Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


gsi.tamás

Recommended Posts

Sziasztok

Ma regisztráltam eme remek oldalra (már egy ideje olvasgattam B) ) Sosem hittem volna hogy én is jármü tulajdonos leszek és ime itt állok tátott szájjal és probálom megérteni a néha számomra megérthetettlen szavakat,kifelyezéseket, alkatrészneveket. :-) Kegyetlenül rossz érzés hogy szinte semmit nem tudok a személygépkocsikról és ezt probálom most orvosolni ezért szeretném a türelmeteket kérni ha néha oltári marhaságokat fogok kérdezni. Remélem senkinek nem fogok az idegeire menni.

Augusztusban vettem egy Astra GL 1.4 SI ( 94/11 ) személygépkocsit ( csakis astra jöhetett szóba ;) )és nem akarok nagyon luzer lenni de szeretném megérteni hogy GL és Si jelzés mit takar ? (ráadásul az ajtón GSL jelzés van) mert néha keresgélek a neten de igy nehéz behatárolni hogy melyik astra kocsik azok amiknek az alkatrészei jók az én kocsimba is. Mire figyeljek alkatrészkereséskor?

Egyelöre ez lenne a kérdésem de bármilyen tanácsot szivesen veszek. Köszönöm :blush:

Link to comment
Megosztás:

hello üdv köztünk

én se nyomom túl régen, de valamit tudok segíteni

a gl az a felszereltségi szint, mint pl elektromos abak tükör, vagy esetleg tükör a napellenzőben, vagy napfénytető stb

az hogy a forgalmiban van gl az ajtón meg gls másnak is előfordult már.

az si az a mocira vonatkozik

a te motorkódod c14se ez ugy van feltüntetve hogy Si

ez annyit jelent, hogy nem központi injektoros, mint a nz hanem hengerenkénti, és nem 60 lovas hanem 82

és részemről kérdezz bármit, hiszen nem te leszel az első, aki megkérdezi mi az az alapjárati motor vagy bármimás B)

sok sikert sok örömöt a vashoz

Link to comment
Megosztás:

Augusztusban vettem egy Astra GL 1.4 SI ( 94/11 ) személygépkocsit ( csakis astra jöhetett szóba B) )és nem akarok nagyon luzer lenni de szeretném megérteni hogy GL és Si jelzés mit takar ? (ráadásul az ajtón GSL jelzés van) mert néha keresgélek a neten de igy nehéz behatárolni hogy melyik astra kocsik azok amiknek az alkatrészei jók az én kocsimba is. Mire figyeljek alkatrészkereséskor?

SI a motor jelölése, de ha olvasgatsz tovább erre hamar rájöttél volna. Ha jó állapotban van akkor tökéletes választás volt. :blush:

GL vagy GLS felszereltséget jelöl, de pontosan szerintem senki nem tudja megmondani mi tartozik bele, viszont ez nem is annyira fontos.

Alkatrészbeszerzésre remek hely a Csergő ha van a közeledben, de ha nincs még talán akkor is. Csak opelekkel foglalkoznak tehét tudják mi merre hány méter. Van amiből gyárit érdemes van amiből nem, de ha olvasgatsz erre is ráérzel előbb utóbb, nameg szoktak ám segíteni is errefelé. ;)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok

Ma regisztráltam eme remek oldalra (már egy ideje olvasgattam B) ) Sosem hittem volna hogy én is jármü tulajdonos leszek és ime itt állok tátott szájjal és probálom megérteni a néha számomra megérthetettlen szavakat,kifelyezéseket, alkatrészneveket. :-) Kegyetlenül rossz érzés hogy szinte semmit nem tudok a személygépkocsikról és ezt probálom most orvosolni ezért szeretném a türelmeteket kérni ha néha oltári marhaságokat fogok kérdezni. Remélem senkinek nem fogok az idegeire menni.

Szia! Üdv a klubban!

5 éve én is így kezdtem.

Persze mára sem lettem sokkal okosabb, de jó a társaság, és ők segítenek.

Link to comment
Megosztás:

Szevasz kösz a gyors választ

akkor itt valami bibi van mert a törzskönyvben 44KW -ot és az ugye 60 LE és azt hogy astra GL 1.4 SI

Akkor itt elirtak valamit? Motor csere lehetet? Tudom hogy sajna törve volt.motorszám c14 nz

Kösz Tápiószecső igyekszem többet olvasni B)

Üdv Gepárd

Az 5 év azért nem semmi én kb 1 hete böngészek szakadatlanul ;)

Link to comment
Megosztás:

Nekem úgy a 3-dik 4-dik átfordulásra indul. Most hogy bevittem az akkut, és melegen raktam be a kocsiba a másodikra. B)

Nekem indításkor a műszeregység lámpái is kialudtak kb, annyira tekert az önindító és annyira nehezen. :blush: Megsajnáltam már nagyon, mert nagyon rövid távokat megyek csak vele (5km-eket), ezért is kértem el az akkutöltőt és kíváncsi leszek, hogy feltöltve, melegen berakva hogy indul. ;)

Link to comment
Megosztás:

Nekem indításkor a műszeregység lámpái is kialudtak kb, annyira tekert az önindító és annyira nehezen. ;) Megsajnáltam már nagyon, mert nagyon rövid távokat megyek csak vele (5km-eket), ezért is kértem el az akkutöltőt és kíváncsi leszek, hogy feltöltve, melegen berakva hogy indul. B)

Nálam a -14-ben is pöccre indult.(4 éves Banner akksi)

Itt áll az udvarban fater öreg mazdája, na az nem indult tegnap. 1 napot töltőn volt az akksi, és utána pöcc....(9 éves Bosch Silver)

Link to comment
Megosztás:

hát ilyennel is találkoztak már mások, hogy forgalmiba csaka 60 ló volt írva

felnyitod a mocitetőt, és megnézed hogy ilyen e a mocitered, ha nem ilyen akkor az valószínű Se mer ami a képen van az egy nz és az 44kwos vagyis 60lovas

http://www.hasznaltauto.hu/kepek2.auto?hir...=2891&fid=5

ha pedig így néz ki akkor se B)

http://www.hasznaltauto.hu/kepek2.auto?hir...92208&fid=5

Link to comment
Megosztás:

csak te vagy az aki állandóan az olvasgatást mondod, holott te már csak tudod a vasakat főleg az 1.4eket :blush:

:)

egyébként nekem nemigazánmegy most se a keresgélés ;)

Próbálom kímélni magam. :D (nem írás, hanem olvasás tekintetében) Egyébként te is írtad nemrég hogy milyen fárasztó ugyanazokat a problémákat olvasni mindig.

Az a baj öngerjesztő a folyamat. minél többször van ugyanaz a kérdés feltéve annál több lesz a hozzászólás annál kevésbé akarnak visszaolvasni az emberek. Ez teljesen érthető is, de annyira sajnálom mert egy hatalmas információs adatbázis ez és csak áll kihasználatlanul. Annak idején mit nem adtam volna egy ilyenért.... B)

A keresés is olyan mint minden más, hogy jól menjen gyakorolni kell.

Nofear: Akkor csak egy félig jó motorod van. :lol: Á nem, hibátlan az, gondos jószág. :P

Link to comment
Megosztás:

mi az hogy nem rossz?

szerintem hudekirály

nekem nagyon tetszik, ez most egy 5ajtós lámpája amihez hozzáfarqgtátok a kasznit?

nagyon frankó

olyan omegás B)

am persze hogy átérzem, sajna ittén voltama hibás, mert 5 el gurultam ki az udvarunkról, és a kocsfeljahtón nekemjöttek

kresz

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.