Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektromos


gsi.tamás

Recommended Posts

Jégfehér van, azt 5-ért csinálok. Ha mindet összeadjuk, lassan autóval együtt kap fordulatszámmérőt :D

elárulnád az órában hova helyezted a ledeket / ledszalagot?? már jó ideje csak szenvedek vele mert tökéletes eredményt akarok, szintén fehér ledekkel, szalagokkal próbálkozok de nem tudom úgy elhelyezni ezeket h tényleg jó legyen :D

köszi a választ :)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

1 kérdés lenne igazából nem nekem hanem ismerősnek!

adott egy F astra Gsi 16v 92-es

Gyújtáson kellene-e égni a motorkontroll lámpának?Ezen nem ég , másik óracsoporttal kipróbálva sem( izzó jó) tipp esetleg?

Köszi

Link to comment
Megosztás:

elárulnád az órában hova helyezted a ledeket / ledszalagot?? már jó ideje csak szenvedek vele mert tökéletes eredményt akarok, szintén fehér ledekkel, szalagokkal próbálkozok de nem tudom úgy elhelyezni ezeket h tényleg jó legyen :D

köszi a választ B)

Az egyik változat az, hogy qrva sokat teszek bele. Gyakorlatilag teljesen körbepakoltam a megvilágítandó karakterek alatt. Km- óra alatt teljesen körbe, fordulatszámmérőnél kicsit több mint fél körbe, plusz fél-fél kört a hőmérő-szintjelző alá. A másik változat, amit Janinak csináltunk, --csak még nem engedte tovább fejleszteni, me' hisztis hogy megint szét akarom szedni az autóját :D -- az úgy van, hogy a szalagból 1 smd, mindig pontosan a gyári helyre lóg be. Így jól világítja a mutatókat is, meg a hátlapot is, csak nem árt leszedni a gyári sötétítést a plexi hátuljáról, meg kicsit kimaszkolni a fölső részt. Igazából, ha a sötétítést leszeded, és opálos fehér fóliával leragasztod, akkor szép egyenletes fehér lesz. (vagy belebacol egy fél teherautónyi ledet, és akkor is, de ilyen beteg ötleteim csak nekem vannak :D :) )

Link to comment
Megosztás:

Az egyik változat az, hogy qrva sokat teszek bele. Gyakorlatilag teljesen körbepakoltam a megvilágítandó karakterek alatt. Km- óra alatt teljesen körbe, fordulatszámmérőnél kicsit több mint fél körbe, plusz fél-fél kört a hőmérő-szintjelző alá. A másik változat, amit Janinak csináltunk, --csak még nem engedte tovább fejleszteni, me' hisztis hogy megint szét akarom szedni az autóját :D -- az úgy van, hogy a szalagból 1 smd, mindig pontosan a gyári helyre lóg be. Így jól világítja a mutatókat is, meg a hátlapot is, csak nem árt leszedni a gyári sötétítést a plexi hátuljáról, meg kicsit kimaszkolni a fölső részt. Igazából, ha a sötétítést leszeded, és opálos fehér fóliával leragasztod, akkor szép egyenletes fehér lesz. (vagy belebacol egy fél teherautónyi ledet, és akkor is, de ilyen beteg ötleteim csak nekem vannak :) :D )

hát igen nekem is ez jutott eszembe mikor tesztelgettem hova is kellene rakosgatni, mert pár leddel nagyon fos az eredmény B) akkor marad az h minden irányba nézzen és ahol van hely oda rakok :D eredeti célom a ledezéssel az volt h kevesebbet fogyasszon mint a 4db izzó (700mA) de látom h esélytelen lesz, a maszkoló fóliát nem merem piszkálni mert még a végén tönkre tenném... inkább marad a tele pakolás ledekkel funkció, de am kössz, ez a válasz nyugtatóan hatott rám Xd

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

1 kérdés lenne igazából nem nekem hanem ismerősnek!

adott egy F astra Gsi 16v 92-es

Gyújtáson kellene-e égni a motorkontroll lámpának?Ezen nem ég , másik óracsoporttal kipróbálva sem( izzó jó) tipp esetleg?

Köszi

Kéne. Ha nem világít, akkor ott valami gáz van az ECU-val.

Link to comment
Megosztás:

Kölcsönkérés segíthet a probléma megoldásán. Gondolom be se röffen a motor. ECU-hoz nincs kapcsolási rajz, csak a komplett autóról.

de az autó hibátlanul megy!Csak a gazdáját idegesíti hogy nem világít a lámpa gyújtáson, indítás előtt!Hát akkor nem marad más hátra mint a vezetékek vizsgálása

Link to comment
Megosztás:

Az egyik változat az, hogy qrva sokat teszek bele. Gyakorlatilag teljesen körbepakoltam a megvilágítandó karakterek alatt. Km- óra alatt teljesen körbe, fordulatszámmérőnél kicsit több mint fél körbe, plusz fél-fél kört a hőmérő-szintjelző alá. A másik változat, amit Janinak csináltunk, --csak még nem engedte tovább fejleszteni, me' hisztis hogy megint szét akarom szedni az autóját :D -- az úgy van, hogy a szalagból 1 smd, mindig pontosan a gyári helyre lóg be. Így jól világítja a mutatókat is, meg a hátlapot is, csak nem árt leszedni a gyári sötétítést a plexi hátuljáról, meg kicsit kimaszkolni a fölső részt. Igazából, ha a sötétítést leszeded, és opálos fehér fóliával leragasztod, akkor szép egyenletes fehér lesz. (vagy belebacol egy fél teherautónyi ledet, és akkor is, de ilyen beteg ötleteim csak nekem vannak B) :) )

Ennyiből meg tudod oldani az enyémet? :D

http://xfree.hu/kep_show.tvn?SID=695546af1...&aid=213999

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

1 kérdés lenne igazából nem nekem hanem ismerősnek!

adott egy F astra Gsi 16v 92-es

Gyújtáson kellene-e égni a motorkontroll lámpának?Ezen nem ég , másik óracsoporttal kipróbálva sem( izzó jó) tipp esetleg?

Köszi

Szakadás Valahol...

Link to comment
Megosztás:

de az autó hibátlanul megy!Csak a gazdáját idegesíti hogy nem világít a lámpa gyújtáson, indítás előtt!Hát akkor nem marad más hátra mint a vezetékek vizsgálása

X17DTL kombi? :D Hamar javítsd át Caravan-ra DTL-es barátom! :)

Ecu ból jön a kábel?

Tuti!

Onnan dobja a hibakódot nem? :D

Link to comment
Megosztás:

Észre se vettem eddig, de "FFFFFFÚÚÚÚÚÚÚÚ"

Értettem! :D De ha már itt tartunk.. most nézegetem neten a hidegindítós videókat és a dízelnek is kellene lennie visszajelző lámpának (68lovas) 96-os fordimérős óra?!Mert akkor ezen is elment a kábel valahova..

Link to comment
Megosztás:

Értettem! :D De ha már itt tartunk.. most nézegetem neten a hidegindítós videókat és a dízelnek is kellene lennie visszajelző lámpának (68lovas) 96-os fordimérős óra?!Mert akkor ezen is elment a kábel valahova..

Nyugi!!!! a tied jó!

Csak javítsd ki az aláírásodban, hogy nem kombi az, hanem Caravan! :D :)

Link to comment
Megosztás:

Nyugi!!!! a tied jó!

Csak javítsd ki az aláírásodban, hogy nem kombi az, hanem Caravan! :D B)

Akkora f astra fan vagyok, hogy nem is láttam még működni fodulatmérős km órát :) de ez a videó most megmelengette a keblem :D

Link to comment
Megosztás:

http://auto.indavideo.hu/video/viziszonyos_fordulatszammero

Tessék, hogy olyat is láss, ahol nem működik :D :D

Mindegyik km órában van benzin üresedést jelző lámpa? Ha az új km órában van lámpa, akkor az fog is működni? Milyen elven működik a benzinszint jelző lámpa? Külön kapja a vezérlést, hogy mikor kell kivilágítani, vagy a mutató helyzetéből következtet a benzin üresedésére? És mi az a W=1111? Talán egy Watt szám, amivel helyesen mér feszültséget a mutató? Bocs, ha hülyeséget kérdezek. A km óra mutató feszültséget mér egyáltalán :D?

Olvastam ezekről itt a fórumon, de nem találtam hasznos választ :) (csak hogy ne write only módban legyek:) )

Üdv B)

Link to comment
Megosztás:

Mindegyik km órában van benzin üresedést jelző lámpa? Ha az új km órában van lámpa, akkor az fog is működni? Milyen elven működik a benzinszint jelző lámpa? Külön kapja a vezérlést, hogy mikor kell kivilágítani, vagy a mutató helyzetéből következtet a benzin üresedésére? És mi az a W=1111? Talán egy Watt szám, amivel helyesen mér feszültséget a mutató? Bocs, ha hülyeséget kérdezek. A km óra mutató feszültséget mér egyáltalán :D?

Olvastam ezekről itt a fórumon, de nem találtam hasznos választ :D (csak hogy ne write only módban legyek:) )

Üdv :)

A fordulatszámmérős óra-egységekben van csóróságjelző. Ugyan arról a jeladóról kapja a jelet, ahonnan a mutató, szóval plug&play. A km-óra mechanikusan mér. A spirál beáll a hátuljára, és tekergeti a fogaskerekeket. A W-szám az óra áttételezését jelöli, mert különböző motorokhoz, különböző órák voltak. Ha másmilyen W számút teszel bele, azzal is mutogat valamit, de elég nagy csalással.

Link to comment
Megosztás:

:D

Inkább eladom a kocsim, igen :D

Ha olcsón szereznék ford. mérős órát, akkor még a 8-ba is belemennék.

Most hívtam a boltot, 9000-ért van W=1111-es óra. Így már kezd fejtörést okozni a téma :) (a magas ára miatt)

Amúgy mindenkinek nagyon köszi a segítséget, értékes volt a GYIK B)

Lakik valaki a 18 ker környékén?

Nincs valakinek elfekvőben egy ilyen óra?

én a 18.kerben lakom, de ettől még nem lesz órád.

tényleg kb 10 perc a csere, és ahogy Dáwid mondta, benne van a cigi is :D

itt van egy:

W1111

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.