Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


mélykék76

Recommended Posts

On 20 ноября 2016 at 22:33, Zimankó írta:

Sziasztok! Tudtok valakit ajánlani Vas megyében, aki tudja aktiválni a fedélzeti komputert? Most vettem egy használt Astra J-t, de sajnos csak az alap programok vannak benne. Felső szintű kijelzőm van.

Hello, éngem is érdekel ez , csak Mátészalka -Debrecen mellet. 

 

Link to comment
Megosztás:

10 órája, Norbi80 írta:

Sziasztok,

Sports Touererbe szeretnék tolatóradart utólagos szereltetni. 
Csinált már valaki ilyet, esetleg tud valamit javasolni?!
Gyári radart lehet/érdemesebb rendelni pl. ebayről ?!
 

Én H-Astrába szereltem utólagost.

Ezt vettem. - Ebayről persze jóval olcsóbb lenne.- Két éve működik, eddig jól. A szenzorok le lettek fényezve. 

A gyári szerintem túl drága még bontottan is, ráadásul a szenzor rögzítése bonyolultabb, mert nincs meg belül a helye. Az utólagost csak fúrni kell.

Bekötésnél fontos, hogy relézni kell. A táp nem mehet közvetlen a tolatólámpáról, csak a relé kapcsolása.

Link to comment
Megosztás:

13 órája, Sztaricsnaja írta:

Én H-Astrába szereltem utólagost.

Ezt vettem. - Ebayről persze jóval olcsóbb lenne.- Két éve működik, eddig jól. A szenzorok le lettek fényezve. 

A gyári szerintem túl drága még bontottan is, ráadásul a szenzor rögzítése bonyolultabb, mert nincs meg belül a helye. Az utólagost csak fúrni kell.

Bekötésnél fontos, hogy relézni kell. A táp nem mehet közvetlen a tolatólámpáról, csak a relé kapcsolása.

Huhh, 26e Ft, bár látom, hogy ez körkörös védelmet ad.
Én megmondom őszintén, hogy max 10e-t szánnék rá és nekem elég lenne hátulra. Plusz a szenzor fényezést még valakivel meg kell oldatnom.
Nameg nekem elég lenne a csipogás, szóval ha ilyen ledes vagy bármilyen egyéb vizuális eszköz is tartozik hozz, én azt vagy nem kötném be, vagy ha muszáj, akkor valahová elrejteném a kocsiba.

Egy kérdés még (inkább műszaki):
- 1.4 Turbo benzinesem van. Láncos a vezérlése. Igaz az, hogy ezt csak akkor kell cserélni, ha csattog, csúnya hangja van ?! Nyilván a lánc strapabíróbb, mint a gumi, de pl. itt is van vízpumba, amit azért csak illene cserélni, nem ?!
Márkakereskedésben azt mondták,h akkor foglalkozzunk vele, ha csúnya hangja van, amúgy elég a szemrevételezés.
Érdemes lánc nélkül a vízpumpát és görgőket lecserélni (itt van egyáltalán görgő, vagy az csak a szíjkasoknál van?).?

 

Link to comment
Megosztás:

12 órája, Norbi80 írta:

Huhh, 26e Ft, bár látom, hogy ez körkörös védelmet ad.
Én megmondom őszintén, hogy max 10e-t szánnék rá és nekem elég lenne hátulra. Plusz a szenzor fényezést még valakivel meg kell oldatnom.
Nameg nekem elég lenne a csipogás, szóval ha ilyen ledes vagy bármilyen egyéb vizuális eszköz is tartozik hozz, én azt vagy nem kötném be, vagy ha muszáj, akkor valahová elrejteném a kocsiba.

Egy kérdés még (inkább műszaki):
- 1.4 Turbo benzinesem van. Láncos a vezérlése. Igaz az, hogy ezt csak akkor kell cserélni, ha csattog, csúnya hangja van ?! Nyilván a lánc strapabíróbb, mint a gumi, de pl. itt is van vízpumba, amit azért csak illene cserélni, nem ?!
Márkakereskedésben azt mondták,h akkor foglalkozzunk vele, ha csúnya hangja van, amúgy elég a szemrevételezés.
Érdemes lánc nélkül a vízpumpát és görgőket lecserélni (itt van egyáltalán görgő, vagy az csak a szíjkasoknál van?).?

 

Hát 2 éve még csak 20e Ft volt. Ebayen vannak jóval olcsóbban. Én biztos onnan venném, ha most kellene.

Fényezni meg nem túl bonyolult. Festékboltban a színkód alapján kevernek és beletöltik spray-be 2-3eFt-ért. Lakk szerintem nem kell rá, ha lekopik újrafújod. 

Szerintem a grafikus kijelzés jó dolog. A csipogás pontatlanabb.

Link to comment
Megosztás:

Meg egy kerdes, bar tulzottan nem porog a topik.

lehetett-e a J Adtrahoz kapni gyarilag bi-xenon fenyszerorot, vagy csak sima xenont? Nekem a tavolsagi is feheresnek tunik, ezert kerdezem. Alapbol tuti, hogy xenonom van, a bi-xenon a kerdes?

A masik, hogy nekem a faceliftes J hutoracsa jobban tetszik, mint az azelottie. Csereszabatos  ketto, vagy a facelift soran valtozott a kialakitas? Probalta mar valaki?

koszii

 

Link to comment
Megosztás:

Vettem a fáradtságot és kb. egy hét alatt végigolvastam ezt a teljes topikot. Nem volt semmi az elmúlt 4 évet átböngészni, viszont így rengeteg információt szereztem az autóról.
Ami azonban számomra továbbra is kérdések (felteszem a kérdést, aztán egyszer csak kapok rá választ):
- a kuplungpedálom jobbra és balra is picit mozog legfelső állásban, mint ha valaki félretaposta volna. Amúgy a kuplung jól fog. Volt már valakinek nem enneél, de más autónál is hasonló tapasztalata ? Így vettem az autót, szóval gondolom, hogy az előző tulaj is így használta.
- a vezetőülésnél jobb oldalt az ülőlap oldalán van egy nyomogatós gomb, amivel a háttámlában mint ha levegőt tudnék befújni, vagy épp leereszteni, ez pontosan micsoda ?! Sport felszereltségű az autóm és nem tudok róla, hogy AGR ülése lenne, mert eletromosan semmi nem állítható rajta.
-  ciccegő, kicseszettül idegesítő hang jön a biztonsági öv tartó felől a vezető oldalon rossz úton. Nyilván a rádiótól nem hallom sokszor, de nem túl minőségi. Javítanak ilyet szervízben ?! Egyáltalán nem néznének hülyének, hogy betolok hozzájuk egy 5 éves Opelt és kérem, hogy ezt javítsák meg ?!
- gyújtógyertyát milyen sűrűn kell cserélni  (1.4 Turbo) ?
- lehetséges a menűrendszert beállíttatni magyarra ?! 2011.11 havi gyártású és még nem tud magyarul.

Danke schön.

Módosítva : Norbi80
Link to comment
Megosztás:

On 2016. 12. 02. at 11:15, Norbi80 írta:

Vettem a fáradtságot és kb. egy hét alatt végigolvastam ezt a teljes topikot. Nem volt semmi az elmúlt 4 évet átböngészni, viszont így rengeteg információt szereztem az autóról.
Ami azonban számomra továbbra is kérdések (felteszem a kérdést, aztán egyszer csak kapok rá választ):
- a kuplungpedálom jobbra és balra is picit mozog legfelső állásban, mint ha valaki félretaposta volna. Amúgy a kuplung jól fog. Volt már valakinek nem enneél, de más autónál is hasonló tapasztalata ? Így vettem az autót, szóval gondolom, hogy az előző tulaj is így használta.
- a vezetőülésnél jobb oldalt az ülőlap oldalán van egy nyomogatós gomb, amivel a háttámlában mint ha levegőt tudnék befújni, vagy épp leereszteni, ez pontosan micsoda ?! Sport felszereltségű az autóm és nem tudok róla, hogy AGR ülése lenne, mert eletromosan semmi nem állítható rajta.
-  ciccegő, kicseszettül idegesítő hang jön a biztonsági öv tartó felől a vezető oldalon rossz úton. Nyilván a rádiótól nem hallom sokszor, de nem túl minőségi. Javítanak ilyet szervízben ?! Egyáltalán nem néznének hülyének, hogy betolok hozzájuk egy 5 éves Opelt és kérem, hogy ezt javítsák meg ?!
- gyújtógyertyát milyen sűrűn kell cserélni  (1.4 Turbo) ?
- lehetséges a menűrendszert beállíttatni magyarra ?! 2011.11 havi gyártású és még nem tud magyarul.

Danke schön.

Hali.  A kuplung pedálom nekem is mozog. Amúgy tökéletesen működik, engem kicsit zavar. Meg fogom mutatni a szerelőnek. 

Link to comment
Megosztás:

Akkor ez nem veletlen, tipushiba lesz. Engem is zavar egy kicsit. Irjal mar ide kerlek, hogy mit mondott ra a szaki,ha latta.

Legkozelebbi olajcserekor en is megmutatom a Schillernel a szervizeseknek, de nekem a legkozelebbi szerviz meg 6000 km, ami kb februar elejen esedekes, hatha Te elobb jarsz szerelonel.

koszi!

Link to comment
Megosztás:

On 2016. december 3. at 6:24, HofiZoli írta:

Üdv a Csapatnak! Új vagyok a fórumon, olvasgattam dolgokat, de nem láttam hogy lenne szó K astráról. Topikot nem találtam neki, ezért nézelődtem nálatok. Érdeklődnék, van-e valaki akinek már a legújabb astrája van? 

Szia, kell majd nyitni neki kulon topikot (ha meg nincs). Tul sok K Astra meg nem fut az utakon, es a tulajoknak is csak egy minimalis toredeke kezd el forumozni, szoval kell annak meg egy bo fel ev, mire beporog. Ez a topik is kb 2 ev elteltevel indult be.

De ha van rola meslenivalod, ird be, engem erdekel, bar kulsore nem tetszik, a J sokkal szebb formara. ;-)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

Valaki tudna segíteni hozzá értő szerelőt keresek.

Multikormányra cseréltem az eredeti kormányt be kellene tanítani,hogy működjön is a dolog.

Az opcom nem elegendő hozzá hivatalos útja nincs a dolognak a GM nem engedélyezi.

Ezeken túl vagyok már így nagyon ügyes szakira lenne szükség hozzá.

Köszönöm a segítségeteket.

Link to comment
Megosztás:

On 2016. 11. 29. at 16:35, Zimankó írta:

 

Sziasztok!Kapott valaki visszahívást hütőventillátor  vezeték csere ügyben,A 10-es 12-es évjáraratokat hívják vissza.Enyém benyás.Ma csinálták meg.

Módosítva : Arni74
Link to comment
Megosztás:

Azt nem tudjátok véletlenül, hogy a motorokhoz rendelt váltók áttételeiről hol olvashatok bővebben ?!
Igazából az érdekelne, hogy az egyes váltófokozatokhoz milyen sebességtartomány kapcsolódik.
Nálam a 60 km/h a "kérdés", hogy az még 4., vagy már 5. fokozat, esetleg 6. ?
Nem akarok szétcseszni a kettőstömegűt, mert 60 km/h-nál még a 6.-kat is beveszi és elpötyög vele 1100-as fordulaton. De vajon a gyár mit ajánl ?

 

Módosítva : Norbi80
Link to comment
Megosztás:

12 órája, Norbi80 írta:


Igazából az érdekelne, hogy az egyes váltófokozatokhoz milyen sebességtartomány kapcsolódik.
Nálam a 60 km/h a "kérdés", hogy az még 4., vagy már 5. fokozat, esetleg 6. ?
 

 

Szia! Ne haragudj, de az oktatód mire tanított? Mióta van jogsid?

 

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

14 órája, Papplan írta:

Szia! Ne haragudj, de az oktatód mire tanított? Mióta van jogsid?

 

Szia, ne haragudj, de már a kérdésedből ítélve előre jelzem, hogy nem visszakérdezést várok, hanem választ.  A Jozsón vettem a jogsim, 3 éve, 2 hónapja és 14 napja. 
Útálom az arcoskodást, pláne egy olyantól aki több éve használja az autóját egy olyannal szemben, aki még csak 2 hete.
A 60 km/-h-t elbírja a 4. 5. és 6. fokozat is. Skoda Octaviaban (1.4 TSI 140 LE) pl. mind a háromból ugrik, mégis fogyasztás szempontjából az 5. jobb mint a 6.fokozat 60 km/h óránál a fedcomp szerint. Az Astrámban nincs fedcomp.
De a kedvedért majd kiszopom a kisújjamból, még egyszer nagyon köszönöm a konstruktív válaszod.

Link to comment
Megosztás:

On 2016. 12. 13. at 8:20, Norbi80 írta:

Azt nem tudjátok véletlenül, hogy a motorokhoz rendelt váltók áttételeiről hol olvashatok bővebben ?!
Igazából az érdekelne, hogy az egyes váltófokozatokhoz milyen sebességtartomány kapcsolódik.
Nálam a 60 km/h a "kérdés", hogy az még 4., vagy már 5. fokozat, esetleg 6. ?
Nem akarok szétcseszni a kettőstömegűt, mert 60 km/h-nál még a 6.-kat is beveszi és elpötyög vele 1100-as fordulaton. De vajon a gyár mit ajánl ?

 

Érzed azt, amikor el kell váltani. Felejtsd el a km órát. Akkor már többet segít a fordulatszám mérő, de legjobb érezni, hogy ne erőlködjön a motor, de ne is pörögje szét magát.
A forgalmi helyzettől is függ. A G Astrám csak 5 sebességes, de városban 5-ben 50-el simán elautózok, amennyiben elég hosszú "üres" útszakasz áll rendelkezésre. De sokszor van olyan is, hogy 2-ből egyből 4-be, vagy 3-ból, 5-be váltok. Például Egér úton munkába menet, ha nincs előttem senki akkor az őrmezei lámpa után 3-ból rögtön 5-be szoktam kapcsolni. Egy a lényeg, hogy ne hagyd erőlködni, de ne is pörgesd széthullásig.

Módosítva : ufonauta
Link to comment
Megosztás:

9 órája, Norbi80 írta:

Szia, ne haragudj, de már a kérdésedből ítélve előre jelzem, hogy nem visszakérdezést várok, hanem választ.  A Jozsón vettem a jogsim, 3 éve, 2 hónapja és 14 napja. 
Útálom az arcoskodást, pláne egy olyantól aki több éve használja az autóját egy olyannal szemben, aki még csak 2 hete.
A 60 km/-h-t elbírja a 4. 5. és 6. fokozat is. Skoda Octaviaban (1.4 TSI 140 LE) pl. mind a háromból ugrik, mégis fogyasztás szempontjából az 5. jobb mint a 6.fokozat 60 km/h óránál a fedcomp szerint. Az Astrámban nincs fedcomp.
De a kedvedért majd kiszopom a kisújjamból, még egyszer nagyon köszönöm a konstruktív válaszod.

Szia. Ne haragudj! De a kérdésed annyira blődli, hogy nem lehet eldönteni, hogy egy antitalentum sofőr, vagy 3 éve, 2 hónapja és 14 napja szerzett jogsival rendelkező "0"km-es autó tulajdonos teszi fel. Erre kértem a válaszodat, minden sértő felhang nélkül (amit Te hangsúlyoztál magadnak olvasás közben), hogy számodra érthetően elmagyarázzam a megoldást. Nem kell kiesned a komfortzónádból, mert neked is válaszolni kell egy kérdésre.

De én is konstruktív leszek, már a fentiek tudatában. Valóban felejtsd el a sebességmérőt (arra csak a lassulásnál van szükséged, mikor kint van a traffipax)! A motornak van egy ideális fordulatszám tartománya (kb.2000-4500 1/min), ez a maxi nyomatékhoz tartozó tartomány. Szerencsés a motort ezen fordulatszám értéken belül használni .A mai benzinmotorok igen magas nyomatékcsúcsa már alacsony fordulaton is elérhetőek (kb. 1800 1/min-től). Az általad említett 6.-ban 1100 1/min az olajnyomás 1 bar. A dinamikus gyorsulást erőszakolva olyan erők jelentkeznek a főtengelycsapágyon, hogy az olajfilmet kipréselik a csap és csapágycsésze közül. Mondhatni, időben lassú folyamat, a főtengelyed kenés nélkül marad több száz fordulaton keresztül. Ezt nem fogja jelezni a olajnyomás jelzőlámpa! Ugyan ennél a sebességnél 4.-ben a főtengelyfordulat kb.

2000 1/min, az olajnyomás 2 bar. Egyértelmű, hogy intenzív gyorsításnál, az áttétel, és a magasabb fordulatszám miatt dinamikusabb gyorsulás jön létre, az olajfilm megszakadása nélkül. 3. sebességfokozat fölött, nem engedném a motort 1500 1/min alá.

Tehát, a fentiekből kiindulva, nem célszerű alacsony fordulat/magas sebességváltó fokozat használata még tartós sebességnél sem. Szerencsésnek mondhatod magadat, hogy nincs fedkompod, ami rossz irányba tereli a gázpedál és sebváltó használatát. A teljesség igénye nélkül, csak tájékoztatásnak szánom.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.