Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


gsi.tamás

Recommended Posts

Arra gondoltam, hogy az ablakmosó tartályba töltenék egy kis mosogatószert....vajon nem zsírtalanítaná jobban a szélvédőt? Únom, hogy akármilyen löttyöt töltök bele, a redvás bogarak segge ugyis ott marad, utána meg foltos a szélvédő...

Szerintem ne tedd. A mosogatószerek nem túl barátságos anyagokból állnak össze. Ha huzamosabb ideig folyna rá a fényezésre/kasztnira esetleg kárt tehet benne.. :)

Link to comment
Megosztás:

S ha lemosnám a szélvédőt mosogatószeres vízzel???

Nincs inkább valami ablakpucoló ami zsíroldót is tartalmaz? Én amikor sima egyszerű ablakmosóval amivel a házba is mosom az ablakot lemosom a kocsi üvegét a zsírt is simán leszedi, meg az ilyen "zselésszerű" bogárgenyákat.

Link to comment
Megosztás:

Nincs inkább valami ablakpucoló ami zsíroldót is tartalmaz? Én amikor sima egyszerű ablakmosóval amivel a házba is mosom az ablakot lemosom a kocsi üvegét a zsírt is simán leszedi, meg az ilyen "zselésszerű" bogárgenyákat.

Elméletileg van az egészben zsíroldó stuff...de ami most az autóban van az valahogy nem olasz... :)

Link to comment
Megosztás:

Nincs inkább valami ablakpucoló ami zsíroldót is tartalmaz? Én amikor sima egyszerű ablakmosóval amivel a házba is mosom az ablakot lemosom a kocsi üvegét a zsírt is simán leszedi, meg az ilyen "zselésszerű" bogárgenyákat.

Nincs valami női rokon a házban? :D Mondjuk pont én mondom 4 nő mellett porszívózok. :)

Link to comment
Megosztás:

Hidegmeleg vízállás mnnyi szintkülönbséget szokott eredényezni a kiegyenlítőben???

Most néztem, és egy ujnyival lentebb volt aszint, mint eddig...igaz most teljesen ki van hülve az egész motor, de szerintem az akkoris több, mint lenni kellene neki. A hűtő alsó csövén igaz húznom kellett, mert ott láttam folyásnyomot, remélem ott csepegett el, illetve lehet volt még benne levegő is.

Link to comment
Megosztás:

Hidegmeleg vízállás mnnyi szintkülönbséget szokott eredényezni a kiegyenlítőben???

Most néztem, és egy ujnyival lentebb volt aszint, mint eddig...igaz most teljesen ki van hülve az egész motor, de szerintem az akkoris több, mint lenni kellene neki. A hűtő alsó csövén igaz húznom kellett, mert ott láttam folyásnyomot, remélem ott csepegett el, illetve lehet volt még benne levegő is.

Hidegen kell szinten lennie. Töltsd fel, aztán majd figyeld meg máskor, mikor már megint hideg.

Link to comment
Megosztás:

Hidegen kell szinten lennie. Töltsd fel, aztán majd figyeld meg máskor, mikor már megint hideg.

Feltöltöttem, és ezt tervezem... Ha nm hfes... márpedig csak nem az, mert nem akarnak eldurranni a csövek 100km megtétele után sem, és nem is buborékol a kiegyenlítőbe, akkor hol tünhet el?

Vagy miért tünik el? Meghúztam a csövet, levegő már remélem nincs a rendszerbe, remélem megmarad már a szint.

Link to comment
Megosztás:

Feltöltöttem, és ezt tervezem... Ha nm hfes... márpedig csak nem az, mert nem akarnak eldurranni a csövek 100km megtétele után sem, és nem is buborékol a kiegyenlítőbe, akkor hol tünhet el?

Vagy miért tünik el? Meghúztam a csövet, levegő már remélem nincs a rendszerbe, remélem megmarad már a szint.

Kicsit túlliheged a dolgot nem? Jelöld be a szintet hidegen és ne nézegesd minden nap. Jézusom mint amikor egy nő minden nap a mérlegre áll, és nézegeti a dekákat. :)

Link to comment
Megosztás:

Kicsit túlliheged a dolgot nem? Jelöld be a szintet hidegen és ne nézegesd minden nap. Jézusom mint amikor egy nő minden nap a mérlegre áll, és nézegeti a dekákat. :D

Ha nem rotyogott volna tegnap előtt este az egész rendszerem, én se paráznék, de rotyogott :)

Link to comment
Megosztás:

Hidegmeleg vízállás mnnyi szintkülönbséget szokott eredényezni a kiegyenlítőben???

Most néztem, és egy ujnyival lentebb volt aszint, mint eddig...igaz most teljesen ki van hülve az egész motor, de szerintem az akkoris több, mint lenni kellene neki. A hűtő alsó csövén igaz húznom kellett, mert ott láttam folyásnyomot, remélem ott csepegett el, illetve lehet volt még benne levegő is.

Nekem van hogy úgy néz ki, hogy 1 cm híjja van, máskor meg pont szinten van! -_-

A dologhoz hozzátartozik, hogy amióta megvan, még vizet nem kellett pótolni! B) A kupak is csak fagyállómérésnél volt letekerve amióta nállam van! ;)

Szerintem is. Végülis alapdolog, hogy meleg mocinál nem nyitjuk ki a hűtőrendszert. :D

Hja, alapdolog! :P

Meg is tanulod egy életre, ha leforrázza a kezed! :) <_<

Én is megtanultam már kiskoromban! :D :D :icon13: :lol:

Link to comment
Megosztás:

Feltöltöttem, és ezt tervezem... Ha nm hfes... márpedig csak nem az, mert nem akarnak eldurranni a csövek 100km megtétele után sem, és nem is buborékol a kiegyenlítőbe, akkor hol tünhet el?

Vagy miért tünik el? Meghúztam a csövet, levegő már remélem nincs a rendszerbe, remélem megmarad már a szint.

Nem tett jót neked ez az autó. Amíg a HRR-el jártál, nem voltál ilyen idegroncs :) :D <_<

Link to comment
Megosztás:

Arra gondoltam, hogy az ablakmosó tartályba töltenék egy kis mosogatószert....vajon nem zsírtalanítaná jobban a szélvédőt? Únom, hogy akármilyen löttyöt töltök bele, a redvás bogarak segge ugyis ott marad, utána meg foltos a szélvédő...

Fölösleges :lol: jobban teszed ha veszel valami bogároldó koncentrátumot (pl W5 -lidis cucc) meg egy üres clines flakont és összeborul benne a mák a cukorral :P nekem abból 2 kis tartálynyi felöntve vízzel vált be a legjobban :( befújod vele a szélvédőt, vársz vele vagy fél percet aztán tisztára söpri az üveget az ablaktörlő is sikamika nélkül.. :D

Nincs valami női rokon a házban? :lol: Mondjuk pont én mondom 4 nő mellett porszívózok. :)

<_< :icon13:

Nem tett jót neked ez az autó. Amíg a HRR-el jártál, nem voltál ilyen idegroncs :lol: -_- B)

:D ;) :D

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.