Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektromos


gsi.tamás

Recommended Posts

Szereztem ma egy B Omega potméteres ablaktörlőkart. Ki kell cserélnem a relét is hogy működjön az intervallum potméter?

Amugy jó, mert a BC gombokra kitalálok valamit, hogy ne legyen csak ugy ott. :lol:

Ki bizony! De szerencsére ez egyszerű, régi kihúz, új berak. Viszont a potmétert be kell kötni a körbe. Szóval el kell vágni a kábelét és a műszerfali kötegben is, és beletoldani.

Link to comment
Megosztás:

Szereztem ma egy B Omega potméteres ablaktörlőkart. Ki kell cserélnem a relét is hogy működjön az intervallum potméter?

Amugy jó, mert a BC gombokra kitalálok valamit, hogy ne legyen csak ugy ott. :lol:

Fog működni, csak a jelenlegi idő lesz az alap, annál csak lassabbra fogod tudni állítani. Ha van forr pákád, kicserélheted a relében az ellenállást kisebbre.

Link to comment
Megosztás:

Ki bizony! De szerencsére ez egyszerű, régi kihúz, új berak. Viszont a potmétert be kell kötni a körbe. Szóval el kell vágni a kábelét és a műszerfali kötegben is, és beletoldani.

Na itt kezdődnek a gondok nálam. :lol: :D

Fog működni, csak a jelenlegi idő lesz az alap, annál csak lassabbra fogod tudni állítani. Ha van forr pákád, kicserélheted a relében az ellenállást kisebbre.

Na ezt is inkább kihagynám. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Na itt kezdődnek a gondok nálam. :D :D

Na ezt is inkább kihagynám. :lol:

Akkor fesd le! Ahhoz értesz nem? ;) Csak van ismerős akinek van pákája, esetleg beviszed egy tv javítóhoz, hogy cserélje ki neked. Az ellenállás drágább helyen is 5 Ft körül van.....

Esetleg ha Pesten jársz, kicserélem neked, ha nagyon ráérsz be is rakhatjuk a cuccot. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Akkor fesd le! Ahhoz értesz nem? :lol: Csak van ismerős akinek van pákája, esetleg beviszed egy tv javítóhoz, hogy cserélje ki neked. Az ellenállás drágább helyen is 5 Ft körül van.....

Esetleg ha Pesten jársz, kicserélem neked, ha nagyon ráérsz be is rakhatjuk a cuccot. :lol:

Csak emiatt az ellenállás miatt kéne kicserélnem az Omegáéra?

Link to comment
Megosztás:

Csak emiatt az ellenállás miatt kéne kicserélnem az Omegáéra?

Én vettem egy bontott omegásat, kb 2000 Ft volt. De a vezetékek vágását, forrasztását, vagy sorkapcsozását nem úszod meg sehogy se.

Ha nem megy, akkor csináltasd meg valakivel. Ha közelebb laknál akár én is megcsinálnám neked... :lol:

Link to comment
Megosztás:

Az se gáz. Megkeresed a kar csatijában a fekete-sárga vezetéket, elnyisszantod, és bekötöd közé a potit. :D

Tudom, hogy csak hülyítesz..... :D

Pedig nem. :lol:

Ok, fekete sárga. De melyik lehet a poti vezetéke? Mert több is van egybe bandázsolva, mivel ott vannak a BC vezetékei is. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Pedig nem. :lol:

Ok, fekete sárga. De melyik lehet a poti vezetéke? Mert több is van egybe bandázsolva, mivel ott vannak a BC vezetékei is. :lol:

Nem kell a púder :D :D

Elvileg a bc-nek testet kell kapcsolgatni, tehát a barna, illetve barna-csíkos vezetékek a bc gombok. Így keresd a 2 fekete csíkos vezetéket! (ha jól tippelek fekete-sárga)

Link to comment
Megosztás:

Nem kell a púder :lol: :lol:

Elvileg a bc-nek testet kell kapcsolgatni, tehát a barna, illetve barna-csíkos vezetékek a bc gombok. Így keresd a 2 fekete csíkos vezetéket! (ha jól tippelek fekete-sárga)

Fekete sárga és fekete fehér, külön csatiban vannak a kar végén. Viszont a műszerfali kötegben 2 sárga-fekete is van!

Link to comment
Megosztás:

Fekete sárga és fekete fehér, külön csatiban vannak a kar végén. Viszont a műszerfali kötegben 2 sárga-fekete is van!

Igen, kettő van. A másik a hátsó ablaktörlő ütemvezérlője.(A kapcsoló 1-es pontja 53H)

Ami kell, az a kapcsoló 9-es pontjáról (J) jön. Ha nem látszik számozás, akkor műszerrel ki kell mérni. Gyújtás ráad és szakaszos ütemre kapcsolt első ablaktörlésnél +12 van rajta.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!Vásárlási tanácsot kérnék?

ezt néztem

Szerintetek mennyit bír? Alsó kategóriás vagy közép?Esetleg tudtok ajánlani valami jobbat ?De azért ne legyen túl drága se.

Az ár alapján középkategória, hogy meddíg lesz jó, azt senki nem tudja megmondani. Nekem egy 8400forintos gagyitron van benne már 3.-éve de azért ott figyel a bontott gyári a csomagtartóban.

Link to comment
Megosztás:

Hello! 95 ös astrámba kiégett a helyzetjelző. milyen izzó kell bele H4 H1 vagy mi? és hogy kell kicserélni az izzót hogy tudom szétszedni a fényszórót?

jááááá :lol:

A helyzetjelzőbe helyzetjelző izzó kell. chrome%20bulbs.jpg

És szét ne szedd a fényszórót, belül, a fényszóró izzó alatt (az H4) van egy csatlakozó a lámpa alsó részén, kicsit ferdén. Azt 90 fokkal elfordítod, és kihúzod. Az izzó a foglalatból simán kihúz-új bedug, lámpába visszatol, elfordít, örül :lol:

Link to comment
Megosztás:

Hello! 95 ös astrámba kiégett a helyzetjelző. milyen izzó kell bele H4 H1 vagy mi? és hogy kell kicserélni az izzót hogy tudom szétszedni a fényszórót?

Ilyen, persze nem kell króm, de most nem találtam más képet:Klikk. A motortér felől férsz hozzá, kövesd a drótót a csatiig. Most vagy bajonettzáras, és egy kicsit fordítani kell, vagy csak simán ki kell húzni a lámpatestből nem emlékszem. Az izzót csak ki kell húzni a foglalatból.

Lassúúúúú....

Módosítva : zotya975
Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.