Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektromos


gsi.tamás

Recommended Posts

Nézd meg az önindítónál a kábeleket, meg a testet, nekem is csinálta régen, és a pozitív kábel volt eloxidálódva a saruban. Le kellett vágni és új sarut tenni rá, azóta nincs vele gond (kb 2 éve) kopp-kopp.

Persze lehet az öninditó is.

Köszi, ezt mindenképpen megcsinálom én is.

Link to comment
Megosztás:

Azt néztem, hogy a felújító kit-ben csak kefe van, rugó meg pár műanyag. Először megcsinálom amit WFefe tanácsolt. Köszönöm az ötleteket!

Vannak műhelyek, ahol felújítják. Nem olcsó mondjuk, de utána pár évig nem lesz vele bajod. Csapágyakat is cserélnek például. Amikor én mentem érdeklődni, akkor mondták, hogy apró darabokra szedik, kitakarítják, ellenőrzik a forgórészt, csapágyakat kicserélik, kap új bronzkeféket, meg ügye agyon zsírozzák és még számos más dolgot csinálnak vele. Olyan lesz, mintha most hoztad volna a boltból frissen. ;)

Link to comment
Megosztás:

Vannak műhelyek, ahol felújítják. Nem olcsó mondjuk, de utána pár évig nem lesz vele bajod. Csapágyakat is cserélnek például. Amikor én mentem érdeklődni, akkor mondták, hogy apró darabokra szedik, kitakarítják, ellenőrzik a forgórészt, csapágyakat kicserélik, kap új bronzkeféket, meg ügye agyon zsírozzák és még számos más dolgot csinálnak vele. Olyan lesz, mintha most hoztad volna a boltból frissen. ;)

Jah, nekem is ezt mondták... ;)

Link to comment
Megosztás:

Azt néztem, hogy a felújító kit-ben csak kefe van, rugó meg pár műanyag. Először megcsinálom amit WFefe tanácsolt. Köszönöm az ötleteket!

(bocs a duplapost-ért, de még nem igazodtam ki ezen a fórumon teljesen)

Merrefelé lax egyébként? Fehérváron tudok céget, ami ezzel foglalkozik.

Link to comment
Megosztás:

Azt néztem, hogy a felújító kit-ben csak kefe van, rugó meg pár műanyag. Először megcsinálom amit WFefe tanácsolt. Köszönöm az ötleteket!

(bocs a duplapost-ért, de még nem igazodtam ki ezen a fórumon teljesen)

Egyébként gyorsjavításként megpróbálhatsz kiskalapáccsal egyet-kettőt ütni az önindítóra, nekem is ilyen gondom volt és ettől átmenetileg megjavult. Aztán végül szétszedtem, kipucoltam összeraktam, azóta jó. Felújítani nekem nem kellett. Egy próbát megér.

Link to comment
Megosztás:

Merrefelé lax egyébként? Fehérváron tudok céget, ami ezzel foglalkozik.

Fehérváron, de tuti, hogy kontakthiba lesz, mert a kábelen 12V-ot mértem, viszont a sarun már nem volt feszültség...

Holnap megpucolom a sarut és kiderül. Ha nem lesz jó, szétkapom az egészet és megpucolom én.

Jó ez a fórum, segítőkészek vagytok! Köszönöm

Link to comment
Megosztás:

Azt hiszem mindenki örülne, ha csak ennyi baja lenne a 17-éves kocsijának, mint nekem ;)

Csak a sarut kellett megcsiszolnom és így el is indult.

Köszi WFefe. Nekem is a test volt eloxidálódva.

Nekem is sz.rakodott az önindítóm. Olyan volt, mintha majdnem csontra merült akksival indítottam volna. Persze pont előtte állítottam le a benzinkúton. ;) Azóta nem okozott problémát, de majd ha lesz fölös pénzem, akkor megy a generátor és az önindító felújításra. ;)

Nem a pozitív saru volt eloxidálódva? Járt már valaki úgy közülünk, hogy az önindítónál nem volt test és a műszeregységen szeretett volna testhez jutni és persze végigégett a vezeték.

Az autómnak annyi problémája van jelenleg, hogy a fűtéskonzol nem világít. :P

Link to comment
Megosztás:

Azt hiszem mindenki örülne, ha csak ennyi baja lenne a 17-éves kocsijának, mint nekem ;)

Csak a sarut kellett megcsiszolnom és így el is indult.

Köszi WFefe. Nekem is a test volt eloxidálódva.

Örülök, hogy segíthettem! Végre én is tudtam másnak segíteni, mert eddig én is csak kaptam innen a segítséget, viszonozni nem volt még lehetőségem ;)

Link to comment
Megosztás:

lehet valamit tenni azellen hogy a központi kijelzőm, (átlagsebesség, átlagfgyasztás, pillanatnyifogyasztás stb stb ) ne legyen kontakthibás?

pár pihel hiányzik a betűkből... A kijelző lehet vajh a rossz vagy csak valami csatlakozási gebasz és érdemes-e szétszedni? ;)

előre is thx ;)

Szerk.: közben eszembejutott mégvalami. Kiírja állandóan hogy Bremsbelag, ez ugye kopott fékbetét, ezt gondolom azé írja mer nincs fékbetétkopásjelz csak a csatija van ott a keréknél, de nincs benne semmi, ha ezt egy kábellel "rövidrezárom" a jelenség megszűnik? ;)

Szerk2.: A külső hőmérsékletet sem mutatja, a hőmérőfej megvan, az akksi előtt megy le, megtaláltam, de semmi sérülés nem látszik rajta, mégsem ír 1db hőfokot sem. Ennek mi lehet a nyűge és hogy orvosolható?

Asszem egyenlőre ennyi. Tenksz még1x :P

Link to comment
Megosztás:

lehet valamit tenni azellen hogy a központi kijelzőm, (átlagsebesség, átlagfgyasztás, pillanatnyifogyasztás stb stb ) ne legyen kontakthibás?

pár pihel hiányzik a betűkből... A kijelző lehet vajh a rossz vagy csak valami csatlakozási gebasz és érdemes-e szétszedni? ;)

előre is thx ;)

Szerk.: közben eszembejutott mégvalami. Kiírja állandóan hogy Bremsbelag, ez ugye kopott fékbetét, ezt gondolom azé írja mer nincs fékbetétkopásjelz csak a csatija van ott a keréknél, de nincs benne semmi, ha ezt egy kábellel "rövidrezárom" a jelenség megszűnik? ;)

Szerk2.: A külső hőmérsékletet sem mutatja, a hőmérőfej megvan, az akksi előtt megy le, megtaláltam, de semmi sérülés nem látszik rajta, mégsem ír 1db hőfokot sem. Ennek mi lehet a nyűge és hogy orvosolható?

Asszem egyenlőre ennyi. Tenksz még1x :P

A kijelzőt nem mindig könnyű megjavítani, ha már szedtél szét ilyesmit megnézheted, lehet csak a fólia vált le a panelról, ilyenkor ha valami alátéttel megnyomatva rakod össze, még jó lehet. Egyébként leginkább csere.

A fékkopásjelzőre megoldás lehet a rövidzár (legalábbis amíg a legközelebbi betétcserénél visszajelzős betétet veszel).

A külső hőérzékelő mehetett tönkre, vagy csak a csatlakozása kontakthibás. Egy cartárssal összefutva könnyen ellenőrizhető egy keresztcserével a dolog.

Link to comment
Megosztás:

A külső hőérzékelő mehetett tönkre, vagy csak a csatlakozása kontakthibás. Egy cartárssal összefutva könnyen ellenőrizhető egy keresztcserével a dolog.

Nekem is carakodott egész télen, a --.- tól 70 fokig minden volt rajta. Aztán felhúztam a motortérbe az akksi mellé, hogy majd valakivel cserélek próbálni, azóta meg jó. Csak ha megállok akkor ad hamis értéket, mert a motor melegíti.

Link to comment
Megosztás:

Nekem is carakodott egész télen, a --.- tól 70 fokig minden volt rajta. Aztán felhúztam a motortérbe az akksi mellé, hogy majd valakivel cserélek próbálni, azóta meg jó. Csak ha megállok akkor ad hamis értéket, mert a motor melegíti.

nekem is carakodott (míg volt kijelzőm), akkor volt olyan, hogy nyáron -64 fokot mutatott. Vezeték hiba volt, kicseréltem és jó volt. Csak ha megálltam akkor ment feljebb, de miután elindultam, rendesen mutatta a hőfokot. ;)

Link to comment
Megosztás:

lehet valamit tenni azellen hogy a központi kijelzőm, (átlagsebesség, átlagfgyasztás, pillanatnyifogyasztás stb stb ) ne legyen kontakthibás?

pár pihel hiányzik a betűkből... A kijelző lehet vajh a rossz vagy csak valami csatlakozási gebasz és érdemes-e szétszedni? ;)

előre is thx ;)

Szerk.: közben eszembejutott mégvalami. Kiírja állandóan hogy Bremsbelag, ez ugye kopott fékbetét, ezt gondolom azé írja mer nincs fékbetétkopásjelz csak a csatija van ott a keréknél, de nincs benne semmi, ha ezt egy kábellel "rövidrezárom" a jelenség megszűnik? :P

Szerk2.: A külső hőmérsékletet sem mutatja, a hőmérőfej megvan, az akksi előtt megy le, megtaláltam, de semmi sérülés nem látszik rajta, mégsem ír 1db hőfokot sem. Ennek mi lehet a nyűge és hogy orvosolható?

Asszem egyenlőre ennyi. Tenksz még1x -_-

A kijelző fólia hőkötése elengedett ahogy előttem szóló is monnya. Vagy a kitámasztós változat jöhet szóba, vagy elküldöd nekem és visszamelegítem ;) :D Nem biztos hogy jó lesz, de a támasztás hatásosabb ha előtte "megvasalják"

Link to comment
Megosztás:

Még egy kérdésem lenne. Eddig egy fordulatszámmérő nélküli műszer volt benn, akkor csak 10-et csalt, most beraktam egy fordulatszámmérőset és 20km/h-t csal felfelé. És szerintem a fordulatszámmérő is csal egy kicsit, mert 1300-1500-as fordulatot mutat alapjáraton. Kérdésem az lenne, hogy ez egy egyszerű ellenállat cserével orvosolható? Ha igen, akkor melyik ellenállásokat és mekkorákra kell cserélni, ha nem, akkor mit cseréljek? ;) És közben ez is érdekelne, csak nem jönnek be a képek: katt (takarp, ha lennél olyan kedves feldobnád képekkel együtt?)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.