Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektromos


gsi.tamás

Recommended Posts

Hát ez tök jó! Esetleg kaphatnánk pár képet? Csak a lámpáról, meg beépítve is. Légyszi, légyszi, léééégysziiiii! :lol:

Majd holnap! :)

Sötétben nem megyek ki fotózni, mert hülyének néznek az emberek (bár nem sokat tévednek, mert már nem 1x buheráltam este a sötét parkolóban :lol: )

Link to comment
Megosztás:

Találtam a kocsi alatt egy csatit ami nincsen összedugva.

Bandi szerint nem baj.

Vélemény?

Két vastag vezetéke van. Egy barna és egy piros-fehér.

Asszem kevés a vizuális ingerem, de abszolút nem tudtam beazonosítani a helyet a kép alapján. Gondolom a mocitér alatt lehet, Merre? Pontosan mi alatt van?

Link to comment
Megosztás:

Nohh. Műszeregység is kík. Király volt este 9-től 10-ig töksötétben, halovány utcai világítással és belsőtér világítás nem épp erőteljes fényénél szétkapni a fél műszerfalat. :)

Bár nem tetszik annyira, leginkább azért, mert a kilométer számlálókat alig látni, csak közelről. Igaz a látásom már nem a régi. :P

Lehet fehér lesz inkább... :lol:

BC is már kék, azt nem tartott sokáig, az jól is mutat kéken... Csak lehet hülyén nézne ki, hogy minden kéken virít, csak a műszeregység fehér. :lol:

Gyújtáskábelhez meg, szerintem az egyiket a kocsimban régebben cserélték. Három darab fekete színű és egy meg kék. Vagy lehet ilyen gyárilag? (x16szr)

Link to comment
Megosztás:

Nohh. Műszeregység is kík. Király volt este 9-től 10-ig töksötétben, halovány utcai világítással és belsőtér világítás nem épp erőteljes fényénél szétkapni a fél műszerfalat. :)

Bár nem tetszik annyira, leginkább azért, mert a kilométer számlálókat alig látni, csak közelről. Igaz a látásom már nem a régi. :P

Lehet fehér lesz inkább... :lol:

BC is már kék, azt nem tartott sokáig, az jól is mutat kéken... Csak lehet hülyén nézne ki, hogy minden kéken virít, csak a műszeregység fehér. :lol:

Gyújtáskábelhez meg, szerintem az egyiket a kocsimban régebben cserélték. Három darab fekete színű és egy meg kék. Vagy lehet ilyen gyárilag? (x16szr)

Esetleg dobhatnál fel képeket, és akkor mi majd megmondjuk, hogy kell-e szemüveg, vagy tényleg nehezen látszik a kil.számláló. :P Nekem mindegyik kábelem fekete. nem tartom valószínűnek, hogy gyárilag eltérő színűek. Persze nem a szín számít. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Hello!

Lenne egy fontos kérdésem!

Tegnap jöttem haza és elkezdett világítani a műszerfalon az a piros "töltés" vagy mi lámpa.

Mentem tovább és elment a világítás utánna meg leállt az autó.

Azóta nem indul be meg semmi életjelet nem ad.

Szerintetek mi lehet a baja? És kb. mennyi lehet a javítás?

Előre is THX!

Link to comment
Megosztás:

Hello!

Lenne egy fontos kérdésem!

Tegnap jöttem haza és elkezdett világítani a műszerfalon az a piros "töltés" vagy mi lámpa.

Mentem tovább és elment a világítás utánna meg leállt az autó.

Azóta nem indul be meg semmi életjelet nem ad.

Szerintetek mi lehet a baja? És kb. mennyi lehet a javítás?

Előre is THX!

A töltés lámpa akkor világít, ha a generátor vmilyen okból nem tölti az akkut. Ilyenkor addig mehetsz a kocsival amíg az akksi bírja. Ha kifogy a szufla belőle az autó megáll. Lehet generátor hiba, vagy kontakthiba, diódahíd ...stb. Nem tudom a generátornak van-e külön biztije azt is meg lehet nézni. De az se véletlenül olvad ki. Ja és ha elszakad az ékszíj, akkor sincs töltés, ezt a legkönnyebb kiszűrni. Az ékszíj, max. egy ezres, a többit nem tudom. Szerintem ezt nézd meg először.

Link to comment
Megosztás:

Hello!

Lenne egy fontos kérdésem!

Tegnap jöttem haza és elkezdett világítani a műszerfalon az a piros "töltés" vagy mi lámpa.

Mentem tovább és elment a világítás utánna meg leállt az autó.

Azóta nem indul be meg semmi életjelet nem ad.

Szerintetek mi lehet a baja? És kb. mennyi lehet a javítás?

Előre is THX!

A töltés lámpa akkor világít, ha a generátor vmilyen okból nem tölti az akkut. Ilyenkor addig mehetsz a kocsival amíg az akksi bírja. Ha kifogy a szufla belőle az autó megáll. Lehet generátor hiba, vagy kontakthiba, diódahíd ...stb. Nem tudom a generátornak van-e külön biztije azt is meg lehet nézni. De az se véletlenül olvad ki. Ja és ha elszakad az ékszíj, akkor sincs töltés, ezt a legkönnyebb kiszűrni. Az ékszíj, max. egy ezres, a többit nem tudom. Szerintem ezt nézd meg először.

A generátornak nincs biztije. Ebként a többiben igazad van, de lehet még szabályzó hiba is.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.