Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


mélykék76

Recommended Posts

Nem tudom, hogy a 400as és 500as között csak tudásbeli különbség van-e, de ha hazaérek megnézem, mert nekem a 400as ki van szedve.

Köszi szépen! Megtudnád nézni azt is hogy ISO csatlakozós-e vagy nem?

Találtam képet a CD500 ról de ebből nem sok minden derül ki.

http://i768.photobucket.com/albums/xx327/vauxhallpartsuk/ebay1/astra%20mk6/CIMG5568.jpg~original

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...

Sziasztok!

Ünnepek alatt vidéken voltunk és az autó kint éjszakázott (Sport Tourer 1.7 CDTI 125LE ), igaz nem nagyon volt fagy de nagyon negezen indult, állandóan az inditásgátló kis sárga lámpa világított és olyan volt mintha lemerült volna az akku. Két reggel is nagyon nehezen tudtam beröffenteni, aztán mióta visszajöttünk pestre nem volt ilyen jelenség. Tapasztalt már valaki lyet? Mi lehet? Izzító gyertya? Köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

Üdv mindenkinek!

1,7 CDTI-m (125LE, sports tourer) van 54e km-rel főleg autópályán használva hosszútávra. Kb 10e km-rel ezelőtt lettem figyelmes egy hangra, ami kizárólag akkor jelentkezik, amikor a turbó töltése elmegy. Tehát pl. tipikusan 1-esben indulva 2e-ig felmegy a fordulatszám, aztán kuplung kinyom. De előjön ez a hang fordulatszám tartásakor is. A turbó töltésének "elmenése" az egyedüli, amit tudok kötni ehhez a hanghoz. Kuplung, sebesség, sebességfokozat nem befolyásolja.

A hangot úgy tudnám a legjobban leírni, mintha egy forgó ventillátorba befújnék levegővel és felpörögne. A baj az, hogy a hang egyre gyakrabban és egyre fémesebben jelentkezik. Mint egy nyikorgó csapágy pörögne fel. Elhalkuló és emelkedő, fémes, nyikorgó hang.

Voltam vele 2 márkaszervízben (német, magyar), mind a ketten azt mondták, hogy igen, ismerik ezt, de ez ilyen. Ez még okés is lenne, ha nem 0km-rel vettem volna a kocsit és nem olyan 40e-km után jelentkezett volna ez a hang. A magyar márkaszervizben azt mondták még, hogy próbáljam meg 30-50 km-res szakaszokon 3e fölött tartani a fordulatot tartósan, mert lehet, hogy el van koszolódva a turbó, mert nem ég ki a rendszer. 160-nál sajnos csak 2800-at forog hatodikban. :).

Ez megtörtént, de sok változás nincs. Ha én akarám megvenni az autót ebben az állapotban nem volna az a szervíz, aki meg tudna győzni, hogy nem turbóhibás a kocsi. Az autó egyébként megy, mint a mérgezett egér, a turbó tölt szépen.

Valakinek van hasonló tapasztalata? Ötlet esetleg?

A fogyasztási adatokhoz részemről az alábbiakat tudom hozzátenni:

150-160-as autópályatempónál valós számolt adatként: 6,5-6,8 - computer szerint 5,9-6,3

Mo-i nem autópályás közlekedés (90-120 között) : 6 alatt, de ez nem jellemző rám. :)

Ami a fogyasztásnál számít az a tempomat. Tempomattal min 0,7l-el többet fogyaszt, mint az én jobb lábammal.

István

Szia! Mekem is ez a jelenségem van ( Sport Tourer 1.7 CDTI 125LE ), elivittem szakszervízbe, és két nap után csak hebegtek habogtak, hogy a common rail csöveket kellene kicserélni, (ami kb 120 ezret kóstálna) de akkor sem biztos hogy megszünne a hang. Aztán elvittem egy maszekhoz aki azt mondta addig amíg jól megy a gép nem kellene piszkálni a common rail rendszert. Eddig én itt tartok, van még néhány szerelő akit fel akarok kereseni majd megírom a tapasztalatim. üdv Zs

Link to comment
Megosztás:

Szia! Mekem is ez a jelenségem van ( Sport Tourer 1.7 CDTI 125LE ), elivittem szakszervízbe, és két nap után csak hebegtek habogtak, hogy a common rail csöveket kellene kicserélni, (ami kb 120 ezret kóstálna) de akkor sem biztos hogy megszünne a hang. Aztán elvittem egy maszekhoz aki azt mondta addig amíg jól megy a gép nem kellene piszkálni a common rail rendszert. Eddig én itt tartok, van még néhány szerelő akit fel akarok kereseni majd megírom a tapasztalatim. üdv Zs

Nekem is 40ekm-nél jött elő a jelenség. A márkaszerviz szintén hebegett-habogott, de garanciában cseréltek valami csövet. Azután kb 15-20ekm-ig néma volt a motor, de utána megint előjött. Nekem is azt mondták, hogy ez ilyen! Hát szomorú...

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Január végén eladó lesz 2 garnitúra téli gumink! Jelenleg Astra ST-n van! 17" Lemez felni+225/50 R17 Kléber téli gumi!

Érdeklődni lehet k.andras@taxmanagement.hu

A felni eredeti ára 15 990 Ft volt a gumié pedig 41 990 Ft

2 hónapot használtuk őket, illetve még január végéig fogjuk!Szinte újjak! :)

Az irányár 150 000 Ft /4db (gumi+felni)

Természetesen rugalmasak vagyunk! Autó váltás miatt eladóak!

Üdv:

András

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Adott egy új 5 ajtós vas, 70-80-as tempótól van egy kis (de zavaró) fütyülés a bal első ablak/ajtó környékéről, pontosan nem tudtam beazonosítani. A jobb oldalon nem tapasztalok ilyet? Van erre házilag megoldás, vagy szerviz?

Előre is köszi!

Én úgy vélem, hogy a tükörtől hallod, ahogy megkeveri a levegőt.

Az enyémen is hallani, mert ezek már igen csendesek belülről, így az apró zajok felkeltik az ember figyelmét.

Javaslom a rádió használatát. :D

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Mi is autót cserélünk és a kiszemelt áldozat egy J Astra Sedan (Cosmo) - 1.4T. Illetve igazából már meg is lett rendelve és egy G Astra Sedant fog váltani, ha átvehetjük. :icon1:

Na most az új autóba bele lett kérve a Perimeter Protection Csomag, ami ugye magába foglalja a fejlett parkoló asszisztenst is.

Ez már azt tudja ami az Opel Adambe is van? Tehát, hogy magától manőverezik? Mert ezt elfelejtetem megkérdezni a márkakereskedésben.

Gyári riasztó és egy Defendlock váltózár mellé szükséges lehet az UV jelölés?

Létezik valami gyógyszer arra, hogy az elektromos tükröket behajtsa automatikusan a központi zár? Természetesen anélkül, hogy ugorjon a garancia!

Szia!

Nem manőverezik magától! Igazából egy nem túl jól használható extra! Mutatja hogy mennyire tekerd el a kormányt, mikor aéllj meg, mikor indulj! Ennyi!

Nekem is van de soja nem használom, mert ha követem az utasításokat, akkot negyed óra míg beparkolok!

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...
Sziasztok!
Na végre múlthét pénteken átvehettük az új Astránkat! :)
Mint az már előzőleg írtam egy G Astrát váltott. Az nem volt kérdés, hogy sedan legyen-e, mert az előző is az volt. Eredetileg indultunk a Selection - Business edition-ről (1.6), néhány nap alatt sikerült eljutnunk a Cosmo felszereltségi szintre és 1.4T motorral. Igazából nem kellett nagyon győzködni minket, mi is beláttuk, hogy ha már rászánjuk magunkat egy új autó vásárlására, akkor ne az legyen, hogy átvétel után néhány hónappal jövünk rá, hogy de jó lett volna ezt meg azt belekérni.
Így végül ez lett belőle: Astra Sedan (Cosmo), 1.4T, manuális váltóval. (Start-stop kimaradt: Ugyan nem annyira vészes a felára, de minket abszolút nem győzött meg és a kereskedő se nagyon erőltette a kérdést.) Mahagóni színű gyöngyház fényezés, Ribbon/Kakaó szövetkárpit, 17" könnyűfém felni és került bele extra bőven: Innováció 2 Kapcsolat Csomag (Bluetooth kihangosító, Cápauszony antenna, Navi 650, Prémium fényszórócsomag), Perimeter Protection Csomag (Elektromosan behajtható tükrök, Holt-tér figyelő, Parkoló asszisztens), Elektromos kézifék (ezt a kárpit miatt kellett belekérni), Fűthető kormánykerék + Fűthető első ülések (eredetileg a kormányfűtést nem akartuk belekérni, de az ülésfűtést már csak ezzel együtt lehetett belerakatni), Riasztó berendezés + Mechanikus biztonsági zárreteszelés, Pótkerék (teljes méretű). November végén lett megrendelve az autó, de szerencsére a gyártás átcsúszott 2014-re, így megkapta az autó az új navigációt is. Navi 600 helyett így már 650 került bele. A vicc az egészben, hogy januárban a márkakereskedésben se tudtak róla sokat mondani, mert nekik a mienk volt az első Astra ezzel az új navigációval (a különbségekre majd később kitérek). Itthon még szereltettünk bele mechanikus váltózárat, kapott az autó gumi szőnyegeket és csomagtér tálcát, +3 év kiterjesztet garanciát. Amiért kicsit szerencsétlen a februári autó átvétel, hogy 1-1,5 hónapra vehettünk és rakathattunk fel téli gumit, mert természetesen az autó nyári gumival jött, ami azért nem mindegy, mert 4 Michelin téli gumi + 4 db 16"-os GM acélfelni + szerelési költség = ~200k.
Nem akarom nagyon fényezni az autót, de egy G Astra után kicsit más dimenzió beülni egy ilyen autóba. Vasárnap el is mentünk egy vidéki "bejárató" útra: 200 km (20% város, 80% országút, de gyenge forgalom miatt simán lehetett menni 100-110 km/h-val), mire vissza értünk Bp-re 5.8 literes fogyasztást mutatott a BC. :)
Akkor pár szó az új naviról (amivel többet tud a réginél): Teljes-Európa térkép, magyarul beszélő TTS (bemondja az utca neveket is), WVGA felbontású 7"-os kijelző, 3D-s térképnézet, Hangvezérlés (de ez nem működik magyar nyelven). Ami Navi 950 kiváltásága maradt: szériafelszereltség a Bluetooth kihangosító, Dátum/idő frissítése RDS-ről, opcionálisan kérhető DAB tuner.
Adaptív Bi-xenon: Megkérik az árát az tény, de zseniális. Viszont ha izzót kell cserélni, akkor lehet menni a szervizbe, bár egy xenon izzó nem 250-300 óra után ég ki.
Holt-tér figyelő: Kiválóan működik, amikor beér egy másik autó a holt-térbe sárgán világít egy led a visszapillantó tükörben, hogy ha kirakom az indexet, akkor sűrű villogással jelzi, hogy nem kellene sávot váltani, viszont hangjelzést nem ad. Pedig szerintem úgy sokkal hatásosabb lenne.
Bluetooth kihangosító: Hasznos és kényelmes extra. A kijelzőn látod, hogy ki hív és mindent a kormányról vezérelhetsz.
Elektromos kézifék: Szintén hasznos és kényelmes extra. Szépen old gázadásra, (a HSA is szépen teszi a dolgát).
Fűthető kormánykerék, Fűthető első ülések: Télen nagyon hasznos tud lenni, különösen ha csillag garázsban áll az autó.
Automatikus világítás kapcsoló, esőérzékelő: Ugyan ez a 2 dolog a Cosmonál szériafelszereltség, de szintén zseniálisak és remekül működnek.
Parkoló radar: Ekkora kasztinál azért jól jön.
Parkoló asszisztens: Még nem próbáltam ki.
Összességében teljesen elégedettek vagyunk az új családi autónkkal, szerencsére eddig minden zökkentő mentes volt, hibát nem tapasztaltunk. Amitől kicsit tartottam az a motor, egészen pontosan, hogy egy ekkora kasztninál (1362 kg), hogy fog majd muzsikálni, de kellemesen húz. Ami egy kicsit szemétség az Opel részéről, hogy 1-2 extrát nem hajlandó a 4 ajtós Astrába belerakni mint például: Opel Eye, tolatókamera, automatikusan be/kihajló elektromos tükrök, színre fújt cápauszony antenna. Persze gondolom ez nem véletlen, mert akkor már túl nagy konkurenciája lenne házon belül az Insigniának. Saját normális fotókat még nem készítettem, de itt egy hasonló Astra: https://www.facebook.com/media/set/?set=a.496148203766472.1073741843.120850547962908&type=1. A motort, a króm kilincseket, a holt-tér figyelőt és a navigációt leszámítva szinte teljesen így néz ki.
Módosítva : kovacsr
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!
Na végre múlthét pénteken átvehettük az új Astránkat! :)
Mint az már előzőleg írtam egy G Astrát váltott. Az nem volt kérdés, hogy sedan legyen-e, mert az előző is az volt. Eredetileg indultunk a Selection - Business edition-ről (1.6), néhány nap alatt sikerült eljutnunk a Cosmo felszereltségi szintre és 1.4T motorral. Igazából nem kellett nagyon győzködni minket, mi is beláttuk, hogy ha már rászánjuk magunkat egy új autó vásárlására, akkor ne az legyen, hogy átvétel után néhány hónappal jövünk rá, hogy de jó lett volna ezt meg azt belekérni.
Így végül ez lett belőle: Astra Sedan (Cosmo), 1.4T, manuális váltóval. (Start-stop kimaradt: Ugyan nem annyira vészes a felára, de minket abszolút nem győzött meg és a kereskedő se nagyon erőltette a kérdést.) Mahagóni színű gyöngyház fényezés, Ribbon/Kakaó szövetkárpit, 17" könnyűfém felni és került bele extra bőven: Innováció 2 Kapcsolat Csomag (Bluetooth kihangosító, Cápauszony antenna, Navi 650, Prémium fényszórócsomag), Perimeter Protection Csomag (Elektromosan behajtható tükrök, Holt-tér figyelő, Parkoló asszisztens), Elektromos kézifék (ezt a kárpit miatt kellett belekérni), Fűthető kormánykerék + Fűthető első ülések (eredetileg a kormányfűtést nem akartuk belekérni, de az ülésfűtést már csak ezzel együtt lehetett belerakatni), Riasztó berendezés + Mechanikus biztonsági zárreteszelés, Pótkerék (teljes méretű). November végén lett megrendelve az autó, de szerencsére a gyártás átcsúszott 2014-re, így megkapta az autó az új navigációt is. Navi 600 helyett így már 650 került bele. A vicc az egészben, hogy januárban a márkakereskedésben se tudtak róla sokat mondani, mert nekik a mienk volt az első Astra ezzel az új navigációval (a különbségekre majd később kitérek). Itthon még szereltettünk bele mechanikus váltózárat, kapott az autó gumi szőnyegeket és csomagtér tálcát, +3 év kiterjesztet garanciát. Amiért kicsit szerencsétlen a februári autó átvétel, hogy 1-1,5 hónapra vehettünk és rakathattunk fel téli gumit, mert természetesen az autó nyári gumival jött, ami azért nem mindegy, mert 4 Michelin téli gumi + 4 db 16"-os GM acélfelni + szerelési költség = ~200k.
Nem akarom nagyon fényezni az autót, de egy G Astra után kicsit más dimenzió beülni egy ilyen autóba. Vasárnap el is mentünk egy vidéki "bejárató" útra: 200 km (20% város, 80% országút, de gyenge forgalom miatt simán lehetett menni 100-110 km/h-val), mire vissza értünk Bp-re 5.8 literes fogyasztást mutatott a BC. :)
Akkor pár szó az új naviról (amivel többet tud a réginél): Teljes-Európa térkép, magyarul beszélő TTS (bemondja az utca neveket is), WVGA felbontású 7"-os kijelző, 3D-s térképnézet, Hangvezérlés (de ez nem működik magyar nyelven). Ami Navi 950 kiváltásága maradt: szériafelszereltség a Bluetooth kihangosító, Dátum/idő frissítése RDS-ről, opcionálisan kérhető DAB tuner.
Adaptív Bi-xenon: Megkérik az árát az tény, de zseniális. Viszont ha izzót kell cserélni, akkor lehet menni a szervizbe, bár egy xenon izzó nem 250-300 óra után ég ki.
Holt-tér figyelő: Kiválóan működik, amikor beér egy másik autó a holt-térbe sárgán világít egy led a visszapillantó tükörben, hogy ha kirakom az indexet, akkor sűrű villogással jelzi, hogy nem kellene sávot váltani, viszont hangjelzést nem ad. Pedig szerintem úgy sokkal hatásosabb lenne.
Bluetooth kihangosító: Hasznos és kényelmes extra. A kijelzőn látod, hogy ki hív és mindent a kormányról vezérelhetsz.
Elektromos kézifék: Szintén hasznos és kényelmes extra. Szépen old gázadásra, (a HSA is szépen teszi a dolgát).
Fűthető kormánykerék, Fűthető első ülések: Télen nagyon hasznos tud lenni, különösen ha csillag garázsban áll az autó.
Automatikus világítás kapcsoló, esőérzékelő: Ugyan ez a 2 dolog a Cosmonál szériafelszereltség, de szintén zseniálisak és remekül működnek.
Parkoló radar: Ekkora kasztinál azért jól jön.
Parkoló asszisztens: Még nem próbáltam ki.
Összességében teljesen elégedettek vagyunk az új családi autónkkal, szerencsére eddig minden zökkentő mentes volt, hibát nem tapasztaltunk. Amitől kicsit tartottam az a motor, egészen pontosan, hogy egy ekkora kasztninál (1362 kg), hogy fog majd muzsikálni, de kellemesen húz. Ami egy kicsit szemétség az Opel részéről, hogy 1-2 extrát nem hajlandó a 4 ajtós Astrába belerakni mint például: Opel Eye, tolatókamera, automatikusan be/kihajló elektromos tükrök, színre fújt cápauszony antenna. Persze gondolom ez nem véletlen, mert akkor már túl nagy konkurenciája lenne házon belül az Insigniának. Saját normális fotókat még nem készítettem, de itt egy hasonló Astra: https://www.facebook.com/media/set/?set=a.496148203766472.1073741843.120850547962908&type=1. A motort, a króm kilincseket, a holt-tér figyelőt és a navigációt leszámítva szinte teljesen így néz ki.

Üdv a táborban, és persze sok-sok balesetmente kilométert hozzá.

Had kérdezzem meg, hogy a gyári gumiszőnyeg garnitúra mennyibe került, mert azt én is be akarom szerezni.

Link to comment
Megosztás:

Nem gyári, hanem utángyártott, de ne ilyen gagyi vacakra gondolj. Holnap csinálok róla képeket, amin ott lesz a gyártónak a logója is, mert fejből nem vágom.

Amúgy ingyen kaptuk az autó mellé! :)

Szerk: A fotókat természetesen elfelejtettem, de RIGUM gumiszőnyegek: http://allegro.pl/dywaniki-gumowe-opel-astra-j-10-oryginal-rigum-i3813039506.html

Akit esetleg érdekel eladó a nyári gumi szettem (amivel az autó érkezett): http://aprod.hu/hirdetes/hankook-ventus-s2-k115-215-50-r17-91-v-tl-nyari-gumi-ID1TJn7.html

4 db Hankook Ventus S2 (K115) 215/50 R17 91V TL - gyakorlatilag újak!!

Módosítva : kovacsr
Link to comment
Megosztás:

Azért mert Michelin párti vagyok! :) Úgyhogy tavasszal Michelin Primacy 3 papucsokat fog kapni az autó.

Előző autón is Michelin gumik voltak és teljesen beváltak. Csökkent velük a fogyasztás, a menetzaj és ami a vicc, hogy alig koptak.

Nekem H Astrám van és a Michelin gumi 1 szezont bírt, a Bridgestone tovább tartott, de nem tapadt rendesen, ezért Yokohama-t használok...:)

Mindenkinek más a vezetési stílusa és megtett km is évente, ezért nem mondom hogy rossz a Michelin.

Majd számolj be a tapasztalatokról ha fent vannak, mert jókat hallottam arról az abroncsról, lehet csak nekem nem vált be...

Link to comment
Megosztás:

Azért mert Michelin párti vagyok! :) Úgyhogy tavasszal Michelin Primacy 3 papucsokat fog kapni az autó.

Előző autón is Michelin gumik voltak és teljesen beváltak. Csökkent velük a fogyasztás, a menetzaj és ami a vicc, hogy alig koptak.

Én meg Falken ze914-es gumikat vettem.

A G-n is azokat használtam, nem volt vele gondom.

Link to comment
Megosztás:

Nekem H Astrám van és a Michelin gumi 1 szezont bírt, a Bridgestone tovább tartott, de nem tapadt rendesen, ezért Yokohama-t használok... :)

Mindenkinek más a vezetési stílusa és megtett km is évente, ezért nem mondom hogy rossz a Michelin.

Majd számolj be a tapasztalatokról ha fent vannak, mert jókat hallottam arról az abroncsról, lehet csak nekem nem vált be...

Nekünk az előző családi autón Michelin Alpin A3 volt a téli szett. 6. szezonját teljesítette idén (legalább is azzal adtuk el januárban) és még 6 mm bordázat volt rajtuk.

Nyárinak meg sokáig használtuk a gyári Dunlop gumikat, de 2012-ben lecseréltük Michelin Energy Saver-re, azok eddig 2 szezont futottak és szintén kitűnő állapotban vannak.

Mondjuk a dologhoz hozzá tartozik, hogy külön felnin voltak szettek és mindig lemosva/leápolva lettek elrakva a kövezetező szezonra.

Módosítva : kovacsr
Link to comment
Megosztás:

Nekünk az előző családi autón Michelin Alpin A3 volt a téli szett. 6. szezonját teljesítette idén (legalább is azzal adtuk el januárban) és még 6 mm bordázat volt rajtuk.

Nyárinak meg sokáig használtuk a gyári Dunlop gumikat, de 2012-ben lecseréltük Michelin Energy Saver-re, azok eddig 2 szezont futottak és szintén kitűnő állapotban vannak.

Mondjuk a dologhoz hozzá tartozik, hogy külön felnin voltak szettek és mindig lemosva/leápolva lettek elrakva a kövezetező szezonra.

Én nem nagyon tudtam elrakni az Energy Saver-t a következő szezonra, mert annyira elkoptak...:) Fogyasztáson meg semmit sem vettem észre.

Inkább lecseréltem, mondjuk nekem a Continental sportosabb abroncsai is jól teljesítettek egy másik autómon.

Lehet a sportfutómű miatt kopnak ennyire a gumik, de az biztos, hogy rendesen van beállítva minden az autón és a gumik is egyenletesen koptak...

Link to comment
Megosztás:

Nem gyári, hanem utángyártott, de ne ilyen gagyi vacakra gondolj. Holnap csinálok róla képeket, amin ott lesz a gyártónak a logója is, mert fejből nem vágom.

Amúgy ingyen kaptuk az autó mellé! :)

Szerk: A fotókat természetesen elfelejtettem, de RIGUM gumiszőnyegek: http://allegro.pl/dywaniki-gumowe-opel-astra-j-10-oryginal-rigum-i3813039506.html

Akit esetleg érdekel eladó a nyári gumi szettem (amivel az autó érkezett): http://aprod.hu/hirdetes/hankook-ventus-s2-k115-215-50-r17-91-v-tl-nyari-gumi-ID1TJn7.html

4 db Hankook Ventus S2 (K115) 215/50 R17 91V TL - gyakorlatilag újak!!

A gumi hirdetés közben tárgytalan lett.

Közben az autó már túl első 1000 km-en.. :( Azért ha autópályán sietni szeretne az ember érződik rendesen a fogyasztáson. 150 környékén (3000-es fordulat 6.-ban) már 8-8,5 literes fogyasztást produkál az autó.

Link to comment
Megosztás:

A gumi hirdetés közben tárgytalan lett.

Közben az autó már túl első 1000 km-en.. :( Azért ha autópályán sietni szeretne az ember érződik rendesen a fogyasztáson. 150 környékén (3000-es fordulat 6.-ban) már 8-8,5 literes fogyasztást produkál az autó.

A súly ezt hozza, maradj a 130-nál, ott azért valamivel kevesebb.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.