Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


mélykék76

Recommended Posts

Az 589.sz hsz edben 6,5l es fogyiról irsz 90-120 között.

90-nél sem megy 6,5 alá sajnos. 5-ös váltó van benne.

Lehet 6-os váltóval sokkal jobb lenne, és le menne mondjuk 5,9......de akkor meg ott az 1,7 cdti és 4 liter lenne (ha nagyon számítana)

Németek csináltak egy olyan tesztet, hogy 2,0 cdti 130 Le, Berlin - Isztambul teszt kombival, 5,5 liter lett az átlag.

A mostani állapotot tudtuk volna, akkor valószínű diesel mellett voksoltunk volna, és ez csak az évi kb 40e km munkába járás miatt :lol:

Link to comment
Megosztás:

90-nél sem megy 6,5 alá sajnos. 5-ös váltó van benne.

Lehet 6-os váltóval sokkal jobb lenne, és le menne mondjuk 5,9......de akkor meg ott az 1,7 cdti és 4 liter lenne (ha nagyon számítana)

Németek csináltak egy olyan tesztet, hogy 2,0 cdti 130 Le, Berlin - Isztambul teszt kombival, 5,5 liter lett az átlag.

A mostani állapotot tudtuk volna, akkor valószínű diesel mellett voksoltunk volna, és ez csak az évi kb 40e km munkába járás miatt :lol:

Ha 90nél 6.5L akkor 90-120 között nem lehet annyi/ahogy irtad/

Mindenesetre az nagyon sok ilyen sebességnél egy 1.6 os motortól.A jelenlegi benyaturbós autóm ott kb. 5.2 körül papizik/Fiat Bravo Tjet/

Viszont a turbós Astrák a tulajok szerint jobban fogyasztanak.

Ami a dizeleket illeti,minden tesztben felejtőseknek irják őket.

Link to comment
Megosztás:

Ha 90nél 6.5L akkor 90-120 között nem lehet annyi/ahogy irtad/

Mindenesetre az nagyon sok ilyen sebességnél egy 1.6 os motortól.A jelenlegi benyaturbós autóm ott kb. 5.2 körül papizik/Fiat Bravo Tjet/

Viszont a turbós Astrák a tulajok szerint jobban fogyasztanak.

Ami a dizeleket illeti,minden tesztben felejtőseknek irják őket.

mondjuk ha azt nézzük akkor a 2 autó között van 120kiló különbség is, ha meg az ST vesszük akkor az még +70kg.

Link to comment
Megosztás:

mondjuk ha azt nézzük akkor a 2 autó között van 120kiló különbség is, ha meg az ST vesszük akkor az még +70kg.

Az a súlykülönbség sem igazolja,hogy egy 116 lovas motor 6.5 öt egyen 90 nél.Ott akkor valami nem kerek :lol:

Egy kicsit olvasgattam itt:

http://www.motor-talk.de/forum/opel-astra-j-b767.html

Sok mindent meg lehet innét tudni.

Link to comment
Megosztás:

5-ösben, kb 3000 forog 90-100-nál. 120-nál meg 4000 körül.

Ha nem hiszed, nem hiszed. Ennyit tud.

Mondjuk én egy újságban megírt teszt alapján nem mondanák véleményt egy autóról. Mondjuk ha utána olvastál rendesen, akkor kb az összes cikkben, tesztben eléggé lefikázták az Astrát, mert sok gombos, start-stop nélküli, régebbi motorok és sokat fogyaszt, drága, meg még sok olyan dolog, amit egy átlag ember az életében nem használ (vagy használt eddig). Tehát a tesztek, cikkek alapján nézzük, akkor csak a GTC jöhetne szóba, abból is 1,6 T vagy 2,0 cdti.

astra j forum akad már bőven (angol és olasz, hogy a 2 legnagyobbat említsem), ahol azért ennél sokkal bővebben fejtegetik a dolgokat, érdemes nézelődni ott is. Olaszoknak elég jó kapcsolataik lehetnek, mert kb mindenről van teszt videójuk is.

Másik, szívokban, CR váltó van, ami rövidet jelent, turbósokban meg WR (=hosszú) [opel-infos.de] Áttételeket is lehetne nézegetni, gondolom én a turbós 6-osban 100-nál pöröghet kb 1900-t?

Nem győzködök én senkit, mindenki olyat vesz, amilyet akar és tud.

( Amúgy opel.hu szerint az 1,6-os:

"Átlagos üzemanyagfogyasztás (l/100 km) 6.3" )

Link to comment
Megosztás:

5-ösben, kb 3000 forog 90-100-nál. 120-nál meg 4000 körül.

Ha nem hiszed, nem hiszed. Ennyit tud.

Mondjuk én egy újságban megírt teszt alapján nem mondanák véleményt egy autóról. Mondjuk ha utána olvastál rendesen, akkor kb az összes cikkben, tesztben eléggé lefikázták az Astrát, mert sok gombos, start-stop nélküli, régebbi motorok és sokat fogyaszt, drága, meg még sok olyan dolog, amit egy átlag ember az életében nem használ (vagy használt eddig). Tehát a tesztek, cikkek alapján nézzük, akkor csak a GTC jöhetne szóba, abból is 1,6 T vagy 2,0 cdti.

astra j forum akad már bőven (angol és olasz, hogy a 2 legnagyobbat említsem), ahol azért ennél sokkal bővebben fejtegetik a dolgokat, érdemes nézelődni ott is. Olaszoknak elég jó kapcsolataik lehetnek, mert kb mindenről van teszt videójuk is.

Másik, szívokban, CR váltó van, ami rövidet jelent, turbósokban meg WR (=hosszú) [opel-infos.de] Áttételeket is lehetne nézegetni, gondolom én a turbós 6-osban 100-nál pöröghet kb 1900-t?

Nem győzködök én senkit, mindenki olyat vesz, amilyet akar és tud.

( Amúgy opel.hu szerint az 1,6-os:

"Átlagos üzemanyagfogyasztás (l/100 km) 6.3" )

Ja,országúti 5.1 :-) Rendesen utána olvastam. Szinte minden tesztben az 1,4 140 lovas turbót tartják ideális választásnak.Az 1.6 sima kerülendő azt irják és ha tényleg illyen rövid a váltója akkor valóban passzé..............Mondjuk nem is akarnék mást venni mint downsizolt turbóbenyást,a mostanival több mint 100k t mentem hiba nélkül.Én teszteltem az 1,4 turbót manual és aut. váltóval is.Tetszik.A jelenlegi autóm leveri mindegyiket de sajna most automata váltós kell igy jött képbe az Astra.A tesztek szerint az unalmas golfot veri szinte mindenben,kivéve a súlyt és a váltót.

Nem szeretnélek meggyőzni semmiről,csak érdeklődtem itt.Ezután marad a dajcse fórum.Ha veszem.....

Link to comment
Megosztás:

5-ösben, kb 3000 forog 90-100-nál. 120-nál meg 4000 körül.

Ha nem hiszed, nem hiszed. Ennyit tud.

Mondjuk én egy újságban megírt teszt alapján nem mondanák véleményt egy autóról. Mondjuk ha utána olvastál rendesen, akkor kb az összes cikkben, tesztben eléggé lefikázták az Astrát, mert sok gombos, start-stop nélküli, régebbi motorok és sokat fogyaszt, drága, meg még sok olyan dolog, amit egy átlag ember az életében nem használ (vagy használt eddig). Tehát a tesztek, cikkek alapján nézzük, akkor csak a GTC jöhetne szóba, abból is 1,6 T vagy 2,0 cdti.

astra j forum akad már bőven (angol és olasz, hogy a 2 legnagyobbat említsem), ahol azért ennél sokkal bővebben fejtegetik a dolgokat, érdemes nézelődni ott is. Olaszoknak elég jó kapcsolataik lehetnek, mert kb mindenről van teszt videójuk is.

Másik, szívokban, CR váltó van, ami rövidet jelent, turbósokban meg WR (=hosszú) [opel-infos.de] Áttételeket is lehetne nézegetni, gondolom én a turbós 6-osban 100-nál pöröghet kb 1900-t?

Nem győzködök én senkit, mindenki olyat vesz, amilyet akar és tud.

( Amúgy opel.hu szerint az 1,6-os:

"Átlagos üzemanyagfogyasztás (l/100 km) 6.3" )

igen a turbós 6osban 90nél 1500on forog :lol:

Link to comment
Megosztás:

Akkor ez most hogy is van?Nem értem :) Mindenki szidja ay Astra fogyiját ;)

120 nál 5-6l között fogyaszt egy új,bejáratós turbós Astra?

ez egy elképzelhető érték tök sima úton emelkedő nélkül :lol:

nekem a pécs oda vissza autópályán 512km. ez 110-120as tempóval megvan 5,9es fogyasztással.

Link to comment
Megosztás:

Ez álló helyzetben is működik?

A világítás automata üzemmódjában is?

Azért kérdezem, mert bevallom őszintén, hogy még sosem láttam, hogy működne. :lol:

szerintem nem, a motornak járnia kell, és a lámpának világitania kell. ott akár automatában, csak égjen....
Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...
  • 3 weeks later...
Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.