Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


mélykék76

Recommended Posts

Sziasztok leírom az eddigi tapasztalatokat Astra J-vel kapcsolatban. 1,4 Turbo-s a kocsi, közel full extra, a bőr és a 4 elektromos ablak, automata váltó kimaradt, mert mikor vettük már akkor feltűnt dög nehéz a konkurenciához képest, sokáig agyaltam ezt, vagy a Golfot, de az akkorin nem volt LED DRL, szóval bevállaltam, és próbáltam a lehető legkisebb súlyt rárakni még az extrák során.

Néhány tapasztalat: Nyomatékos, kellemes motor, kiegyensúlyozott nagyon, 5000 főlé már nem érdemes pörgetni, turbósan kifullad. A váltó hosszú úton jár, eggyel alatt váltás érzetben pl. a japánokhoz képest, de megfelelő, elosztása rossz, túl hosszú fokozatok, a 3., és 4. kifejezetten zavaró beosztású városi közlekedéshez, vagy túl sok, vagy túl kevés a 60 km/h körül ingadozó városi tempóban, kb 2x annyit kell váltani emiatt ebben a tartományban, mint egy Golfban. Állandóan van valami nyavalyája, EGR szelep zárlat, hűtőfolyadék tartály kb. 4x romlik el, volt ahol az ülés nem volt megvarrva végig, 7,5 milliós kocsi... Szerencsére a GM mindent javít, hari időn túl is a típus hibákat, sokszor visszahívás keretében, akkor is ha nem romlott még el. Ami viszont fizetős volt az aksi, 2 év alatt feladta, tudom nem vagyok egyedül, aki így járt, a kereskedésben mégis boci szemekkel néztek mi baja, lehet ráadásul trailerrel kellett bevinni, mert bár a can bus azért is szól, ha kiég a rendszámtábla világítás, azt nem képes kimutatni az aksival lenne a baj, helyette a kevés feszültség miatt, minden létező hibát kiírt. Miután 2x nem sikerült megállapítani az aksi a gond (nehéz lehetett pedig, feltöltik 2x indul 3x-ra már nem, na mindegy) megelégeltem, vettem bele egy nagyobb aksit, beszereltem, de így összesen kb 50e volt ez a kis móka...

Aztán vannak érdekes elektronikai bakik, pl rádió behal, lezár magától a kocsi csak úgy állóhelyzetben, úgy hogy éppen takarítom és a kulcs az ülésen pihen :D még jó hogy otthon volt a cserekulcs.

Másik a cd500 rendszer, amihez csak 50-30e között mozog a frissítés, 2011 előtti autókon pedig a legfrissebb térkép 2012-es ezért a pénzért, érdekes egy 2005 Corsán a 10 éves GPS-hez van 2014-es térkép, egy 7 milliós 3,5 éves kocsihoz nincs... Csak gratulálni tudok a GM-nek! Amúgy sen nagy szám a GPS, ami szerint a pongrácz útról nem lehet ráfordulni a kerepesire a stadionok irányában :)

AFL fényszórók jók, flex ride-nak semmi értelme, sőt semmilyen extrának ami flex-el kezdődik! Kényelem jó, kormányzás megfelelő, futómű még 18-as kerekekkel is bírja pestet. Ja itt jut eszembe télen nem lehetett kapni acélfelnit :) GM újabb pacsi, decemberig mentem téli kerék nélkül, vagy vehettem volna 3x áron a nagyobb kerekekre gumit és szétmaratni sóval a felnit...

Összességében szép szerethető autó, de olyan, mint egy jó nő, állandóan van valami vele, oda kell rá figyelni, tud sokba kerülni, és gyomorszájon vágni ha kell, de pályán megüli a 210-et is egy orgazmus elejéig, bizonyítva a kis polgári luxus kompromisszumok árán a tied lehet 7 millió környékén is.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok leírom az eddigi tapasztalatokat Astra J-vel kapcsolatban. 1,4 Turbo-s a kocsi, közel full extra, a bőr és a 4 elektromos ablak, automata váltó kimaradt, mert mikor vettük már akkor feltűnt dög nehéz a konkurenciához képest, sokáig agyaltam ezt, vagy a Golfot, de az akkorin nem volt LED DRL, szóval bevállaltam, és próbáltam a lehető legkisebb súlyt rárakni még az extrák során.

Néhány tapasztalat: Nyomatékos, kellemes motor, kiegyensúlyozott nagyon, 5000 főlé már nem érdemes pörgetni, turbósan kifullad. A váltó hosszú úton jár, eggyel alatt váltás érzetben pl. a japánokhoz képest, de megfelelő, elosztása rossz, túl hosszú fokozatok, a 3., és 4. kifejezetten zavaró beosztású városi közlekedéshez, vagy túl sok, vagy túl kevés a 60 km/h körül ingadozó városi tempóban, kb 2x annyit kell váltani emiatt ebben a tartományban, mint egy Golfban. Állandóan van valami nyavalyája, EGR szelep zárlat, hűtőfolyadék tartály kb. 4x romlik el, volt ahol az ülés nem volt megvarrva végig, 7,5 milliós kocsi... Szerencsére a GM mindent javít, hari időn túl is a típus hibákat, sokszor visszahívás keretében, akkor is ha nem romlott még el. Ami viszont fizetős volt az aksi, 2 év alatt feladta, tudom nem vagyok egyedül, aki így járt, a kereskedésben mégis boci szemekkel néztek mi baja, lehet ráadásul trailerrel kellett bevinni, mert bár a can bus azért is szól, ha kiég a rendszámtábla világítás, azt nem képes kimutatni az aksival lenne a baj, helyette a kevés feszültség miatt, minden létező hibát kiírt. Miután 2x nem sikerült megállapítani az aksi a gond (nehéz lehetett pedig, feltöltik 2x indul 3x-ra már nem, na mindegy) megelégeltem, vettem bele egy nagyobb aksit, beszereltem, de így összesen kb 50e volt ez a kis móka...

Aztán vannak érdekes elektronikai bakik, pl rádió behal, lezár magától a kocsi csak úgy állóhelyzetben, úgy hogy éppen takarítom és a kulcs az ülésen pihen :D még jó hogy otthon volt a cserekulcs.

Másik a cd500 rendszer, amihez csak 50-30e között mozog a frissítés, 2011 előtti autókon pedig a legfrissebb térkép 2012-es ezért a pénzért, érdekes egy 2005 Corsán a 10 éves GPS-hez van 2014-es térkép, egy 7 milliós 3,5 éves kocsihoz nincs... Csak gratulálni tudok a GM-nek! Amúgy sen nagy szám a GPS, ami szerint a pongrácz útról nem lehet ráfordulni a kerepesire a stadionok irányában :)

AFL fényszórók jók, flex ride-nak semmi értelme, sőt semmilyen extrának ami flex-el kezdődik! Kényelem jó, kormányzás megfelelő, futómű még 18-as kerekekkel is bírja pestet. Ja itt jut eszembe télen nem lehetett kapni acélfelnit :) GM újabb pacsi, decemberig mentem téli kerék nélkül, vagy vehettem volna 3x áron a nagyobb kerekekre gumit és szétmaratni sóval a felnit...

Összességében szép szerethető autó, de olyan, mint egy jó nő, állandóan van valami vele, oda kell rá figyelni, tud sokba kerülni, és gyomorszájon vágni ha kell, de pályán megüli a 210-et is egy orgazmus elejéig, bizonyítva a kis polgári luxus kompromisszumok árán a tied lehet 7 millió környékén is.

Ez az akksi miatti minden hibát kiíró dolog, olyan mint amit én is írtam fentebb és tapasztaltam? Hogy ellenőrizzek mindent (park asszisztens, légzsák, lopásgátló, stb)

Link to comment
Megosztás:

Ez az akksi miatti minden hibát kiíró dolog, olyan mint amit én is írtam fentebb és tapasztaltam? Hogy ellenőrizzek mindent (park asszisztens, légzsák, lopásgátló, stb)

Nem ez teljesen más, kezdtem érezni nehezebben indult be akocsi, egyre nagyobb késéssel, majd be sem indult, helyette minden hibaüzenetet kiírt pl AFL fényszóró ESP stb stb. Néha kiírta az akku töltöttsége alacsony, de sosem elsőnek, csak egy volt a sok üzenet közül. A szervízbe nem vették komolyan, biztos nem hitték el ilyen lehet egy 2 éves akksival, de lehet... Ismerősömnek is volt az Insigniába, csak kicsit zavaró hiba, meg költséges buli volt mire kiderült.

Link to comment
Megosztás:

nekem a kereskedés (Opel Gombos) 2 hetet mondott, kedden van a határidő, remélem ez most már a végleges (eddig 2x tolták ki a határidőket)

Bármelyik okmányirodába megcsinálják, egyébként te magad is megcsinálhatod, ez csak kényelmi extra... Ellenben vinnék egy festékvastagság mérőt átvételkor, mert ez több, mint gyanús, nehogy épp valami szállítási sérülést javitgáljanak a verdán!

Ha kiderül javított, kérhetsz kedvezményt.

Link to comment
Megosztás:

Bármelyik okmányirodába megcsinálják, egyébként te magad is megcsinálhatod, ez csak kényelmi extra... Ellenben vinnék egy festékvastagság mérőt átvételkor, mert ez több, mint gyanús, nehogy épp valami szállítási sérülést javitgáljanak a verdán!

Ha kiderül javított, kérhetsz kedvezményt.

köszi az infót, bár én végigméregetni nem fogom, mivel céges autó. A kereskedő a beérkezés előtt (júli 22) már prognosztizálta a 2 hetet, ha innen nézem, akkor van még a mai napja meg a holnapi, hogy átadja az autót, utána már megint kicsúszott a határidőből (ez már a harmadik lenne a történet során) :)

de lehet tényleg szólni fogok a flottásoknak, h vigyenek egy rétegmérőt, és mérjék körbe az autót (érdekes a céges Golfok már jó egy hónapja bejöttek, és ugyanakkor rendeltük őket, mint az Astra-t)

Link to comment
Megosztás:

köszi az infót, bár én végigméregetni nem fogom, mivel céges autó. A kereskedő a beérkezés előtt (júli 22) már prognosztizálta a 2 hetet, ha innen nézem, akkor van még a mai napja meg a holnapi, hogy átadja az autót, utána már megint kicsúszott a határidőből (ez már a harmadik lenne a történet során) :)

de lehet tényleg szólni fogok a flottásoknak, h vigyenek egy rétegmérőt, és mérjék körbe az autót (érdekes a céges Golfok már jó egy hónapja bejöttek, és ugyanakkor rendeltük őket, mint az Astra-t)

Mert Golfokkal Dunát lehet rekeszteni :D

Link to comment
Megosztás:

Mert Golfokkal Dunát lehet rekeszteni :D

Mondanám, hogy jók azok a Golfok, de VI-os szériába pl nyúlik a lánc, és 2012-ig azt hiszem csak 2 év gari járt hozzájuk, szóval elég húzós, főleg 1.2 Tsi-k rosszak, akár 40e km-ként is megnyúlik a lánc. A közvetlen befecskendezés miatt meg koszolódik a motor nem kicsit, ilyen szempontból jobbak az Opel turbó motorjai.

Az új Golf már más tészta, bár sztm nem akkor látványelemek az utcán, de tényleg példás autók, nekik majd a következő Astra lesz kihívójuk, meglátjuk milyen sikerrel.

Link to comment
Megosztás:

Bármelyik okmányirodába megcsinálják, egyébként te magad is megcsinálhatod, ez csak kényelmi extra... Ellenben vinnék egy festékvastagság mérőt átvételkor, mert ez több, mint gyanús, nehogy épp valami szállítási sérülést javitgáljanak a verdán!

Ha kiderül javított, kérhetsz kedvezményt.

na, két hét helyett már három hét lesz a forgalomba helyezés, kezd átmenni kabaréba a dolog :omg: :D

Link to comment
Megosztás:

Látott már vlki BiTurbo-t? Vagy egyáltalán adtak el belőle idehaza? Gondolom, hogy csak akad :) De eladó az sehol sincs, mert ezek szerint nem akarják eladni annyira szeretik :D

Szerintem a kutya nem vesz olyat, amúgy is idehaza ezek a középerős motorok nem népszerűek, vagy inkább ésszerűek, általában normális és túlerős kocsik váltogatják egymást, nincs szükség ilyen autópályás autóra, mert nálunk nincs autópálya, agy nem merném annak nevezni Németországhoz viszonyítva.

A másik meg, hogy vezettem ugyan Insigniába ilyet, háááát. Alul sem felül sem volt combosabb egy mezei egyturbós BMW-nél, semmi értelme nincs, ráadásul az Astrában is semmirekellő, mert egy mezei Golf 1,4 Tsi legyorsulja, jobban fogyaszt benzinből!! és még csak nem is drágább, az adózásról és egyebekről nem beszélve még.

Sztm a szívó 1.4 után a bitrubo a legrosszabb választás, teljesen értelmetlen.

Link to comment
Megosztás:

Szerintem a kutya nem vesz olyat, amúgy is idehaza ezek a középerős motorok nem népszerűek, vagy inkább ésszerűek, általában normális és túlerős kocsik váltogatják egymást, nincs szükség ilyen autópályás autóra, mert nálunk nincs autópálya, agy nem merném annak nevezni Németországhoz viszonyítva.

A másik meg, hogy vezettem ugyan Insigniába ilyet, háááát. Alul sem felül sem volt combosabb egy mezei egyturbós BMW-nél, semmi értelme nincs, ráadásul az Astrában is semmirekellő, mert egy mezei Golf 1,4 Tsi legyorsulja, jobban fogyaszt benzinből!! és még csak nem is drágább, az adózásról és egyebekről nem beszélve még.

Sztm a szívó 1.4 után a bitrubo a legrosszabb választás, teljesen értelmetlen.

Pedig milyen jó városi kis kocsi lenne belőle :)(poén)

Értem, hogy sok értelme nem lenne főleg mert ki sem lehetne használni. De azt a 244es full padlót látom a szemem előtt ami elég szép és csak egy ugrás onnan a 300.

Insignia-ban nem az érződött, hogy az még nehezebb mint az Astra? Lenyomja egy Golf? Szomorú, de az is könnyebb meg jobban pörög a benzin. Dehogy kevesebbet is fogyaszt. Mondjuk az adó az tutti, szépen lehúzzák az embert 194Le után.

Szóval akkor ezért nem igazán játszik idehaza. Vlki még sznobizmusból sem gondolhatott rá, jó lenne utánna keresni tudni.

Viszont még 2.0CDTI-t sem nagyon lehet találni eladót furcsa. Egy szép fehéret manuálban 4x elablakkal.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni. Egy Opel Astra J-hez keresek Európa térképcsomagot. Navi 600-as a rendszer, de a navi 900 európa térképpel is működik. Az enyémben sajnos csak németországi van és a napokban megyünk utazni. Sehol sem tudok 2-3 hétnél korábban ilyen térképhez jutni.

Ha van ilyen térképetek (SD kártyás) és egy hétre kölcsön adnátok, akkor egy méltányos összeggel tudnám ezt honorálni és persze a teljes árát is letenném kaucióba.

Köszönöm előre is a segítséget!

S

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Sziasztok! A tél közeledtével hátha aktuális valakinek!

Eladó 4 db lemezfelni téligumival szerelve! Opel Astra J-n használtuk.
A felni mérete: 17"
Téli gumi: Kléber 225/50 R17
Autóváltás miatt eladó!

2 hónapot volt használva (kb: 2000 km)

Szinte új!

Ár:: 135 000 Ft (Eredeti ára: 231 920 Ft volt)

Email: k.andras@taxmanagement.hu

Link to comment
Megosztás:

múlt hét pénteken megérkezett az autó. késedelem kompenzálására kaptam még pár extrát bele (guminyomás szenzor, oldalsó parkolóradar, holttérfigyelő), szeptemberben meg hozzámvágják 3 napra a Cascada-t "tesztvezetésre".

2 nap alatt beletekertem 500km-t, az első benyomások:

- az ülések fantaszikusak

- klíma hamar hűt/fűt

- kasztni súlyához képest egész dinamikus, bár alul picit lomha (vagy csak nekem szokatlan :) )

- csomagtere a vártnál nagyobb, azt hittem az adatok alapján szűkös lesz

- csomagtér szűk nyílása viszont picit zavaró, nagyobb bőröndöt pakolni macera

- tempomatot néha nógatni kell, néha meg túlgyorsít, kicsit "túlérzékeny"

- középen a csillagromboló-vezérlő gombtengert még szokni kell

- menü navigálásnál külön back gomb ?! ezt megoldhatták volna elegánsabban

- címbeéírásnál gps-nél a görgető használata nagyon macera (főleg ha hosszú az utcanév vagy helységnév)

első körben ennyi, de erőteljes teszt alá vetettem a szekeret :)

Link to comment
Megosztás:

Érdekes dolog ez a késés ügy. Oldalsó parkolóradar, holttérfigyelő pont nem olyan extra amit csak úgy szervizben szoftveresen aktiválni lehet, szóval ez az autó így gurult le a gyártósorról. Persze a lényeg, hogy benne van.. :)

Majd a fényszórókat próbáld ki tök sötétben. A halogén lámpák után elég nagy lesz a kontraszt. :D

múlt hét pénteken megérkezett az autó. késedelem kompenzálására kaptam még pár extrát bele (guminyomás szenzor, oldalsó parkolóradar, holttérfigyelő), szeptemberben meg hozzámvágják 3 napra a Cascada-t "tesztvezetésre".

2 nap alatt beletekertem 500km-t, az első benyomások:

- az ülések fantaszikusak

- klíma hamar hűt/fűt

- kasztni súlyához képest egész dinamikus, bár alul picit lomha (vagy csak nekem szokatlan :) )

- csomagtere a vártnál nagyobb, azt hittem az adatok alapján szűkös lesz

- csomagtér szűk nyílása viszont picit zavaró, nagyobb bőröndöt pakolni macera

- tempomatot néha nógatni kell, néha meg túlgyorsít, kicsit "túlérzékeny"

- középen a csillagromboló-vezérlő gombtengert még szokni kell

- menü navigálásnál külön back gomb ?! ezt megoldhatták volna elegánsabban

- címbeéírásnál gps-nél a görgető használata nagyon macera (főleg ha hosszú az utcanév vagy helységnév)

első körben ennyi, de erőteljes teszt alá vetettem a szekeret :)

Módosítva : kovacsr
Link to comment
Megosztás:

Érdekes dolog ez a késés ügy. Oldalsó parkolóradar, holttérfigyelő pont nem olyan extra amit csak úgy szervizben szoftveresen aktiválni lehet, szóval ez az autó így gurult le a gyártósorról. Persze a lényeg, hogy benne van.. :)

Majd a fényszórókat próbáld ki tök sötétben. A halogén lámpák után elég nagy lesz a kontraszt. :D

parkolóradarhoz lehet, hogy én nem vagyok hozzászokva, de durván idegesítő, hogy álló helyzetben a gyalogos átmegy az autó előtt, és a kocsiban ülők megőrülnek a csipogástól. dettó ugyanez, ha valaki közelebb / közel áll az autóhoz elöl vagy hátul ... érzékenységet nem lehet ezen állítani valahogy ? mondjuk indulás előtt már reflexből két dolgot kikapcsolok: az eco módot meg a parkradart.

én elvileg nem kértem bele a holttérfigyelőt, se oldalsó parkolóradart, annó nekem a configban szimplán tolatóradar volt írva (egyik csomagnak sem volt része ez az opció), most az opel.hu szerint a "Perimeter protection" csomagban van benne az első-hátsó-oldalsó parkolóradar és a holttérfigyelő és a fűthető tükör. de tényleg, az lehet, hogy mire kiért a rendelés Rüsselheim-be, addigra már a csomagokat is megváltoztatták, vagy nem tudom :)

mindenesetre jó, nekem sokkal jobban bejön, mint a szokásos cégautók (Octavia, Mondeo), formára a hátulját és az elejét is nagyon eltalálták.

A első világítás automatikus adaptív, ez tegnap gyéren megvilágított lakott területen előszeretettel felkapcsolta a reflektort, ami lakott területen ugyebár ejnye-bejnye.

a flexridetól én sem ájultam el, nüansznyi a különbség a beállítások közt, talán a sportra picit jobban ugrik, de ennyi. az elektromos deréktámasz viszont nagy királyság, meg a 6felé állítható sportülés, tegnap letoltam vele 3 órát egyben, kényelmes volt végig.

viszont hifinél az SD kártya foglalatot hiányolom (vagy még nem találtam meg ?), kár h csak usb és jack van, utóbbit kb semmire nem lehet használni, usb-nél pedig kilógó stick elég zavaró tud lenni. mondjuk a bluetooth miatt könnyen összeköthető a telefonnal a hifi, és korrektül is szól

Link to comment
Megosztás:

Csak jelzem, hogy nem Rüsselheimbe ért ki a rendelés, hanem Gliwicebe! :P

Eco módról nem tudok nyilatkozni, mert a Start/Stopot szerintem felesleges, így nem is rakattam bele.

A parkolóradar viszont nekem nem kapcsol vissza automatikusan amikor megállok egy lámpánál/zebránál. Tolatáskor automatikusan bekapcsol vagy gombnyomásra, de ennyi.

A távolsági fényszóró asszisztens ki lehet kapcsolni, bár nekem még nem kapcsolt fel fölöslegesen/szabálytalanul.

Az SD kártyát meg régen csak a navi használta, zenéket tudtommal nem olvasott be róla (Navi 600/900).

Módosítva : kovacsr
Link to comment
Megosztás:

Csak jelzem, hogy nem Rüsselheimbe ért ki a rendelés, hanem Gliwicebe! :P

Eco módról nem tudok nyilatkozni, mert a Start/Stopot szerintem felesleges, így nem is rakattam bele.

A parkolóradar viszont nekem nem kapcsol vissza automatikusan amikor megállok egy lámpánál/zebránál. Tolatáskor automatikusan bekapcsol vagy gombnyomásra, de ennyi.

A távolsági fényszóró asszisztens ki lehet kapcsolni, bár nekem még nem kapcsolt fel fölöslegesen/szabálytalanul.

Az SD kártyát meg régen csak a navi használta, zenéket tudtommal nem olvasott be róla (Navi 600/900).

navi900 van nekem benne, ha SD-ről megy a navi, akkor valszeg azt nem fogom kivenni, elképzelhető, h média formátumú fileokat nem játszik le amúgy sem. akkor marad a BT és a telefon.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.