Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


mélykék76

Recommended Posts

Cosmo astra 2 színű műbőr és szövet. Sport alatti szint.

Derekam kezd el fájni egy idő után, 192 cm magas vagyok.

Nagyon tetszik hogy az első ülés hátlapot 5cm híján rá tudom tolni a hátsó ülő lapra, a kormányt teljesen kihúzva, normálisan elférek, csak a derekam van oda..

Link to comment
Megosztás:

Cosmo astra 2 színű műbőr és szövet. Sport alatti szint.

Derekam kezd el fájni egy idő után, 192 cm magas vagyok.

Nagyon tetszik hogy az első ülés hátlapot 5cm híján rá tudom tolni a hátsó ülő lapra, a kormányt teljesen kihúzva, normálisan elférek, csak a derekam van oda..

Esetleg még az üléslap dőlésével játszanék. Nekem az a tapasztalatom, hogy a G-nél kényelmesebb. Én 183cm vagyok. Az ülést teljesen leengedtem, és az üléslapot kicsit megemeltem. A kormányt teljesen betoltam, és felemeltem. De én még pár centivel ha feljebb lehetne nyomni a kormányt annak örülnék. Így éppen látok minden órát, éppen nincs kitakarva semmi sem...

Egy Kis érdekesség: 1.7 CDTI 130000 km, EGR Tisztítás.

Picit be van rakodva:

Tisztítás után:

Nem semmi, az ennyimbe lassan 100e lesz, de ezt látva nekem is ki kellene pucolnom tavasszal, azzal nem vesztek semmit. Hol van az EGR, és mennyire nehéz lebontani?

Link to comment
Megosztás:

félig off ...

ez az EGR a nagynyomású direktbefecskendezéses Mitsubishi motoroknál (GDI) is nagyon kényes pont. Többnyire a silány üzemanyagnak köszönhetően olyan szinten elkokszolódik (nem csak az EGR, hanem akár a szívósorig visszamenőleg a komplett szívórendszer), mint a fent belinkelt képeken. Ez többnyire két dologra vezethető vissza: silány üzemanyag, illetve a nem jól megválasztott motorolaj.

GDI szelepfedél elkokszolódása

gdi_hengerfej_elotte.preview.JPG

Szelepek (balra a tisztítás nélküli, jobbra a már megtisztítottak)

gdi_szelepek_kozben.preview.JPG

Módosítva : Coppermine
Link to comment
Megosztás:

Ez csak akkor jelzi amikor nem tudja befejezni a regeneralast,vagyis ahogy feljebb irtam ha 3xor nem sikerul regeneralnia akkor jelzi,hogy baj van.

Most fordultam bele 120000km be.

Tegnap csinált nálam is regenerálás, onnan vettem észre, hogy 4-ben 55-nél nem 4l körüli értéket írt ki, hanem 11-12l közöttit. Akkor fogtam s visszatettem 3-ba, így 2000rpm felett volt a fordulat is. Szerintem az egész 5-6 percnél nem tartott tovább. Érdekes, mert felfele pályán csinálhatta volna, visszafele ez 7-esen volt Balatonlellén...

Link to comment
Megosztás:

Esetleg még az üléslap dőlésével játszanék. Nekem az a tapasztalatom, hogy a G-nél kényelmesebb. Én 183cm vagyok. Az ülést teljesen leengedtem, és az üléslapot kicsit megemeltem. A kormányt teljesen betoltam, és felemeltem. De én még pár centivel ha feljebb lehetne nyomni a kormányt annak örülnék. Így éppen látok minden órát, éppen nincs kitakarva semmi sem...

Nem semmi, az ennyimbe lassan 100e lesz, de ezt látva nekem is ki kellene pucolnom tavasszal, azzal nem vesztek semmit. Hol van az EGR, és mennyire nehéz lebontani?

Nem nehéz 6 db csavar fogja csak, egy 12 kulcs kel hozzá. Viszont vigyázz a fém tömítésekre ami alatta van meg ne sérüljön. Szükség lesz egy porszívóra is mert ha elkezded kapargatni a kormot belehullik a lyukba és nem lenne jó ha bekerülne máshova is. Akkumulátor sarut javaslom vedd le és csak átunna húzd le a csatlakozót az EGR -ről. Nehogy feldobjon valami hibát. Javaslom a WD40-t ami jól oldja a kormot és nem marad kenés nélkül az alkatrész.

822148.jpg

Opel_Astra_H_Astra_J_1_7CDTI_EGR_AGR_sze

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Nem nehéz 6 db csavar fogja csak, egy 12 kulcs kel hozzá. Viszont vigyázz a fém tömítésekre ami alatta van meg ne sérüljön. Szükség lesz egy porszívóra is mert ha elkezded kapargatni a kormot belehullik a lyukba és nem lenne jó ha bekerülne máshova is. Akkumulátor sarut javaslom vedd le és csak átunna húzd le a csatlakozót az EGR -ről. Nehogy feldobjon valami hibát. Javaslom a WD40-t ami jól oldja a kormot és nem marad kenés nélkül az alkatrész.

Köszi szépen! Tavasszal ránézek, mert enyémbe lassan 100e lesz.

J-nél ha az akksit lehúzom, akkor visszarakás után nem fog valamiért panaszkodni? Illetve Navi 900-am van, kódot kérni? Az hol vanm gondolom a CarPass-on. Ablak betanítás gondolom majd kell, mint a G astránál. Más?

Link to comment
Megosztás:

Köszi szépen! Tavasszal ránézek, mert enyémbe lassan 100e lesz.

J-nél ha az akksit lehúzom, akkor visszarakás után nem fog valamiért panaszkodni? Illetve Navi 900-am van, kódot kérni? Az hol vanm gondolom a CarPass-on. Ablak betanítás gondolom majd kell, mint a G astránál. Más?

Nekem nem panaszkodott, egyedül az ablakot kellet megint betanítani semmi mást.

CD 500-om van benne de semmit nem kért még az időt is megjegyezte.

Link to comment
Megosztás:

1.7 CDTI -nél van valakinek alapjárat ingadozása?

https://www.youtube.com/watch?v=Sq_-ElpHAtw

Nekem stabilan egy helyben van, nem ingadozik. (ha gondolod csinálok róla videót) Cserélted a nyomás szabályozót? Mert nekem azt mondták az gyakran tönkremegy. Igaz húzós az ára.

https://cromax.hu/140000000-uzemanyagrendszer/140890000-adagolo-nagynyomasu-szivattyu/140890407-nagynyomasu-szivattyu-reszei/350598-nyomasszabalyzo-szelep-nagynyomasu-szivattyuhoz-opel-1_7d

Amúgy a gyári is DENSO, nem? Akkor felesleges megvenni a GM csomagolásosat. Illetve azt otthon le lehet cserélni, 2 csavar.

Módosítva : imy
Link to comment
Megosztás:

Januárban lesz esedékes a 60 ezres szervizem. Akinek megvolt már ez a szerviz meg tudná mondani, hogy mennyire lesz zsebbe nyúlós? Köszi

Ahogy nézem ez lesz a 4. évi szervized?

Olaj, olajszűrő biztosan kell. Szerintem levegőszűrő és üzemanyag szűrő is, ha korábban nem cseréltettél. Én G-ben a levegőszűrőt 20e-ként ki szoktam dobni. Azt az opelban azt 5500-ért akarták adni, én cromaxban 2500-ért vettem. A pollenszűrő pedig aranyár Opeléknál, 12500-at akartak érte kérni, de néztem Cromaxban 1600Ft a sima, 2400Ft az aktívszenes. Azt majd tavasszal kidobom belőle...

Link to comment
Megosztás:

Udvozlok Mindenkit!

Magantulajdonomban levo autorol szeretnek par dolgot megosztani veletek. Az auto egy otajtos 2010-es(julius) Astra J 1.4 NET(140) tisztan Cosmo felszereltsegben, feher szinben. Az autoban mostanra lett 92 000 km, szoval eleg tapasztalattal rendelkezem mar az autoval kapcsolatban. Atlagos felhasznalas 80% orszagut, 20% varos. Autopalyan max 2000 - 3000 km ment.

Szerviz - az auto markaszervizbe(Szlovakiaban, itt elek) volt hordva, minden evben, betartva a gyari eloirasokat(1ev/30 000 km). Az olajat(Shell 5w-30 AG Dexos2) es a szuroket(MANN) en vittem mindig. 1. szerviz 14 000 km, 2. 30 000 km, 3. 56 000 km, 4. 78 000km, 5. (ez mar otthon) 90 000 km-nel. Amint latjatok 2x eleg sokat mentem vele egy olajjal, ami ugynezki megbosszulja magat, ugyanis a turbo haldoklik(errol irok lejjebb reszletesebben). Igaz a gyari eloiras be lett tartva, de megis sok volt neki, tudom az en hibam, max 15e - nel cserelnem kellett volna. Nemfigyeltem,h ilyen rohamosan jonnek a kilometerek, hulye voltam. Ugyhogy ezt a hibat az en szamlamra irom. Szurokon es olajon kivul fekfolyadek illetve hutofolyadek mar volt cserelve. Kopo alkatreszekre szinte meg nemkellett kolteni, hatso ablaktorlo volt cserelve es a gyertyak 60 000 km- nel, fekek meg az eredetik. Garanciaban voltak cserelve a tempomat szenzorai es a hutofolyadektartaly, illetve uj szoftvert kapott a motorvezerlo. A turbo bemeno vekonyka olajcsovere a 2.ik szervizkor huztak egy szigetelo anyagot,gondolom,h ne suljon meg benne az olaj, erre ugylatszik nemgondoltak mindjart az elejen, ez is betehetett a turbonak. Amugy a markaszervizzel nemvagyok elegedett, ha valaki esetleg kivancsi ra miert akkor majd irok rola :)

Gumik - a gyari Goodyear gumik nagyon jol birjak, meg jovore is feltehetem oket, igaz mar elegge hatareseten vannak :) tapadasuk mar nem a regi de meg boven biztonsagosak. Teli gumik is birjak meg( Ultragrip 7), jovo szezonban is bevethetok lesznek meg.

Valto - M32, azthiszem ez mindent elmond, 56 000 km- nel felkellett ujitani, kiszereltek, elkuldtek az europai szervizkozpontjukba, visszakuldtek, beszereltek, azota jo. A koltsegek 80%-at maga az Opel allta, de igy is 400 euromba fajt. A hiba ugy jelentkezett,h 5.ik illetve 6.ik fokozatban enyhe bugo hangot lehetett hallani, 120 nal konkretan sipolt is. Remelem ugy megcsinaltak,h ezutan tobbet kibir, kicsereltek az osszes csapagyat( tudtommal eleg lett volna max kettot), ugyhogy remenykedek, majd elvalik :) Egyebkent nekem megfelel, 2es fokozat szerintem kicsit tobb odafigyelest igenyel, eleinte gyors valtasoknal parszor megreccsent, de mar hozzaszoktam, ilyen gond mar nincs. Tervezem,h ujra kicsereltetem benne a valtoolajat, allitolag az Opel mar egy masikat ajanl bele es nemtudom,h az enyembe a javitas utan milyet ontottek.

Turbo - hat a problema az vele igy elso ranezesre,h nyomja az olajat a levegohutobe es onnan gondolom tovabb. A turbocso es a huto csatlakozasanal olajos. ha meghajtom a kocsit akkor folyik onnan. Reszletesebb hibafeltaras meg ezutan lesz csak egy ismeros szerelonel. Ha normalisan hasznalom(max 3000ig forgatom illtetve nemmegyek 110-120 fole) akkor szinte nemfogyasztja az olajat, de amint meghajtom(kinyomom a szemet) 10km alatt akar fel liter olaj is tavozik. Ezt a hibat 80 000 km korul vettem eszre eloszor. Ugy tortent,h nagy sebessegrol kannyar elott nagyot fekeztem es kozben hatalmas kekes fustfelho hagyta el a kipufogot, tovabb nyomva meg picit fustolt aztan megint semmi. Azthittem ennyi volt a motornak, hazaerve megneztem az olajszintet,kb egy liter hianyzott.Voltam szerelonel, ugy egyeztunk meg,h figyelni fogom az olajfogyasztast es majd meglassuk mi lesz. Kovetkezo 10 000km lementem vele szinte olajfogyasztas nelkul normal hasznalatban. Aztan ujra jol meghajtottam, ujra elkezdett kekesen fustolni es itt-ott szinte nemakart gyorsulni nagyobb sebessegnel. Akkor ujra elfogyasztott par deci olajat. Szoval most hasznalom igy tovabb, de a penzt mar felretettem a szerelesre. Tervem szerint a turbot felujitattom, a tobbi dolgot korulotte meg kitakaritjuk illetve csereljuk. Az auto egyebkent szepen megy,hibajelzes meg sosem volt, de ez a turbofelujitas elkerulhetetlen lesz. Ujjaban, foleg hidegen, valtaskor ilyen egy-ket masodperces huhogo hangot lehet hallani, nemtudom mire veljem, lehet a turbo halalat jelzi mar :) Kesobb irok rola,h hogy alakult a dolog. (jaj es a kiterjesztett garancia nem vonatkozik a turbora, ezt nemreg tudtam meg)

Motor - szepen megy, volt vele tavaly parszor olyan gond,h foleg hidegen startolas utan par masodpercig rangatva jart, de azota nemjelentkezett a problema. Igaz,h viszonylag eros motor, de az auto tetemes sulya es a valto kiosztasa megoli, menni megy,de erezni,h kuzd. A valto kiosztasa eleg hosszura sikerult, 6.ikban 2000-nel 105-el megyunk, 3000-nel 150 ora szerint. Ugyhogy benzineshez kepest keveset forog, ez a fogyasztason meglatszik. Atlagfogyasztasom jelenleg 6,7 liter, kijelzo szerint(kuton kiszamolva se tobb 7nel), szoval ezzel megvagyok elegedve. A motor meg nem kozvetlen befecskendezesu, ami szerintem jo hir, mivel eleg sok rosszat olvasni a kozvetlenekrol(koromlerakodas a szelepeken), igaz a fogyasztasuk jobb par decivel. Ami aggaszt az a hutoviz fogyasa, nemlatom semmi helyet folyasnak de megis az utobbi egy evben utanatoltottem kb 1,5 litert.

Futomu - nagyon stabil, nehez kihozni a sodrabol, de ezt gondolom tapasztaljatok :) nekem bejon, igaz bizinyos uthibakon elegge raz,ut. Mostanaban enyhen rossz uton is kopogo hangot hallok valahonnan alulrol a hatso futomu felol, nemtudom egyenlore mi lehet a pontos oka, de kideritjuk :)

Az autoval osszesegebe elegedett vagyok, szepen tartja magat belulrol, szinte mintha uj lenne, neha nyoszorog valami a kozepkonzol mogott, illetve hatul a tetokarpit felol, de semmi komoly. Az automata fenyszoro remekul mukodik, radio nekem megfelel, kormanyrol egyszeru kezelni a tempomatot es a radiot. Ha majd meg valami eszembe jut akkor leirom :)

.

Módosítva : lipi111
  • Like 2
Link to comment
Megosztás:

Nekem stabilan egy helyben van, nem ingadozik. (ha gondolod csinálok róla videót) Cserélted a nyomás szabályozót? Mert nekem azt mondták az gyakran tönkremegy. Igaz húzós az ára.

https://cromax.hu/140000000-uzemanyagrendszer/140890000-adagolo-nagynyomasu-szivattyu/140890407-nagynyomasu-szivattyu-reszei/350598-nyomasszabalyzo-szelep-nagynyomasu-szivattyuhoz-opel-1_7d

Amúgy a gyári is DENSO, nem? Akkor felesleges megvenni a GM csomagolásosat. Illetve azt otthon le lehet cserélni, 2 csavar.

Nem szükséges a video. Ma reggel kiszereltem megtisztogattam igaz nem látni rajta semmit koszt vagy ilyesmit, de vissza is tettem. Azóta szépen jár nincs vele gond. Egyébként Denso, felesleges a gyári csomagolás.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Nem szükséges a video. Ma reggel kiszereltem megtisztogattam igaz nem látni rajta semmit koszt vagy ilyesmit, de vissza is tettem. Azóta szépen jár nincs vele gond. Egyébként Denso, felesleges a gyári csomagolás.

És mivel tisztítottad?

Köszi, akkor jó tudni, hogy DENSO.

Amúgy jól tudom, hogy a bekeretezett az?

cimg5312-4060375639699555040_www.kepfelt

Link to comment
Megosztás:

És mivel tisztítottad?

Köszi, akkor jó tudni, hogy DENSO.

Amúgy jól tudom, hogy a bekeretezett az?

cimg5312-4060375639699555040_www.kepfelt

Nem az, bekereteztem igaz a képen nem látszik de ott van mögötte kb 25-30 centi mélyen a nagynyomású szivattyú oldalán. Sima ronggyal áttöröltem meg megfújkáltam.

822780.jpg

Robbantott ábra:

822781.jpg

http://workshop-manuals.com/vauxhall/astra-j/engine/engine_control_and_fuel_system_1.7l_diesel_(lpl_or_lpv)/repair_instructions/fuel_injection_pump_metering_valve_replacement_1.7l_diesel_lpl_and_lpv/

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Imy a G-s fórumban kérdezted a pollenszűrőt.

Nekem egyszer a Bárdiban azt mondta az eladó, hogy az aktív szenes szűrőt inkább városi forgalomhoz és nagyvárosi használatra ajánlják, mert az jobban megszűri a dízel kipufogógázos levegőt.

Ez már inkább légtechnikai kérdés, de röviden tömören az aktív szénszűrő a kellemetlen szagok megkötéséért felel. Semmi egyéb szerepe nincs.

Módosítva : kovacsr
  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Akinek 1.7 CDTI motoros kocsija van, mennyi idő, amíg ilyen hidegben bemelegszik? Reggel -7 fokból indultam. És láttam kb. 1 sec-re az izzítás is felvillant. Ma mentem vele ~15km-t, abból 3-4km város, majd országút. Kb 10-12km után kezdett el 80 fok fölé kúszni a mutató. Igaz a fordulatszám 1500-1800 között volt csak, nem lehet menni ilyen csúszós úton. Majd benyomtam az automata fűtést, és kezdett is visszahűlni, 80 fokon állt. Majd kikapcsoltam, akkor már 90 fokra beállt. Tudom a diesel nem melegszik, de ez tényleg nagyon nem. :) De a tankolás óta ilyen cudar időben, és tötymörgés miatt már a BC 5.8-at ír a fogyasztásra. (ez vegyes fogyasztás, 12-15km-es távok, amiből minimum 4km mindig város, van mikor több)

A hosszbordás szíjam nyekergése kb 4-500km-e csendben van. :)

OMV MaxMotiont valaki használ ebbe? Tapasztalat vele? Érdekelne... ;)

Módosítva : imy
Link to comment
Megosztás:

Akinek 1.7 CDTI motoros kocsija van, mennyi idő, amíg ilyen hidegben bemelegszik? Reggel -7 fokból indultam. És láttam kb. 1 sec-re az izzítás is felvillant. Ma mentem vele ~15km-t, abból 3-4km város, majd országút. Kb 10-12km után kezdett el 80 fok fölé kúszni a mutató. Igaz a fordulatszám 1500-1800 között volt csak, nem lehet menni ilyen csúszós úton. Majd benyomtam az automata fűtést, és kezdett is visszahűlni, 80 fokon állt. Majd kikapcsoltam, akkor már 90 fokra beállt. Tudom a diesel nem melegszik, de ez tényleg nagyon nem. :) De a tankolás óta ilyen cudar időben, és tötymörgés miatt már a BC 5.8-at ír a fogyasztásra. (ez vegyes fogyasztás, 12-15km-es távok, amiből minimum 4km mindig város, van mikor több)

A hosszbordás szíjam nyekergése kb 4-500km-e csendben van. :)

OMV MaxMotiont valaki használ ebbe? Tapasztalat vele? Érdekelne... ;)

Bár két generációval régebbi, de az enyém is kb. így melegszik, mondjuk ma reggel a hófúvás és -8fok mellett kellett neki kb. 15km mire elindult a mutató felfelé (szintén hasonló fordulatok mellett mint neked).

Link to comment
Megosztás:

Akinek 1.7 CDTI motoros kocsija van, mennyi idő, amíg ilyen hidegben bemelegszik? Reggel -7 fokból indultam. És láttam kb. 1 sec-re az izzítás is felvillant. Ma mentem vele ~15km-t, abból 3-4km város, majd országút. Kb 10-12km után kezdett el 80 fok fölé kúszni a mutató. Igaz a fordulatszám 1500-1800 között volt csak, nem lehet menni ilyen csúszós úton. Majd benyomtam az automata fűtést, és kezdett is visszahűlni, 80 fokon állt. Majd kikapcsoltam, akkor már 90 fokra beállt. Tudom a diesel nem melegszik, de ez tényleg nagyon nem. :) De a tankolás óta ilyen cudar időben, és tötymörgés miatt már a BC 5.8-at ír a fogyasztásra. (ez vegyes fogyasztás, 12-15km-es távok, amiből minimum 4km mindig város, van mikor több)

A hosszbordás szíjam nyekergése kb 4-500km-e csendben van. :)

OMV MaxMotiont valaki használ ebbe? Tapasztalat vele? Érdekelne... ;)

Az enyém sem melegszik jobban, de stabilan tartja a 90 fokot.

Link to comment
Megosztás:

Az enyém sem melegszik jobban, de stabilan tartja a 90 fokot.

Ha ez is eléri, és ha nincs jéghideg a kocsiban, akkor beáll. :)

MaxxMotion-nal valakinek tapasztalata? Megéri-e a többlet költséget. Én Zalaegerszegen tankolok OMV-s dieselt, az is állítólag osztrák legtöbbször.

Link to comment
Megosztás:

B.U.É.K. mindenkinek!

Tegnap is nyomott egy tisztítást a kocsim, úgy vettem észre, hogy lejtőn lefelé nem 0l/100km-t írt, hanem 2l-t. A célhoz közel voltam, így kimentem a városból a 76-os útra, és 110-el 5-ben meghajtottam. Nem kellett neki sok, talán 5-6km és visszaállt a fogyasztás a normálisra. De az átlagfogyasztást 200km-el korábban nulláztam, és felnyomta 5.8-ról 6.1-re. Ilyenkor vajon mennyi gázolajat égethet el? Ennél nem külön injektor van a kipufogóban, hanem a normál befecskendezőket működteti, ha jól tudom?! (azaz amikor nyit a kipufogó szelep akkor nyom gázolajat a hengerbe, ami a kipufogó gázzal távozik) Az előző tisztítás ~300km-el korábban csinálta. Igaz ebből 200km max 10-15km-es szakaszok. Úgy tudom hidegen jobban is kormol ?!? Gondolom a rövid utak miatt normális is ez a táv, ugye?

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.