Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektromos


gsi.tamás

Recommended Posts

Nem is szidni akartam, csak nem tudtam, hogy írják pontosan.

Szóval gondolatom szerint fölül van két csavar, gondolom az egyik a vertikális a másik a horizontális dőlést állítaná. Azt hiszem talán jelzés is van a csavarok mellett. Meg valami számok (talán 1,2% vagy ilyesmi)

A függőleges állítás az indexek felőli oldalán van belül. Látni is egy tekerőt, ha nagyon figyelsz. :o

Link to comment
Megosztás:

Nah, az egyik fölső az az index rögzítése, a másik pedig a bandzsítását piszkálja szerintem :D Egy "szép" nagy fekete kézzel tekergetős csillag alakú car van a fényszóró mögött, ahonnan az izzókat is bele kéne majd tolni, és azt kell tekergetni :o

OK, fekete kar megvan lelki szemeim előtt (esik az eső ki nem megyek most az irodából) de az index rögzítés csavarja az "belül" van. Szóval ahhoz fölülről egy furaton keresztül lehet hozzáférni. De ez most mindegy is. Majd próbálgatom, hogy fekete csillag tekergetésre reagál-e valamit. Addig is köszi szépen! Már csak azt kellene tudnom, hogy mi a korrekt beállítás. tegnap este néztem, most kb, 1,5 felezőcsíkot látok tompítottnál.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Meg szeretném kérdezni,hogy valaki csinált e már olyat hogy egy sima manuális állítású visszapillantó tükörbe fűthető tükröt szerelt?

Illetve ezt hogyan lehet bekötni hogy fűtsön?

Az első ajtók kapaszkodójába elektromos ablakemelő kapcsolóm van csak beépítve.

A választ előre is köszönöm.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Meg szeretném kérdezni,hogy valaki csinált e már olyat hogy egy sima manuális állítású visszapillantó tükörbe fűthető tükröt szerelt?

Illetve ezt hogyan lehet bekötni hogy fűtsön?

Az első ajtók kapaszkodójába elektromos ablakemelő kapcsolóm van csak beépítve.

A választ előre is köszönöm.

Ki kell vágni a tükör alatt a műanyagot, hogy a fűtés vezetékeit ki lehessen hozni. Bárhonnan adhatsz neki tápot, de legjobb pillanatkapcsolóval, mert másodpercek alatt jégtelenií/párátlanítt, és így tuti nem felejted bekapcsolva. Amikor én villamosítottam, először csak a fűtést kötöttem be, egy akkus fúró akkujáról egy pillanatkapcsolóval:

120237-20101109-Zr2jEs.jpg :o

Link to comment
Megosztás:

Ki kell vágni a tükör alatt a műanyagot, hogy a fűtés vezetékeit ki lehessen hozni. Bárhonnan adhatsz neki tápot, de legjobb pillanatkapcsolóval, mert másodpercek alatt jégtelenií/párátlanítt, és így tuti nem felejted bekapcsolva. Amikor én villamosítottam, először csak a fűtést kötöttem be, egy akkus fúró akkujáról egy pillanatkapcsolóval:

http://pics.coldline.hu/pics/120237-20101109-Zr2jEs.jpg :o

http://auto-motor.vatera.hu/alkatresz_fels..._185991060.html

Megnéznéd ezt a tükröt szerinted ez megfelelő lenne?

Illetve ebben a fajta tükörben szerinted van hőkioldó klixon?

Link to comment
Megosztás:

De ez a kapcsoló nem csak az elektromos tükör állító és a két tükör(balos-jobbos) oldalkapcsolója?

Ha megnézed a képet,a a "joystick" alatt van egy pici gomb.

az adja a relének az indító impulzust,az behúz és megfelelő ideig tart behúzva.

Gyárilag ez 10-15 perc,én rövidítettem rajta,nekem kb 4-5 percig fűt.

Hátsóablak fűtésére nem kötném, ugyan elbírja a 30A-es bizti, de csak egyszer hagyod behúzva és nem figyelsz.... :o

Link to comment
Megosztás:

Ha megnézed a képet,a a "joystick" alatt van egy pici gomb.

az adja a relének az indító impulzust,az behúz és megfelelő ideig tart behúzva.

Gyárilag ez 10-15 perc,én rövidítettem rajta,nekem kb 4-5 percig fűt.

Hátsóablak fűtésére nem kötném, ugyan elbírja a 30A-es bizti, de csak egyszer hagyod behúzva és nem figyelsz.... :D

...csak még egy bajom van :)

elvileg nekem a ajtó belsején található "fogantyúban" már be van helyezve egy elektromos ablakemelő kapcsoló...

szerinted? :o

Link to comment
Megosztás:

Az ajtón található kapaszkodó tetejére, a kárpit egy csavarját takarja.

Annak a helyére kell bepattintani.

Igen nekem oda van bepattintva már az elektromos ablakemelő kapcsoló gombja...

Az általad képen elküldött kapcsoló az elektromos ablakemelő funkciót is ellátja?

Illetve ilyen időzítő relét hol tudok beszerezni???

Köszi. :o

Link to comment
Megosztás:

Igen nekem oda van bepattintva már az elektromos ablakemelő kapcsoló gombja...

Az általad képen elküldött kapcsoló az elektromos ablakemelő funkciót is ellátja?

Illetve ilyen időzítő relét hol tudok beszerezni???

Köszi. :o

Értem már...

Akkor egy relé kell bontóból vagy esetleg neten nézni 12V-os időzítőrelét és valahova befaragsz egy mikrókapcsolót.

Nekem minden gyárira van kiépítve, ezért értettük félre egymást.

Link to comment
Megosztás:

Én anno nem vágtam ki semmit,simán átjött a két vékony vezeték... :o

Úgy rémlik amikor tükröt cseréltem nézegettem a tükörtesteket, mert számíttottam rá, hogy valaki eseteg leamortizálja a tükröt :D és ahogy láttam a manuálisba bele lehet faragni az elektromos lapot, csak a motoroknak kell kivágni egy könnyítést, ott megy ki a vezeték is.

Azt még meg tudod mondani, hol található fizikailag a nevezett relé?

120257-20101109-u02wLc.jpg

Ott a helye.

Link to comment
Megosztás:

Úgy rémlik amikor tükröt cseréltem nézegettem a tükörtesteket, mert számíttottam rá, hogy valaki eseteg leamortizálja a tükröt :D és ahogy láttam a manuálisba bele lehet faragni az elektromos lapot, csak a motoroknak kell kivágni egy könnyítést, ott megy ki a vezeték is.

http://pics.coldline.hu/pics/120257-20101109-u02wLc.jpg

Ott a helye.

Na jó, akkor asszem jó nekem a 10-15 perc...

Nem vagyok cineskezű. :o

Link to comment
Megosztás:

Igen nekem oda van bepattintva már az elektromos ablakemelő kapcsoló gombja...

Az általad képen elküldött kapcsoló az elektromos ablakemelő funkciót is ellátja?

Illetve ilyen időzítő relét hol tudok beszerezni???

Köszi. :o

nekem van relém és kapcsolóm is ha érdekel. Egyébként jó esélyed van rá hogy be van kábelezve csak nincs kiépítve. relé meg a bizti táblába való.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.