Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


gsi.tamás

Recommended Posts

Szevasztok!

A sportlégszűrő beszerlése mennyire bonyolult?ha valakinek az van..?és milyenek a tapasztalatok?

KÖszi!

és a beszerelés? megoldaható szerelő nélkül?;)

Minek az? :lol: Sztem olyan nagyon nem emelkedik a teljesítmény. Bizonyos esetekben 1 olaj és szűrőcserét jobban észre lehet venni :D :huh:

Bár attólfügg mibe akarod tenni... 1.4es esetleg 2ezres... vagy 1.6os...

Durvulok Lali és Dáwid tiszteletére (és persze a magaméra ) ... 1.7DR-re? :) :angry: :blink: :lol:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Van egy ford.számmérős műszeregységem meg egy nélküli. Nem akarom mégsem tekergetni az órát,h a jó értéket mutassa, az szerintetek megoldás lehet,h a gyári nem ford.számérősből csak az órát átteszem a fordszámmérősbe? Mert ezeknek ugyanolyannak kell lenniük,nem?Mármint csak az órára gondolok. A w szám stimmel

Megprobálom mégegyszer, hátha most észreveszitek! :huh:

Link to comment
Megosztás:

és a beszerelés? megoldaható szerelő nélkül?:lol:

Megoldható de minek? Érezni nem érzel semmi jelentőset (esetleg ha kiadsz érte egy rakás pénzt akkor bemeséled magadnak hogy érzel) a motor élettartamát jelentősen csökkenti mert nem hiszem hogy 2-3havonta vagy 5-10.000 km-enként ki fogod tisztítani és újraolajozni a megfeleő eszközökkel, márpedig ha ezt nem teszed meg akkor már nem szűr rendesen. Elgondolkoztál már rajta hogy az M-es bönbiken, vagy az RS audikban miért van mégis rendes papírszűrő? (Nem azért mert nem telik direktszűrőre ;) )

:huh:

Megprobálom mégegyszer, hátha most észreveszitek! :D

A legegyszerűbb amit Pepe elmondott. óra kipattint, óráscsavarhúzó, és számtárcsa helyreteker :lol:

Link to comment
Megosztás:

és a beszerelés? megoldaható szerelő nélkül? :huh:

Komolyra fordítva aszót többet ártanál vele, mint amennyit használ. Általában csak a hangja lesz szebb a motornak, de a teljesítmény sok esetben a beépítés miatt akár csökkenhet is, nem beszélve arról, hogy megszűnne a meleglevegő hozzávezetés, ami lassabb bemelegedéshez, ezáltal nagyobb kopáshoz és nagyobb fogyasztáshoz vezet.

Megprobálom mégegyszer, hátha most észreveszitek! :lol:

Meg lehet csinálni. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Megoldható de minek? Érezni nem érzel semmi jelentőset (esetleg ha kiadsz érte egy rakás pénzt akkor bemeséled magadnak hogy érzel) a motor élettartamát jelentősen csökkenti mert nem hiszem hogy 2-3havonta vagy 5-10.000 km-enként ki fogod tisztítani és újraolajozni a megfeleő eszközökkel, márpedig ha ezt nem teszed meg akkor már nem szűr rendesen. Elgondolkoztál már rajta hogy az M-es bönbiken, vagy az RS audikban miért van mégis rendes papírszűrő? (Nem azért mert nem telik direktszűrőre ;) )

:huh:

Ott a pont... legszánalmasabb dolog ---> Láttam egy 1.7es Dizel F astrába direktszűrőt... :lol: Kérdeztem a sráctól... ( rokon :lol: de azóta már G astrája van...az is dizel ) hogy minek az? aszongya jobban megy... na mondom had próbi... az enyém beteg generál előtti mocival jobban ment mint az... "sportszűrővel". Na meg olyan kéken füstölt szegény kocsi már... annyit ért mint halottnak a csók. :D

Link to comment
Megosztás:

Ott a pont... legszánalmasabb dolog ---> Láttam egy 1.7es Dizel F astrába direktszűrőt... :huh:

Végülis belefér, és szépen csillog :D :lol: Megjegyzem nekem is a légszűrő műanyag háza zörög alapjáraton. Direktszűrő be, zörgés ki, mindjárt jobb :lol:

Link to comment
Megosztás:

Végülis belefér, és szépen csillog :blink: :huh: Megjegyzem nekem is a légszűrő műanyag háza zörög alapjáraton. Direktszűrő be, zörgés ki, mindjárt jobb :lol:

Enyém is zörög... :lol: Faterral eleinte csak néztük hogy úúristen mi a picha ez a műanyagos kattogás... aztán megnyomta lefele a légszűrő házát, aztán a motorhang a felére csökkent :D

a lényeg... tökre felesleges egy direktszűrő.. :angry: ugyanúgy a bengásba mint a kormolósba ;)

Link to comment
Megosztás:

Enyém is zörög... :huh: Faterral eleinte csak néztük hogy úúristen mi a picha ez a műanyagos kattogás... aztán megnyomta lefele a légszűrő házát, aztán a motorhang a felére csökkent :lol:

Leintézem majd. Kiveszem eltakarítom, és azzal a padlószőnyeggel amit a kormányburkolat alá is betettem körberakom az illesztésnél, meg alatta. A patenteket amik összefogják megnéztem, azok jók. Az egész cucc zörög egyben. most inkább fékekre meg első lengéscsillapítókra gyúrok :D :lol:

Link to comment
Megosztás:

Leintézem majd. Kiveszem eltakarítom, és azzal a padlószőnyeggel amit a kormányburkolat alá is betettem körberakom az illesztésnél, meg alatta. A patenteket amik összefogják azok jók. Az egész cucc zörög egyben. most inkább fékekre meg első lengéscsillapítókra gyúrok ;) :lol:

Nekem 1 eltűnt a generál után :lol: :D :huh:

Link to comment
Megosztás:

Leintézem majd. Kiveszem eltakarítom, és azzal a padlószőnyeggel amit a kormányburkolat alá is betettem körberakom az illesztésnél, meg alatta. A patenteket amik összefogják azok jók. Az egész cucc zörög egyben. most inkább fékekre meg első lengéscsillapítókra gyúrok :lol: :huh:

Megoldottam egy vékony ajtókeret szigetelő szövettel, vagy mi a rock az. Alátettem, majd visszacsavaroz. Hátsó rendszámmal is így tettem, azóta nem zörög az sem alapjáraton, nem hogy random(); ajtó becsapásnál. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Megoldottam egy vékony ajtókeret szigetelő szövettel, vagy mi a rock az. Alátettem, majd visszacsavaroz. Hátsó rendszámmal is így tettem, azóta nem zörög az sem alapjáraton, nem hogy random(); ajtó becsapásnál. ;)

Hátsó rendszámtáblakeret nekem is zenélt. Én gumilapot tettem alá :huh: Ez a padlószőnyeg is olyasmi, mint az az ajtókeret es szigetelős cucc csak ez ingyé volt :lol: viszonylag vékony, de "szőrös" :D és jól lehet ragasztani :lol: Zörgésmentesítésre használom egy jó ideje :angry:

Link to comment
Megosztás:

Hátsó rendszámtáblakeret nekem is zenélt. Én gumilapot tettem alá :huh: Ez a padlószőnyeg is olyasmi, mint az az ajtókeret es szigetelős cucc csak ez ingyé volt :lol: viszonylag vékony, de "szőrös" :D és jól lehet ragasztani :lol: Zörgésmentesítésre használom egy jó ideje :blink:

Mert én fizettem érte, mi? :) Amúgy ez öntapadós cuccli. hatásos. :angry: Szerencsére más nem zörög a verdában, a rossz tőkét meg mégsem bélelhetem ki ezzel. ;)

Link to comment
Megosztás:

Hátsó rendszámtáblakeret nekem is zenélt. Én gumilapot tettem alá :huh: Ez a padlószőnyeg is olyasmi, mint az az ajtókeret es szigetelős cucc csak ez ingyé volt :lol: viszonylag vékony, de "szőrös" :D és jól lehet ragasztani :lol: Zörgésmentesítésre használom egy jó ideje :angry:

őőő...nemtom nektek hogy van de nekem az új csomagtartóajtón a rendszámtáblatartó alatt van 1 szivacsréteg. Nemtom gyári-e vagy valami "tuning", de ott van és nem zörög. hú a régi.... az zörgött keményen. ;)

Link to comment
Megosztás:

Mert én fizettem érte, mi? :) Amúgy ez öntapadós cuccli. hatásos. :blink: Szerencsére más nem zörög a verdában, a rossz tőkét meg mégsem bélelhetem ki ezzel. :lol:

Nekem ez volt ingyen csak :lol: Még zörgős pár helyen, de egyre jobban fogynak a zörejforrások. Mióta ajtókárpitokat kicseréltem kb felére csökkent a zaj. Még az ablaktekerő mechanika van úgy kikopva hogy recseg, meg nyiszog össze-vissza. Jah meg a bal első ülés is nyekergett, az új már nem :huh: A kuplung is elhalgattatva. Lassan csönd lesz. :)

őőő...nemtom nektek hogy van de nekem az új csomagtartóajtón a rendszámtáblatartó alatt van 1 szivacsréteg. Nemtom gyári-e vagy valami "tuning", de ott van és nem zörög. hú a régi.... az zörgött keményen. :D

Nekem is van alatta. Az gyári, de zörgőtt nekem azzal együtt is ;) :angry:

Link to comment
Megosztás:

Nekem ez volt ingyen csak :D Még zörgős pár helyen, de egyre jobban fogynak a zörejforrások. Mióta ajtókárpitokat kicseréltem kb felére csökkent a zaj. Még az ablaktekerő mechanika van úgy kikopva hogy recseg, meg nyiszog össze-vissza. Jah meg a bal első ülés is nyekergett, az új már nem :huh: A kuplung is elhalgattatva. Lassan csönd lesz. :)

Nekem is van alatta. Az gyári, de zörgőtt nekem azzal együtt is ;) :angry:

:( ablaktekerő.... a vezetőoldalon soxor a kezembe marad a kis gomb.... Multkor mentem ábrányba, jött faterom is...kicsit lejjebb húztam az ablakot és a kezemben maradt a tekerőgomb.. :blink: és odanyújtottam faternak. Ő meg: :lol: mé szedted le? mit kezdjek vele? miért adod ide? :) Hát mondom ez lejár.... :lol:

Link to comment
Megosztás:

:) ablaktekerő.... a vezetőoldalon soxor a kezembe marad a kis gomb.... Multkor mentem ábrányba, jött faterom is...kicsit lejjebb húztam az ablakot és a kezemben maradt a tekerőgomb.. :angry: és odanyújtottam faternak. Ő meg: :lol: mé szedted le? mit kezdjek vele? miért adod ide? :blink: Hát mondom ez lejár.... :lol:

:D Van a fiókomban egy pár tekerentyű. Fekete vagy szürke? :) Aztán csak ugorj el érte ;)

Majd a villanyablak (egyszer valamikor...) remélhetőleg csöndben marad :huh:

Link to comment
Megosztás:

:D Van a fiókomban egy pár tekerentyű. Fekete vagy szürke? :) Aztán csak ugorj el érte ;)

Majd a villanyablak (egyszer valamikor...) remélhetőleg csöndben marad :huh:

Szürke :angry: lehet az is kijönne. Mind jó...csak az lötyög, meg kijárós :lol:

Hú én félek a villanyablaktól... Suzuki Swift amin tanultam.... Le akartam húzni az ablakot..és nemtudtam(elromlott a motorja). Majdnem megsültem.. áááá Pesten ha nyáron beragadna 1 ilyen és pont 1 dugó közepén dekkolnék... HÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚH..... kemény kis szauna lenne :blink: Na jó...tudom a többit le lehet húzni :lol:

Link to comment
Megosztás:

Nem a gombot kell cserélni hanem az egész kart, és akkor gyólesz :) Vagy fogod a bal hátsót mert ott úgyis keveset ülnek, és kicseréled arra. :huh:

!!! TÖK ZSÍR ÖTLET !!!!

Meg hátul valamiért könnyebben jön le az ablak. ;) és nem kéne úgy nekifeszülni hogy a gomb "erőlködik" aztán lepattan. SZtem ezt megcsinálom :D :) Köszi az ötletet :blink:

Asszisztens....24 óra legtöbbet hozzászólók... :lol: Dáwid.. a régi szép idők. Már csak Novy hiányzik :angry: és ismét összeáll a hármas :lol:

Link to comment
Megosztás:

!!! TÖK ZSÍR ÖTLET !!!!

Meg hátul valamiért könnyebben jön le az ablak. :lol: és nem kéne úgy nekifeszülni hogy a gomb "erőlködik" aztán lepattan. SZtem ezt megcsinálom :lol: :angry: Köszi az ötletet :D

Nekem is könnyebbek a hátsók. Azoknál kisebb az ablak, kevesebbet is van használva. :huh:

Nincs mit ;)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.