Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Fényezés


Alex0403

Recommended Posts

Ez a cucc mennyivel jobb, mint az a pár ezer ftos?

Képed nincs erről a düzni és komái egyesületről? :D

Talán annyival jobb, hogy a tömítések erősebb anyagból készülnek, és a fúvóka is erősebb ötvözetből készül! Igazából nem igen értek ezekhez a pisztolyokhoz. düzni és komái egyesület? Ezt nem igen értem.......:D <_<

Szerk: Jaaa a mosás utáni összeszerelés... Holnap csinálok képeket :)

Link to comment
Megosztás:

Talán annyival jobb, hogy a tömítések erősebb anyagból készülnek, és a fúvóka is erősebb ötvözetből készül! Igazából nem igen értek ezekhez a pisztolyokhoz. düzni és komái egyesület? Ezt nem igen értem.......:D <_<

Szerk: Jaaa a mosás utáni összeszerelés... Holnap csinálok képeket :)

erre gondoltam :D

Nemtudom mi mi lehet pontosan, azért kérdezem.

Link to comment
Megosztás:

Nos ahogy ígértem, egy pár kép az összeszerelésről!

Először is, mi micsoda: Fúvóka - Düzni Festéktű Szórósapka Anyagszabályzó - rúgó

No...Az összeszerelést a festéktű behelyezésével kezdjük. Első lépés Ütközésig be kell tolni a tűt.

A második lépés a rúgó ráhelyezése a tűre.

Harmadik lépésként becsavarjuk az anyagszabályzót. Itt egy kis nyomóerőt kell alkalmazni, hogy a rúgót összenyomjuk egy kicsit. Ha mindhárom lépést jól csináltad, így kell kinéznie a csúzlinak: Klikk ide :D :)

Most következik a negyedik lépés. A képen jól látszik hogy a ravaszt behúzva tartom. Erről beszéltem az előző Hsz-ben.

A ötödik lépésben a pisztolyhoz kapott kulccsal meghúzzuk a düznit. Nem kell rátépni, de azért meg kell húzni. Ha kézzel húzod meg, könnyen lelazulhat. Fontos hogy a ravaszt még mindig behúzva tartsuk. Ha meghúztuk a fúvókát, a ravaszt, szépen óvatosan el lehet engedni.

A hatodik lépés és mondhatjuk hogy az utolsó lépésként a szórósapkát tekerjük rá a fejre, úgy, hogy a két kicsi szarva vízszintesen álljon.

Kész Kész 2

A tartály, és a levegőnyomásszabályzó rászerelését nem tartottam fontosnak, ezért azt nem fényképeztem le. Ha bármi kérdésetek van, csak nyugodtan.

Lehet hogy egy kicsit eltúloztam? <_< :D

Link to comment
Megosztás:

Nos ahogy ígértem, egy pár kép az összeszerelésről!

Először is, mi micsoda: Fúvóka - Düzni Festéktű Szórósapka Anyagszabályzó - rúgó

No...Az összeszerelést a festéktű behelyezésével kezdjük. Első lépés Ütközésig be kell tolni a tűt.

A második lépés a rúgó ráhelyezése a tűre.

Harmadik lépésként becsavarjuk az anyagszabályzót. Itt egy kis nyomóerőt kell alkalmazni, hogy a rúgót összenyomjuk egy kicsit. Ha mindhárom lépést jól csináltad, így kell kinéznie a csúzlinak: Klikk ide :) :D

Most következik a negyedik lépés. A képen jól látszik hogy a ravaszt behúzva tartom. Erről beszéltem az előző Hsz-ben.

A ötödik lépésben a pisztolyhoz kapott kulccsal meghúzzuk a düznit. Nem kell rátépni, de azért meg kell húzni. Ha kézzel húzod meg, könnyen lelazulhat. Fontos hogy a ravaszt még mindig behúzva tartsuk. Ha meghúztuk a fúvókát, a ravaszt, szépen óvatosan el lehet engedni.

A hatodik lépés és mondhatjuk hogy az utolsó lépésként a szórósapkát tekerjük rá a fejre, úgy, hogy a két kicsi szarva vízszintesen álljon.

Kész Kész 2

A tartály, és a levegőnyomásszabályzó rászerelését nem tartottam fontosnak, ezért azt nem fényképeztem le. Ha bármi kérdésetek van, csak nyugodtan.

Lehet hogy egy kicsit eltúloztam? <_< :D

szerintem pont jó, még sose szedtem szét ilyet és ami van még azt se néztem meg, porosodik a dobozába pár hónapja... igaz azt az alvázvédős fújó miatt vettem, meg hogy legyen csövem, és egy kerékpumpám :D

Akkor a lényeg, hogy minden festés után szét kell szedni, és szépen elmosogatni őket.

Azt hittem elég hígítóval kijáratni :D

Link to comment
Megosztás:

szerintem pont jó, még sose szedtem szét ilyet és ami van még azt se néztem meg, porosodik a dobozába pár hónapja... igaz azt az alvázvédős fújó miatt vettem, meg hogy legyen csövem, és egy kerékpumpám :D

Akkor a lényeg, hogy minden festés után szét kell szedni, és szépen elmosogatni őket.

Azt hittem elég hígítóval kijáratni <_<

Igen! Miden festés után. Az viszont már kérdőjeles hogy ezek az olcsó pisztolyok, hogyan bírják az állandó szét, és összeszerelést. Gondolok itt a menetekre, a rúgóra, tömítésekre....

Olyan levegős szettem nekem is van! Viccen kívül.... A levegős fújópisztolyért, meg a kerékfelfújóért vettem! :) De most már bátran odaadom az egészet bárkinek ajándékba :D

Link to comment
Megosztás:

Üdvözletem!

A hűtőrács kerete (egy nyuszi miatt <_< ) már volt cserélve nálam. Így hát természetesen fekete színű... Elég gagyi hatást kelt így kívűlről nézegetve.

Kérdeztem egy fényezőt hogy mennyiért fújja le nekem fehérre, és a válasz 5000 jó magyar Forint volt.

Ez sok vagy kevés? Nem vagyok egy nagy szaki a dologban... de mégiscsak alig kerül rá festék... vagy a munka ilyen drága?

Üdv

Norbi

Link to comment
Megosztás:

Üdvözletem!

A hűtőrács kerete (egy nyuszi miatt <_< ) már volt cserélve nálam. Így hát természetesen fekete színű... Elég gagyi hatást kelt így kívűlről nézegetve.

Kérdeztem egy fényezőt hogy mennyiért fújja le nekem fehérre, és a válasz 5000 jó magyar Forint volt.

Ez sok vagy kevés? Nem vagyok egy nagy szaki a dologban... de mégiscsak alig kerül rá festék... vagy a munka ilyen drága?

Üdv

Norbi

Leszedi a feketét és nulláról újra fújja vagy csak rányomja a színre?

Link to comment
Megosztás:

Üdvözletem!

A hűtőrács kerete (egy nyuszi miatt <_< ) már volt cserélve nálam. Így hát természetesen fekete színű... Elég gagyi hatást kelt így kívűlről nézegetve.

Kérdeztem egy fényezőt hogy mennyiért fújja le nekem fehérre, és a válasz 5000 jó magyar Forint volt.

Ez sok vagy kevés? Nem vagyok egy nagy szaki a dologban... de mégiscsak alig kerül rá festék... vagy a munka ilyen drága?

Üdv

Norbi

Ez kb. reális szerintem. :D

Link to comment
Megosztás:

Ezt lehet kapni külön? Nekem van olyan pisztoly, aminek ez a része meghalt. Az a kis réz henger, elkezdett oda-vissza csúszkálni a rúdon.

szerintem pont jó, még sose szedtem szét ilyet és ami van még azt se néztem meg, porosodik a dobozába pár hónapja... igaz azt az alvázvédős fújó miatt vettem, meg hogy legyen csövem, és egy kerékpumpám :D

Akkor a lényeg, hogy minden festés után szét kell szedni, és szépen elmosogatni őket.

Azt hittem elég hígítóval kijáratni <_<

Én igen. Naponta többször is. Mikor lefújtam kb 2000 m2 zajvédő falat....

Link to comment
Megosztás:

Tehát senki sem tudja, hogy fényezett-e feketén vagy nem. :D

Sima fekete, hőre lágyuló műanyag. nincs festve semmivel :D

Ezt lehet kapni külön? Nekem van olyan pisztoly, aminek ez a része meghalt. Az a kis réz henger, elkezdett oda-vissza csúszkálni a rúdon.

Én igen. Naponta többször is. Mikor lefújtam kb 2000 m2 zajvédő falat....

A Sata pisztolyokhoz lehet kapni. De hogy a többihez lehet e..... nem tudom <_<

Link to comment
Megosztás:

Üdv! Érdeklődnék, hogy tud-e valaki jó minőségű és minél olcsóbban dolgozó fényezőt Miskolcon és környékén. Jobb hátsó kerékívet kéne festeni és az egész kaszni lepolírozni. Van valakinek ötlete, hogy ez mégis mennyibe fog fájni? <_< Előre is kösz az infót! Az Astra legyen veletek! :D

Link to comment
Megosztás:

Üdv! Érdeklődnék, hogy tud-e valaki jó minőségű és minél olcsóbban dolgozó fényezőt Miskolcon és környékén. Jobb hátsó kerékívet kéne festeni és az egész kaszni lepolírozni. Van valakinek ötlete, hogy ez mégis mennyibe fog fájni? <_< Előre is kösz az infót! Az Astra legyen veletek! :D

Fényezőt nem tudok Miskolc környékén, de hogy mennyibe fog fájni arra van egy tippem: Úgy sac/kb 25-30ezer jó magyar forintba fog kerülni :D +-5ezer.

Link to comment
Megosztás:

Üdv! Érdeklődnék, hogy tud-e valaki jó minőségű és minél olcsóbban dolgozó fényezőt Miskolcon és környékén. Jobb hátsó kerékívet kéne festeni és az egész kaszni lepolírozni. Van valakinek ötlete, hogy ez mégis mennyibe fog fájni? <_< Előre is kösz az infót! Az Astra legyen veletek! :D

35-40kmre tudok. de szerintem Miskolcon is van bőven.

Link to comment
Megosztás:

Fényezőt nem tudok Miskolc környékén, de hogy mennyibe fog fájni arra van egy tippem: Úgy sac/kb 25-30ezer jó magyar forintba fog kerülni :D +-5ezer.

Kösz. Annyit, hogy utána érdeklődtem, hogy van olyan polírozás, amit megcsinálnak 5-8000ért, de az nem tart addig mint ami kb. 25-30000 körül van. Létezik ilyen, vagy csak parasztvakítás, hogy "én drágábban csinálom, de az olyan király lesz, mintha új lenne és hosszú ideig az is marad". <_< Mert ezt a két lehetőséget ajánlotta fel nekem két különböző fényező. És ez csak a polírozás része a dolognak. :D

Link to comment
Megosztás:

Alex, pici felületi rozsdával mit lehet kezdeni hogy ne haladjon tovább?

Gondoltam rá hogy flex és csiszoló korong kombóval fémtisztára csiszolom, aztán korróziógátló alapozóval lekezelem. Ez jó megoldás?

Másik lehetőség az az hogy a flexelés előtt, bekenem rozsdasemlegesítővel és utána flexelem és alapozom. <_<

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.