Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektromos


gsi.tamás

Recommended Posts

Jövő héten csinálok egy omegát, ahhoz rendeltem most pirosakat, de kinézetre ugyanolyanok, ha meghozza a posta, csinálok róla képeket. Arra számíts hogy az ellenállások ezekhez az 5 chipes LED-ekhez olyan nagyok hogy a gyári rizsszemizzó foglalatába nem ültethetőek be, így hátra kell ki lógniuk, és ez azért is kell mert minél távolabb kerül az ellenállat a LED-től annál hosszab az élettartalma, jobb a hűtése de lefotózom majd neked hogy én milyen megoldással csináltam!

Gondolom így:

36938930.jpg

Link to comment
Megosztás:

Nincs mit jó szerelgetést:D Nem volt kicsit sok a TID ért a 6ezer? Nekem 16ba mondtak b-ct bajuszkapcsolóval vezetékekkel csatikkal. Amugy új vagy bontott?

Bontott, sajnos Romániába ilyenek az árak mivel, hogy nálunk kevesebb az opel astra f mint nálatok, így a bontó sincs tele velük.

Nagy álmom egy bc, bajuszkapcsoloval mert az autoban a vezetékek megvannak , de bontóba ritka mint a fehér holló, így csak álom marad.

De ha valakinek esetleg van eladó, vagy meg akar szabadulni tőle, én vevő vagyok.

Link to comment
Megosztás:

Bontott, sajnos Romániába ilyenek az árak mivel, hogy nálunk kevesebb az opel astra f mint nálatok, így a bontó sincs tele velük.

Nagy álmom egy bc, bajuszkapcsoloval mert az autoban a vezetékek megvannak , de bontóba ritka mint a fehér holló, így csak álom marad.

De ha valakinek esetleg van eladó, vagy meg akar szabadulni tőle, én vevő vagyok.

Írjátok már le légyszi nekem hogy mi az a bc és mivel tud többet mint a TID? És mit lehet rajta bajuszkapcsolóval szabályozni?

Link to comment
Megosztás:

Írjátok már le légyszi nekem hogy mi az a bc és mivel tud többet mint a TID? És mit lehet rajta bajuszkapcsolóval szabályozni?

Ez a BC:

38784250.jpg

Mutat időt, rádiót, külső hőmérsékletet, átlagfogyit, pillanatnyi fogyit, átlagsebességet, van benne stopper, plusz a tankban levő benzinnel megtehető távot is mutatja. Az ablaktörlőkapcsolón van 2 gomb amivel lépkedni lehet a menük közt és nullázni.

Link to comment
Megosztás:

Mutat időt, rádiót, külső hőmérsékletet, átlagfogyit, pillanatnyi fogyit, átlagsebességet, van benne stopper, plusz a tankban levő benzinnel megtehető távot is mutatja. Az ablaktörlőkapcsolón van 2 gomb amivel lépkedni lehet a menük közt és nullázni.

És ehhez be kell valamit külön vezetékelni? Nekem egy 98-as évjáratú astrám van bele lehet tenni?

Igen. Diag csatihoz vezeték, műszeregységhez, ecu-hoz, meg a tid csatiról át kell 2-3 szálat kötni....bele lehet.

Link to comment
Megosztás:

Élesben is teszteltem a kapcsolót. Nagyon tuti. A mai időjárás itt elég változó volt, mikor elindultam alig szemerkélt, a legnagyobb intervallummal tökjó volt, aztán kicsit jobban nekikezdett, akkor pedig a legkisebbel ment. Eszméletlenül tetszik, mert kényelmesebb így, nem kell a törölgetésre figyelni.

Pöpec lett :lol: Nekem kifejezetten tetszik. A héten én is teszteltem néhányszor a beépített potit és nagyon hasznosnak ítéltem. Megérte az a néhány perces munka amibe telt megcsinálni :huh:

Nem mérted meg véletlenül, hogy a gyári poti hány ohmos?

Link to comment
Megosztás:

Pöpec lett :lol: Nekem kifejezetten tetszik. A héten én is teszteltem néhányszor a beépített potit és nagyon hasznosnak ítéltem. Megérte az a néhány perces munka amibe telt megcsinálni :huh:

Nem mérted meg véletlenül, hogy a gyári poti hány ohmos?

Nem mértem, de ha gondolod akkor holnap van egy kis időm, kimérem a két végállását.

Tényleg nagyon hasznos, ma délután volt dolgom a városban, végig szemerkélt, hol jobban, hol kevésbé, folyamatos törlést nem igényelt, de sokkal kényelmesebb volt hogy tudtam állítani. Megérte. :lol:

Egy képet ha nem gond tölthetnél fel, hogy a megoldásod hogy néz ki, érdekelne. :D

Link to comment
Megosztás:

Nem mértem, de ha gondolod akkor holnap van egy kis időm, kimérem a két végállását.

Tényleg nagyon hasznos, ma délután volt dolgom a városban, végig szemerkélt, hol jobban, hol kevésbé, folyamatos törlést nem igényelt, de sokkal kényelmesebb volt hogy tudtam állítani. Megérte. :huh:

Megköszönném :lol:

Amúgy még nem tettem le én se a gyári karról, csak idő kérdése. Találtam egy felesleges lyukat a biztitábla környékén és oda építettem be a potit, nem furkáltam szét a műszerfalat miatta. De azért kéznél van és használható :lol:

Képet tettem már fel, mindjárt megkeresem...

Itt van az átalakított relé. A poti beépítése szabadon választott egy 6mm-es furatot igényel.

Link to comment
Megosztás:

Megköszönném :huh:

Amúgy még nem tettem le én se a gyári karról, csak idő kérdése. Találtam egy felesleges lyukat a biztitábla környékén és oda építettem be a potit, nem furkáltam szét a műszerfalat miatta. De azért kéznél van és használható :lol:

Képet tettem már fel, mindjárt megkeresem...

Itt van az átalakított relé. A poti beépítése szabadon választott egy 6mm-es furatot igényel.

Köszi.

Amúgy nézegettem, vaterán vannak fenn egész szép tempomatos index karok....persze a tempomat 3 gombja szabadon felhasználható...pl ködlámpa villogtatásra, rádió hangerő szabályozásra...stb

Link to comment
Megosztás:

Köszi.

Amúgy nézegettem, vaterán vannak fenn egész szép tempomatos index karok....persze a tempomat 3 gombja szabadon felhasználható...pl ködlámpa villogtatásra, rádió hangerő szabályozásra...stb

Van egy ismerősöm akinek 2 omi cuccai állnak a sufniban, a 3. meg az udvaron törötten ( nincs szerencséje :lol: ). Még nem volt időm beszabadulni a bányába guberálni :huh: Ki tudja mit rejt a sufni mélye???

Link to comment
Megosztás:

Amúgy annyi jó cucc van. Most néztem Vaterán, van B Omega visszapillantó, fényre sötétedős 4k-ért, és ahogy nézem a sín amire rácsusszan, olyan mint az F Astra-ban. :huh:

Tévedés...motoros a belső tükör...szóval felejtős.

3. felvonás: Mégsem feltétlen felejtős. Omega fórumon találtam: Gyárilag kézzel kell beállítani, majd memorizálod az ülésen lévő gombbal. Ezután hiába állítódik el, a memóriagomb megnyomása után visszaállítódik. Tehát nem úgy elektromos mint a külső tükör.

Tehát ha beépítem simán akkor kézzel lehet állítani.

További részletek, a sötétítés funkcióhoz csak test, táp, meg a tolatólámpa jele kell. Elég könnyű lenne beépíteni, ha a sín amire rácsúszik a tükör, passzol.

Link to comment
Megosztás:

Amúgy annyi jó cucc van. Most néztem Vaterán, van B Omega visszapillantó, fényre sötétedős 4k-ért, és ahogy nézem a sín amire rácsusszan, olyan mint az F Astra-ban. :huh:

Tévedés...motoros a belső tükör...szóval felejtős.

3. felvonás: Mégsem feltétlen felejtős. Omega fórumon találtam: Gyárilag kézzel kell beállítani, majd memorizálod az ülésen lévő gombbal. Ezután hiába állítódik el, a memóriagomb megnyomása után visszaállítódik. Tehát nem úgy elektromos mint a külső tükör.

Tehát ha beépítem simán akkor kézzel lehet állítani.

További részletek, a sötétítés funkcióhoz csak test, táp, meg a tolatólámpa jele kell. Elég könnyű lenne beépíteni, ha a sín amire rácsúszik a tükör, passzol.

Pedig nagyon úgy tűnik, hogy passzol, mert B omiban is ugyanaz az alap belső tükör, ami F Astrában. :lol: (Látnátok az msn beszélgetésünket erről bazz.... :lol: :D ;))

Link to comment
Megosztás:

Pedig nagyon úgy tűnik, hogy passzol, mert B omiban is ugyanaz az alap belső tükör, ami F Astrában. :huh: (Látnátok az msn beszélgetésünket erről bazz.... :lol: :lol: :D )

A pics@ba......annyira nem kellene ilyen kütyüket nézegetnem! Mindig beizgulok ezekre, és ha kiderül, hogy jó....akkor a csata elveszett. És csak 4 ropi.

De nem kell. ;)

Link to comment
Megosztás:

Elkészültem az intervallumszabályzós ablaktörlőkapcsolóval. Nagyon szépen működik az állítgatás. Maga a kapcsoló is jó, kicsit erőigényesebb a kapcsolása, de ez megszokás kérdése, nekem nagyon tetszik. Kb. 4-12mp intervallumokat lehet állítani.

Ilyen B omis intervallumkapcsolóm van nekem is lassan egy éve, de az Omi relé keresésébe belefáradtam.

Milyen relét raktál bele ?

Link to comment
Megosztás:

Ilyen B omis intervallumkapcsolóm van nekem is lassan egy éve, de az Omi relé keresésébe belefáradtam.

Milyen relét raktál bele ?

Az omiból lett kiszedve a kapcsoló is meg a relé is egyszerre. Így a relé plusz a kapcsolókar volt összesen 4000. Relét külön láttam vaterán 3000-ért, de biztos bontóban tudsz szerezni olcsóbban. RELÉ

Link to comment
Megosztás:

sziasztok!

mostanában regisztráltam a fórumon, mert szeretnék 1 kis segítséget kérni és hátha ti tudtok nekem.

van egy 2000es évjáratú 1.4 es 60 lovas 5 ajtós f astrám x14nz. (imádom:) már amikor megvettem elhatároztam hogy apróbb tuningolásokat fogok rajta csinálgatni. van már ez az pl. levarázsoltuk a rendszámot és a kilincset a csomagtartóról és a rendszám új helyet kapott a lökhárítóban, van 1 szolíd kis sportdob és tervezem az első lökös átalakítását is meg ilyenek.:huh: de most arra gondoltam ,hogy mi lenne ha kicserélném a km-órát olyanra amibe fordulatszámmérő is van... igazából azt szeretném megtudni, hogy elég csak az órát kicserélni 1 fordulatszámosra vagy új vezetékeket is kell bekötni. és akiket kérdeztem nagy részt azt mondták h vagy kell vagy nem.

esetleg ha valaki csinált már ilyet vagy tudja h hogy működik ez ennél a típusnál kérem segítsen!

ja és még 1 kérdés ha valakinek ugyan ilyenje van mennyit fogyaszt? mert az enyém simán felszippant 10litert százon amit kicsit túl soknak tarok.

köszi előre is!!tsao

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.