Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


mélykék76

Recommended Posts

Figyelj, próbálj ki egy autót, vidd el egy hétvégére, hajtsd úgy, ahogy hajtanád, ha a tied lenne.

Autó tesztelő lennék, engem sem érdekelne, hogy most most 10 vagy 15 liter eszik az 1,6 T ha nyomom neki összevissza.

Viszont fejtsd már ki bővebben, hogy ki a konkurencia, és hogyan van lemaradva az Astra?

Link to comment
Megosztás:

Hol vagyunk elmaradva??? Előbb menj el aztán próbáld ki, utána szidjad! Ha beleraknád a 200 kg-val könnyebb Golf-ba az Opel 1.4, 1.6 turbót, hidd el jobban menne, simán otthagyná a Tsi-t, ráadásul még az astrában igen hosszúra is van véve a váltó, aminek inkább van értelme...

A fogyasztásuk egyáltalán nem rossz, maximum sok a falábú tesztelő...

Hidd el nem szentírás amit azok írnak...

Nem tudom miért de több oldalt megnéztem és fikázzák az 1.4 és az 1.6-os túrbó motorokat hogy elég gyengék !Hát sajnos ebben tényleg el vagyunk maradva a konkurenciától még motorok terén van hová fejlődni mint erőben mint pedig fogyasztásban!A 2000 dízel meg jó biztos csak hát ott is sok a fogyasztás álittolag! :lol:
Link to comment
Megosztás:

A sima szívó egynégyet húzták le, a turbóról már úgy beszélnek, hogy kellő dinamizmussal mozgatja úgy az 5 ajtóst, mint a sportturert.

Szerintem csak fogalomzavar lehet, semmi több.A fogyasztásról már megoszlanak a vélemények, de hát valamit valamiért. :lol:

Ha kicsit visszaolvastok, akkor pontos leírást kaptok a fogyasztásról... Nekem egy 1.6 Turbo automatám van. Megy mint állat (kevesebb mint 8 mp van 100-on :lol: ) és városban (azon kívűl még sajnos nem volt lehetőségem kipróbálni) 9.0 - 11 között fogyaszt.... Ezt még a volt Toyota Camry Hybridem is megirigyelné, igaz az fele ennyit fogyasztot....

Link to comment
Megosztás:

Ha kicsit visszaolvastok, akkor pontos leírást kaptok a fogyasztásról... Nekem egy 1.6 Turbo automatám van. Megy mint állat (kevesebb mint 8 mp van 100-on :lol: ) és városban (azon kívűl még sajnos nem volt lehetőségem kipróbálni) 9.0 - 11 között fogyaszt.... Ezt még a volt Toyota Camry Hybridem is megirigyelné, igaz az fele ennyit fogyasztot....

Pusztán a kíváncsiság kedvéért, de miért cserélted le a Camry-t egy Opelre?

Link to comment
Megosztás:

Pusztán a kíváncsiság kedvéért, de miért cserélted le a Camry-t egy Opelre?

Több oka volt:

1. A Camry már majd 2 éves volt (általában 2 éves korukban a kocsikat lecserélem)

2. Nem volt rá garancia (amerikai kocsi lévén)

3. Nagyon nem tetszett a belseje, mármint a műszerfal

4. A technikai kütyük benne szinte nullák voltak ehhez a kocsihoz képest (nekem full extrás Astrám van)

5. Nagyon megtetszett az Opel

6. Az Opel masszívabbnak tünt már az első látásra (pl. a két kocsi saját tömege majdnem megegyezik holott a Camry majd 50 cm-el hosszabb)

7. Az eladott Camry árához mindössze 500.000-et fizettem rá és van egy szép, full extrás kocsim amire 5 év a gari

Talán ennyi :lol:

Link to comment
Megosztás:

Éljen!:lol:

Több oka volt:

1. A Camry már majd 2 éves volt (általában 2 éves korukban a kocsikat lecserélem)

2. Nem volt rá garancia (amerikai kocsi lévén)

3. Nagyon nem tetszett a belseje, mármint a műszerfal

4. A technikai kütyük benne szinte nullák voltak ehhez a kocsihoz képest (nekem full extrás Astrám van)

5. Nagyon megtetszett az Opel

6. Az Opel masszívabbnak tünt már az első látásra (pl. a két kocsi saját tömege majdnem megegyezik holott a Camry majd 50 cm-el hosszabb)

7. Az eladott Camry árához mindössze 500.000-et fizettem rá és van egy szép, full extrás kocsim amire 5 év a gari

Talán ennyi :lol:

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
Megjött az esze :)

:D Vagy elment ... ki tudja. De legalább bővült az opelesek köre. Nekem csak Opeljeim voltak eddig, és egyikre sem volt panaszom különösebben. Az első bírta/bírja a legtovább. Valahol még mindig rója itt az utakat, csak már nem az enyém. Idén lesz 20 éves. :-)

A J-vel én eddig elégedett vagyok. Kicsit ugyan többet vártam tőle (városban dinamikusabbat szerettem volna), de talán az már illúzió lett volna. Megnőtt a tömege, ennyi. Különben megy az rendesen (állati jó stabil) és elég korrektül fogyaszt. Eddig 7,9 nálam vegyesben, mindent beleszámítva, kezdeti bénázásokat, bejáratást (a board computer szerint legalábbis).

Amúgy MINDENKINEK kellemes pihenést (aki szabin van), utólag is kellemes ünnepeket és BUÉK! (előre is)

Link to comment
Megosztás:

Kellemes ünnepeket és Boldog új évet mindenkinek!

Végre volt időm kicsit többet vezetni az autót, és hát szóval egyáltalán nincs megelégedés. Kattog, zörög, összevissza minden szar hangja van, néha olyan hangja van mint egy sz@r dizelnek :D

És sajnos semmire nem lehet azt mondani, hogy ekkor és ekkor van hangja, tényleg összevissza. Hideg vagy meleg, inditástól egyből vagy bizonyos idő után, menetközben és állóhelyzetben is :)

Viszont a fogyasztása Szekszárd - Pécs - Szekszárd útvonalon (6-oson), Pécsen kis kavargás és dugózással 6,5 l/100 az átlag, legalább ez jó.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

én mindig azt mondom az ilyen cikkek után,

Tegyük fel, kapsz egy OPC Insignia-t, meg egy üzemanyagkártyát. Te nem említenéd meg, hogy húúú vazz megeszik 17 liter-t 100-n?

Te meg odamész, kiróbálod vagy használod és ki fog jönni mondjuk az, hogy 6-6,5l /100 km.

Tudomásom szerint az erősebb 1,7 diesel-től felfele már kicsit nehezebbek, és ezt még fokozza a 2 zónás digitális klíma, meg amit még beleveszel.

Vagyis jobb esetben is 1380 kg alapsúly körül indulsz, ami egészen 1500 kg-ig elmehet.

Meg sztem mehet az még lejjebb is, mert itt az asztalon az Opel scene, és abban 5 literes fogyit írnak. :D

Link to comment
Megosztás:

Én tuti kérném a helyedben... Biztos jó lehet és nekem úgy nagyságrendekkel jobban tetszik az autó, igazi ékkő az a xenonos lámpa:), de nekem még jó ideig marad a H Astra, úgyhogy hiába is tetszik:)!

köszi! megtaláltam. akkor már csak a lámpa a kérdés. :D
Link to comment
Megosztás:

Én tuti kérném a helyedben... Biztos jó lehet és nekem úgy nagyságrendekkel jobban tetszik az autó, igazi ékkő az a xenonos lámpa:), de nekem még jó ideig marad a H Astra, úgyhogy hiába is tetszik:)!

nekem is odébb lesz még. csak nézelődök, érdeklődök. használt dízelben nincs xenonos. 1.6os benzinesben találtam.

Link to comment
Megosztás:

"köszi! megtaláltam. akkor már csak a lámpa a kérdés."

Semmiképpen se gondolkozz a lámpán! Szenzációs dolog és kapsz hozzá csomó más dolgot is ha megrendeled. 280.000-ért szerintem a hülyének is megéri, arról nem is beszélve, hogy nagyon profi módon müxik...

Link to comment
Megosztás:

nem csak a diesel jöhet szóba. a használtak sima szívó 1.6osok. olvasgattam teszteket 1.4 turbó is elég lenne. elég soká térülne meg a diesel felára. köszi a lámpákról az infót. akkor az már tuti :D már csak a pénzt kell előteremteni és lehet autót venni.

közben megtaláltam. Colin is szívó 1.6ról ír.

Módosítva : gu007
Link to comment
Megosztás:

Azért azt vedd figyelembe, hogy az itthon árult autók javarésze tesztautó volt, kb 2 felszereltségi szint van.

Diesel felárát meg le kell alkudni és akkor már nyerőbb vagy. :D

1,4 turbóról meg annyit, hogy Mo-n van vagy 5 db kb, ami tesztautó......ha véletlenül magánszemély árulná, akkor meg nagyon átnézetném. (miért adja el 1 évesen?)

Link to comment
Megosztás:

Ezt meg leirom ide, hátha segít.

1,6 endzsoj

kiemelek pár dolgot: (árak, nálunk ennyi volt, lehet már olcsóbb)

- fedélzeti komputer (képen ami látszik, az nem az)

- DIGITÁLIS KÉT ZÓNÁS KLIMA (akkor digitális, ha a két állító között egy kijelző van, ez sima manuális 2 zónás)

- NÉGY ÉVSZAKOS GUMIVAL SZERELVE (nyári michelin gumikat adnak hozzá, kiváncsi lennék, miért vett ilyen szarokat téli helyett?)

- COOL-SOUND packett (ez izlés dolga.....de inkább vennék olyat bele, amit használok is [pl ülésfűtés] )

- pótkerék (meg kell nézni, alapból ilyen felfújó készlet jár, kerék 15e)

Csomitartóban a polc 15e, kartámasz 42e, tetőcsomagtartó 45e gyáriban. Utángyártottban tetőcsomagtartó 15e, kartámasz 14e.

Ülésfűtés utólag (totalcar szerint) max ~50e, gyári csomagban 60e.

Xenon: itt az a lényeg, hogy legyen lámpamosó. Ha az nincs, az autó nem volt xenonos (vagy már törték).

Ha használtat akarsz, mindenképp figyelj oda ilyen dolgokra.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.