Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektromos


gsi.tamás

Recommended Posts

Sziasztok!

Van egy F astrám, amihez Blaupunkt sc202-es autósrádió van. Vettem egy másik ugyanilyen típusút bele. Az első valószínűleg ki volt kódolva. Az utóbbihoz megkaptam a kódot, de nem tudom beüzemelni.

Olvastam róla egy segédletet, nem tudom jó-e.?

"AS" gomb benyom és nyomva tart,magnó bekapcs,ekkor beírod a kódot(első

számjegy:1-es gomb annyiszor megnyom,amennyi a szám,második számjegy:2-es

gomb annyiszor....)

Ha ez megvan,"AS" ismét megnyom és nyomva tart(kb 3 másodpercig) és láss

csodát...

Gondolom jó, csak nekem a kijelzővel lehet valami gond, vagy akitől vettem már elüthette a kódot párszor, mert nem jelenik meg a "SAFE" felirat sem, nem kér kódot. A legfurcsább számomra, hogy magnó nélkül működik a kijelző, van óra, dátum-magnóval tök sötétség, viszont a régi magnómnál sem működött már egy ideje a rádió adók kijelzése...

Tud valaki segíteni mi lehet a baj?

Előre is köszi,

üdv.Gábor

Link to comment
Megosztás:

Ohh, köszi. :D Nyákfólia oldaláról nem csináltál? Az is érdekelne. ;) Amúgy a bal felső kondi nem púposodik egy kicsit? :D

Lehet, ezt nem is figyeltem! :lol: Remélem azért még bírja egy kis ideig... amúgy ingyen volt, ebből szedtem ki, itt van a faluban, majd kapnak egy sima relét, úgysem megy az ablaktörlő mechanika, már vagy 3 éve áll kint az autó. :lol:

Tessék! :P

www.tvn.hu_dffe1ab4ad66e84f92b672a24320cb4b.jpg

Holnap áthozom majd estére a relét, és ha kell, méregethetek rajta, majd szólj, ha kell! :D

Link to comment
Megosztás:

Lehet, ezt nem is figyeltem! :D Remélem azért még bírja egy kis ideig... amúgy ingyen volt, ebből szedtem ki, itt van a faluban, majd kapnak egy sima relét, úgysem megy az ablaktörlő mechanika, már vagy 3 éve áll kint az autó. :lol:

Tessék! :D

http://s12.images.www.tvn.hu/2011/09/07/20...2a24320cb4b.jpg

Holnap áthozom majd estére a relét, és ha kell, méregethetek rajta, majd szólj, ha kell! ;)

Kösziii! :P Ennyi szerintem már elég lesz. :lol: A többit majd kiokoskodom.

Link to comment
Megosztás:

Kösziii! :lol: Ennyi szerintem már elég lesz. :lol: A többit majd kiokoskodom.

Ha minden igaz ma átszerkesztjük a sima relét, már elvittem a sráchoz, de kiszedem az omi relét, és azon is kimérjük az ellenállást. (meg elviszem neki az ic adatlapját, amit janó linkelt.

Ha kész, belepróbáljuk, és ha van jó eredmény jelentkezem! :D

Link to comment
Megosztás:

Nekem most jegelős lett az ablaktörlő kapcsoló projekt. :D

Helyette lesz ülepfűtés az első üléseken, meg gyári ködlámpa...készülök a télre! :D ;)

Na, az ülepfűtés téma engem is érdekelne. Tél itt s lesz... :P

Érdemes megvenni az univerzális utólag beépíthetőt? Vagy inkább keressek gyárilag fűtött ülést? :lol: Meg mondjuk a mostani ülésem amúgy is ki van már seggelve, meg nyikorog is. Akkor talán cserélni kéne egyben.

Milyen üléseket lehet még berakni Astrán kívül? Vectra, Omega, Saab, G vagy H Astra ... :lol:

Link to comment
Megosztás:

Na, az ülepfűtés téma engem is érdekelne. Tél itt s lesz... :D

Érdemes megvenni az univerzális utólag beépíthetőt? Vagy inkább keressek gyárilag fűtött ülést? :lol: Meg mondjuk a mostani ülésem amúgy is ki van már seggelve, meg nyikorog is. Akkor talán cserélni kéne egyben.

Milyen üléseket lehet még berakni Astrán kívül? Vectra, Omega, Saab, G vagy H Astra ... :lol:

Na azt nem tudom...

Én egyszerűen oldottam meg a dolgot. A vaterán találtam, igaz, hogy 1 üléshez(ülés+háttámla) fűtőbetétet, merciét.

Annyit tervezek vele, hogy az ülésrészhez rakom mindkettőt, az üléshuzat alá. Néhány helyen odaöltöm, hogy ne nagyon mozogjon, aztán visszarakom az üléshuzatot... A háttámlához nem annyira szükséges, mert általában kabátban ülök be és csak az ülepemnél szokott bazi hideg lenni az ülés... :D

Tudom, nem egy gyári megoldás, de ötezer forintból ennyit tudok kihozni! ;)

Link to comment
Megosztás:

Na azt nem tudom...

Én egyszerűen oldottam meg a dolgot. A vaterán találtam, igaz, hogy 1 üléshez(ülés+háttámla) fűtőbetétet, merciét.

Annyit tervezek vele, hogy az ülésrészhez rakom mindkettőt, az üléshuzat alá. Néhány helyen odaöltöm, hogy ne nagyon mozogjon, aztán visszarakom az üléshuzatot... A háttámlához nem annyira szükséges, mert általában kabátban ülök be és csak az ülepemnél szokott bazi hideg lenni az ülés... :lol:

Tudom, nem egy gyári megoldás, de ötezer forintból ennyit tudok kihozni! :lol:

Lehet, hogy hülye kérdés: a huzat nincs odavarrva vagy ragasztva? Azt csak le kell húzni a szivacsról? Sose próbáltam még...

Link to comment
Megosztás:

Na, az ülepfűtés téma engem is érdekelne. Tél itt s lesz... :D

Érdemes megvenni az univerzális utólag beépíthetőt? Vagy inkább keressek gyárilag fűtött ülést? :lol: Meg mondjuk a mostani ülésem amúgy is ki van már seggelve, meg nyikorog is. Akkor talán cserélni kéne egyben.

Milyen üléseket lehet még berakni Astrán kívül? Vectra, Omega, Saab, G vagy H Astra ... :lol:

Omega sajnos nem fér be. Akkor az enyémben már az lenne. :D

Link to comment
Megosztás:

Nem az ülés sajátja alá, hanem az alá, amit én raktam az ülésre... :lol:

Neked is lehet akár...

:lol:

De én olyat akarok, ami az üléshuzat alatt van és nem látszanak a kábelek sem és a kapcsolók is szépen a középboxba építve. Az úgy működne, ha a szivargyújtó kábeleit csapolnám meg mindkét üléshez? Bírná a vezeték, meg a bizti?

Link to comment
Megosztás:

De én olyat akarok, ami az üléshuzat alatt van és nem látszanak a kábelek sem és a kapcsolók is szépen a középboxba építve. Az úgy működne, ha a szivargyújtó kábeleit csapolnám meg mindkét üléshez? Bírná a vezeték, meg a bizti?

Be lehet tenni a gyári huzat alá is, de meg kell dolgozni vele. Egyszer a régi astrámnál cseréltem az egyik első ulésen gyári huzatot. Ne kérdezd hogyan kell, mert baromi régen volt. De megoldható. És ugy lenne tökéletes. Akkoris hozzá lehetne varrni néhány helyen a huzathoz, és nem mozdulna el.

Link to comment
Megosztás:

Lejátszóból kivettem megcsiszoltam kicsit sőt még tettem rá egy kis plusz vezető réteget, de így se jó.

Biztosíték panelban is van biztosítéka? Én nem találtam hozzá semmit.

Igen bocsi hogy csak most írok, az autóban a biztosíték táblában lévő bizti nem érintkezett! Kell hogy legyen biztosítékja !

Link to comment
Megosztás:

Azért ez gyárilag be van relézve, nem fixen van bekötve. Elvileg ki be kapcsol. Mert még megfőzné a tojásokat. :lol:

De én olyat akarok, ami az üléshuzat alatt van és nem látszanak a kábelek sem és a kapcsolók is szépen a középboxba építve. Az úgy működne, ha a szivargyújtó kábeleit csapolnám meg mindkét üléshez? Bírná a vezeték, meg a bizti?

Lehet relézni, de kb 4 ampert vesz föl darabonként, ami 50-55 wattot jelent. Ha az ember sorba köti, akkor még annyit sem.

Én egy-egy ledes kapcsolóval gondoltam megoldani, amit a kézifék környéki kis polcba fúrok be. Az üléshez meg teszek valamilyen csokit, hogy ha kell akkor könnyen szét lehessen húzni.

Én mindenképp gyújtásáramot akarok neki adni, mert ha rajtafelejteném, akkor is kikapcsoljon ha kiveszem a kulcsot... :lol:

Link to comment
Megosztás:

Lehet relézni, de kb 4 ampert vesz föl darabonként, ami 50-55 wattot jelent. Ha az ember sorba köti, akkor még annyit sem.

Én egy-egy ledes kapcsolóval gondoltam megoldani, amit a kézifék környéki kis polcba fúrok be. Az üléshez meg teszek valamilyen csokit, hogy ha kell akkor könnyen szét lehessen húzni.

Én mindenképp gyújtásáramot akarok neki adni, mert ha rajtafelejteném, akkor is kikapcsoljon ha kiveszem a kulcsot... :lol:

A szivargyújtó az olyan.

Ezek szerint még egy 10-es biztosíték is elbírná, ha menne mind a kettő.

Amúgy az igazán szép a hátsó ülésfűtés lenne. :lol: Már gondolkoztam ezen, persze úgysincs rá pénzem. De a technikai megoldását már kitaláltam.

Link to comment
Megosztás:

A szivargyújtó az olyan.

Ezek szerint még egy 10-es biztosíték is elbírná, ha menne mind a kettő.

Amúgy az igazán szép a hátsó ülésfűtés lenne. :lol: Már gondolkoztam ezen, persze úgysincs rá pénzem. De a technikai megoldását már kitaláltam.

Nekem a szivargyújtó át van kötve állandóáramra, transzmitter miatt... :D

A hátsót minek fűteném??? Ott nem nagyon ül senki...még mellettem is ritka... :lol:

Link to comment
Megosztás:

Nem tűntem el, csak kicsit sok a melóm mostanában.

Az a gyanúm kicsit túllőttem a célon.......2-30 mp. Az sok? :lol:

Mennyi lenne az optimális? 2-12 mp???? :lol:

Ugy tudom, 2-20 mp a gyári.

De ugy néz ki, tgabika talált nekem egy omega relét. Vasárnap kiderül:)

De köszi:)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.