Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


mélykék76

Recommended Posts

On 2016. 12. 26. at 21:29, Kefear írta:

Sziasztok,

Január elején kapom meg a nekem új, amúgy 4 éves Sport Curer-em :) az lenne a kérdésem, hogy mindegyikben pirossal világít a közép konzol és a kilincsek? vagy az felszereltség függő? 

Köszi Üdv Laci

Nekem is piros, ST cosmo

Link to comment
Megosztás:

3 órája, Kefear írta:

Sziasztok, meg egy kérdés, próbálok cascot kötni de nem tudom hogy van e benne riasztó, létezik hogy nincs benne? Eddig Ford volt és abban gyárilag volt cobra, Opel el is van ilyen? 

Létezik, hogy nincs benne.

Ha az első olvasólámpák mögött ott az ultrahang érzékelő, akkor van benne. (kezelési leírás 27-28. oldal)

Link to comment
Megosztás:

On 12/29/2016 at 16:25, Kefear írta:

Sziasztok,

Szeretném megkérdezni, hogy a TID kijelzőt ki lehet cserélni GID kijelzőre? ha igen a kijelzőn kivül mi kellhet hozzá? Valamiért azt sejtem, hogy nem olyan egyszerű hogy veszek egy GID kijelzőt és simán kicserélem :)

Köszi

Üdv Laci

Ahogy látom ezt akkor nem sokan cseréltek :)

 

update: találtam az ebay-en 10 e Ft körül, kérdés továbbra is, hogy ha megvenném és kicserélem, kell e valami más eszköz is, vagy elég a csere, esetleg kell átirni valamit a kocsi szoftverében, vagy sem. Remélem tud valaki segíteni :)

Köszi

Módosítva : Kefear
Link to comment
Megosztás:

On 2016. 12. 30. at 19:04, Kefear írta:

Ahogy látom ezt akkor nem sokan cseréltek :)

 

update: találtam az ebay-en 10 e Ft körül, kérdés továbbra is, hogy ha megvenném és kicserélem, kell e valami más eszköz is, vagy elég a csere, esetleg kell átirni valamit a kocsi szoftverében, vagy sem. Remélem tud valaki segíteni :)

Köszi

Valószínű, hogy "meg kell mondani" a kocsinak, hogy más a kijelző.

 

On 2016. 12. 29. at 19:45, Kefear írta:

Sziasztok, meg egy kérdés, próbálok cascot kötni de nem tudom hogy van e benne riasztó, létezik hogy nincs benne? Eddig Ford volt és abban gyárilag volt cobra, Opel el is van ilyen? 

Benne van a belső tér kikapcsoló gomb? (bent a lámpáknál)

Benne van a Piros villogó LED?

És amit előttem írtak a belső tér érzékelő ultrahangos szenzor.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

érdeklődnék, hogy ezeknél a vasaknál is lehet SW-t frissíteni? Gondolok itt olyanra hogy az Opel finomít rajta valamit? Ha igen akkor ezeket lehet kérni külön az Opel szervizekben, hogy frissítsenek ha már ott vagyok? Illetve még egy hasonló kérdés, hogy a visszahívásokaz lehet ellenőríztetni? Én most veszem majd át a nekem új amúgy használt 4 éves Sport Tourer-em, és kíváncsi lennék ha volt visszahívás megcsinálták e rajta.

Köszi

Üdv Laci

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, Kefear írta:

Sziasztok,

érdeklődnék, hogy ezeknél a vasaknál is lehet SW-t frissíteni? Gondolok itt olyanra hogy az Opel finomít rajta valamit? Ha igen akkor ezeket lehet kérni külön az Opel szervizekben, hogy frissítsenek ha már ott vagyok? Illetve még egy hasonló kérdés, hogy a visszahívásokaz lehet ellenőríztetni? Én most veszem majd át a nekem új amúgy használt 4 éves Sport Tourer-em, és kíváncsi lennék ha volt visszahívás megcsinálták e rajta.

Köszi

Üdv Laci

Szoftverfrissítés és szerviztörténet lekérés is a szakszerszívekben lehetséges.

Link to comment
Megosztás:

On 2016. 12. 30. at 19:04, Kefear írta:

Ahogy látom ezt akkor nem sokan cseréltek :)

 

update: találtam az ebay-en 10 e Ft körül, kérdés továbbra is, hogy ha megvenném és kicserélem, kell e valami más eszköz is, vagy elég a csere, esetleg kell átirni valamit a kocsi szoftverében, vagy sem. Remélem tud valaki segíteni :)

Köszi

A kijelzőt biztos kell tanítani, és szerintem a rádióhoz is párosítani kell. Valószínű OP-COM elég hozzá.

Csak "nullázott" kijelzőt vegyél, különben nem tanítható fel. Nem elég a kijelző, a hozzá tartozó keret is kell (kijelző alatti gombsorral). Az ebayen árulnak csak kijelzőt, de árulnak kerettel is.

Ilyen kell.

Más nem kell - elvileg - H-Astrából kiindulva.

 

Módosítva : Sztaricsnaja
  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Board kompjuter kérdésem lenne, ma hoztam el a kocsit, nekem a kormánynál lévő kijelző az nem pixelekből áll, hanem majdnem teljesen meghatározott ikonokból. kérdés hogy ezzel is lehet kezdeni valamit hogy mutassa az átlag fogyasztást, napi km, stb... 

jelenleg csak a napi km, és unit1, 2,3 ami nem más mint hogy km és mérföld váltás. 

szóval nekem ilyen :

https://1drv.ms/i/s!Aq9DDjK4TB1si8xMCXLR4Wjn9PpLpQ

Link to comment
Megosztás:

20 órája, Kefear írta:

Board kompjuter kérdésem lenne, ma hoztam el a kocsit, nekem a kormánynál lévő kijelző az nem pixelekből áll, hanem majdnem teljesen meghatározott ikonokból. kérdés hogy ezzel is lehet kezdeni valamit hogy mutassa az átlag fogyasztást, napi km, stb... 

jelenleg csak a napi km, és unit1, 2,3 ami nem más mint hogy km és mérföld váltás. 

szóval nekem ilyen :

https://1drv.ms/i/s!Aq9DDjK4TB1si8xMCXLR4Wjn9PpLpQ

Kicsit olvasd vissza a topikot kb a 60 laptol, sokan kerdeztek ezt anno es latsz ott valaszokat is, meg olyan forumtarsakat, akik foglalkoztak is vele.

Link to comment
Megosztás:

On 2017. 01. 02. at 14:48, Kefear írta:

Sziasztok,

érdeklődnék, hogy ezeknél a vasaknál is lehet SW-t frissíteni? Gondolok itt olyanra hogy az Opel finomít rajta valamit? Ha igen akkor ezeket lehet kérni külön az Opel szervizekben, hogy frissítsenek ha már ott vagyok? Illetve még egy hasonló kérdés, hogy a visszahívásokaz lehet ellenőríztetni? Én most veszem majd át a nekem új amúgy használt 4 éves Sport Tourer-em, és kíváncsi lennék ha volt visszahívás megcsinálták e rajta.

Köszi

Üdv Laci

Igen volt rá SW frissítés, ha 2011-es a kocsi. De melyik motor? Az 1.7-eseknél volt egy kritikus hiba, hogy a hengerfej tömítés átéghet. Ha az a SW frissítés nem történt meg, akkor az nagy rizikó. Illetve nekem tavasszal a benzinbetöltőnél furtak egy lyukat, és fulytak bele valamit, mivel korrodálódás fordulhat elő.(látszik, ha ezt megcsinálták, mivel az üzemanyag betöltő nyilllásnál egy lezáró patent került)

 Más hibáról én nem tudok, és ezek visszahívások.

Szóval egyszer nem ártana elvinned, s megnézetni...

 

18 órája, kisa2003 írta:

Sziasztok,

Lehet, hogy hirtelen sok dolgot írok, de hátha találkozott már valaki hasonlókkal.

Autóm: Opel Astra J 2010 benzin 1,6 ~130e km

1. Kiegyenlítő tartályban a víz olajos. Ujjal belenyúlva barna olajcseppek maradnak az ujjon. A tartály lepedékes, piszkos. Azt hinné az ember, hogy hengerfejes. De elvileg vezérműszíj csere közben valami tömítés lett hibás. Remélhetőleg.

2. Maxon pörög a hűtő előtti ventilátor mindenféle indok nélkül, és jön a hibajelzés, hogy hamarosan vigyem szervízbe. Szerviz szerint termosztát csere, mert hibás jelet ad. (Le se írom, milyen irreális árat kaptam rá.)

3. Legújabb, és legaggasztóbb. Hideg idő esetén, ha sokat áll a kocsi, a bal első kerék olyan mintha befogna. Nyomom a gázt, de mintha közbe fékeznék folyamatosan. Pl. Gurulok kettesben gázzal, üresbe teszem, és lelassul, megáll, mintha féken taposnék. Kollégák esp hibára tippelnek... persze remek égett szag is érezhető miután megálltam.

4. Bónus hiba, légzsák visszajelző ég. Opel szervízben szanaszét nyeszetelték a vezetőülés alatti zsinegeket. Eredmény: semmi nem változott. Övfeszítőnél van a hiba, valószínűleg cserélni kell a komplett övfeszítőt.

5. Bónusz II hiba, lengéscsillapítók olajosak. Gumicserénél felhívták a figyelmem, hogy a teleszkópoknál szivárog az olaj. Cserélni kell szinte mind a négyet, mondták. Viszont utánanézve ezek gázdugattyúk, nem olaj...akkor most ez mi?

 

Találkoztatok már hasonló hibákkal? Esetleg tudtok ajánlani megbízható szerelőt, aki ránéz, és nem akarja kicserélni a kocsi belét egyből?

 

 

1, passz, de érdekes...

2, Mennyit kérnek érte? Nem inkább a jeladó a hibás?

3, Így ne menj vele, mert csapágy csere is lesz belőle

4, -

5, Mennyi km van a kocsiban, honnan származik? Mert ez egy nagyon lelakott kocsinak néz ki ennyi hibával

Link to comment
Megosztás:

18 órája, Kefear írta:

Ma azonban érdekes dolgot vettem észre, nekem nagyon alap a kocsi felszereltségben, azonban ha le van engedve az ablak és bezárom a kocsit és nyomva tartom a bezáró gombot akkor felhúzza az ablakot. :) 

Ez biztos, hogy az Enjoy is tudja, de lehet a Selection is. De a magasabb riasztós ha aktíválod a reteszt/riasztót nem húzza fel az ablakot, és ha bármi megzavarja a risztót, akkor nekiáll csipogni... :D Az hiányosság...

Link to comment
Megosztás:

20 órája, Kefear írta:

Ma azonban érdekes dolgot vettem észre, nekem nagyon alap a kocsi felszereltségben, azonban ha le van engedve az ablak és bezárom a kocsit és nyomva tartom a bezáró gombot akkor felhúzza az ablakot. :) 

Ezt kipróbálom én is :)

Link to comment
Megosztás:

Most vettem a kocsira új téli gumikat.:nekem 17" gyári alufelnis, erre vettem most új Vredestein 225/50 R17-es méretűt, 140.000 volt, nem kevés, de egy pár évig oda se neki...
Pénteken majdnem rommá törtem a kocsit, amikor jeges úton megcsúszott és kontrollálhatatlanul kb 30 km/h-val átcsúsztam egy körforgalmon és épp az árok előtt állltam meg úgy, hogy a jobb első kerék már az árokban volt, a bal hátsó meg nem érintkezett a talajjal. Pikk-pakk vonószem, kötél, egy pickup és egyenesben állt az autó. Még aznap elvittem átvizsgálásra, de semmi baja nem lett szerencsére.
Úgy befostam, hogy a héten cascot is kötök a kocsira. Kicsit nagyobb lendülettel sordódok, akkor bebillenek az árokba, akkor meg egy lökös bánta volna és akár a két bi-xenon fényszóróm, amelynek darabja közel 200.000 Ft.

Kérdés: indításnál gyakorta bekapcsol a hátsó ablakfűtés, pedig sokszor nem is jeges vagy deres. Ezt mindig ki kell kapcsolnom, vagy valahol be van programozva ?! Kikapcsolható ez a funkció ?
 

Link to comment
Megosztás:

1 óra, Norbi80 írta:

Most vettem a kocsira új téli gumikat.:nekem 17" gyári alufelnis, erre vettem most új Vredestein 225/50 R17-es méretűt, 140.000 volt, nem kevés, de egy pár évig oda se neki...
Pénteken majdnem rommá törtem a kocsit, amikor jeges úton megcsúszott és kontrollálhatatlanul kb 30 km/h-val átcsúsztam egy körforgalmon és épp az árok előtt állltam meg úgy, hogy a jobb első kerék már az árokban volt, a bal hátsó meg nem érintkezett a talajjal. Pikk-pakk vonószem, kötél, egy pickup és egyenesben állt az autó. Még aznap elvittem átvizsgálásra, de semmi baja nem lett szerencsére.
Úgy befostam, hogy a héten cascot is kötök a kocsira. Kicsit nagyobb lendülettel sordódok, akkor bebillenek az árokba, akkor meg egy lökös bánta volna és akár a két bi-xenon fényszóróm, amelynek darabja közel 200.000 Ft.

Kérdés: indításnál gyakorta bekapcsol a hátsó ablakfűtés, pedig sokszor nem is jeges vagy deres. Ezt mindig ki kell kapcsolnom, vagy valahol be van programozva ?! Kikapcsolható ez a funkció ?
 

Óvatosan kell jeges úton menni a kocsiva, mert sárnehéz 1.5.1.6 tonna között van, a premium gumi is kevés ha egy nehéz autó lendületesen megcsúszik. Nekem is küzdenek néha a continentalok. :)

A kocsi beállításai között a középkonzolon az auto demist-et (automata párátlanítás) kapcsold ki. A klímát is bekapcsolja mellesleg readásul úgy, hogy nem is világít a visszajelzője.

 

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.