Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektromos


gsi.tamás

Recommended Posts

Hali,

3000Ft a különbség két generátor között és én hajlok a drágább felé (Valeo).

Kicsit magasabb is a töltőárama.

Delco Remy vagy Valeo?

Melyik a jobb minőség?

Nem a márka határozza meg a töltőáramot. Van 100A-s delco remy és 70A-es Valeo is. :lol: Egyébként mindkettő jó, tehát tökmindegy.

Link to comment
Megosztás:

Tudom.

Nem is az volt a kérdés :devlish:

Sokat segítettél köszi :devlish:

Szerintem tökmindegy melyiket veszed. Mindegyikben egybe van a fesz-szabályzó a dióda híddal, ergo javítási nehézsége ugyanaz. :lol: De nem holnap fog elrohadni. Egyébként 100A-s vennék, ha már lehet, van tartalék. :D 70A-nél már nehezen.

Link to comment
Megosztás:

Szerintem tökmindegy melyiket veszed. Mindegyikben egybe van a fesz-szabályzó a dióda híddal, ergo javítási nehézsége ugyanaz. :lol: De nem holnap fog elrohadni. Egyébként 100A-s vennék, ha már lehet, van tartalék. :D 70A-nél már nehezen.

Semmi extra nincs az Astramban.

Eddig is egy 55ös generátor volt csak benne és töltéssel nem volt gond soha (persze, addig amíg nem döglött be teljesen :devlish: )

De most találtam 32ért egy 100ast is (a 60asnál csak 2ezerrel drágább, azt hiszem ez kicsit jobban megéri):

DRA3479.jpg

Ezt tényleg bele tudom tenni a kocsiba, vagy kell hozzá valami átalakító az alsó tartó fülhöz?

Mert ami benn volt annak teljesen más a felfogatása.

Persze a tárcsát cserélném a simára.

Link to comment
Megosztás:

Semmi extra nincs az Astramban.

Eddig is egy 55ös generátor volt csak benne és töltéssel nem volt gond soha (persze, addig amíg nem döglött be teljesen :lol: )

De most találtam 32ért egy 100ast is (a 60asnál csak 2ezerrel drágább, azt hiszem ez kicsit jobban megéri):

http://autoalkatreszwebaruhaz.hu/fotok/JPG/119/DRA3479.jpg

Ezt tényleg bele tudom tenni a kocsiba, vagy kell hozzá valami átalakító az alsó tartó fülhöz?

Mert ami benn volt annak teljesen más a felfogatása.

Persze a tárcsát cserélném a simára.

Kell másik hozzá szerintem.

Link to comment
Megosztás:

Ez meg hogy oldja meg? Fejbeveri a dísztárcsával? B)

Amúgy hülyét tudok kapni őle, hogy akárhol állok meg ha jár arra (bak)kutya már emeli is a lábát, hogy megjelöljön. :lol: Pedig nincs is kutyám, kivéve Borisz a kalaptartón morgó bólogatós.

Azt úgy oldja meg, hogy amikor a nagyika viszi a madzagos zseb-trágyázót a járdán, és a kis dög éppen készülne a magáévá tenni a kerekemet, akkor rányomok a varázsgombra, és utána próbálom eldönteni, hogy a kutya sz.rta össze magát jobban, vagy a gazdája :D :devlish: (jóó, hivatalosan pánik gomb, de hát ki mire használja... :devlish: )

Jaj, Te ködlámpa utáló! :icon13:

A ködlámpával nincs bajom, engem az esőlámpások zavarnak...

:icon13: :D

Link to comment
Megosztás:

Azt úgy oldja meg, hogy amikor a nagyika viszi a madzagos zseb-trágyázót a járdán, és a kis dög éppen készülne a magáévá tenni a kerekemet, akkor rányomok a varázsgombra, és utána próbálom eldönteni, hogy a kutya sz.rta össze magát jobban, vagy a gazdája :lol: :devlish: (jóó, hivatalosan pánik gomb, de hát ki mire használja... :D )

A ködlámpával nincs bajom, engem az esőlámpások zavarnak...

:devlish: :icon13:

Pedig nem szabálytalan. :icon13:

Link to comment
Megosztás:

Pedig nem szabálytalan. :devlish:

Szerintem sötétben, a városban, 30-al, tömött sorban, a ködzáróval b.szni a szemem, mert arról a 2 méterről biztos nem veszem észre, igenis az. De ha nem, akkor az sem, hogy refi+tompított+kézbenzseblámpa póverrel menjek mögötte :D De komolyan... azt nem tudom megérteni, hogy amikor ő maga is látja, a 300 méterrel előtte menő busz, magasságjelzőjét is hibátlanul, akkor miért érzi úgy, hogy az ő helyzetjelzője nem elég... :lol:

Link to comment
Megosztás:

jóóóóó én is szét néztem netten mielőtt ide írtam s láttam milyen árba vannak. nekem újon elég drágás + rá jön a posta Romániába. azé gondoltam hátha van valakinek használt 20000 - 25000 Ft-ért de ha nincs akkor nincs. így is úgyis kell fényszórót vegyek s ha nem kapok Angel-t akkor veszek bontóba gyárit.

Link to comment
Megosztás:

jóóóóó én is szét néztem netten mielőtt ide írtam s láttam milyen árba vannak. nekem újon elég drágás + rá jön a posta Romániába. azé gondoltam hátha van valakinek használt 20000 - 25000 Ft-ért de ha nincs akkor nincs. így is úgyis kell fényszórót vegyek s ha nem kapok Angel-t akkor veszek bontóba gyárit.

Lényegesen olcsóbban jössz ki a gyári bontottakkal. :D

20-25ért nem fogja senki sem eladni szerintem. :lol:

Link to comment
Megosztás:

jóóóóó én is szét néztem netten mielőtt ide írtam s láttam milyen árba vannak. nekem újon elég drágás + rá jön a posta Romániába. azé gondoltam hátha van valakinek használt 20000 - 25000 Ft-ért de ha nincs akkor nincs. így is úgyis kell fényszórót vegyek s ha nem kapok Angel-t akkor veszek bontóba gyárit.

Lényegesen olcsóbban jössz ki a gyári bontottakkal. :D

20-25ért nem fogja senki sem eladni szerintem. :lol:

http://racing-bazar.hu/alkatresz/lampa-xen...ra_f_angel_eyes

Link to comment
Megosztás:

Mondjuk látni ezzel végképp nem lehet :lol:

nekem a projektor miatt érdekelne mert xenont akarok rakatni és gyári fényszóróval nagyon szórna és vakítaná a szembejövőt na meg a "rend" őrei is hamar kiszúrnák de projektorral nem annyira feltűnő és nagyon jól lehet látni vele.

Link to comment
Megosztás:

Szereztem egy kapcsolható olvasólámpás belső világítást, de nem tudom hogy kell bekötni. Van rajta egy 9 pólusú csati, de nem tudom mi kiosztása.

Van valakinek kapcsrajza róla? Omega Vectra Calibra közül valamelyik lehet szerintem.

Hát ha még egy ilyen csatlakozó ellendarabot is tudna kukázni valaki, azt nagyra értékelném.

Így néz ki:

484083141villany_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Link to comment
Megosztás:

nekem a projektor miatt érdekelne mert xenont akarok rakatni és gyári fényszóróval nagyon szórna és vakítaná a szembejövőt na meg a "rend" őrei is hamar kiszúrnák de projektorral nem annyira feltűnő és nagyon jól lehet látni vele.

Azt nem mondtad, hogy látásra kell. Akkor még keresés előtt lebeszéltelek volna róla :lol:

Link to comment
Megosztás:

Szereztem egy kapcsolható olvasólámpás belső világítást, de nem tudom hogy kell bekötni. Van rajta egy 9 pólusú csati, de nem tudom mi kiosztása.

Van valakinek kapcsrajza róla? Omega Vectra Calibra közül valamelyik lehet szerintem.

Hát ha még egy ilyen csatlakozó ellendarabot is tudna kukázni valaki, azt nagyra értékelném.

Így néz ki:

Én inkább H-Astrára tippelnék. Am ilyen csatit szerintem tudsz csinálni te is. A régi kábel a számítógépbe az ide kábel az a széles szürke. Annak a csatlakozója ilyen. Csak ugye sokkal több pines na most 9pint leszámolsz és annxit lecsípsz és ott a csatid. Ha nem kell neked ez a lámpa átveszem szívesen. Egyébként sztem az a sok pin arra is utalhat, hogy magától elhalványodós cuccos volt ez a lámpa. Amúgy 4-5szál vezeték neki elég volna a jelenlegi darabszám ami az autódba van a lámpán, plusz egy állandó táp a térkép olvasó végett. Sztem a többi az a elhalványodásért felelős. Amúgy meg szerintem egy 12voltos Robogó aksival ki tudod világítani mi micsoda én legalább is ilyennel csináltam az enyémet....... De ha meg akarsz tőle válni akkor át veszem :D Vagy ha tudsz még 1darabot. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.