Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Autógáz-Astra.


Tiv.

Recommended Posts

Az volt a gond. A délelőtt elindultam a postásra vadászni, rá is leltem, ott volt nála a kábelkészlet. Hazaértem, mielőtt kicseréltem volna, lemértem, a leghosszabban is 3,14 kohm volt az ellenállás, a rövidebbekben 2,5 alatt. Csere után mentem is a dolgomra, és mintha dróton húzták volna.

Ellenben amikor voltam a gázosnál, elsőnek ő is a kábelre gondolt, de tüzetesebb átvizsgálás után azt mondta, hogy a gázszelepeket felújítani, a szűrőt meg cserélni kellene. Hiába no, 2005 óta van benne a szett, amiből én tettem 2009 nyara óta bele ~60e km-t, amiből 15e június óta. Na, amit ebből ki akarok hozni, hogy most már nem rángat, de erőtlen gázzal. Szinte érezni, hogy mikor megy az összes szelep, és mikor hagy ki 1 vagy 2. Na most vagy elviszem hozzá, hogy felújítsa, vagy veszek a bácsgépkernél egy szettet (valtek injektorsor, ~20e), és kicserélem. No erre még alszok egyet. :lol:

Ha már bevállik a gyújtókábeled megírod a márkáját, típusát meg hogy mennyibe került? :lol:

Link to comment
Megosztás:

  • Hozzászólások 484
  • Létrehozva
  • Legutolsó válasz

Legtöbb hozzászólás

Legtöbb hozzászólás

Az volt a gond. A délelőtt elindultam a postásra vadászni, rá is leltem, ott volt nála a kábelkészlet. Hazaértem, mielőtt kicseréltem volna, lemértem, a leghosszabban is 3,14 kohm volt az ellenállás, a rövidebbekben 2,5 alatt. Csere után mentem is a dolgomra, és mintha dróton húzták volna.

Ellenben amikor voltam a gázosnál, elsőnek ő is a kábelre gondolt, de tüzetesebb átvizsgálás után azt mondta, hogy a gázszelepeket felújítani, a szűrőt meg cserélni kellene. Hiába no, 2005 óta van benne a szett, amiből én tettem 2009 nyara óta bele ~60e km-t, amiből 15e június óta. Na, amit ebből ki akarok hozni, hogy most már nem rángat, de erőtlen gázzal. Szinte érezni, hogy mikor megy az összes szelep, és mikor hagy ki 1 vagy 2. Na most vagy elviszem hozzá, hogy felújítsa, vagy veszek a bácsgépkernél egy szettet (valtek injektorsor, ~20e), és kicserélem. No erre még alszok egyet. :lol:

Én jövőhéten viszem pont reduktor felújításra. Ez év február óta van nálam a kocsi már gázosan vettem és 20ekm-t már belecsavartam és a szerelő szerint is most már kellene. Bár nem mondta, hogy miből gondolja, hogy rossz lenne a reduktorom, de bízom benne.

Amúgy van egy dorogi ismerősöm neki egy nagy dög gázos mercije van és ő mondta, hogy onnan tudja, hogy a reduktorhoz kell nyúlni ha megemelkedik a fogyasztása és nem megy úgy a verda.

Kíváncsi leszek, hogy mi fog változni az autón.

A pontos típusra én is kíváncsi lennék a kábelnek. Vagy ez az amit anno belinkeltél?

Link to comment
Megosztás:

Kíváncsi leszek, hogy mi fog változni az autón.

Mondtam én is neki, hogy nem-e kéne már a redut felújítani, de azt mondta, hogy mivel Tartarini rendszer van benne, ezért ebben olyan reduktor van, ami csak nyomást csökkent és nem szabályoz (aztán lehet nem így mondta, de a lényegen, hogy nem kell újítani, nem változtat). Így azt nem kell újítgatni, mert a szabályzást a szelepek végzik.

Most annyira jó, hogy berakom 60-nál 5-be és kiérek egy városból, lepadlózom és tényleg olyan, mintha dróton húznák. Erőtlennek erőtlen sokadik beindítás (leginkább rövid, fél-1 óra állás) után, mert gondolom vmelyik szelep már nem érzi jól magát ~100 fokon, így 3, esetleg 2 hengerrel már nem olyan fickós. Azért is lehet szelephiba, mert ha beállok egy fix. sebességre, akkor egy kis idő után érzek egy kis torpanást, és jön a hibalámpa, hogy dús a keverék (mmint oxigéndús). Gondolom kiszámolja magának, hogy ilyen gázpedál álláshoz képest, meg map szenzor, meg lambda, meg csillagok állása nem ilyen arányú kellene legyen a keverék. Naná, hogy nem, mivel az egyik/másik szelep nem dolgozik. Ilyenkor nyomok egy kövéret (már ha bír gyorsulni) vagy szúrok egy 4est, és kipörgetem 4e környékére, ahol aztán kénytelen-kelletlen dolgoznia kell a szelepnek, és minden happy. Egész addig, amíg megint be nem állok egy fix sebességre.

Ezért jobbak a központis verdák, mert ott nem kell kismillió dolognak összejönnie 100%-an, hogy ne legyen baj. Itt sem lenne gond, ha a szelepeket nem a szívócső (tehát az oldalára fektetett U alak) "közepébe" rejtették volna, hanem mondjuk a blokk mögé, és ott több levegőhöz jutnának. Naná, hogy az nagyobb meló lett volna, és hát tudjuk, hogy...

Link to comment
Megosztás:

Most nézem, hogy amit belinkelt Csücsök azon a honlapon ki lehet választani, hogy milyen típusú legyen a kábel. 7m-es fekete, piros 8mm-es vagy gázhoz kis ellenállással +1200Ft. Ilyen gázost vettél? Jelent ez valami pluszt?

Gondolom jobban adja a feszt mivel kicsi az ellenállása. Így nem fog olyan gyorsan jelentkezni a rángatás gáz üzemnél?

Endre06 én úgy látom, hogy a mi verdánkhoz ez való: http://gyujtokabel.unas.hu/spd/unas_103772...tokabel_keszlet

Link to comment
Megosztás:

Most nézem, hogy amit belinkelt Csücsök azon a honlapon ki lehet választani, hogy milyen típusú legyen a kábel. 7m-es fekete, piros 8mm-es vagy gázhoz kis ellenállással +1200Ft. Ilyen gázost vettél? Jelent ez valami pluszt?

Gondolom jobban adja a feszt mivel kicsi az ellenállása. Így nem fog olyan gyorsan jelentkezni a rángatás gáz üzemnél?

Azt rendeltem, a gázost. Nem tudom, hogy jelent-e valamit is, de szerintem ennél akár szarabb gyertyával is jól működhet/kevésbé érzékeny rossz gyertyára.

Szerk.: de amúgy szarjanak farfekvéses sünt. Gondolom a kábelek és csatlakozók ugyanolyanok, mint az enyémen, de a tiéteknek a trafó miatt kell +csati és +kábel, és mégis olcsóbb. Mintha olyan nagy prémium lenne az x16xel. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Hmm, új a nap alatt: http://holtankoljak.hu/?option=com_hol&amp...amp;backuri=%3F

194 huf a gáz. Valaki, debreceni csekkolja már le! :lol:

Hmm... :lol: :D

Még most nem kell tankolnom, szerintem majd holnap után jön el az ideje akkor majd arra fordulok. Kíváncsi vagyok.

Amúgy tegnap hívtak, hogy a Nyugati utcai gázosok újra kinyitottak. Kíváncsi vagyok, hogy náluk mennyi most a gáz.

Úgy látom, hogy a holtankoljak.hu szerint 201,9. Csak nem tudom, hogy ez most kedvezménnyel vagy nélküle.

Link to comment
Megosztás:

Hmm... :lol: :lol:

Még most nem kell tankolnom, szerintem majd holnap után jön el az ideje akkor majd arra fordulok. Kíváncsi vagyok.

Amúgy tegnap hívtak, hogy a Nyugati utcai gázosok újra kinyitottak. Kíváncsi vagyok, hogy náluk mennyi most a gáz.

Úgy látom, hogy a holtankoljak.hu szerint 201,9. Csak nem tudom, hogy ez most kedvezménnyel vagy nélküle.

Ma úgy csináltam a dolgomat, hogy arra menjek. Ott van az, sőt a kutas szerint már vagy 10 éve ott vannak, csak a főnök most lökte fel a netre, + csinálta ezt az akciót. Kérdeztem milyen gáz? Nagyonjó. Nem úgy, Total, Avia, Mol, Shell? Nem tudom. Pfff.

Majd kíváncsi leszek a fogyira.

Link to comment
Megosztás:

Ma úgy csináltam a dolgomat, hogy arra menjek. Ott van az, sőt a kutas szerint már vagy 10 éve ott vannak, csak a főnök most lökte fel a netre, + csinálta ezt az akciót. Kérdeztem milyen gáz? Nagyonjó. Nem úgy, Total, Avia, Mol, Shell? Nem tudom. Pfff.

Majd kíváncsi leszek a fogyira.

Tök jó! Na és kell ehhez az árhoz valami törzsvásárlói kártya vagy alapból ennyiért adják a gázt?

Hol van ez pontosan? Ott a Cora mögött?

Figyeljetek már mennyi km után ajánlott cserélni a gázszűrőt? Nekem 20 ekm rémlik.

Link to comment
Megosztás:

Tök jó! Na és kell ehhez az árhoz valami törzsvásárlói kártya vagy alapból ennyiért adják a gázt?

Hol van ez pontosan? Ott a Cora mögött?

Figyeljetek már mennyi km után ajánlott cserélni a gázszűrőt? Nekem 20 ekm rémlik.

Itt linkeltem a 9.oldalon de visszakerestem. (mivel az Adminok nem akarták betenni azóta se a gyíkba...)

Gázcucc! Kiskönyve amit kaptam hozzá nézd meg de ha jól néztem igen 20ezrenként! :lol:

Link to comment
Megosztás:

Itt linkeltem a 9.oldalon de visszakerestem. (mivel az Adminok nem akarták betenni azóta se a gyíkba...)

Gázcucc! Kiskönyve amit kaptam hozzá nézd meg de ha jól néztem igen 20ezrenként! :D

Ajaj!

Én 20 ezerre emlékeztem de a kiskönyv szerint 10 ezrenként kellene cserélni. Az enyémben most szerintem olyan 25 ezer km van :lol:

Akkor csinálunk egy gyors szűrő cserét.

Azt a pletyót hallom itt debiben, hogy talán a sámsoni úti benzinkút is levitte 200 alá a gáz árát. Tán olcsóbb lesz mindenhol? Nem bánnám :lol:

Link to comment
Megosztás:

Ajaj!

Én 20 ezerre emlékeztem de a kiskönyv szerint 10 ezrenként kellene cserélni. Az enyémben most szerintem olyan 25 ezer km van :lol:

Akkor csinálunk egy gyors szűrő cserét.

Azt a pletyót hallom itt debiben, hogy talán a sámsoni úti benzinkút is levitte 200 alá a gáz árát. Tán olcsóbb lesz mindenhol? Nem bánnám :lol:

Krákog is gázüzemen vagy csak időszerű lenne a szűrő csere?

Nálunk ill déli részen egy helyen 215 a gáz de 20Liter felett 10Ft kedvezmény van már 3-4hónapja ha nem több.

Link to comment
Megosztás:

Krákog is gázüzemen vagy csak időszerű lenne a szűrő csere?

Nálunk ill déli részen egy helyen 215 a gáz de 20Liter felett 10Ft kedvezmény van már 3-4hónapja ha nem több.

Semmit se veszek észre az autón. Bár amúgy lehet, ha cserélném a szűrőt akkor jobban menne. Voltam a gázos szerelőmnél és jövő héten lesz szűrő így majd csak akkor lesz cserélve.

Láttam egy érdekességet viszont! Volt a szerelőmnél egy Skoda Benzin-Gázos és a benzin rendszerével volt gond. Pontosan nem tudom, hogy miben jelentkezett a tulajnak, de pont akkor lettek kiszerelve az injektorok. Túl lett tárolva a benzin és az injektorokon ilyen sötét színű massza volt rárakódva. Szinte teljesen eltömítette a benzin útját.

Szóval tényleg nem hülyeség, hogy néha-néha azért ki kell járni és frissíteni kell a benzint az autóban.

Link to comment
Megosztás:

Ma úgy csináltam a dolgomat, hogy arra menjek. Ott van az, sőt a kutas szerint már vagy 10 éve ott vannak, csak a főnök most lökte fel a netre, + csinálta ezt az akciót. Kérdeztem milyen gáz? Nagyonjó. Nem úgy, Total, Avia, Mol, Shell? Nem tudom. Pfff.

Majd kíváncsi leszek a fogyira.

Ma voltam a Nyugati utcai gázkúton. Újra nyitottak. 200,9 Ft-ért kaptam a gázt. Számolgattam és nekem nem igazán éri meg a kishatár utcai gázt tankolni 194-ért úgy, hogy az nem esik útba de a nyugati utcai viszont igen.

Csücsök ha újra tankolsz közölsz egy fogyasztási adatot az új gázról? Természetesen a régi fogyasztási adatokhoz viszonyítva.

Link to comment
Megosztás:

Ma voltam a Nyugati utcai gázkúton. Újra nyitottak. 200,9 Ft-ért kaptam a gázt. Számolgattam és nekem nem igazán éri meg a kishatár utcai gázt tankolni 194-ért úgy, hogy az nem esik útba de a nyugati utcai viszont igen.

Csücsök ha újra tankolsz közölsz egy fogyasztási adatot az új gázról? Természetesen a régi fogyasztási adatokhoz viszonyítva.

Ehh, oszt mér nem? Füredinél jobbra el, Metronál balra el, és már ott is vagy. Ha én is a Nyugatin tankoltam volna, 300 Ft-al többet fizettem volna. Mind1. Tegnap megint voltam, 550 km-re 44,8 liter, hozza az átlagot, 8 környéke. Sem jobb, sem rosszabb.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
Ma úgy csináltam a dolgomat, hogy arra menjek.

Na, össz. 5x tankoltam ott, errefel nézem, a diószegin levitték 195-re, erről meg ugye lejön az 5 huf "törzsvásárlói", így akkor megyünk megint oda. De mekkora majmok, ha valaki leviszi az árat, akkor ők is, egyébként nem. Mondjuk én is ezt csinálnám, ha lenne kutam. gonosz.gif

Link to comment
Megosztás:

Na, össz. 5x tankoltam ott, errefel nézem, a diószegin levitték 195-re, erről meg ugye lejön az 5 huf "törzsvásárlói", így akkor megyünk megint oda. De mekkora majmok, ha valaki leviszi az árat, akkor ők is, egyébként nem. Mondjuk én is ezt csinálnám, ha lenne kutam. gonosz.gif

Hm... :lol:

Hogy is lehet ott "törzsvásárlóit" igényelni?

Ez melyik kút is az AVIA vagy ami vele szemben van?

Link to comment
Megosztás:

Hm... :lol:

Hogy is lehet ott "törzsvásárlóit" igényelni?

Ez melyik kút is az AVIA vagy ami vele szemben van?

Jaja, ez az Avia. Ma voltam, fizetnék kártyával, errefel mondja a csóka, hogy ha kártyával fizetek, akkor nem él az akció, mert az nekik költség. Há bazmeg nekem meg az költség, ha pénzt veszek fel. Egyébként megkérdeztem, lehet igényelni a "törzsvásárlóit", csak annyi, hogy szólsz a pénztárosnak, hogy kérek. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Jaja, ez az Avia. Ma voltam, fizetnék kártyával, errefel mondja a csóka, hogy ha kártyával fizetek, akkor nem él az akció, mert az nekik költség. Há bazmeg nekem meg az költség, ha pénzt veszek fel. Egyébként megkérdeztem, lehet igényelni a "törzsvásárlóit", csak annyi, hogy szólsz a pénztárosnak, hogy kérek. :lol:

Akkor mostmár oda fogok menni tankolni. Elég szépen kezdett zuhanni a gáz ára. Remélem még egy darabig így is fog haladni.

Link to comment
Megosztás:

Neked az X16XEL mennyit fogyaszt a gázból?Mostanában már én is elgondolkodtam,hogy elgázosítom

a kocsit! :lol:

Pár hozzászólással feljebb írtam, hogy 8 környéke (7,9-8,2), de van egy debreceni cartárs itt a fórumon, szintén automata x16xel-el, és neki, ha jól emlékszem, ~12 litert iszik, eszik. Na lehet, hogy van ott valami gebasz, nem tudom, de indulj ki a benzinfogyasztásodból.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.



×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.