Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


gsi.tamás

Recommended Posts

A lépcsőházból nyílik egy zárható, vasajtós, tárolóhelység. Eredetileg a szemétledobónak lett kitalalálva, csak aztán sosem csinálták meg a ledobót. Így kiadták tárolóhelységnek ezeket. Az elmúlt 20 év alatt a lóf.szt nem érdekelt hogy mi van ott bent. Most hogy egy kib.szott kanyim sincs, még a téli kerekeimet is elviszik...

Ha gondolod én meg fel tudok ajánlani 2 db taposóaknát :) igaz attól meg az egész lakótömb rommá megy :icon13: de legalább az enyveskezű nem fogja megúszni élve.. :D <_<

Link to comment
Megosztás:

Mondjuk igaz, az se egy biztos hely. Esetleg nálam a garázsban elfér egy ganitúra kerék tárolásra...

Köszönöm szépen mindenkinek a felajánlásokat, most beszéltem nagybátyámmal, és tud adni 4 téli gumit. Az előző autójának a téliei, de az autót TK-ra tették a nyáron, az újra meg nem jók. Elmegyek még ma elhozni őket, és csak gumicserélek majd. Aztán majd ha lesz pénzem (pff...) akkor veszek felnit a nyárikhoz :) Szóval úgy néz ki, sikerült megoldani. Köszi szépen mégegyszer.

Az ajánlat még él...

Link to comment
Megosztás:

Sztem jók, nekem olyan a jobb első sárvédőm.

Akkor klokkerholm alkatrészeket veszek majd. Megkérdezte a lakatos, hogy beszerzem az anyagot, vagy ő szerezze be? Mondtam neki, hogy nézze meg milyet és mennyiért tudna hozni a kocsihoz. Majd mond valamit,meglátjuk. Mondjuk én inkább saját magam venném meg a cuccokat.

Link to comment
Megosztás:

Dáwid sajnálom,hogy lecopattak. :D

Tömítés téma:

Nekem annyira eresztett,hogy a gyertyák álltak az olajban.

Vettem új szelepfedél pakolást és paszta nélkül jól letisztított felületekkel raktam össze.

Azóta cseppmentes. :)

én már vágtam volna ki gumiból olyan formát, mint a parafa, és azt tettem volna bele...

Link to comment
Megosztás:

Na akkor lehetne ezt kicsit bővebben? Hogyan, miből, mivel? :)

Ingyen kaptam egy tekercs ilyet! :icon13:

(valamelyik ,ami ezen az oldalon van -nem tudom pontosan, hogy melyik-)

100 Ft-ért meg vettem egy kis ragasztót egyik havertól, mert volt ahol nem állt meg a saját ragasztójával a díszcsík! <_<

Ilyet is akartam venni, de ez már pénzbe került volna! :D

Link to comment
Megosztás:

Akkor klokkerholm alkatrészeket veszek majd. Megkérdezte a lakatos, hogy beszerzem az anyagot, vagy ő szerezze be? Mondtam neki, hogy nézze meg milyet és mennyiért tudna hozni a kocsihoz. Majd mond valamit,meglátjuk. Mondjuk én inkább saját magam venném meg a cuccokat.

a klokkerholm jobb hatso sarok elem 5 ajtoshoz ket darabbol volt osszeponthegesztve es a ket lemez kozott massziv rozsda volt.

bardiban vettem ujonnan....

meg jo hogy kitalalta a kasznis srac hogy a lampa koruli reszt nem csereli es szetfurta a ket lemezt...

pedig olcso se volt mert vagy 25k-t fizettem aztert a darab vasert...

Link to comment
Megosztás:

a klokkerholm jobb hatso sarok elem 5 ajtoshoz ket darabbol volt osszeponthegesztve es a ket lemez kozott massziv rozsda volt.

bardiban vettem ujonnan....

meg jo hogy kitalalta a kasznis srac hogy a lampa koruli reszt nem csereli es szetfurta a ket lemezt...

pedig olcso se volt mert vagy 25k-t fizettem aztert a darab vasert...

25 rongy?? :Klikk

Én ilyen árakat néztem.

Link to comment
Megosztás:

Egyik éven nyárra megjósolta tavasszal, hogy rossz idő lesz egész nyáron... visszamenőleg sok évre, legszebb nyarak egyike volt... megdícsérték :D

Mint a Németh Lajos pár éve amikor mondta h készüljünk mert idén nem lesz nyár hideg lesz meg minden átlaghőmérséklet kb 45 fok volt <_< :icon13: :lol: :)

Link to comment
Megosztás:

Jó rég voltál itt :lol: Azóta már be is ledeztük a kilóméterórát. Sőt azóta már másik kilóméteróra van <_< (az is beledezve). Az eladó topicba F astrán belül van 4ezerért dízel fordulatszámmérős műszeregység. -_- Nem újítasz Te is? Klikk

Rég bizony...:icon13: Ma összeraktam a hátsó fékeket + kicseréltem a szelepfedél tömítést. Már csak 2 fékcsövet kell vennem. Viszont ma beindítottam az autót, mert már egy jó ideje nem volt beindítva, beindult, darabosan járt, majd leállt... :D Hozzá kell tennem, hogy mikor tavaly letettem az autót, kb 4l gézolaj volt benne:D Azóta indítgattam, forgolódtam vele, ment el abból a kevésből. Legutóbb járattam sokat, szintén forgolódtam vele, leállítottam. Azóta eltelt kb 2-3 hónap. Lehet felszívott valami mocskot. + leszedtem a tanksapkát, volt benne olyan vákum, hogy majdnem beszívott:D jövőhéten kimegyek, viszek gázolajat, szűrőt cserélek, átpucolom amit át kell és kíváncsi leszek, hogyan tovább. Megy műszakira, vagy nem...

Meg is érdeklődtem az órát, remélem megvan! Köszi, hogy szóltál! :)

Link to comment
Megosztás:

Rég bizony...:icon13: Ma összeraktam a hátsó fékeket + kicseréltem a szelepfedél tömítést. Már csak 2 fékcsövet kell vennem. Viszont ma beindítottam az autót, mert már egy jó ideje nem volt beindítva, beindult, darabosan járt, majd leállt... :D Hozzá kell tennem, hogy mikor tavaly letettem az autót, kb 4l gézolaj volt benne:D Azóta indítgattam, forgolódtam vele, ment el abból a kevésből. Legutóbb járattam sokat, szintén forgolódtam vele, leállítottam. Azóta eltelt kb 2-3 hónap. Lehet felszívott valami mocskot. + leszedtem a tanksapkát, volt benne olyan vákum, hogy majdnem beszívott:D jövőhéten kimegyek, viszek gázolajat, szűrőt cserélek, átpucolom amit át kell és kíváncsi leszek, hogyan tovább. Megy műszakira, vagy nem...

Meg is érdeklődtem az órát, remélem megvan! Köszi, hogy szóltál! :)

Sok sikert -_- Nekem is eljött a műszaki ideje mint írtam már. Még lesz rajta dolog. Szélvédőcsere, kézifék nincs..elő kell varázsolni <_< , aztán ugye most jön a kasztnizás is.. Kb. ennyiről tudok. Majd kiderül.

Nincs mit!

Nekem is benne van már 1 fordulatszámmérős augusztus 20 óta. B) Szeretem nagyon. Bár igaz, hogy nemigazán azt nézem..de azért jól néz ki :lol:

Link to comment
Megosztás:

Sok sikert :lol: Nekem is eljött a műszaki ideje mint írtam már. Még lesz rajta dolog. Szélvédőcsere, kézifék nincs..elő kell varázsolni :) , aztán ugye most jön a kasztnizás is.. Kb. ennyiről tudok. Majd kiderül.

Nincs mit!

Nekem is benne van már 1 fordulatszámmérős augusztus 20 óta. -_- Szeretem nagyon. Bár igaz, hogy nemigazán azt nézem..de azért jól néz ki :icon13:

Ha sikerül venni egy ford. mérős km órát, beledezem ugyan úgy, mint a mostanit. De már nem egy hétig fog tartani! :D Képek vannak a beledezett cuccról? Majd küldhetnél egy kettőt, hogy hogy sikerült. <_< Ha nincs semmi gond, csak dugulás+üzemanyag kifogyás, akkor decemberben viszem műszakira, mert már hiányzik! eleget állt...

Link to comment
Megosztás:

Ha sikerül venni egy ford. mérős km órát, beledezem ugyan úgy, mint a mostanit. De már nem egy hétig fog tartani! :D Képek vannak a beledezett cuccról? Majd küldhetnél egy kettőt, hogy hogy sikerült. <_< Ha nincs semmi gond, csak dugulás+üzemanyag kifogyás, akkor decemberben viszem műszakira, mert már hiányzik! eleget állt...

Régi órám, amit még Sanci meg Dávid közösen ledeztek be.

P8050014.JPG

P8050008.JPG

Ez már a fordulatszámmérős, ezt én csináltam.

P8200002.JPG

A képek minősége eléggé szar, bocsi :)

Link to comment
Megosztás:

Régi órám, amit még Sanci meg Dávid közösen ledeztek be.

http://dl.dropbox.com/u/7102596/P8050014.JPG

http://dl.dropbox.com/u/7102596/P8050008.JPG

Ez már a fordulatszámmérős, ezt én csináltam.

http://dl.dropbox.com/u/7102596/P8200002.JPG

A képek minősége eléggé szar, bocsi :)

Jól sikerült. Én többszínűre tervezem a másikat is. csak már lennék ott.

Üdv Lali! :D

Üdvözletem! <_<

A múlthéten végig Debrecenbe jártam továbbképzésre és nem volt annyi eszem, hogy szóljak nektek! Nem baj, nov. 2-án vizsgázok, talizhatnánk! :icon13:

Link to comment
Megosztás:

És az új árát még nem is láttad.. :)

:D Nem akarom tudni...

...

Mennyi??? <_<

Jól sikerült. Én többszínűre tervezem a másikat is. csak már lennék ott.

Üdvözletem! :icon13:

A múlthéten végig Debrecenbe jártam továbbképzésre és nem volt annyi eszem, hogy szóljak nektek! Nem baj, nov. 2-án vizsgázok, talizhatnánk! :lol:

Köszi!

Hát szólj mindenképp ha jössz -_-

Link to comment
Megosztás:

Mint a Németh Lajos pár éve amikor mondta h készüljünk mert idén nem lesz nyár hideg lesz meg minden átlaghőmérséklet kb 45 fok volt :icon13: :lol: -_- :)

sztem azt jósolta szili is

Rég bizony...:D Ma összeraktam a hátsó fékeket + kicseréltem a szelepfedél tömítést. Már csak 2 fékcsövet kell vennem. Viszont ma beindítottam az autót, mert már egy jó ideje nem volt beindítva, beindult, darabosan járt, majd leállt... <_< Hozzá kell tennem, hogy mikor tavaly letettem az autót, kb 4l gézolaj volt benne:D Azóta indítgattam, forgolódtam vele, ment el abból a kevésből. Legutóbb járattam sokat, szintén forgolódtam vele, leállítottam. Azóta eltelt kb 2-3 hónap. Lehet felszívott valami mocskot. + leszedtem a tanksapkát, volt benne olyan vákum, hogy majdnem beszívott:D jövőhéten kimegyek, viszek gázolajat, szűrőt cserélek, átpucolom amit át kell és kíváncsi leszek, hogyan tovább. Megy műszakira, vagy nem...

Meg is érdeklődtem az órát, remélem megvan! Köszi, hogy szóltál! :D

még azóta sincs talpon? hát micsináltál már te? azóta vettem egy caravant, szétaggódtam az agyamat is rajta, meg motortcseréltem szinte, és tegnap még moziba is elvittem a jányokat B)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.