Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


gsi.tamás

Recommended Posts

Amikor tavaly lehúztunk egy 26 órás műszakot, és utána még haza kellett mászni Kiskunfélegyházáról, akkor én is láttam felezővonalat mindenhol :D Amikor el kellett menni a céghez kipakolni, és csak utána haza, akkor a földúton is volt felezővonal, aztán itthon a lépcsőn fölfelé is néztem hogy záróvonal -e, vagy szaggatott ^_^ :P Szerencsére volt kanyarodósáv az ágyamhoz ;)

Jó neked, Te emlékszel, hogy értél haza ;) Pár éve Győrben át kellett adni egy melót, 30 órát húztunk le egyfolytában. Hazafelé nem igazán emléxem az útra, pedig én vezettem. Az biztos, hogy haver valahol Tatabánya környékén felébredt, és nyafogott, hogy álljunk meg a mekinél, mert kajás, aztán Pest környékén is előadta, meg az utcánkban is. Mondtam neki, hogy ha akarsz állj meg hazafelé és egyél, én megyek feküdni....

Link to comment
Megosztás:

Jó neked, Te emlékszel, hogy értél haza :P Pár éve Győrben át kellett adni egy melót, 30 órát húztunk le egyfolytában. Hazafelé nem igazán emléxem az útra, pedig én vezettem. Az biztos, hogy haver valahol Tatabánya környékén felébredt, és nyafogott, hogy álljunk meg a mekinél, mert kajás, aztán Pest környékén is előadta, meg az utcánkban is. Mondtam neki, hogy ha akarsz állj meg hazafelé és egyél, én megyek feküdni....

Az útra nem igazán emlékszem, csak a végére. Az is csak azért maradt meg, mert nem szokott felfestés lenni a lépcsőházban és annyira gyanús volt, hogy ez még nekem is feltűnt. ^_^ :P

Egy másik ilyen meló volt, akkor mondjuk csak 22 órát voltunk asszem, hogy hazafelé a sünik megállítottak a rakparton. Fater vezetett, én akkor ébredtem föl amikor leállította a dizilt :D kiderült hogy faternak 3 napja lejárt a jogsija (f.sz se nézegeti, nem tudta) az a túlbuzgó p.cs meg kicsit sok kálámbót nézett, mert rögtön megvilágosodott az elméje, és összerakta a képet: Faterom tudta hogy lejárt a jogsija, csak biztos el van tiltva a vezetéstől, és ezért nem kapott újat. De ő majd most jól kinyomozza a tutit. Fater a rakpart kőfalának támaszkodva aludt, én az első keréknek dőlve ;) ;) Arra 2x ébredtem fel hogy kálámbó betűzni próbálja a családnevünket rádióba, de nem megy neki :D Aztán 20 perc szí-esz-áj-kodás után sikerült felfogni hogy csak lejárt a jogsija... onnantól én vezettem. (az enyémet el se kérte :P )

Link to comment
Megosztás:

Az útra nem igazán emlékszem, csak a végére. Az is csak azért maradt meg, mert nem szokott felfestés lenni a lépcsőházban és annyira gyanús volt, hogy ez még nekem is feltűnt. ^_^ :P

Egy másik ilyen meló volt, akkor mondjuk csak 22 órát voltunk asszem, hogy hazafelé a sünik megállítottak a rakparton. Fater vezetett, én akkor ébredtem föl amikor leállította a dizilt :D kiderült hogy faternak 3 napja lejárt a jogsija (f.sz se nézegeti, nem tudta) az a túlbuzgó p.cs meg kicsit sok kálámbót nézett, mert rögtön megvilágosodott az elméje, és összerakta a képet: Faterom tudta hogy lejárt a jogsija, csak biztos el van tiltva a vezetéstől, és ezért nem kapott újat. De ő majd most jól kinyomozza a tutit. Fater a rakpart kőfalának támaszkodva aludt, én az első keréknek dőlve ;) ;) Arra 2x ébredtem fel hogy kálámbó betűzni próbálja a családnevünket rádióba, de nem megy neki :D Aztán 20 perc szí-esz-áj-kodás után sikerült felfogni hogy csak lejárt a jogsija... onnantól én vezettem. (az enyémet el se kérte :P )

Ilyenek ezek......régebben sokat jártam dugig pakolt csomitartóval. Ha megállítottak, tuti, hogy kíváncsi volt a tartalomra. Olyanokat kérdeztek, hogy kié ez a sok szerszám.......van-e számlám a gépekről. Volt amelyik kiakarta pakoltatni, hogy megnézze, mi van legalul. Ki a fene járkál egy halom számlával a hóna alatt, más sose kérte, hogy igazoljam a szerszámok származását.

Link to comment
Megosztás:

Ilyenek ezek......régebben sokat jártam dugig pakolt csomitartóval. Ha megállítottak, tuti, hogy kíváncsi volt a tartalomra. Olyanokat kérdeztek, hogy kié ez a sok szerszám.......van-e számlám a gépekről. Volt amelyik kiakarta pakoltatni, hogy megnézze, mi van legalul. Ki a fene járkál egy halom számlával a hóna alatt, más sose kérte, hogy igazoljam a szerszámok származását.

Az kálámbót is érdekelte még az elején, hogy mivel foglalkozunk. Mondtuk hogy számítógép hálózatot építünk. Pár perccel később benézett a hátuljába, meglátta, hogy 32-es kpe cső van a csomagtartóban. Reakció: "Maguk víz szerelők?"

:D ^_^ :P

Tőlem a Százhalombattai erőműben akarnak állandóan tételes szerszámlistát-alkatrészlistát. A múltkor kértem egy A/4-es lapot, és mondtam hogy akkor most listát írok. Kinyitottam a táskát és elkezdtem a sorompó előtt kipakolni és jegyzetelni: Belzer PH2x100-as pirosnyelű mágneses végű csavarhúzó 1db

Belzer PH1x100-as pirosnyelű mágneses végű csavarhúzó 1db

Belzer PH2x40-es pirosnyelű mágneses végű marokcsavarhúzó 1db

Aztán megkértek hogy írjam le egy másik lapra hogy "kéziszerszámok", írjam alá, aztán tűnjek el ;) ;)

Link to comment
Megosztás:

Ilyenek ezek......régebben sokat jártam dugig pakolt csomitartóval. Ha megállítottak, tuti, hogy kíváncsi volt a tartalomra. Olyanokat kérdeztek, hogy kié ez a sok szerszám.......van-e számlám a gépekről. Volt amelyik kiakarta pakoltatni, hogy megnézze, mi van legalul. Ki a fene járkál egy halom számlával a hóna alatt, más sose kérte, hogy igazoljam a szerszámok származását.

Igazából nem is kell tudni ott helyben dokumentumokkal igazolni. Ha ilyen gondja van, akkor biztos van valami céges doksi, ami alapján kiderül, hogy nálad nem viccből van ennyi cucc.

Link to comment
Megosztás:

Az kálámbót is érdekelte még az elején, hogy mivel foglalkozunk. Mondtuk hogy számítógép hálózatot építünk. Pár perccel később benézett a hátuljába, meglátta, hogy 32-es kpe cső van a csomagtartóban. Reakció: "Maguk víz szerelők?"

:D ;) ;)

Tőlem a Százhalombattai erőműben akarnak állandóan tételes szerszámlistát-alkatrészlistát. A múltkor kértem egy A/4-es lapot, és mondtam hogy akkor most listát írok. Kinyitottam a táskát és elkezdtem a sorompó előtt kipakolni és jegyzetelni: Belzer PH2x100-as pirosnyelű mágneses végű csavarhúzó 1db

Belzer PH1x100-as pirosnyelű mágneses végű csavarhúzó 1db

Belzer PH2x40-es pirosnyelű mágneses végű marokcsavarhúzó 1db

Aztán megkértek hogy írjam le egy másik lapra hogy "kéziszerszámok", írjam alá, aztán tűnjek el :D :P

Tűlünk Egerben kérték mindíg a listát a szerszámokról elvetteék, nem adték vissza másnep megint kérték, csináltunk egyet kinyomtatva, céges logós papírra, (én csináltam) pecsét, ügyvezető aláírása, cégvezető, biztonsági főnök stb. Minden baromságot. Na eljött a nagy nap csákó odasasszézik a bódétól kéri a szerszámlistát, kiszál a főnök tök komoly pofával odaáll elé: Átadom magának a Holz Trocken Bau építőipari és szolgáltató Bt hivatalos szerszémlistáját, kérem fénymásolja le, és adja vissza az eredetit. ^_^ Csávó pisslog a bódé felé, az összes felszerelése egy hősugárzó meg egy asztali lámpa. Őőőő nem tudom lefénymásolni! Jó oké, írja átt egy lapra kézzel lássa el a cég pecsétjével, és a saját aláírásával, hogy hivatalos legyen. :P Izé, és mi lenne ha ezt elkérném, és nálam lenne? Rendben, adjon róla elismervényt, pecsét, aláírás stb stb. Hé Józsi nyisd fel a sorompót, had menjenek! :P :P

Link to comment
Megosztás:

........... Kinyitottam a táskát és elkezdtem a sorompó előtt kipakolni és jegyzetelni: Belzer PH2x100-as pirosnyelű mágneses végű csavarhúzó 1db

Belzer PH1x100-as pirosnyelű mágneses végű csavarhúzó 1db

Belzer PH2x40-es pirosnyelű mágneses végű marokcsavarhúzó 1db

Aztán megkértek hogy írjam le egy másik lapra hogy "kéziszerszámok", írjam alá, aztán tűnjek el :D ;)

Hiába, na! Neki biztosan azt mondták, hogy kell, nem tehet róla. ^_^ Formalitás az egész világ. :P

Link to comment
Megosztás:

Tűlünk Egerben kérték mindíg a listát a szerszámokról elvetteék, nem adték vissza másnep megint kérték, csináltunk egyet kinyomtatva, céges logós papírra, (én csináltam) pecsét, ügyvezető aláírása, cégvezető, biztonsági főnök stb. Minden baromságot. Na eljött a nagy nap csákó odasasszézik a bódétól kéri a szerszámlistát, kiszál a főnök tök komoly pofával odaáll elé: Átadom magának a Holz Trocken Bau építőipari és szolgáltató Bt hivatalos szerszémlistáját, kérem fénymásolja le, és adja vissza az eredetit. :D Csávó pisslog a bódé felé, az összes felszerelése egy hősugárzó meg egy asztali lámpa. Őőőő nem tudom lefénymásolni! Jó oké, írja átt egy lapra kézzel lássa el a cég pecsétjével, és a saját aláírásával, hogy hivatalos legyen. ^_^ Izé, és mi lenne ha ezt elkérném, és nálam lenne? Rendben, adjon róla elismervényt, pecsét, aláírás stb stb. Hé Józsi nyisd fel a sorompót, had menjenek! :P :P

:D :P Majd legközelebb kipróbálom, battán mit szólnak egy ilyenhez ;) ;)

Link to comment
Megosztás:

Igazából nem is kell tudni ott helyben dokumentumokkal igazolni. Ha ilyen gondja van, akkor biztos van valami céges doksi, ami alapján kiderül, hogy nálad nem viccből van ennyi cucc.

Orra alá dugtam a vállalkozói igazolványt és feladta.......mindegyik ^_^

Sok helyen meg kell küzdeni a szerszámokkal. Van ahol tételezni akarnak, van ahol szállítólevelet kérnek, de sok helyen beérik azzal, hogy felírják egy füzetbe milyen gépet viszel be, kifelé meg csak azt ellenőrzik :D

Link to comment
Megosztás:

Orra alá dugtam a vállalkozói igazolványt és feladta.......mindegyik :P

Sok helyen meg kell küzdeni a szerszámokkal. Van ahol tételezni akarnak, van ahol szállítólevelet kérnek, de sok helyen beérik azzal, hogy felírják egy füzetbe milyen gépet viszel be, kifelé meg csak azt ellenőrzik :D

Jah. Vagy befelé megnézik, még az ülés alá is benéznek, aztán kifelé megkérdezik hogy az a laptop (ami centire pontosan ugyan ott volt befelé is) honnan került a hátsó ülésre ;) Ha gyanúsítgatnak, főleg ha még balf.szul is, akkor viszont nagyon nagyon morcos tudok lenni... ^_^ (azóta nem küldtek engem ahhoz a céghez ;) :D )

höh

Ez kell nekem :P

ennyi volt... nem nézem többet ezt az oldalt mert összenyálazom a billentyűzetet :P

Link to comment
Megosztás:

Tűlünk Egerben kérték mindíg a listát a szerszámokról elvetteék, nem adték vissza másnep...

Ezek a fránya magánhangzók! Össze-vissza keverednek, ha egy másodpercre nem néz oda az ember. ;) :P

Jut eszembe, feltöltettem gázzal a klímát. Eddig ha bekapcsoltam, úgy tűnt egyébként minden rendben. Naivan azt gondoltam, egy kis gázfeltöltés és Hawai helyett Alaska... Tévedtem. :D A klímás srác szerint, valószínűleg szét van esve a belső szellőzőrendszer, de nekem az a gyanúm más baja is van.

Ha most bekapcsolom, egy darabig szépen működik minden, aztán egyszercsak érdekes hangok jönnek a motortérből és belerángat az alapjáratba is. ^_^

Szomorú vagyok.

Link to comment
Megosztás:

Ezek a fránya magánhangzók! Össze-vissza keverednek, ha egy másodpercre nem néz oda az ember. ;) :P

Jut eszembe, feltöltettem gázzal a klímát. Eddig ha bekapcsoltam, úgy tűnt egyébként minden rendben. Naivan azt gondoltam, egy kis gázfeltöltés és Hawai helyett Alaska... Tévedtem. :D A klímás srác szerint, valószínűleg szét van esve a belső szellőzőrendszer, de nekem az a gyanúm más baja is van.

Ha most bekapcsolom, egy darabig szépen működik minden, aztán egyszercsak érdekes hangok jönnek a motortérből és belerángat az alapjáratba is. ^_^

Szomorú vagyok.

Ez a jelenség együtt jön azzal, mikor a hideg levegő is kezd áramolni?

Link to comment
Megosztás:

Ez a jelenség együtt jön azzal, mikor a hideg levegő is kezd áramolni?

Nem, már bekapcsolás után kicsivel kezd egyre hűvösebbet fújni. Bár nem fázom mellette, de érezhetően történik valami. A rángatást és a hangokat nem tudom mihez kötni, csak annyi biztos, hogy a klíma miatt van, mert ahogy lekapcsolom, megszűnnek.

Link to comment
Megosztás:

Nem, már bekapcsolás után kicsivel kezd egyre hűvösebbet fújni. Bár nem fázom mellette, de érezhetően történik valami. A rángatást és a hangokat nem tudom mihez kötni, csak annyi biztos, hogy a klíma miatt van, mert ahogy lekapcsolom, megszűnnek.

Az eredeti még nem javított kompresszorok általában már ilyen korban zörgősek, amolyan "hűtő" hangja van. ^_^ Legalábbis enyémnek olyanja van, mintha egy régi Lehel hűtőt bekapcsoltam volna. :D

Link to comment
Megosztás:

Az eredeti még nem javított kompresszorok általában már ilyen korban zörgősek, amolyan "hűtő" hangja van. :P Legalábbis enyémnek olyanja van, mintha egy régi Lehel hűtőt bekapcsoltam volna. ^_^

Az a hang nekem is megvan, de én nem erre gondolok. Úgy érzem mintha "kínozná" az autót, van hogy alig bírok elindulni a lámpánál. Pedig ennek a 100,5 LE-nek bírnia kéne. :D Viszont szép színes gáz van benne, úgy kértem, mert az lányosabb. ;)

Viccet félretéve, a középkonzolt úgyis szét kell szedni, mert a rádiót sem lehet berakni, van ott valami gubanc.

Link to comment
Megosztás:

Az a hang nekem is megvan, de én nem erre gondolok. Úgy érzem mintha "kínozná" az autót, van hogy alig bírok elindulni a lámpánál. Pedig ennek a 100,5 LE-nek bírnia kéne. ^_^ Viszont szép színes gáz van benne, úgy kértem, mert az lányosabb. :P

Viccet félretéve, a középkonzolt úgyis szét kell szedni, mert a rádiót sem lehet berakni, van ott valami gubanc.

Sajna akkor tényleg valami gubanc lehet klíma ügyben az autódnál... 100 paci kéne vigye azért... :P

(nekem a fábia csak 1.2 64 paci, mondjuk érződik is, főleg emelkedőn klímával, de azért bírja. ;) de 100-nál 5 személlyel el lehet felejteni az előzést, még a gondolat sem merülhet fel :D ;) :D )

Link to comment
Megosztás:

Pedig vettem is vagy hármat. :D

Kicsit benéztem a bejárót. ;)

http://kep.psharing.com/370316.jpg

Nem volt hülye aki kitalálta ezt a tükörrögzítést. :P

Ez megesik! :D

A minap debrecenben így haladt előttem, majd mellettem egy szutyukis:

kép 1

kép 2

Azt hittem megőrülök... Behajtott balos tükörrel menni a 4 sávoson ;) ^_^ Tán félt, hogy valaki letöri, vagy m ia szösz??? :P

Link to comment
Megosztás:

Ez megesik! :D

A minap debrecenben így haladt előttem, majd mellettem egy szutyukis:

kép 1

kép 2

Azt hittem megőrülök... Behajtott jobbos tükörrel menni a 4 sávoson ;) ^_^ Tán félt, hogy valaki letöri, vagy m ia szösz??? ;)

Balos :P

De tökmindegy hogy be van -e hajtva. Ha nem veszi észre hogy be van hajtva, akkor rengeteget használja egyébként is... :D

Tudnád hány ilyet látok... A kedvencem az a merci (pár éves c merci) amin nem volt tükör. Se jobbos, se balos... :P

Link to comment
Megosztás:

Balos :D

De tökmindegy hogy be van -e hajtva. Ha nem veszi észre hogy be van hajtva, akkor rengeteget használja egyébként is... ;)

Tudnád hány ilyet látok... A kedvencem az a merci (pár éves c merci) amin nem volt tükör. Se jobbos, se balos... ;)

Nah, ez igen! :D :P ezzel mindíg csak a baj van, mostmár kezdem érteni, hogy mi a gond a jobkézszabállyal! :P :P :D

Köszi, hogy szóltál, javítok is! ;)

Biztos a mercis is elnézte a bejárót :D ^_^ . Vagy a lakótelepen más helyén parkolt :D :P

Link to comment
Megosztás:

Az a hang nekem is megvan, de én nem erre gondolok. Úgy érzem mintha "kínozná" az autót, van hogy alig bírok elindulni a lámpánál. Pedig ennek a 100,5 LE-nek bírnia kéne. :D Viszont szép színes gáz van benne, úgy kértem, mert az lányosabb. ^_^

Viccet félretéve, a középkonzolt úgyis szét kell szedni, mert a rádiót sem lehet berakni, van ott valami gubanc.

C20xe-t is érezhetően megfogja, ha megy a klíma.

Link to comment
Megosztás:

Tudom, hogy ez nem az adok veszek, de itt több az F astrás.

Keresnék F Astra Caravan hátsó ajtóba való sínt, ami az üveg mögött van, vagy jobban mondvaa fix üveg és a mozgatható üveg között.

Csak jó állapotú érdekel lehetőleg rozsdamentesen.

Előre is köszi üdv.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.