Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektromos


gsi.tamás

Recommended Posts

Üdv!

Lenne egy olyan problémám, hogy elfordítom a kulcsot és nem történik semmi....se kontrollámpa se relékattanás se világítás semmi...riasztó van az szól de le lett kötve és akkor sem történt semmi..biztik jók, akku jó.

Ha valakinek csinált már ilyet, vagy tudja kb mi lehet a baja az ne tartsa magában!

Köszi

Nekem akkor csinált ilyet amior a riasztóm sz.patott meg elég csúnyán. (Riasztós topicban elolvashatod, ott már leírtam régebben) A lényeg az hogy nekem az immob fogta, csak azért tudtam hazajönni vele, mert leszedtem minden drótot a riasztó dobozáról (és dízel lévén) elég volt behúzatni egy ismerőssel, onnan már csinálta magát mert sok villany nem kell neki a járáshoz :D . Lehet hogy nem ugyan ez van nálad is, de nekem akkor csinálta ezt amikor a riasztóm úgy gondolta hogy lopom a saját autómat :)

Link to comment
Megosztás:

sziasztok!

tolató lámpa gombát lehet vhogy javítani?

ha berakom a helyére akkor semmi,de ha kint nyomom össze akkor teljesen jó!

vagy inkább vegyek újat?

tudom nem nagy összeg,csak aza kérdés,hogy az újal nem e ugyan ezt fogja csinálni?

veszi a lükvercet rendesen?

lehet rá kell spanolni a bowdenre.

Link to comment
Megosztás:

sziasztok!

tolató lámpa gombát lehet vhogy javítani?

ha berakom a helyére akkor semmi,de ha kint nyomom össze akkor teljesen jó!

vagy inkább vegyek újat?

tudom nem nagy összeg,csak aza kérdés,hogy az újal nem e ugyan ezt fogja csinálni?

Próbálj szerezni másikat, ha azzal sem üzemel, akkor váltóbaj.

Link to comment
Megosztás:

veszi rendesen a lükit.

próbáljak esetleg állítani a kuplung bowdenen?

ha vesz rendesen akkor nem kell

lehet a bele van kikopva a gombának, és azért nem kapcsol már csak nagy mozdításra.

valakitől tényleg szerzni kellene egyet próbára, és azzal meglesni mizu.

váltóbaj az elég érdekes lenne... annyira szétkopva nemigen van a váltó.

Link to comment
Megosztás:

ha vesz rendesen akkor nem kell

lehet a bele van kikopva a gombának, és azért nem kapcsol már csak nagy mozdításra.

valakitől tényleg szerzni kellene egyet próbára, és azzal meglesni mizu.

váltóbaj az elég érdekes lenne... annyira szétkopva nemigen van a váltó.

oké :D ,köszönöm a gyors válaszaitokat :) :D

Link to comment
Megosztás:

Picit visszább már kinyilvánitottam a véleményem róla. :)

De ebbol is ketfajta letezik Reeckatee. Legalabb is szerintem a FULL GAGYI aminek az uvegere huznak kek foliat na az egy kupa takony de frankon...

Es van amit valszeg tenyleg valami xenon gazzal tolthetnek fel...

Invictus oke ranezek arra amit irtal :D koszi.

Link to comment
Megosztás:

De ebbol is ketfajta letezik Reeckatee. Legalabb is szerintem a FULL GAGYI aminek az uvegere huznak kek foliat na az egy kupa takony de frankon...

Es van amit valszeg tenyleg valami xenon gazzal tolthetnek fel...

Invictus oke ranezek arra amit irtal :D koszi.

Attól, hogy más gázzal töltik fel nem lesz jobb. Most pl nem tökmindegy mi van a lufiban? A lényeg hogy fel van fújva.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Van egy olyan gondom,hogy esős időben nem indul az 1.4 NZ Astrám Caraván).Ha kisüt a nap,délután már beröccen.Ha betonon parkolok,akkor minden ok,ha füvön (otthon kert) akkor már nem.Néztem a tank alatt a pumpa vezetékét,az rendben.Esetleg repedt elosztófedél?

Köszi,üdv:Funk

Link to comment
Megosztás:

Ködlámpa beszerelés elött állok. Az Astra 94 dec-i sedan, én úgy tudom,h a sedanokat németországban rakták össze. Létezik szerintetek,h nem lenne bekábelezve az első ködös? Az jelent valamit,h a kapcsolóját betettem a helyére és ha ráadom a helyzetjelzőt akkor szépen világít a kapcsolóban a háttérvilágítás,de viszont hiába nyomkodom a másik kis izzó a kapcsolóban nem világít,vagy annak már csak akkor kellene,h be lenne kötve a ködlámpa?

Link to comment
Megosztás:

Ködlámpa beszerelés elött állok. Az Astra 94 dec-i sedan, én úgy tudom,h a sedanokat németországban rakták össze. Létezik szerintetek,h nem lenne bekábelezve az első ködös? Az jelent valamit,h a kapcsolóját betettem a helyére és ha ráadom a helyzetjelzőt akkor szépen világít a kapcsolóban a háttérvilágítás,de viszont hiába nyomkodom a másik kis izzó a kapcsolóban nem világít,vagy annak már csak akkor kellene,h be lenne kötve a ködlámpa?

Az csak akkor világít, ha bent a ködlámpa. Valamint relé is kell ám hozzá! LEgalábbis asszem, most nme tudok PDF-t megnyitni. :D

Link to comment
Megosztás:

Ködlámpa beszerelés elött állok. Az Astra 94 dec-i sedan, én úgy tudom,h a sedanokat németországban rakták össze. Létezik szerintetek,h nem lenne bekábelezve az első ködös? Az jelent valamit,h a kapcsolóját betettem a helyére és ha ráadom a helyzetjelzőt akkor szépen világít a kapcsolóban a háttérvilágítás,de viszont hiába nyomkodom a másik kis izzó a kapcsolóban nem világít,vagy annak már csak akkor kellene,h be lenne kötve a ködlámpa?

Ez azt jelenti, hogy a kapcsoló be van vezetékezve, ami jó. Második körben nézd meg a motorházban, hogy a lámpa kábelkötegből a ködlámpa fele ágazik-e le vezeték. Ha igen akkor könnyű dolgod lesz.

Link to comment
Megosztás:

Ez azt jelenti, hogy a kapcsoló be van vezetékezve, ami jó. Második körben nézd meg a motorházban, hogy a lámpa kábelkötegből a ködlámpa fele ágazik-e le vezeték. Ha igen akkor könnyű dolgod lesz.

Igazából már leszedtem a lököst, de nem találom a vezetéket, de pontosan nem is tudom,h hol keressem. Mondjuk a homlokfalon fut végig egy kábelcsatorna, milyen szinű vezetékeket kellene keresnem,ha benne van a vezeték,akkor az be is van csokizva!?

Link to comment
Megosztás:

Ez azt jelenti, hogy a kapcsoló be van vezetékezve, ami jó. Második körben nézd meg a motorházban, hogy a lámpa kábelkötegből a ködlámpa fele ágazik-e le vezeték. Ha igen akkor könnyű dolgod lesz.

Igen, ha megvan neki, akkor könnyű meló. Most néztem és kell neki egy relé, ha benne van az is, akkor mákja van és csak azért nem világít a visszajelző, mert a relé után és az izzó elé van kötve a visszajelző izzó 12V-ja. Ha berak egy ködlámpát ha van csati, akkor már virítania is kell a visszajelzőnek. :D

Link to comment
Megosztás:

Igazából már leszedtem a lököst, de nem találom a vezetéket, de pontosan nem is tudom,h hol keressem. Mondjuk a homlokfalon fut végig egy kábelcsatorna, milyen szinű vezetékeket kellene keresnem,ha benne van a vezeték,akkor az be is van csokizva!?

Fehér és barna 1-es vezetékeket kell találnod. Nincs csokizva, csak a vezetőoldali küszöbburkolat alatt található két nagy sorkapocs egyikében van csokizva, onnan direktbe megy ki.

Link to comment
Megosztás:

Igen, ha megvan neki, akkor könnyű meló. Most néztem és kell neki egy relé, ha benne van az is, akkor mákja van és csak azért nem világít a visszajelző, mert a relé után és az izzó elé van kötve a visszajelző izzó 12V-ja. Ha berak egy ködlámpát ha van csati, akkor már virítania is kell a visszajelzőnek. :D

csak éppen a csatit nem találom.:)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.