Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


mélykék76

Recommended Posts

Én úgy emlékszem, hogy 5W-30-as volt múltkor de egyszerűen nem emlékszem. Szörnyűen hülye vagyok ehhez.

http://www.opelforum.hu/index.php?showtopic=1743 Ezt a topikot olvasd végig nem hosszú (5perc), ugyanez vonatkozik a J Astrára is, fel vannak benne sorolva a megfelelő olajok, a lényeg, hogy teljesítse a Dexos2 követelményt, nem a viszkozitásérték a mérvadó:)! Remélem így tisztul a kép;)!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok

Szeretnek vasarolni Opel Astra 1.4 T 140 LE sima hatchback autot :) , engem kulonosebben a fogyasztasa erdekelne ( de nem a gyari megadott erdekkel ) arra celoznak akinek mar van ilyen autoja es tapasztalatbol ugye "sajat" kocsija tudna segiteni mennyi a fogyasztas :D varos/orszagut/vegyes ERDEKKEL !

Koszonom elore is , Szep napot !

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok

Szeretnek vasarolni Opel Astra 1.4 T 140 LE sima hatchback autot :) , engem kulonosebben a fogyasztasa erdekelne ( de nem a gyari megadott erdekkel ) arra celoznak akinek mar van ilyen autoja es tapasztalatbol ugye "sajat" kocsija tudna segiteni mennyi a fogyasztas :D varos/orszagut/vegyes ERDEKKEL !

Koszonom elore is , Szep napot !

Hello,

nekem 1.4T van. Megyeszékhelyen lakom, szóval a forgalom olyan közepes, lámpákkal fűszerezve nem hosszú távokkal. városban olyan 7.3 körüli nekem a dolog. országúton még nem mentem egyhuzamba annyit, hogy tudjam mondani. vegyesben 6.6 körül van.

Link to comment
Megosztás:

Hello,

nekem 1.4T van. Megyeszékhelyen lakom, szóval a forgalom olyan közepes, lámpákkal fűszerezve nem hosszú távokkal. városban olyan 7.3 körüli nekem a dolog. országúton még nem mentem egyhuzamba annyit, hogy tudjam mondani. vegyesben 6.6 körül van.

aha , koszi szepen akkor olyan 7 -es atlagot lehet venni , az jo :icon1: meg egy kerdes a kotelezo : olaj , olajszuro , levegoszuro stb milyen arban mozog , feltetelezem opel szervizbe szoktad vinni.

Link to comment
Megosztás:

végülis dízel lett, 1.7 ecoflex, de még 2-2,5 hónap mire megjön... kíváncsi leszek mennyi lesz a fogyija, nem vagyok egy hajtós típus. Érdemes bele majd a "prémium" gázolajat tankolni, vagy az is csak parasztvakítás, hogy jobb?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok

Szeretnek vasarolni Opel Astra 1.4 T 140 LE sima hatchback autot :) , engem kulonosebben a fogyasztasa erdekelne ( de nem a gyari megadott erdekkel ) arra celoznak akinek mar van ilyen autoja es tapasztalatbol ugye "sajat" kocsija tudna segiteni mennyi a fogyasztas :D varos/orszagut/vegyes ERDEKKEL !

Koszonom elore is , Szep napot !

Szia,

Nekem egy gyönyörű tűzpiros 1,4 T,aut. 14o lovas 5 ajtósom van.Országúti fogyim,56oo km után 6 l környékén,ez kézi váltósnál kb. fél lityivel kevesebb. lehet.

Link to comment
Megosztás:

Igen az a fehér :D . Most voltam 15E-s szervizen pénteken, ekkor cserélték az olajat meg a szűrőt. munkadíjjal együtt 19E volt.

15 nél nincs köt.szerviz,gondolom most volt a nulladik olajcseréd....Mi került ennyibe ? A dexos2 literje kb. 1500 ft ha nem tévedek....

http://www.autoteka2000.hu/termek_adat.php?t_id=841

Én 7e körül fogok cseréltetni 1 x ör és viszem a cuccot,mint minden autómnál....

Link to comment
Megosztás:

végülis dízel lett, 1.7 ecoflex, de még 2-2,5 hónap mire megjön... kíváncsi leszek mennyi lesz a fogyija, nem vagyok egy hajtós típus. Érdemes bele majd a "prémium" gázolajat tankolni, vagy az is csak parasztvakítás, hogy jobb?

Gratulálok a vásárláshoz:)!

Csak kérlek indokold meg, hogy miért vettél dízelt, miért volt ez a nagy ragaszkodás?:) Nem piszkálásból, komolyan érdekel, mert az általad leírt használat mellett nekem eszembe nem jutott volna:)!

Mi sosem tankolunk prémium gázolajat, ettől függetlenül kipróbálhatod:)! Amikor télen nagyon nagy fagyok vannak (-10, vagy kevesebb), akkor érdemes az alpesi gázolaj típust választani, mert ekkor sajnos bele tud dermedni, ha éjszaka nem fedett-zárt helyen parkolsz és annyira le tud hűlni az autó...:(

Link to comment
Megosztás:

Gratulálok a vásárláshoz:)!

Csak kérlek indokold meg, hogy miért vettél dízelt, miért volt ez a nagy ragaszkodás? :) Nem piszkálásból, komolyan érdekel, mert az általad leírt használat mellett nekem eszembe nem jutott volna:)!

Mi sosem tankolunk prémium gázolajat, ettől függetlenül kipróbálhatod:)! Amikor télen nagyon nagy fagyok vannak (-10, vagy kevesebb), akkor érdemes az alpesi gázolaj típust választani, mert ekkor sajnos bele tud dermedni, ha éjszaka nem fedett-zárt helyen parkolsz és annyira le tud hűlni az autó... :(

Köszi :)

Ha benzines lett volna, akkor tuti az 1.4 87 lóerőt választják. A 140LE már turbó, ott több a teljesítményadó. Mi alacsony fordulaton közlekedünk, 2000-2500 körül elváltjuk az 1.4 ecotecet és twinportot is, alacsony tartományban jobb a dízel. Lehet, hogy nem érte meg a különbözetet, de annyira régóta szerettünk volna már egy dízelt :D Egyéb ésszerű okot nem tudok mondani :) A gázostól meg idegenkednek otthon, mint ahogy eddig a dízeltől is, de azzal már megbarátkoztak (mondjuk muszáj volt, mert a traktorok is dízelmotorosak :D ) Remélem, hogy legalább annyira megbízható lesz, mint most a G, mert mások amennyit panaszkodnak a sajátjukra, én 1-2 alkatrészt leszámítva nem cseréltem semmit. Amúgy eladó a H :) 3.5 éves, 16e km, a J biztos többet fog menni :D

Garázsban fog állni, igaz egyik sem fűtött, és hőmérő sincs benne, de szerintem -10 alá nem szokott lemenni nagy hidegben sem. Akkor itt már nem kell a petróleummal vacakolni, hanem megkeverik már a gyártásnál? (esetleg a kúton)

Link to comment
Megosztás:

Ha benzines lett volna, akkor tuti az 1.4 87 lóerőt választják. A 140LE már turbó, ott több a teljesítményadó. Mi alacsony fordulaton közlekedünk, 2000-2500 körül elváltjuk az 1.4 ecotecet és twinportot is, alacsony tartományban jobb a dízel.

No,azzal a motorral érdekes lehet a J Astra :icon1:

Én is alacsony fordulaton közlekedek :D márcsak azért is mert még a kéziváltósnál is hosszabb a végátétele gépemnek,100 nál alig 1900 felett forog :smartass: Váltani 1600 nál nyugodtan lehet,ott már a nyomaték jórésze ott van/1850, 200Nm/ és húzza is a bódét a moci.Kiváncsi leszek,hosszú távon a változó állásszögű turbó nem kormolódik-e le :goofy: ilyen alacsony fordulatokon.....

Grat. a dizli vételhez.Remélem rendesen alkudtatok,én több mint egy miska kedvezményt kaptam Csornán. :icon1:

Link to comment
Megosztás:

Akkor itt már nem kell a petróleummal vacakolni, hanem megkeverik már a gyártásnál? (esetleg a kúton)

Ezt felejtsd el, ezek már modern diesel autók.

Belenyomnál petróleumot, mehetnél is vissza tréleren a márkakereskedőhöz, és NEM lenne garanciális.

Manapság, kb minden ország egyedi keveréket kap. Ami felénk külön téli és külön nyári keveréket jelent (svédeknél pl csak 1 fajta van). Persze beleszámolják azt is, hogy maradhat a tartály alján a másikból,( és ugy se mossák ki). De jön a Mol-os kamion, beleengedi a tartályba, te meg onnan tankolsz.

Alpesi diesel meg ilyenek, sztem pont emiatt hülyeség. (mondjuk, az orosz ural hegységi prémium diesel, az lehet bírja -60 fokig is) :D

Link to comment
Megosztás:

Ezt felejtsd el, ezek már modern diesel autók.

Belenyomnál petróleumot, mehetnél is vissza tréleren a márkakereskedőhöz, és NEM lenne garanciális.

Manapság, kb minden ország egyedi keveréket kap. Ami felénk külön téli és külön nyári keveréket jelent (svédeknél pl csak 1 fajta van). Persze beleszámolják azt is, hogy maradhat a tartály alján a másikból,( és ugy se mossák ki). De jön a Mol-os kamion, beleengedi a tartályba, te meg onnan tankolsz.

Alpesi diesel meg ilyenek, sztem pont emiatt hülyeség. (mondjuk, az orosz ural hegységi prémium diesel, az lehet bírja -60 fokig is) :D

Azt csak azért írtam, mert pont amikor február elején voltam márkaszervizben, kis időkülönbséggel kettő alig pár hónapos Corsát is behoztak tréleren mert nem indultak... Szimplán csak annyi volt a tünet, hogy éjszaka kint parkoltak és megdermedt benne a gázolaj... Úgy orvosolták, hogy kicsit berakták őket a fűtött szervizbe melegedni, meg öntöttek bele adalékot és pár óra elteltével már indultak is az autók...:)

Ekkor volt az, hogy tartósan -10 alatt volt a hőmérséklet, így ilyenkor lehet érdemes azt választani:)!

Link to comment
Megosztás:

Na azt nem tudom mennyi lett a kedvezmény, de az alapárhoz tettünk jópár extrát (kár, hogy a xenon olyan .... drága, úgyhogy az nem lett), és így újra megközelítettük az alapárat :D Amúgy nem hiszem, hogy Csorna kiváltsága ez az olcsósítás, viszont az tőlünk 1 km, más meg legalább 30-40, az meg hogy nézne ki, hogy mondjuk 100 ezer forint miatt máshol vesszük meg, de ha baja van akkor meg ide hozzuk, szóval ez is egyfajta tényező volt. És ez a J, ha beválik, jó sokáig megmarad, 2x annyiba kerül, mint az eddigi legdrágább autónk. Remélem egy 10-15 évet kihúz komolyabb gond nélkül.

A gázolajjal meg akkor nem lesz gond (ha már a kúton nincs elcseszve), mert igaz nem fűtött, de garázsban áll. Amíg nálunk lesz, az élete során kb 85%-ban a 4 fal között :) Szóval ha valakinek egy 10 év múlva megkímélt kocsi kell, szóljon :D

Link to comment
Megosztás:

Szó nincs arról,hogy a csornaiakat fényezem....Viszont voltam,veszprémi,győri,bp i,szombathelyi kereskedésben is,a csornaiak 250 e ft al jobb árat adtak,valamint direkt nekem hoztak Pestről aut.váltós tesztautót,a többiek nem.A többivel ellentétben decemberben az idei reg.adóval és az akkori áfával szerződtem.Több mint egy miska kedvezményt kaptam az alapárból és az extrák árából továbbit.adtak,negyed miskával jobban jártam ott mint a többiek ajánlata.Továbbá +1 év garit adtak.

Régi opeles ismerősöm szerint a szervizük fosch :icon1: ,arról még én nem tudok nyilatkozni .

Link to comment
Megosztás:

Szó nincs arról,hogy a csornaiakat fényezem....Viszont voltam,veszprémi,győri,bp i,szombathelyi kereskedésben is,a csornaiak 250 e ft al jobb árat adtak,valamint direkt nekem hoztak Pestről aut.váltós tesztautót,a többiek nem.A többivel ellentétben decemberben az idei reg.adóval és az akkori áfával szerződtem.Több mint egy miska kedvezményt kaptam az alapárból és az extrák árából továbbit.adtak,negyed miskával jobban jártam ott mint a többiek ajánlata.Továbbá +1 év garit adtak.

Régi opeles ismerősöm szerint a szervizük fosch :icon1: ,arról még én nem tudok nyilatkozni .

Ha már itt járunk, akkor én a győri Nádort nem ajánlanám senkinek. Simán eladják a törött autót újként. Személyesen tanúsíthatom.

Csornáról nem tudok ilyet.

Link to comment
Megosztás:

valamint direkt nekem hoztak Pestről aut.váltós tesztautót,a többiek nem

Akkor ők nagyon vevőcentrikusak. Nekünk is hozattak olyan motorral, amilyet kértünk. Csak teljen már az idő, mert ha így "száguld" a forint, lesz 500 a gázolaj is mire megjön :)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.