasztok. Kikevertettem fehér színt a kocsihoz. A maradék festéket odaadták nekem kis edzővel. Le akartam ma festeni a vonószemtakarót és látom, hogy az edző beszáradt. Nagyon gáz, ha edző nélkül festem le az üvegszálas gsi vonószemtakarót?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok. Kikevertettem fehér színt a kocsihoz. A maradék festéket odaadták nekem kis edzővel. Le akartam ma festeni a vonószemtakarót és látom, hogy az edző beszáradt. Nagyon gáz, ha edző nélkül festem le az üvegszálas gsi vonószemtakarót?

vegyél hozzá edzőt utólag...

Anélkül nem fog térhálósodni a lakk.

Link to comment
Megosztás:

Kedves fórumtársak!

A múlthéten jelentkeztem itt a fényezés problémámmal, miszerint apró pici pöttyök "jelentek meg" a kocsin körben szépen ... pont úgy néztek ki mint a rozsda.

A polírozáskor nagyon szépen lejöttek, a kocsi most olyan mint újkorában. Az autó tetejéhez nem fért hozzá rendesen a géppel, így ott maradt még egy pici, de egy biztos, hogy valami rajta volt a kasztnin és nem benne. :D A fényező nem teljesen tudta beazonosítani a probléma okozóját. Azt gyanítja, hogy valamilyen fa dolgozhatta meg a kocsit. :lol:

Nagyon szépen köszönöm a segítségetek és a hozzászólásokat!

B) peace :D

Link to comment
Megosztás:

Én akkor láttam ilyesmit, amikor valami b.zi fa alatt áltam, és annak a gyantájával volt tele az autó. Fél napig mostam, de lejött :lol:

Kedves fórumtársak!

A múlthéten jelentkeztem itt a fényezés problémámmal, miszerint apró pici pöttyök "jelentek meg" a kocsin körben szépen ... pont úgy néztek ki mint a rozsda.

A polírozáskor nagyon szépen lejöttek, a kocsi most olyan mint újkorában. Az autó tetejéhez nem fért hozzá rendesen a géppel, így ott maradt még egy pici, de egy biztos, hogy valami rajta volt a kasztnin és nem benne. :D A fényező nem teljesen tudta beazonosítani a probléma okozóját. Azt gyanítja, hogy valamilyen fa dolgozhatta meg a kocsit. B)

Nagyon szépen köszönöm a segítségetek és a hozzászólásokat!

:) peace :D

Jáááj de szeretem ha igazam van :P :D

Viszont a polírozásnál azt nem értem, hogy ha kifizetted, akkor mi az hogy "nem fért hozzá" és így maradt egy kicsi :D Ha már kifizetik akkor legyen leszedve mindenhol nem? :D

Link to comment
Megosztás:

Jáááj de szeretem ha igazam van :D B)

Viszont a polírozásnál azt nem értem, hogy ha kifizetted, akkor mi az hogy "nem fért hozzá" és így maradt egy kicsi :lol: Ha már kifizetik akkor legyen leszedve mindenhol nem? :D

Ez alatt azt értem, hogy nem tudta rendesen rányomni a gépet. Ami egy normál polírozáshoz elegendő volt (erő) az ide kevés volt, nem kezdő a srác, de mivel nem egy égimeszelő így a tetején maradt kevéske.

Összességében elégedett vagyok, mert csak hosszas keresgélés után találtam még nyomokat.

De azt mondta hogy elég agresszív fa volt :D

Link to comment
Megosztás:

Ez alatt azt értem, hogy nem tudta rendesen rányomni a gépet. Ami egy normál polírozáshoz elegendő volt (erő) az ide kevés volt, nem kezdő a srác, de mivel nem egy égimeszelő így a tetején maradt kevéske.

Összességében elégedett vagyok, mert csak hosszas keresgélés után találtam még nyomokat.

De azt mondta hogy elég agresszív fa volt :lol:

Elárulod mennyibe került a művelet?

Link to comment
Megosztás:

De azt mondta hogy elég agresszív fa volt :lol:

Mint a kakifa a Szegedi Egyetem udvarán :D Valójában egy bodzabokor volt amiről csipegettek a madarak majd rögtön le is szarták az alatta álló autókat. Hát az a bodzás kaki tudott olyat csinálni, hogy még polírral sem lehetett leszedni. Aki tudta nem állt alá aki nem az meg örült, hogy van egy üres parkolóhely és szívot...

Volt szerencsém meló ügyben, de szerencsére nem saját autóval, arra járni B)

Link to comment
Megosztás:

'Alex0403'

milyen fúvókákat javasolsz festékszórópisztolyhoz? Itt gondolok mindre, ami fényezésnél kellenek. Festék, kitt, alapozó stb...-hez.Gyerkőcnek veszegetem a cuccokat, ahogy a zsebem engedi apránként. Back&Decker 10bar-os pisztolyt , Güde 400/10/50 kompresszort vettem eddig.

Link to comment
Megosztás:

'Alex0403'

milyen fúvókákat javasolsz festékszórópisztolyhoz? Itt gondolok mindre, ami fényezésnél kellenek. Festék, kitt, alapozó stb...-hez.Gyerkőcnek veszegetem a cuccokat, ahogy a zsebem engedi apránként. Back&Decker 10bar-os pisztolyt , Güde 400/10/50 kompresszort vettem eddig.

A gyerkőcöd fényezőnek tanul? :lol: Vagy csak otthon barkács, hobbi célra?

Link to comment
Megosztás:

A gyerkőcöd fényezőnek tanul? :lol: Vagy csak otthon barkács, hobbi célra?

Most végez karosszériással Zalaegerszegen, de fojtatja továb a tanulást, Veszprémbe akar menni fényezőt is elvégezni ősztől. Oszt hajrá házi ipar, ha végez azzal is. :D tudod akkor nemlessz miért "szidni a kasznist" fényezés elött.

Link to comment
Megosztás:

Most végez karosszériással Zalaegerszegen, de fojtatja továb a tanulást, Veszprémbe akar menni fényezőt is elvégezni ősztől. Oszt hajrá házi ipar, ha végez azzal is. :D tudod akkor nemlessz miért "szidni a kasznist" fényezés elött.

Nos...Hát akkor hajrá :D Sok sikert a srácnak! És csak szorgalmasan.... :D A jó szakemberre mindig szükség van... :D

A dűzni méretről oszlik a vélemény....igazából a viszkozitás, és a kéz gyorsasága ami megszabja hogy milyen méretű is legyen. Útóbbinál az anyagállító csavarral lehet segíteni. Azt mindenképp érdemes tudni, hogy minél nagyobb a méret, annál gyorsabb az anyag áramlás. A porlasztást ugye a szórósapka szabályozza. A füllerhez, poliészterhez, alapozó, különféle szóró, kitöltő alapozókhoz, és felület kiegyenlítőkhöz 1.6-os, és nem ritka az 1.8-as dűzni méret sem. Bázishoz, Akrilhoz, HS, és MS Lakkhoz, hígabb füllerhez, 1.1-es 1.2-es 1.4-es fúvókát használunk.

Természetesen most nem azt akarom írni, hogy vegyél 5 féle fúvókát.... Nekem például, (és szerintem még sokan másnak,) 4 szóró pisztolyom van. Van egy az alapozáshoz( 1K-ás alapozók, poliészterek...stb) 1.6-os fúvókával. Aztán van egy pisztolyom a füllerhez, (és a közvetlen bázis, és akril alá való anyagokhoz) 1.4-es fúvókával. És végezetül még van két pisztoly: Az egyik kifejezetten a Bázishoz, az azért különleges, mert a belseje kifejezetten vízbázisú festékekre alkalmas, 1.2-es fúvókával, és az utolsó pisztoly Csak lakkozásra, szintén 1.2-es fúvókával.

És hogy bonyolítsam: Van egy mini szórópisztolyom is, spot fényezésre, és egy Airbrush pisztolyom is van. Ja: Meg van egy alváz, és rücsi pisztolyom is B)

Húha, megint megszaladt a kezem/pofám: Röviden, kezdetben vegyél egy 1.4-es, és egy 1.2-es fúvókát :) .... Az előbbivel alapozzon, az utóbbival színre fújjon :lol:

Link to comment
Megosztás:

Nos...Hát akkor hajrá :D Sok sikert a srácnak! És csak szorgalmasan.... :D A jó szakemberre mindig szükség van... :D

A dűzni méretről oszlik a vélemény....igazából a viszkozitás, és a kéz gyorsasága ami megszabja hogy milyen méretű is legyen. Útóbbinál az anyagállító csavarral lehet segíteni. Azt mindenképp érdemes tudni, hogy minél nagyobb a méret, annál gyorsabb az anyag áramlás. A porlasztást ugye a szórósapka szabályozza. A füllerhez, poliészterhez, alapozó, különféle szóró, kitöltő alapozókhoz, és felület kiegyenlítőkhöz 1.6-os, és nem ritka az 1.8-as dűzni méret sem. Bázishoz, Akrilhoz, HS, és MS Lakkhoz, hígabb füllerhez, 1.1-es 1.2-es 1.4-es fúvókát használunk.

Természetesen most nem azt akarom írni, hogy vegyél 5 féle fúvókát.... Nekem például, (és szerintem még sokan másnak,) 4 szóró pisztolyom van. Van egy az alapozáshoz( 1K-ás alapozók, poliészterek...stb) 1.6-os fúvókával. Aztán van egy pisztolyom a füllerhez, (és a közvetlen bázis, és akril alá való anyagokhoz) 1.4-es fúvókával. És végezetül még van két pisztoly: Az egyik kifejezetten a Bázishoz, az azért különleges, mert a belseje kifejezetten vízbázisú festékekre alkalmas, 1.2-es fúvókával, és az utolsó pisztoly Csak lakkozásra, szintén 1.2-es fúvókával.

És hogy bonyolítsam: Van egy mini szórópisztolyom is, spot fényezésre, és egy Airbrush pisztolyom is van. Ja: Meg van egy alváz, és rücsi pisztolyom is :D

Húha, megint megszaladt a kezem/pofám: Röviden, kezdetben vegyél egy 1.4-es, és egy 1.2-es fúvókát :) .... Az előbbivel alapozzon, az utóbbival színre fújjon :lol:

Nem baj az B) . Köszönöm az infót.

Link to comment
Megosztás:

Hali,

annó megtörték a hátsó lökösöm, müanyaghegesztős azt mondta, hogy nem tudja javítani. idő közben az elsőt is sikeresen leamortizálta egy szikla a hungárián, amiről nem tudni hogy került oda, de egy autó kivágta elém a sávomba.

nos. 2 új lökös fog kelleni, amiket 10e/db áron be is lehet szerezni pl vateráról, de ezek nincsenek festve.

autóm színe metálkék, és szeretnéma lökösöket fujatni. mivel járnék jobban? 2 bontott lökös átszínezésével, vagy az uj lökösök festésével? és körülbelül mibe fájna a dolog?

köszi.

Link to comment
Megosztás:

Hali,

annó megtörték a hátsó lökösöm, müanyaghegesztős azt mondta, hogy nem tudja javítani. idő közben az elsőt is sikeresen leamortizálta egy szikla a hungárián, amiről nem tudni hogy került oda, de egy autó kivágta elém a sávomba.

nos. 2 új lökös fog kelleni, amiket 10e/db áron be is lehet szerezni pl vateráról, de ezek nincsenek festve.

autóm színe metálkék, és szeretnéma lökösöket fujatni. mivel járnék jobban? 2 bontott lökös átszínezésével, vagy az uj lökösök festésével? és körülbelül mibe fájna a dolog?

köszi.

Én mindenképp a bontott lökösre szavazok! Szépen a helyére megy, ott illeszkedik ahol kell, és olcsóbb! De fontos hogy már színre legyenek fújva, abban rejlik az olcsósága! (pl: Nem kell tapadás közvetítő) 55-60ezer a nyers lökös fújása metálra. Ha jó állapotú színre fújt lökös átszínezése, 40-45ezer.

ui: Az ár csak sac/kb! Elvileg láthatatlanba nem is szabadna árat mondani <_<

Link to comment
Megosztás:

Én mindenképp a bontott lökösre szavazok! Szépen a helyére megy, ott illeszkedik ahol kell, és olcsóbb! De fontos hogy már színre legyenek fújva, abban rejlik az olcsósága! (pl: Nem kell tapadás közvetítő) 55-60ezer a nyers lökös fújása metálra. Ha jó állapotú színre fújt lökös átszínezése, 40-45ezer.

ui: Az ár csak sac/kb! Elvileg láthatatlanba nem is szabadna árat mondani <_<

Ilyen drága a nyers lökös fújása metálra? :D

Az enyém nyers volt. ÉS 27ér fújták a kettőt ANNÓ. És kop-kop azóta is rajta a festék. Ja és metál. Még ha sacc is de nem sokban tér el az igazságtól. Ha a legtöbb helyen egy elemet 16-17ezreké fújkállnak. :D Talán ez még az ocsóbbik fajta műhely..

Nem semmi.............

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.