Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


mélykék76

Recommended Posts

sziasztok! Néztem az aliexpress.com oldalonaz op-com diagnosztikai szoftvert. Van normál és olyan, amiben:

PIC18F458 chip van. Tudja valaki mi a különbség a kettő között?

Üdv, különbség szerintem csak a chipekben lehet. Mivel mindegyikhez ugyanazt a tört programot használják így szerintem nincs jelentősége hogyan kommunikál.

Ugyanazokat a funkciókat fogod tudni használni mind a kettővel.(Hibakód kiolvasás.törlés,Képernyő programozás) Nálam más nem működik.

Lehetne még diagnosztikát is nézni rajta, hogyan dolgoznak a különböző egységek.(Grafikonon mutatja az adatokat) De ez nekem (Astra J)-ben nem működik.

Az enyémben nem tudom milyen chip van nem szedtem szét de én úgy vettem hogy 1.45 verzió.

2014-ig minden opel modellt kezel.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Mit értesz normál kijelző alatt, a TID-et? Át lehet úgy, hogy veszel egy másikat az előző hozzászólásban felsoroltak közül, majd beépítés és programozás után bekapcsolod a BC-t, de akkor sem lesz teszt menü nélkül sebességed, ahhoz létezik 2 komfort modul 30 ezer körül ami tud ilyet!

Link to comment
Megosztás:

Mit értesz normál kijelző alatt, a TID-et? Át lehet úgy, hogy veszel egy másikat az előző hozzászólásban felsoroltak közül, majd beépítés és programozás után bekapcsolod a BC-t, de akkor sem lesz teszt menü nélkül sebességed, ahhoz létezik 2 komfort modul 30 ezer körül ami tud ilyet!

Szia

hol lehet ijet kapni ?

Link to comment
Megosztás:

Most néztem, hogy ez az op-com egy Magyar!!! fejlesztésű software! A kicsi kínaiak a mi termékünket hamisítják és árulják világszerte! Ez azért duuurva!

És szerintem az eredetiben is ilyen PIC18F458 chip van, amit az előző hozzászólásomban kérdeztem!

Link to comment
Megosztás:

SportsTourer csomagtér világítása elég gyenge.

Valaki már barkácsolt bele valami jobb világítást?

Érdekelne róla pár kép.

G astrára a kalaptartóra LED szalagot tettem, úgy már az jó volt, de itt ez a megoldás nem kivitelezhető.

Link to comment
Megosztás:

Szerintem tudja. Márka szerviz nem szeret vele foglalkozni... OP-COM-al pár kattintás és tud mindent.

Én már 2.db Astra J csináltam de ott a teljes kijelző volt.

Maga a beállítási folyamat így néz ki:

https://www.youtube.com/watch?v=LgJ1ISy9d1M&feature=youtu.be&list=PLVdyA4dkZjL43Ql8yrqj90bw_66SVP8aL

Eszköz ára olyan 8-14 ezerig terjed de hibakódot is tudsz vele olvasni ami jól jöhet a későbbiekben.

Vagy ha van ismerős akinek van az a videó alapján meg tudja csinálni, azt a pár kattintást.

Szia Carlos,

köszönöm, hogy aktiváltad a kijelzőmön az átlagfogyasztást stb.-t, úgy tűnik profin működik. Nem tudom miért jó az opelnek ha kispórolják ezt az alapadatot, a márkaszervíz meg nem ért hozzá. Mégegyszer köszi a maximális segítőkészséget kár, hogy rohanni kellett még beszélgettünk volna az opeljeinkről.

Minden jót!

üdv

L

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Üdv, különbség szerintem csak a chipekben lehet. Mivel mindegyikhez ugyanazt a tört programot használják így szerintem nincs jelentősége hogyan kommunikál.

Ugyanazokat a funkciókat fogod tudni használni mind a kettővel.(Hibakód kiolvasás.törlés,Képernyő programozás) Nálam más nem működik.

Lehetne még diagnosztikát is nézni rajta, hogyan dolgoznak a különböző egységek.(Grafikonon mutatja az adatokat) De ez nekem (Astra J)-ben nem működik.

Az enyémben nem tudom milyen chip van nem szedtem szét de én úgy vettem hogy 1.45 verzió.

2014-ig minden opel modellt kezel.

Szia!

Akkor a program minden op-com hoz jó?

Ami neked van,

Nem tudnád elküldeni a tört programot?

Mert nekem csak 2010-ig kezeli az autókat az op-com-mom.

Előre is megköszönném.

Email címem: ikarusz250@gmail.com

Link to comment
Megosztás:

Szia!

Akkor a program minden op-com hoz jó?

Ami neked van,

Nem tudnád elküldeni a tört programot?

Mert nekem csak 2010-ig kezeli az autókat az op-com-mom.

Előre is megköszönném.

Email címem: ikarusz250@gmail.com

Próbáltam elküldeni,az op-com 2012-t, de gmail fiókba nem lehet! Itt a leírás:

https://support.google.com/mail/answer/6590?hl=hu

Üdv: Szabolcs

Link to comment
Megosztás:

kuplung pedál kicsit lötyög jobbra balra

Sziasztok!

Mi is most lettünk egy J Astra boldog tulajdonosai. Az autó 2011-es 63e km-rel és hasonló furcsa tapasztalatom van. Esetleg "kissandris2000" kiderítetted az okát vagy valaki tud erről valamit? Köszönöm.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Bocsánat de egy kicsit más téma.

1.4T motornál tapasztalt-e valaki olyat,hogy a turbofeltöltő fölött a szívócsövön elhelyezett 2 utú szelep,a gyújtás ráadásakor,furcsa kerregő hangot hallat?

A jelenség természetesen a motor járása közben is tapasztalható.

Ma összehasonlítottam egy kollegám ugyanilyen motorjával,de nála semmi ilyen hang nem hallható.

A szelepre három levegő cső csatlakozik,és oldalról egy kétpólusú elektromos csatlakozó.

Az autóból kiépítve külső 12v tápról megtáplálva hibátlanul meghúz a belépő levegő irányváltása megtörténik.

Áramfelvétele 500mA,amii szerintem egy ilyen mágnesszelepnél elfogadható érték.

A gyanúm az,hogy valahol a vezérléssel lehet a baj.

Valószínűsítem,hogy ez a szelep a felelős a töltési végnyomás beállításáért,ami nálam a folyamatos ki-be kapcsolgatás miatt nem tudja elérni a kívánt értéket.

Hibaüzenetet nem jelez a kocsi.

Köszönettel:

Petipapa

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Ügyeskedtem valahol és a telken kikanyarodva valami faág (nem vszinű, hogy drót, mert nem mély) megkarcolta 3-4 csíkban az első lökhárítót 5-10 cm hosszban. Ránézésre nem kell festeni, lehet, hogy valami jó polír, ami javít is segítene. Nincs valakinek valami tapasztalata, tanácsa jó polírpasztára, amit házilag is meg lehet oldani.

Előre is köszi

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Nem régiben vásároltam egy A17DTJ Astra ST-t. Nagyon tetszik a gépezet,pedig az előző autóm az jobban ment (Mazda3 2.0dízel). De ez finomabb autó benyomása eddig. Nagyon szép ,egészséges benyomása van az egész autónak,kívül van pár használatból eredő kopás,a 162.000km azért nem múlt el nyomtalanul,de a beltér lényegében makulátlan, imádok ücsörögni az AGR-ülésben :D Németországból érkezett a gépezet ,úgyhogy kap egy általános szervízt. Olajcsere megvolt,szűrők is. Jön majd a vezérlés is.

Kérdés,elképzelhető,hogy nincs fed.komp a kocsiban,amin tudom nézni a fogyasztást,annak ellenére,hogy navi meg elől hátul parkradar,meg mindenféle van benne? Ma volt olajcseréje,nulláztam a szervíz menüjét,hogy 100%-ot mutasson az olajcserére figyelmeztető hibaüzenet,de még így sem tudtam elővarázsolni belőle. Nem mintha azt nyomkodnám folyamat,de jó lenne bele. Egy kép,talán látszik:

10836166_962283927126932_825224712_n.jpg

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Nem régiben vásároltam egy A17DTJ Astra ST-t. Nagyon tetszik a gépezet,pedig az előző autóm az jobban ment (Mazda3 2.0dízel). De ez finomabb autó benyomása eddig. Nagyon szép ,egészséges benyomása van az egész autónak,kívül van pár használatból eredő kopás,a 162.000km azért nem múlt el nyomtalanul,de a beltér lényegében makulátlan, imádok ücsörögni az AGR-ülésben :D Németországból érkezett a gépezet ,úgyhogy kap egy általános szervízt. Olajcsere megvolt,szűrők is. Jön majd a vezérlés is.

Kérdés,elképzelhető,hogy nincs fed.komp a kocsiban,amin tudom nézni a fogyasztást,annak ellenére,hogy navi meg elől hátul parkradar,meg mindenféle van benne? Ma volt olajcseréje,nulláztam a szervíz menüjét,hogy 100%-ot mutasson az olajcserére figyelmeztető hibaüzenet,de még így sem tudtam elővarázsolni belőle. Nem mintha azt nyomkodnám folyamat,de jó lenne bele. Egy kép,talán látszik:

10836166_962283927126932_825224712_n.jpg

Szia!

Mutat az mindent csak kel hozzá egy op-com.

Hol laksz segítek ha gondolod.

Link to comment
Megosztás:

Szia!

Mutat az mindent csak kel hozzá egy op-com.

Hol laksz segítek ha gondolod.

Hello!

Z.egerszeg :)

Tech2 nem tud segíteni benne?

Talán jó kezekben volt különben a kocsi,igaz a 150.000es nagyszervízt már nem csinálták meg rajta. Alvázszámát a központi adatbázisból lekérdeztettem,rendben van vele minden, még a váltó szériaszámát is tudom :)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.