Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Fényezés


Alex0403

Recommended Posts

Ha csere lesz, akkor bontással kezdj.... Ha zsír új tető lesz, és jó a koszorú akkor a szarufákkal kezd! :D :D Könnyű ezt mondani...mi??

Mondani könnyű... Ki kell pakolni belőle és elpakolni körülötte. Aztán falig visszabontani és utána mehet a gerenda, szarufa, deszka és végül a tegola. Csak az a baj, hogy egyedül kell szétszednem. Aztán jön a szakmunka az áccsal. Onnantól leszünk ketten. Aztán lehet fényezni belül :)

Link to comment
Megosztás:

Mondani könnyű... Ki kell pakolni belőle és elpakolni körülötte. Aztán falig visszabontani és utána mehet a gerenda, szarufa, deszka és végül a tegola. Csak az a baj, hogy egyedül kell szétszednem. Aztán jön a szakmunka az áccsal. Onnantól leszünk ketten. Aztán lehet fényezni belül :)

Jó munkát hozzá.... :D :D

Link to comment
Megosztás:

Mondani könnyű... Ki kell pakolni belőle és elpakolni körülötte. Aztán falig visszabontani és utána mehet a gerenda, szarufa, deszka és végül a tegola. Csak az a baj, hogy egyedül kell szétszednem. Aztán jön a szakmunka az áccsal. Onnantól leszünk ketten. Aztán lehet fényezni belül :)

Jó munkát hozzá.... :D :D

Metálzöldet neki!!! :D

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!!!

Ha esetleg megváltozna az autó szine a közeljövöben akkor a színátirásnak mi a menete?? :)

Ha jól tudom ez:

Színváltozás nyilvántartásba vétele

Az eljáráshoz az ügyfél által bemutatandó okmányok, nyomtatványok, kellékek:

A járműhöz kiadott új típusú vagy „uniós” forgalmi engedély vagy a régi típusú forgalmi engedély

Az ügyfél személyazonosságát igazoló okirat

Amennyiben régi típusú vagy „uniós” forgalmi engedély cseréjére is sor kerül, akkor a forgalmi engedély (és a törzskönyv) illetékének megfelelő összegről feladóvevény, vagy házipénztári nyugta

Jogi személy, jogi személyiség nélküli gazdasági társaság, egyéni cég esetén mellékelni kell:

•Három hónapnál nem régebbi cégbírósági bejegyzés, aláírási címpéldány,

•Cég ügyintézőjének eljárási jogosultságát igazoló megbízás

•Illetékmentesség esetén az arról szóló, a NAV által kiadott igazolás.

Meghatalmazott eljárása esetén mellékelni kell:

•A megbízásról szóló magán vagy közokiratot is.

Az ügy elintézéséhez fizetendő díjak, illetékek, költségek

•A törzskönyv illetéke: 6.000,- Ft

•Forgalmi (csere esetén): 6.000,- Ft

Link to comment
Megosztás:

  • 4 weeks later...
sziasztok! a vasfelnimet szeretném lefújni feketére 13 colos milyen festéket ajánlotok hozzá ami nem drága de tartós és persze festékszórós flakonos érdekelne. amit itthon is megtudok csinálni.

köszi

Lehet 6-700 HUF-os áron kapni, hőálló akril fekete festéket. 1 flakonnal le tudsz fújni minimum 2 felnit... :lol:

Link to comment
Megosztás:

sziasztok! a vasfelnimet szeretném lefújni feketére 13 colos milyen festéket ajánlotok hozzá ami nem drága de tartós és persze festékszórós flakonos érdekelne. amit itthon is megtudok csinálni.

köszi

Nem drága, és tartós?? Olyan festék nem létezik! :D

Lehet 6-700 HUF-os áron kapni, hőálló akril fekete festéket. 1 flakonnal le tudsz fújni minimum 2 felnit... :lol:

Ami kb a következő télig maradna rajta... vagy még addig se! :lol:

Módosítva : ivannorbi
Javítottam az idézetet, nem töröltem a hozzászólást - ivannorbi
Link to comment
Megosztás:

Nem drága, és tartós?? Olyan festék nem létezik! :D

Ami kb a következő télig maradna rajta... vagy még addig se! :lol:

Én 2-3 rongyért kevertettem fényes edzős festékszórót és lefújtam vele az alufelnijeimet lassan már 1 éve így van rajta és még mindig szép. Mondjuk télen nem fogom használni :lol:

81dbxrou0rkfb2s6lb8d.jpg

Link to comment
Megosztás:

akkor inkább fényezzem le?

Őőő az attól függ, hogy mit értesz az alatt hogy lefényezed? :lol:

Vállalok lemezfelni festés: Előtte Közben Végeredmény

Én ezt hívom fényezésnek... Ez sem örök élet a mocskos sós latyakos télnek köszönhetően, de jóval tovább rajt marad mint az az 1K-ás lópikula amit ráfújsz spray-vel :D

Maga a folyamat egyszerű: Szemcseszórás, vagy égetés, utána foszfátozás, zsírtalanítás, tömítés, újra zsírtalanítás, festés. Az i-re az tenné fel a pontott, ha a festés inkább színterezés (porfestés) lenne, és utána 180 fokon rádöngetni a szint! :D

Én 2-3 rongyért kevertettem fényes edzős festékszórót és lefújtam vele az alufelnijeimet lassan már 1 éve így van rajta és még mindig szép. Mondjuk télen nem fogom használni :lol:

http://www.kephost.com/images4/2011/9/11/8...rkfb2s6lb8d.jpg

Szép munka!! ;) De le is írtad a kulcsszót: "télen nem fogom használni" Ez az átka mindenek...ha nem lenne nálunk tél a kasznisok, és fényezők csak törött autóval foglalkoznának, nem lenne rozsda!

Link to comment
Megosztás:

Nem drága, és tartós?? Olyan festék nem létezik! :D

Ami kb a következő télig maradna rajta... vagy még addig se! :lol:

Én a téli felnijeimet foszforsavas rozsdamaróval lekezeltem, majd lemostam trisós vízzel és száradás után festettem le.

Ha egy telet kibír, akkor már jó.

Mondjuk a fékdobokat is hasonló módszerrel csináltam és ott még nagyon jól áll a festék. De még nem érte meg az első telet... :lol:

Link to comment
Megosztás:

Én a téli felnijeimet foszforsavas rozsdamaróval lekezeltem, majd lemostam trisós vízzel és száradás után festettem le.

Ha egy telet kibír, akkor már jó.

Mondjuk a fékdobokat is hasonló módszerrel csináltam és ott még nagyon jól áll a festék. De még nem érte meg az első telet... :lol:

Nem rossz módszer, de ezzel a foszforsavas rozsdamaróval az a baj, hogy sok festékkel nem fér össze. És ha véletlenül marad rajta egy kevés,(Mondjuk trisós vizes lemosásnál nagyon kevés az esély) mikor fested le, akkor annyi mintha nem csináltál semmit, mert lepörög.....

Link to comment
Megosztás:

Nem rossz módszer, de ezzel a foszforsavas rozsdamaróval az a baj, hogy sok festékkel nem fér össze. És ha véletlenül marad rajta egy kevés,(Mondjuk trisós vizes lemosásnál nagyon kevés az esély) mikor fested le, akkor annyi mintha nem csináltál semmit, mert lepörög.....

Egy felületkezelő mérnök ajánlotta ezt a módszert. A lényeg, hogy a festék lúgos kémhatású felületen tapad jobban...

Egyébként a fékdob trisós vízbe lett merítve, úgyhogy tuti lejött a sav maradéka... :lol:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.