Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


gsi.tamás

Recommended Posts

36os ennyiért ? Az hálás ^_^

Mit művelt vele amúgy ?

Qrva jó bolt volt... Ahogy meg eladta az előzőt, úgy meg főleg ;) Csak belőle okulva kezdtünk el külföldi oldalakat nézni, hétha nem csak neki lehet ilyen szerencséje :D

Átmenni egyenesen egy kereszteződésen. Ő volt a kisebb rangú úton, a főút balról 2sávos volt, jobbról meg volt egy kanyarodósáv, + a két sáv. A balról jövő intett neki hogy mehet, a jobbról jövő is, aki félig a kanyarodó sávban volt, félig meg az egyenesen haladóban, mert későn jött rá hogy le akar kanyarodni. Elengedték, innen is onnan is, ő meg elindult. Csak közben elkezdték idegbetegül kikerülni azt aki félig volt a kanyarodósávban, és pont belógott a bömbi eleje amikor odaért a kerülős ember. :P

Link to comment
Megosztás:

Megoldódott a parázsló ledes izzó rejtéje, két helyről kapcsolható, váltókapcsolón van, gondolom az egyik oldal a fázist szakítja meg, a másik a nullát, mert csak az előszoba felől lekapcsolva parázslik. De miért? Ha van is rajta fesz, az áramkör nem zárt. :D

Szerdán egy lánykollégiumban fogunk melózni. ;) Holnap fürdés-fogmosás-körömvágás. :P

Reggel a kúton láttam spurit, 2500-ért 240Literhez. Nem is tudom, vegyek-ne vegyek, olyan bizonytalan vagyok. ^_^ Azt mondja a főnök a kutas nagyon dícsérte, naná majd maga ellen beszél nem? És 10-15% fogyasztáscsökkenés! Volt sport változat 5-ezerért. ;)

Link to comment
Megosztás:

Megoldódott a parázsló ledes izzó rejtéje, két helyről kapcsolható, váltókapcsolón van, gondolom az egyik oldal a fázist szakítja meg, a másik a nullát, mert csak az előszoba felől lekapcsolva parázslik. De miért? Ha van is rajta fesz, az áramkör nem zárt. :D

Szerdán egy lánykollégiumban fogunk melózni. :D Holnap fürdés-fogmosás-körömvágás. ;)

Reggel a kúton láttam spurit, 2500-ért 240Literhez. Nem is tudom, vegyek-ne vegyek, olyan bizonytalan vagyok. :P Azt mondja a főnök a kutas nagyon dícsérte, naná majd maga ellen beszél nem? És 10-15% fogyasztáscsökkenés! Volt sport változat 5-ezerért. ;)

Azért annyira nem jó az, 15% fogyicsökkenés se remélhető, mondjuk nekem picit visszavesz a fogyiból (vagy csak bebeszélem ^_^ ) de nyáron nem használom, csak 5-6 tankolásonként 1x takarítás céljából.

Télen hidegindításra nagyon jó orvosság, ezt tudom, és ezért használom főleg! :P

Link to comment
Megosztás:

Megoldódott a parázsló ledes izzó rejtéje, két helyről kapcsolható, váltókapcsolón van, gondolom az egyik oldal a fázist szakítja meg, a másik a nullát, mert csak az előszoba felől lekapcsolva parázslik. De miért? Ha van is rajta fesz, az áramkör nem zárt. :D

Szerdán egy lánykollégiumban fogunk melózni. :D Holnap fürdés-fogmosás-körömvágás. ;)

Reggel a kúton láttam spurit, 2500-ért 240Literhez. Nem is tudom, vegyek-ne vegyek, olyan bizonytalan vagyok. ^_^ Azt mondja a főnök a kutas nagyon dícsérte, naná majd maga ellen beszél nem? És 10-15% fogyasztáscsökkenés! Volt sport változat 5-ezerért. ;)

Kérlekszépen, elmagyarázom. Van az egy vezetékes és a kétvezetékes váltókapcsolás. Te az egy vezetékest csináltad, ami annyi, hogy a váltó kapcsoló két pontjára a fázist és a nullát kötötted, a közösre meg a "játszószálat", ami ment a foglalat egyik pontjára. Ugyanez a másik kapcsolónál is, csak ott a jáccószál a másik pontra vna kötve a foglalatban. Ez amúyg veszélyes kapcsolás, nme értem miért így csináltad meg. Na mindegy. Át kell alakítanod kétvezetékesre, ahol az egyik kapcsolóba a közösre bejön a fázis és a két játszó pontot összekötöd a másik kapcsoló két játszósával és annak a közösét meg felküldöd a lámpába a talpérintkezőre, valamint adsz egy direkt nullát a foglalat oldalérintkezőjére. Ennyi a művelet. :P

Szerk: az egyvezetékes titka, hogy amikor nem világít, akkor vagy mindkét ponton fázis vagy nulla van. Ezért veszélyes, mert lehet mindkét pont fázis és mg tud vágni rendesen.

Link to comment
Megosztás:

Megoldódott a parázsló ledes izzó rejtéje, két helyről kapcsolható, váltókapcsolón van, gondolom az egyik oldal a fázist szakítja meg, a másik a nullát, mert csak az előszoba felől lekapcsolva parázslik. De miért? Ha van is rajta fesz, az áramkör nem zárt. :D

Szerdán egy lánykollégiumban fogunk melózni. ;) Holnap fürdés-fogmosás-körömvágás. :P

Reggel a kúton láttam spurit, 2500-ért 240Literhez. Nem is tudom, vegyek-ne vegyek, olyan bizonytalan vagyok. ^_^ Azt mondja a főnök a kutas nagyon dícsérte, naná majd maga ellen beszél nem? És 10-15% fogyasztáscsökkenés! Volt sport változat 5-ezerért. ;)

Jön a heti nagy mosdás mi? :D

Link to comment
Megosztás:

Megoldódott a parázsló ledes izzó rejtéje, két helyről kapcsolható, váltókapcsolón van, gondolom az egyik oldal a fázist szakítja meg, a másik a nullát, mert csak az előszoba felől lekapcsolva parázslik. De miért? Ha van is rajta fesz, az áramkör nem zárt. :D

A parázslás attól van, hogy a valszeg a lámpa vezetéke mellett megy egy madzag, amin fázis van. A csőbe behúzva az üres madzagon simán indukál annyi feszt, hogy a ledek haloványan világítsanak amikor a másik szálon nulla van. ;)

Kérlekszépen, elmagyarázom. Van az egy vezetékes és a kétvezetékes váltókapcsolás. Te az egy vezetékest csináltad, ami annyi, hogy a váltó kapcsoló két pontjára a fázist és a nullát kötötted, a közösre meg a "játszószálat", ami ment a foglalat egyik pontjára. Ugyanez a másik kapcsolónál is, csak ott a jáccószál a másik pontra vna kötve a foglalatban. Ez amúyg veszélyes kapcsolás, nme értem miért így csináltad meg. Na mindegy. Át kell alakítanod kétvezetékesre, ahol az egyik kapcsolóba a közösre bejön a fázis és a két játszó pontot összekötöd a másik kapcsoló két játszósával és annak a közösét meg felküldöd a lámpába a talpérintkezőre, valamint adsz egy direkt nullát a foglalat oldalérintkezőjére. Ennyi a művelet. ;)

Itt a titka, hogy miért az 1 vezetékes......elspórolt egy madzagot ^_^

Anyóséknál is veszélyes a dobozokban kotorászni, mert minden kék színű madzaggal van behúzva.....ezt tudott szerezni anno a villanyász....khmm, óccsóért........1 gerinc, 1 automata az egész házon....bravó :P

Link to comment
Megosztás:

Kérlekszépen, elmagyarázom. Van az egy vezetékes és a kétvezetékes váltókapcsolás. Te az egy vezetékest csináltad, ami annyi, hogy a váltó kapcsoló két pontjára a fázist és a nullát kötötted, a közösre meg a "játszószálat", ami ment a foglalat egyik pontjára. Ugyanez a másik kapcsolónál is, csak ott a jáccószál a másik pontra vna kötve a foglalatban. Ez amúyg veszélyes kapcsolás, nme értem miért így csináltad meg. Na mindegy. Át kell alakítanod kétvezetékesre, ahol az egyik kapcsolóba a közösre bejön a fázis és a két játszó pontot összekötöd a másik kapcsoló két játszósával és annak a közösét meg felküldöd a lámpába a talpérintkezőre, valamint adsz egy direkt nullát a foglalat oldalérintkezőjére. Ennyi a művelet. :D

Szerk: az egyvezetékes titka, hogy amikor nem világít, akkor vagy mindkét ponton fázis vagy nulla van. Ezért veszélyes, mert lehet mindkét pont fázis és mg tud vágni rendesen.

Hát most ezt a pár mondatot ha mégegyszer, hogy lerakjam a szoftverba-be. ^_^ Asszem így csinálták a villanyszerelők:

371297.jpg

Link to comment
Megosztás:

Ha kibírja addig a ribi, akkor én adok :D van egy szett olyanom ;) :P !

Azért mondtam, mert az most még mindenhol van ;) A bontókban azokat vagdossák föl szivacs-támasztéknak mert ha valaki vesz, akkor úgyis feketét vesz, vagy sportot, de az alap szürke az mindenhol "csak úgy" van ^_^

Link to comment
Megosztás:

Tényleg van ilyen teljesítménycsökkenés melegben?? Nekem mindíg 1 haver mondta, hogy melegben, forróságban nem úgy megy a kocsi ahogy kéne. Nekem nem észrevehető, vagy nemtom. Melegbe is megy ha nyomom neki meg hidegben is. :D szerintem...

Ha nem megy, kimegyek 33asra, 1 hétvégén amikor nullforgalom van, és 130-140el megyek egy jódarabig.. Aztán ismét normálisan megy.

Link to comment
Megosztás:

Tényleg van ilyen teljesítménycsökkenés melegben?

Szerintem annyi igazság biztos van benne, hogy a levegő melegebb, és így ki van tágulva, tehát azonos térfogatú levegő kevesebb oxigént tartalmaz a melegben. Tehát ha a nyitás/zárási szögek és az üzemanyag mennyisége nem változik, akkor tökéletlenebb az égés, mint hidegben, bár elvileg nem sokkal, 1 mol gáz 0 fokon 22,41 dm3, 25 fokon pedig 24,5 dm3... Szóval ez 9% eltérés.

Link to comment
Megosztás:

Szerintem annyi igazság biztos van benne, hogy a levegő melegebb, és így ki van tágulva, tehát azonos térfogatú levegő kevesebb oxigént tartalmaz a melegben. Tehát ha a nyitás/zárási szögek és az üzemanyag mennyisége nem változik, akkor tökéletlenebb az égés, mint hidegben, bár elvileg nem sokkal, 1 mol gáz 0 fokon 22,41 dm3, 25 fokon pedig 24,5 dm3... Szóval ez 9% eltérés.

Végülis ki lehet számolni a P*V=n*R*T összefüggés alapján is, de következtetéssel könnyebb. :P :D

A fizkémtanárunk mindíg azt tanította, hogy hogy tökéletlen égés nincs, olyan van, hogy nem tökéletes égés ^_^

Egyszer felelés közbe mondtam úgy, és le is osztott, hgy te lehet tökéletlen vagy, de a gáz nem. Szóval kaptam a pofámra

Link to comment
Megosztás:

Végülis ki lehet számolni a P*V=n*R*T összefüggés alapján is, de következtetéssel könnyebb. ;) :D

A fizkémtanárunk mindíg azt tanította, hogy hogy tökéletlen égés nincs, olyan van, hogy nem tökéletes égés ^_^

Egyszer felelés közbe mondtam úgy, és le is osztott, hgy te lehet tökéletlen vagy, de a gáz nem. Szóval kaptam a pofámra

Teljesen igaza volt a tanárodnak. :P Viszont annak tudatában, hogy megvan a 88%os emelt kémia érettségi, már nem érdekel hogy nyelvtanilag mi a helyes kifejezés rá. ;)

Link to comment
Megosztás:

Teljesen igaza volt a tanárodnak. :D Viszont annak tudatában, hogy megvan a 88%os emelt kémia érettségi, már nem érdekel hogy nyelvtanilag mi a helyes kifejezés rá. ^_^

NOcsak! :P Egy "elvtárs"

Milyen szakon akarsz tovább menni? Én ebben az évben vizsgáztam általános labortechnikus és környezetvédelmi technikusból.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.