Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektromos


gsi.tamás

Recommended Posts

Bocsi azt elfelejtettem! B) X16XEL

Alapjárat ingadozást az ekoszolódott alapjárati léptető motoron kívül fals levegő is szokott okozni. Átt kell nézni a szívóoldalon a csöveket, vákumcsöveket, fékrásegítő csöveit. Ha van féktisztítód, lehet fújkálni az említett helyekre járó motornál, ugye ha van valahol rés a féktisztítót beszívja a moci, és felpörög.

Link to comment
Megosztás:

Hella!

Valahogy nem gondoltam volna, hogy pont tavasszal lesz aktuális, de mégis, halódik az akksim. Tudtok valami elfogadható alternatívát gyári akksi helyett? Kinek mi a tapasztalata? Van olyan minőségű még a mostani gyári opel akksi mint régebben? Azért ragaszkodnék ennyire a gyárihoz, mert nekem röpke 9 évig hibátlanul működött.

Nálam a vw-ben Banner akku van, jele nincs halódásnak és már 9 éves. Egyidős az astra Opel akksijával, ami szintén teszi a dolgát.

Cimbinél az Exide is időt állónak bizonyult.

Link to comment
Megosztás:

Hella!

Valahogy nem gondoltam volna, hogy pont tavasszal lesz aktuális, de mégis, halódik az akksim. Tudtok valami elfogadható alternatívát gyári akksi helyett? Kinek mi a tapasztalata? Van olyan minőségű még a mostani gyári opel akksi mint régebben? Azért ragaszkodnék ennyire a gyárihoz, mert nekem röpke 9 évig hibátlanul működött.

Nekem GigaWatt 74 Ah-s van 2008.01.02 óta. Az égvilágon semmi gondom vele. Egy alkalommal töltöttem bele vizet mióta meg van. A lényeg, hogy legyen megfelelő töltés és ne legyen túl töltés.
Link to comment
Megosztás:

Helló!

Szerintetek mindegyik 93-as astrához hozzá lehet kötni fordulatmérős kilométerórát, amelyikhez gyárilag nem az volt kötve?

Milyen hibák fordulhatnak elő, ha rákötöm az új km órát? Pl. a km óra mutató remeg, ingázik, stb?

Válaszotokat előre is köszönöm :D

Link to comment
Megosztás:

Helló!

Szerintetek mindegyik 93-as astrához hozzá lehet kötni fordulatmérős kilométerórát, amelyikhez gyárilag nem az volt kötve?

Milyen hibák fordulhatnak elő, ha rákötöm az új km órát? Pl. a km óra mutató remeg, ingázik, stb?

Válaszotokat előre is köszönöm :D

Csak ha a spirálod kopott, akkor ugyanúgy fog libegni, vagy ha egyéb baja van az új órának!

Link to comment
Megosztás:

Helló!

Szerintetek mindegyik 93-as astrához hozzá lehet kötni fordulatmérős kilométerórát, amelyikhez gyárilag nem az volt kötve?

Milyen hibák fordulhatnak elő, ha rákötöm az új km órát? Pl. a km óra mutató remeg, ingázik, stb?

Válaszotokat előre is köszönöm :D

GyIK

Link to comment
Megosztás:

AKkor privátban keressen meg egy olyan hozzáértő, aki szívesen beszerelne nekem egy fordulatmérős km órát :D Jó pénzért. Lehetőleg órával együtt.

Előre is köszi a jelentkezőknek :D

Lehetőleg Budapestről.

Üdv!

Rian

Link to comment
Megosztás:

AKkor privátban keressen meg egy olyan hozzáértő, aki szívesen beszerelne nekem egy fordulatmérős km órát :D Jó pénzért. Lehetőleg órával együtt.

Előre is köszi a jelentkezőknek :D

Lehetőleg Budapestről.

Üdv!

Rian

Mikori az autó, milyen motor van benne?

Link to comment
Megosztás:

1.4-es, 60LE, 8 szelepes. 93-as évjárat.

93-asban szerintem benne van a szál. Kihúzod a műszeregységet, betolod a másikat, és kész. Nagy szerelni való nincs rajta :D 5 csavar a kormány mögötti burkolaton, 4 a műszeregység körüli burkolaton, bajuszkapcsolókat 1-1 fül lenyomásával kiakasztod, 3 csavar a műszeregység. 10 perc alatt még egy cigi is benne van :D

Link to comment
Megosztás:

93-asban szerintem benne van a szál. Kihúzod a műszeregységet, betolod a másikat, és kész. Nagy szerelni való nincs rajta :D 5 csavar a kormány mögötti burkolaton, 4 a műszeregység körüli burkolaton, bajuszkapcsolókat 1-1 fül lenyomásával kiakasztod, 3 csavar a műszeregység. 10 perc alatt még egy cigi is benne van :D

Egyetértek! B) (C14SE-be 94-es, benne volt a szál, sima csere után működött tökéletesen :) )

Ezt olvasd el figyelmesen! Benne van minden, képekkel illusztrálva! :D

Ha nem boldogulsz, írsz, és segítünk! :D

Link to comment
Megosztás:

Egyetértek! :) (C14SE-be 94-es, benne volt a szál, sima csere után működött tökéletesen :D )

Ezt olvasd el figyelmesen! Benne van minden, képekkel illusztrálva! B)

Ha nem boldogulsz, írsz, és segítünk! :D

Nekem még a dízelben is benne volt.

2 nap alatt 3x linkeltük többen is a Gyíkot, én már nem próbálkozom. A következőre bemondom hogy 5ért beleteszem :D

Link to comment
Megosztás:

:D

Inkább eladom a kocsim, igen :D

Ha olcsón szereznék ford. mérős órát, akkor még a 8-ba is belemennék.

Most hívtam a boltot, 9000-ért van W=1111-es óra. Így már kezd fejtörést okozni a téma :) (a magas ára miatt)

Amúgy mindenkinek nagyon köszi a segítséget, értékes volt a GYIK B)

Lakik valaki a 18 ker környékén?

Nincs valakinek elfekvőben egy ilyen óra?

Link to comment
Megosztás:

:D

Inkább eladom a kocsim, igen :)

Ha olcsón szereznék ford. mérős órát, akkor még a 8-ba is belemennék.

Most hívtam a boltot, 9000-ért van W=1111-es óra. Így már kezd fejtörést okozni a téma B) (a magas ára miatt)

Amúgy mindenkinek nagyon köszi a segítséget, értékes volt a GYIK :D

Lakik valaki a 18 ker környékén?

Nincs valakinek elfekvőben egy ilyen óra?

Nézzél máshol, mert 3-4-5 környékén már van normál esetben fordulatszámmérős :D

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.