Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


mélykék76

Recommended Posts

Felütötte a fejemben a gondolat, hogy jó lenne egy tolatóradar (a gyári nekem sokba került volna). Ellenben nem szeretném szétfúrni a vadonatúj lökhárítómat ha nem szükséges. Használ valaki olyan radart, ami pl. a rendszámtábla tartó keretbe van építve? Vagy az elektromágneses-csíkos érzékelőt? Jó lenne némi tapasztalat, a Fabia után ezzel biztosan nehezebb lesz tolatni...

Link to comment
Megosztás:

Felütötte a fejemben a gondolat, hogy jó lenne egy tolatóradar (a gyári nekem sokba került volna). Ellenben nem szeretném szétfúrni a vadonatúj lökhárítómat ha nem szükséges. Használ valaki olyan radart, ami pl. a rendszámtábla tartó keretbe van építve? Vagy az elektromágneses-csíkos érzékelőt? Jó lenne némi tapasztalat, a Fabia után ezzel biztosan nehezebb lesz tolatni...

Miért, mennyibe kerül bele? Nekem elöl-hátúl van...

http://www.ebay.com/itm/Reverse-Car-Rear-Camera-For-Opel-Vectra-Astra-J-Vectra-Antara-Corsa-Zafira-/121731761550?hash=item1c57c7458e:g:AcIAAOSwVL1WCPs-

Link to comment
Megosztás:

Gyárilag borsos ára van (70ezer körül), de mostanra már én is rátaláltam erre, amit linkeltél. Ez a kamera megoldás is megfelel (nem tudom, mennyire "látok" vele oldalt eléggé), ha jól gondolom, akkor ezt be kell pattintani a hátsó tolatólámpa helyére, és elvezetni a kábelt az intellilinkes kijelzőig, majd rádugni az RCA-ra és kész?

 

Vagy megspékelve egy ilyennel, nem kell kábelezni sem:

http://www.ebay.com/itm/Wireless-Color-Video-Transmitter-Sender-and-Receiver-Kit-for-Vehicle-Monitor-DVD-/121733444715?

Módosítva : Melan
Link to comment
Megosztás:

(teljesen jól belátható és jól manőverezhető tükörből is a kombi j astra ;) a radar pont abban a pár centiben nem segítség ahol nem ártana néha valami segédeszköz)

Pont a fenti miatt már én is néztem, egyszerűen a tolatólámpára kell rákötni majd az egyik rendszámtábla világítás helyére berakni a kamerás részt, ha nem szeretnéd a kocsit hosszában kábelezni, van wifis verzió is:

http://www.ebay.com/itm/S855-OPEL-ASTRA-ZAFIRA-INSIGNIA-WIRELESS-CAR-REAR-VIEW-BACKUP-CAMERA-IR-170-/321561486632?hash=item4ade8ee528:g:zYUAAOSw-jhUEa0V

Viszont, RCA-t fogadó kijelző kell a kocsiba.. vagy plusz kijelző ami elég bután néz ki. Vannak olyan verziók (csak sajnos még nem az astrához, hogy a másik oldal wifi vevőjére pl. androidos eszközzel lehet csatlakozni, és telefonra - tabletre nyomja ki a tolatókamera képét. :)

http://www.ebay.com/itm/Night-vision-H-264-WiFi-Car-Rearview-Camera-Reversing-Camera-for-Android-Phone-/321626330302?hash=item4ae26c54be:g:aNIAAOSwyZ5UnVJS

Egy kis barkácsolással lehet, hogy a kettőt össze lehetne hozni.. :)

A leírások alapján 170 fokos látszószöge van a kamerának, tehát 5-5fokot leszámítva mindent látsz a kocsi mögött :)

Módosítva : Alientwo
Link to comment
Megosztás:

Udv 

A szerviz szerint a hutovizem olajos, de en nem latok bene olajat. Az motorolajam se volt vizes,ezt onan tudom hogy mar azota csereltem. A szervibe nem nagyon akarom vini az autot mer mar ketszer elrontotak a szervizt, de an hulye fejel hu akartam lenni a markakereskedeshez. A szerviz szerint a az olajradiatoron is atfolyik a hutoviz, es mivel el van deformalodva a radiator  ezert atszivarog rajta az olaj.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

 

Kérdésem az lenne, hogy esetleg valakinek nem zörög a kesztyűtartója? Nincs benne semmi a szervízkönyvön kívűl. Álló helyzetben ha megütögetem (tudom, ne ütögessem!) tudom a hangot produkálni. Mintha két fém összezörrenne benne. Ha gurul az autó, akkor rossz úton hallatja magát. Esetleg bele tudok-e nézni a burkolatába vagy ilyesmi? Kivehető-e a tartó?

Köszönöm a választ, ha van...

Módosítva : Balázs198004
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

 

Régen jártam erre, mióta nincs opelem. Viszont kollégámnak van egy J astrája, s vett bele egy CD400-as szettet. Gondolta kicsavar, becsavar... Felvilágosítottam, hogy nem fog menni... Viszont az op-commal elakadtam! Ami van interface, az 201008 viszont régebbi szoft van hozzá, azt hiszem 1.4x  es. de a 2014-es astra csak az 1.59 -esben lenne benne. Viszont olyat nem találtam, ami menne a 201008 -as interface -szel.. így a programozás részig el sem jutottam... Egy kis segítséget kaphatok?!

 

KÖszi!

 

Link to comment
Megosztás:

9 hours ago, Balázs198004 írta:

Sziasztok!

 

Kérdésem az lenne, hogy esetleg valakinek nem zörög a kesztyűtartója? Nincs benne semmi a szervízkönyvön kívűl. Álló helyzetben ha megütögetem (tudom, ne ütögessem!) tudom a hangot produkálni. Mintha két fém összezörrenne benne. Ha gurul az autó, akkor rossz úton hallatja magát. Esetleg bele tudok-e nézni a burkolatába vagy ilyesmi? Kivehető-e a tartó?

Köszönöm a választ, ha van...

Szia!

Kivehető igen.

Hiszen pollenszűrő cseréjekor ki is kell venni.

Itt meg is nézheted hogyan kell. 

http://www.szakalmetal.eu/hu/letoltes/fotok/54-dokumentum/utmutatok/1274-pollenszuro-csere-opelastraj

Módosítva : birogyula
  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

23 hours ago, Papplan írta:

Az olajhűtő olyan szerkezet, mint a vízhűtő. Ha lyukas, nyilván folyik belőle az olaj. Semmi köze a hűtővízhez! Viszont azt vélem szavaidból, hogy nem történt semmi a probléma megoldására.

Ez az olajhűtő.

Ez bizony vízzel hűti az olajat.

olaj hűtő.JPG

Link to comment
Megosztás:

On 2015. 11. 11., alti írta:

Udv 

Szeretnek segitseget kerni.

Az automal ketszer voltam opel kereskedesbe alapotfelmeresen es mind a ketszer megalapitotak hogy az olajhutom lukas vagy folyik, ezt mibol alapitjak meg?

 

És milyen motor van a kocsidba?

Link to comment
Megosztás:

On 2015. 11. 17., Papplan írta:

Köszönöm, de közben megtudtam. Az enyém 16.000.-Ft volt. Vittem az olajat. Furcsálottam, hogy csak az olajszűrőt cserélték. A Bárdi meg nem árul még légszűrőt hozzá.

Így marad a kompresszoros tisztítás.

Milyen Astrád van, amihez nem találtál légszűrőt? :D 

6 különböző gyártót hoz a Bárdi webshopja....

  Gyártó   Készlet Cikkszám Br. kisker ár
BARDI AUTO Levegőszűrő ok.png BA08278538 2.790 Ft
FRAM Levegőszűrő ok.png FRCA10880 5.229 Ft
JAPANPARTS Levegőszűrő ok.png JFAW12 4.674 Ft
MAHLE Levegőszűrő ok.png MLLX2881 6.672 Ft
MANN-FILTER Levegőszűrő ok.png MAC27107 7.071 Ft
WIX Levegőszűrő ok.png WA9653 4.511 Ft
Módosítva : camaron
Link to comment
Megosztás:

On 2015. 11. 17., Papplan írta:

Köszönöm, de közben megtudtam. Az enyém 16.000.-Ft volt. Vittem az olajat. Furcsálottam, hogy csak az olajszűrőt cserélték. A Bárdi meg nem árul még légszűrőt hozzá.

Így marad a kompresszoros tisztítás.

Én nem vittem olajat, ott kértem gyárit és légszűrőt és pollenszűrőt is cseréltek

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.