Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


gsi.tamás

Recommended Posts

Szépen szól az astrában? Agyalok rajta én is, hogy kap egy ilyen fejet. :D Cégesbe is ilyen van, de nem USB-s. NAgyon jó cuccnak tűnik, és szól rendesen. Tuskóba most 20 ropiért adják.

Mivahe? :)

Más: ma kocsikáztam egy kicsikét, megmozgattam az alkatrészeket. Eredmény: "azt a rohadt rángatós dolgozó lány életbe már" :)

Szépen. Ma megigazítottam a kábeleket is, most már nem felejt a "rággyó".

Link to comment
Megosztás:

Mégse veszek fejegységet.

Veszek egy ilyet:

...

Sajnos sikerült egy ilyet elhagynom még 2008 végén. Akkori tapasztalatom az, hogy a méretéhez képest sokat bír akksival és nagyon szépen szól (ugye vájtfülű vagyok.. :D ) autóban meg főleg. Olcsóbb, mint egy mp3-as panasonic vagy sony egység vásárlása. :D

Még annyi,hogy: Karcsi! Akartam neked ajánlani, hogy ne a car300-am vedd meg, hanem Korzikától a Car400-at. Mivel nekem is már 400-as van a gépsasban, aszondom, hogy jobban megéri a pénzét (sebességfüggő hangerőszabályzás, jobb hangszín szabályzás, multikormányozható etc.), de ha már vettél egy Sony-t akkor tárgytalan. :D

Dumáltam vele, csak közben tegnap reggel bexart a régi. Ezen felidegesedve délután megvettem a sony-t. :)

A régiben biztosan én baxtam el vmit, amikor kiszedtem az reteszelő peckeket az oldalából. Csak nem vettem észre. :)

Link to comment
Megosztás:

Átolvastam, viszont csak a napijegyet láttam. Bérletet nem lehet venni?? Éves bérletet

Olyan nincs :D tagság van ami kötelezettségekkel jár -pl: évi legalább 2 nap társadalmi munka, 24 órás tóőrzés ált évente 2-3x (vagy ha nem érsz rá akkor egy tagot helyetted rendezed kell valami formában), és a legfőbb: bekerülni nem egyszerű, afféle kérelmet kell beadnod ami elbírálásra kerül valamint tófejlesztési hozzájárulást kell csengetni és ha bekerültél akkor egy céghez hasonlóan résztulajdonjogot élvezel :D mint pl én vagy a többi tag.. :) :)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

Valaki vizsgáztatott mostanában C14NZ mocis gépet? Enyém 1994-es, így elvileg kapásból kapja a miros matricát. Viszont az ugyanilyen mocival gyártott, de 1996 utáni gép legalább kéket kap.

Biztos volt ilyen kérdés, nem is kell kapkodnom, mert augusztusban lesz a műszaki, csak eszembe jutott, h a fennti igazságtalanság kivédésére tehetek valamit? :)

Link to comment
Megosztás:

használtauton a 2000es gyártású, 1.6 8v alap fapad classicok 650-900 ig mennek

Ma kaptam egy ujságot, ahol hirdetnek több astrát is 600 alatt.

Találtam is egy sötétkék 5 ajtós 1.6 8v 2000es évjáratút, 490ért, meg több 1.4est is pár extrával, és azok is 500 körüli áron mozognak.

Errefelé ennyire olcsók lennének az autók, vagy vmi átverés?

Felhívtam a hirdetést, és 3 helyszínen tudom megnézni az autót, mert egy értékesítő használja jelenleg munkábajáráshoz.

Szerintem megnézem, és lehet meg is veszem, ha nem látok rajta semmi gyanusat...

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

Valaki vizsgáztatott mostanában C14NZ mocis gépet? Enyém 1994-es, így elvileg kapásból kapja a miros matricát. Viszont az ugyanilyen mocival gyártott, de 1996 utáni gép legalább kéket kap.

Biztos volt ilyen kérdés, nem is kell kapkodnom, mert augusztusban lesz a műszaki, csak eszembe jutott, h a fennti igazságtalanság kivédésére tehetek valamit? :D

Igen alapból pirosat kaptam, pedig igaz csak a etanol miatt nagyon jó értékeket produkált a gép. Rémlik, hogy valaki kijárta a kék matricát, csak most nem ugrik be, hogy ki.

Vettem ma az injektor alá gumigyűrűt, mert nem bíztam benne, hogy sokáig húzza a vízcsaptömítéssel, 2 db nyamvadt karika 2400Forintba került. :) Csak egy kicsit volt kinyúlva ránézésre a régi, de ez pont elég volt ahhoz, hogy ne illeszkedjen pontosan, és csepegjen a benya nyomás alatt. Ki tudja, talán még a fogyim is javul. :D

Meg levettem a hővédő lemezt, mert ki volt rohadva két helyen, és nem fogta a csavar zörögött. Gondoltam hegesztek rá lemezt, és megcsinálom normálisan. Erre fel az egyik csavar beletörött, a másiknak meg lesarkazta a kulcs a fejét. :) Visszaraktam , most jobban zörög mint előtte.

Link to comment
Megosztás:

Szasztok

Nem tudja valaki véletlenül vagy zotya pl te ha már az injektor körül turkálták, nem tudod a pillangó szelep alá kell-e tömítés szal az egész ház ott amibe az alapjárati motor injektor van. Mert ha jól láttam akkor ez közvetlen a szívó torkon van és hogy van köztük valami? Jövőhéten tömítés csere és ezt még nem sikerült se kiderítenem se szereznem. Valaki árulja el legyen kedves köszönöm. ÜDV

Link to comment
Megosztás:

Szasztok

Nem tudja valaki véletlenül vagy zotya pl te ha már az injektor körül turkálták, nem tudod a pillangó szelep alá kell-e tömítés szal az egész ház ott amibe az alapjárati motor injektor van. Mert ha jól láttam akkor ez közvetlen a szívó torkon van és hogy van köztük valami? Jövőhéten tömítés csere és ezt még nem sikerült se kiderítenem se szereznem. Valaki árulja el legyen kedves köszönöm. ÜDV

Igen van alatta tömítés, de mondjuk én a régivel raktam vissza. Igazából ott inkább vákum van, ahogy a motor szív, esetleges tömítetlenség esetén fals levegőt szív a motor, benzin nem tud szivárogni.

Link to comment
Megosztás:

Igen van alatta tömítés, de mondjuk én a régivel raktam vissza. Igazából ott inkább vákum van, ahogy a motor szív, esetleges tömítetlenség esetén fals levegőt szív a motor, benzin nem tud szivárogni.

Értem vagy esetleg ilyen tömítő pasztával meg-e lehet spékelni a dogot összerakásnál?

Link to comment
Megosztás:

Értem vagy esetleg ilyen tömítő pasztával meg-e lehet spékelni a dogot összerakásnál?

Lehet, én most kentem alája-föléje, mert először azt hittem ott szivárog a benya, de szétszedéskor kiderült, hogy maga az injektor szelep alatt sérült a tömítő gyűrű, és a pillangószelep tengelye vezeti ki a szivárgó benyát a potméteren keresztül a szivótorok oldalára. Meg gondolom jutott befele is. Valami fekete pasztát használtam amit még a kerterhez vettem.

Link to comment
Megosztás:

Lehet, én most kentem alája-föléje, mert először azt hittem ott szivárog a benya, de szétszedéskor kiderült, hogy maga az injektor szelep alatt sérült a tömítő gyűrű, és a pillangószelep tengelye vezeti ki a szivárgó benyát a potméteren keresztül a szivótorok oldalára. Meg gondolom jutott befele is. Valami fekete pasztát használtam amit még a kerterhez vettem.

Én is olyasmivel akarom bekenni csak az enyém piros:D

Link to comment
Megosztás:

Igen alapból pirosat kaptam, pedig igaz csak a etanol miatt nagyon jó értékeket produkált a gép. Rémlik, hogy valaki kijárta a kék matricát, csak most nem ugrik be, hogy ki.

Érdemes lenne utánanézni, mert elöbb pesten hozzák eztet a rendeletet, de onnan egy mozdulattal átveszik az egyéb nagyvárosok is, oszt azon kapja magát az ember pár év mulva, h be sem hajthat a komplett városba. És ebben az a vicc, h ez nem vicc, mert tervezik. :) Kék matricával még nem bacogatnak.

Link to comment
Megosztás:

Érdemes lenne utánanézni, mert elöbb pesten hozzák eztet a rendeletet, de onnan egy mozdulattal átveszik az egyéb nagyvárosok is, oszt azon kapja magát az ember pár év mulva, h be sem hajthat a komplett városba. És ebben az a vicc, h ez nem vicc, mert tervezik. :) Kék matricával még nem bacogatnak.

Itt egy cikk de ha jól értelemezem akkor a 94-es korosztály nem nagyon rúghat labdába.

Link to comment
Megosztás:

Csak arra figyelj, hogy amikor leveszed az injektorházat akkor csak az anyacsavarokat tekerd ki, a torx csavarokat ne. Azok az injektorház két felét fogják össze, ott viszont van nyomás, nem kellene bolygatni azt a tömítést.

Öhm most pontosan nem tudom mit mondasz. De hát le veszem az injektorház kupakját azt a fekete agy kupakot amibe a légszűrő is megy 2csavarral

azalatt van kettő ami odafogja a szívó részre a injektorházat nem? És még ezen felül van kettő amivel szét lehet szedni? Injektort mivel kellene tisztítani?

Link to comment
Megosztás:

Öhm most pontosan nem tudom mit mondasz. De hát le veszem az injektorház kupakját azt a fekete agy kupakot amibe a légszűrő is megy 2csavarral

azalatt van kettő ami odafogja a szívó részre a injektorházat nem? És még ezen felül van kettő amivel szét lehet szedni? Injektort mivel kellene tisztítani?

Én benzinnel tisztítottam, meg ecsettel.

342492.jpg

Igen van a két anya, azt kell letekerni, hogy az injektorház lejöjjön a szívótorokról, meg van a két torx csavar, azzal meg még szét is lehet szedni két darabra.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.