Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


gsi.tamás

Recommended Posts

Sok vezeték nagy zárlat veszély hamarosan Sonique eladja kiégett GSI-ét! :)  

Csak vicc volt! Amikor én raktam be a Kadettba emlékeim szerint nem lógott ki bellőlle ennyi kábel rendesen nyákolva volt! Vagy Astra miatt kell ennyi átforrasztás?

Persze, hogy nem volt benne annyi kábel, mert azt a 70-es évek elején tervezték ezt meg több mint 10 évvel utána.

Link to comment
Megosztás:

GH es Opel16v koszi,

leeshet egyebkent a muszeregysegrol?

Mert a mutatom nem mutat semmit....

Mert ha tuti cserelni kell akkor lehet inkabb szerviz lesz belole....

Azt konnyen meg tudod nezni hogy rajta van-e ha szetszeded (amugy csak elsore tunik bonyolultnak, ha elkezded latod folyamatosan hogy mit kene kicsavargatni, nem veszes)

Amugy nekem pl ilyen radugos/bepattintos megoldasu volt, szoval pl lehet hogy valaki csak megrangatta a motorterben a kabelt es lecsuszott rola :roll:

Link to comment
Megosztás:

Persze, hogy nem volt benne annyi kábel, mert azt a 70-es évek elején tervezték ezt meg több mint 10 évvel utána.

hat az a sok vezeték azért kell mert mint latni lehet ugy van bekötve hogy a kadett lcd csati állandora van bekötve és az astra csatikat rá lehet kötni

minden atalakitás nélkül és igy nem kell az lcd csatit rá forrasztani az astra csatijára ..

az hogy a kábelek még össze vissza álnak egy dolog mert még épphogy csak össze van rakva hogy egyátalan muködik ..

ez utan jön a szépészeti beavatkozas és a szigetelés

a kadett ben pedig azért nem volt olyan sok kábel mert ott a két csati siman be lehetett dugni

Link to comment
Megosztás:

Help!

Valakinek van tapasztalata azon a téren, hogy a B-Vectra 288-as féktárcsákra (2.0 és 2.5 Vectrákon van ilyen) rámegy-e a gyári 14"-os acélfelni (Vectráé)? Vagy csak a 15-ös?

Mindenki mást mond... :)

Nem 286? Mindegy. :wink: Nekem a GSi-é van fent, (256) és "még rámegy" a 14-es téli szett. Szerintem nyereggel már nem megy fel, legfeljebb, ha összeházasítanád valami "superslim" nyereggel. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Help!

Valakinek van tapasztalata azon a téren, hogy a B-Vectra 288-as féktárcsákra (2.0 és 2.5 Vectrákon van ilyen) rámegy-e a gyári 14"-os acélfelni (Vectráé)? Vagy csak a 15-ös?

Mindenki mást mond... :D

nyereg nálkül tuti felmegy a 14" :)

Szóval gondolkodj nyugodtan abban, hogy felni is kell cserélned! Nem akarléak rémisztgetni, de lehet, hogy az alud sem fog felmenni rá, attól függ milyen az et-je. Én is megszívtam pedig én csak új tárcsát és betétet rakattam fel, aminek következtében annyival kijött a nyereg, hogy a felni már nem forgott el. Jöhetett a szélesítő pogácsa és a hosszű csavarok :!: Gondold meg nagyon. annyira azért nem erős és nehéz a kocsid szvsz. de persze ha rám hallgatsz azt csinálsz amit akarsz :lol:

Link to comment
Megosztás:

Ha melyen morgo hangja van az autonak az mitol lehet? Multkor valaki aki ult mellettem azt hitte lyukas a kipufogo, pedig meg lett nezve es nem fuj ki sehol (csak a legvegen 8) ) Lehet hogy ennyit szamit ha nem gyari dob van rajta?

Amugy mennyinek kene lenni egy 1.4si vegsebessegnek szerintetek? Ma kiprobaltam, de 150-nel tobbet csak lejton hatszellel megy (pedig uj legszuro, uj gyertyak)...

Link to comment
Megosztás:

Ha melyen morgo hangja van az autonak az mitol lehet?  

Amikor kiég a dobból az üveggyapot. :wink: Nekem is ebben a fázisban van, tiszta "rajje-fíling". :)

(Nekem sportdob van fent)

A valós végsebességedet csak hitelesített műszerrel, vagy GPS-el lehetne megmérni, de gondolj bele :arrow: van egy viszonylag nagy és nehéz kasztnid, egy 0,33-as légellenállási tényeződ és hozzá egy kisebb motor... :roll:

JA!

Meg ugye nem kap szerencsélten levegőt, mert gyárilag az alacsony fogyasztást, és a kis károsanyag kibocsájtást tartották szem előtt. :roll:

Tuning :arrow: nagyobb áteresztésű kipuff. rendszer, textilszűrő, "airbox" átalakítása

Link to comment
Megosztás:

Amugy mennyinek kene lenni egy 1.4si vegsebessegnek szerintetek? Ma kiprobaltam, de 150-nel tobbet csak lejton hatszellel megy (pedig uj legszuro, uj gyertyak)...

Óra szerint 150?? Az nagyon kevés imho. Ismerősömnek volt sedanba 1,4Si-je azzal óra szerint 180 körül utaztunk 3-an plussz némi csomag.

A 150-et én is simán tudom tartani, pedig az enyém jóval harmatosabb.

Vagy lehet, hogy a sportdob mégiscsak ekkora királyság? 8) 8)

Link to comment
Megosztás:

Renzso!

A 15-ösök tutira rámennek, nekem nem elcseszett streetracsing felnik

vannak rajta... :) Jó öblösek. :D

Blau!

Mit szeretnél örökölni? Szegény vagyok mint a templom egere... :lol:

Az autót meg velem temetik, ha meghalok! :lol:

GH!

Az nem vmi sok. Bár az említett motorhoz elég rövid váltó járt,

úgyhogy max. 170-180, amit bírhat teljes erőbedobással.

Link to comment
Megosztás:

Igen, nekem is kb 170-et mondtak, de ora szerint mondom kb 155 volt a max amit a 11esen mertem (viszonylag sik, igaz van kis szel is), de tok ures volt rajtam kivul a kocsi (meg benzin is alig volt benne..), es a fole semmikepp sem ment. Mondjuk lehet hogy az ora teved valamennyit, bar nemtom hogy a kozepso kijelzon kiirt ertek pl mennyire pontos (ha megnyomom egyszerre a ket gombot, kiirja par mp-ig az akkori sebesseget), szoval az meg igaz hogy alacsonyabb temponal, de majdnem 10km/h-val kevesebbet mutatott, mint a km ora...

Amugy meg tok gyari minden az auton (gumi meret stb, az ajtokon levo legterelo meg igaz hogy baromi zajt csinal de csak nem fog ennyit :) )

Szoval tippem sincs :lol:

Link to comment
Megosztás:

GH!

A kilométer ora tuti csal méghozzá nem is keveset(ha abbol indulsz ki hogy nincs 0 km hanem 20km töl kezdödik a számlálo...)....bár pontosan nemtom mennyit....a konzolnál(BC?!) lévö speed nemtom mennyire valos de lehet hogy az mutatta a reálisat!!! ha van oan haverod akinek van ien mérö müszere akkor rágd a fülit érte :) nekem van ien ösmerösöm(ök mértek ien 1.4 si-t gyorsulást és meglepö dolgok jöttek ki) csak az a baj h ö a haver haverjának a haverjának a stb ....szal már én se tom megfüzni mert nem közvetlen ismerös...szal most nem vagy elöréb :lol: sry...

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.