Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


gsi.tamás

Recommended Posts

Csak óvatosba és nemfog kaparni...:( vagy esetleg szöges gumi kell :lol: "Szépen"mutatna az astra-n :excl:

Taknyos aszfalton nem sokat segít a szöges gumi, de azért köszi. :lol: Bár mint tudjuk, 195ös gumi már nagyon széles astrara, 16os átmérő meg már gyalázat, így inkább nem mondok semmit. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Tudtommal a jobbabb hatásfokuk miatt kevésbé melegszenek, mint a benzinesek. De gondolom ezért más a hűtésük is és lehet hogy folyamatos terhelésen másképp viselkednek.

ezt tanították nekünk is suliba, de mégsincs így, egy dízelben a fűtés is pillanatok alatt forró, benzinesben később.

Nekem benne volt, mikor vettem a kocsit. Nem is tudtam róla vagy 2 évig, úgy jártam vele télen-nyáron, aztán mikor először vettem le a hűtőmaszkot, akkor tűnt fel. Akkor megnéztem EPC-ben a számát, és kiderült, hogy ez ilyen téli takaró cucc :excl: Azóta csak télen van benne :( Tavaly a hűtőmaszkkal együtt eltört ez is, de így két darabban is használható. Venni akartam úgy egy hónapja újat, de kiderült, hogy már nem kapható, nem gyártják.

nekem is csak akkor tünt fel, mikor az őzike szétcsapta ...

Taknyos aszfalton nem sokat segít a szöges gumi, de azért köszi. :lol: Bár mint tudjuk, 195ös gumi már nagyon széles astrara, 16os átmérő meg már gyalázat, így inkább nem mondok semmit. :lol:

Taknyos aszfalton nem ér semmit a szöges gumi? Ez azért furcsa lenne, ha az se ér semmit, akkor mi? Más kérdés, hogy csak taknyos aszfalton kárt tehetsz az aszfaltban, meg a kocsiban is, de tuti nem kapargál vele annyira.

Link to comment
Megosztás:

ezt tanították nekünk is suliba, de mégsincs így, egy dízelben a fűtés is pillanatok alatt forró, benzinesben később.

nekem is csak akkor tünt fel, mikor az őzike szétcsapta ...

Taknyos aszfalton nem ér semmit a szöges gumi? Ez azért furcsa lenne, ha az se ér semmit, akkor mi? Más kérdés, hogy csak taknyos aszfalton kárt tehetsz az aszfaltban, meg a kocsiban is, de tuti nem kapargál vele annyira.

Sajátos meglátásom szerint a szöges gumi csak jégen jó. Mert a jégbe bele tud kapaszkodni a szeg.

De ha az aszfalt csak "taknyos", vizes, akkor a szegek az aszfaltot fogják kaparni, de mivel nem tudnak beleszúródni, így a tetejét karistolják csak. Ergo elkopnak vagy kiszakadnak.

De lehet hogy rosszul gondolom... :excl:

Link to comment
Megosztás:

Sajátos meglátásom szerint a szöges gumi csak jégen jó. Mert a jégbe bele tud kapaszkodni a szeg.

De ha az aszfalt csak "taknyos", vizes, akkor a szegek az aszfaltot fogják kaparni, de mivel nem tudnak beleszúródni, így a tetejét karistolják csak. Ergo elkopnak vagy kiszakadnak.

De lehet hogy rosszul gondolom... :excl:

Bizonyára kár esik benne, de kapaszkodni fog az aszfaltba is.

Link to comment
Megosztás:

Tömeg karambol pont előtte vagy 5-6 kocsi össze csúszott, Épp hogy megtudtam állni. Durva volt nagyon!

Én meg hajnali 2:20kor 1 órára lezártam a 81-st!!! :excl: :lol:

Na, ki a király? :o Sárkeresztesnél egy emelkedő teteje előtt elfogyott a lendület és megáll a vas (kamion)- no lapát, a hólánc meg elég nehezen ment fel. Node 3:20ra sikeresen felértem a tetejére és onnantól no problem... :lol:

háát igen konkrátan beköszönt a hó nálunk is kb 2-3 cm :D :D de nem marad meg sokáig B) :(

Győrtől kezdve esett, nálatok már eléggé csúszott, mire odaértem. De hogy mennyi fiatal mászkál Kisbéren hajnali 2 előtt, az nem semmi- főleg a fiatal menyecskék, kézenfogva, ááááááá... csak pislogtam, így-e: :lol: Éés nem is tudtam az útra figyelni, vonzották a tekintetet... :lol:

Link to comment
Megosztás:

Én meg hajnali 2:20kor 1 órára lezártam a 81-st!!! :excl: :lol:

Na, ki a király? :D Sárkeresztesnél egy emelkedő teteje előtt elfogyott a lendület és megáll a vas (kamion)- no lapát, a hólánc meg elég nehezen ment fel. Node 3:20ra sikeresen felértem a tetejére és onnantól no problem... :o

Győrtől kezdve esett, nálatok már eléggé csúszott, mire odaértem. De hogy mennyi fiatal mászkál Kisbéren hajnali 2 előtt, az nem semmi- főleg a fiatal menyecskék, kézenfogva, ááááááá... csak pislogtam, így-e: :lol: Éés nem is tudtam az útra figyelni, vonzották a tekintetet... :(

hol zártad le a 81est?? :D

jaja hát pont a főút mellett van egy bulihely am azzal szembe lakom!! :lol: tegnap ott volt party szóval tuti hogy arra gondolsz igen van pár csinos lány!! B) ;) mivel voltál erre megint ilyen későn?? :lol:

Link to comment
Megosztás:

Én örülök neki, hogy végre esett a hó. :lol:

Hát nem azt mondom én is? :D

Taknyos aszfalton nem sokat segít a szöges gumi, de azért köszi. :lol: Bár mint tudjuk, 195ös gumi már nagyon széles astrara, 16os átmérő meg már gyalázat, így inkább nem mondok semmit. :o

Apunak volt annó a Rabbitján mindíg szöges gumi, enyhe túlzással annyival volt jobb a télinél, mint a nyárinál a sima téli gumi. Csak asztfalton hamar kipotyogtak a szögek, de a sógoroknál a kutaknál belőtték az újjakat percek alatt. Meg volt valami kötelező matrica hátul, hogy a mögöttünk jövő számítson a lövedékekre.

Vettem a Lidlibe 399-és fagyálló ellenőrzőt, próbálgatom, a fagyállóban semmit sem mutat, az ablakmosót rendesen méri. Végigolvasom mégegyszer: Fagyálló ellenőrző ablakmosó folyadékhoz. :excl: Kidobott pénz. Mondjuk vegyész létemre szégyen, hogy azt vártam a különböző sűrűségű folyadékokat ugyanazzal a műszerrel lehet mérni. :lol: Kiváncsi lennék hányan ugorottak már be neki, mert csak két szem volt már a fakkban. :lol:

Klikk! Most nézegetem kétféle van, fehér, meg kék betétes, pont fehéret hoztam, gondolom az a szélvédőmosóé. :( De végülis akkor tudom kalibrálni. :D

Módosítva : zotya975
Link to comment
Megosztás:

Hát nem azt mondom én is? :o

Apunak volt annó a Rabbitján mindíg szöges gumi, enyhe túlzással annyival volt jobb a télinél, mint a nyárinál a sima téli gumi. Csak asztfalton hamar kipotyogtak a szögek, de a sógoroknál a kutaknál belőtték az újjakat percek alatt. Meg volt valami kötelező matrica hátul, hogy a mögöttünk jövő számítson a lövedékekre.

Vettem a Lidlibe 399-és fagyálló ellenőrzőt, próbálgatom, a fagyállóban semmit sem mutat, az ablakmosót rendesen méri. Végigolvasom mégegyszer: Fagyálló ellenőrző ablakmosó folyadékhoz. :excl: Kidobott pénz. Mondjuk vegyész létemre szégyen, hogy azt vártam a különböző sűrűségű folyadékokat ugyanazzal a műszerrel lehet mérni. :lol: Kiváncsi lennék hányan ugorottak már be neki, mert csak két szem volt már a fakkban. :lol:

Klikk! Most nézegetem kétféle van, fehér, meg kék betétes, pont fehéret hoztam, gondolom az a szélvédőmosóé. :( De végülis akkor tudom kalibrálni. :D

:lol:

Ugyan annyi a hőtűfolyadékhoz való is, de mi is megnéztünk, vajon jó e, de gondoltuk, hogy a sűrűség elvén megy, a hűtőfolyadék sűrűségtöl függően változik, a szélvédőmosó meg alkoholtartalomtol függően.. lassan időszerű lenne megnézni nekem is ujra a fagyállómat, mert multkorában csakk -18igvolt jó :lol:

Link to comment
Megosztás:

:lol:

Ugyan annyi a hőtűfolyadékhoz való is, de mi is megnéztünk, vajon jó e, de gondoltuk, hogy a sűrűség elvén megy, a hűtőfolyadék sűrűségtöl függően változik, a szélvédőmosó meg alkoholtartalomtol függően.. lassan időszerű lenne megnézni nekem is ujra a fagyállómat, mert multkorában csakk -18igvolt jó :(

Azért akartam én is venni, mert csak -7 fokos volt a fagyállóm, ugy a Blitz előtti csattanáskor elszállt a hütő, és csak deszt vizet tudtam utántölteni, hogy kihúzza a kempingig. Vettem hozzá 2 liter -70-fokosat, számolgattam, de jobb lenne mérni. Csak ugye pont nem azt a mérőt vettem mint amit kellett volna. :excl:

Link to comment
Megosztás:

hol zártad le a 81est?? :D

jaja hát pont a főút mellett van egy bulihely am azzal szembe lakom!! :lol: tegnap ott volt party szóval tuti hogy arra gondolsz igen van pár csinos lány!! B) ;) mivel voltál erre megint ilyen későn?? :excl:

Jaja, láttam a kínálatot... :lol: -csak hát házasember volnék, vagy mifene... :(

Olvass vissza... ;) Amúgy Sárkeresztesnél és megint kamionnal voltam, még írtam is, hogy lenne-e vki mini-meetre (gondolom átszaladtál feledte :lol: ).

Jaa és csak úgy jelezném: 1000...! ;) :o

Amúgy nem jár valami meglepi az első ezredik dumához? :lol: :D

Link to comment
Megosztás:

jaja, láttam a kínálatot... :lol: -csak hát házasember volnék, vagy mifene... :excl:

Olvass vissza... :D Amúgy Sárkeresztesnél és megint kamionnal voltam, még írtam is, hogy lenne-e vki mini-meetre (gondolom átszaladtál feledte :lol: ).

Jaa és csak úgy jelezném: 1000...! :D :lol:

Amúgy nem jár valami meglepi az első ezredik dumához? :( :lol:

Lepődj meg, és ha sikerül, akkor az járt. :o

Link to comment
Megosztás:

jaja, láttam a kínálatot... :lol: -csak hát házasember volnék, vagy mifene... :excl:

Olvass vissza... B) Amúgy Sárkeresztesnél és megint kamionnal voltam, még írtam is, hogy lenne-e vki mini-meetre (gondolom átszaladtál feledte :lol: ).

Jaa és csak úgy jelezném: 1000...! :D :lol:

Amúgy nem jár valami meglepi az első ezredik dumához? :( :lol:

De, megdícsérünk téged is, hogy jol összeoffoltál 1000 HSZ-t :o :D

Link to comment
Megosztás:

Jaja, láttam a kínálatot... :lol: -csak hát házasember volnék, vagy mifene... :excl:

Olvass vissza... :D Amúgy Sárkeresztesnél és megint kamionnal voltam, még írtam is, hogy lenne-e vki mini-meetre (gondolom átszaladtál feledte :lol: ).

Jaa és csak úgy jelezném: 1000...! :o :lol:

Amúgy nem jár valami meglepi az első ezredik dumához? :( :lol:

wááááááááá én nagyon lemaradtam legközelebb figyelem a mindenségit lehett volna talizni !!! na majd legközelebb fogsz még erre jönni nem??

Link to comment
Megosztás:

Lepődj meg, és ha sikerül, akkor az járt. :lol:

Sikerült!!! :(

De, megdícsérünk téged is, hogy jol összeoffoltál 1000 HSZ-t :lol: :lol:

Kösszb+ :lol:

wááááááááá én nagyon lemaradtam legközelebb figyelem a mindenségit lehett volna talizni !!! na majd legközelebb fogsz még erre jönni nem??

Persze, de hogy mikor, azt nem tudni- viszont hétfőn meg Miskolcra megyek... :excl:

Link to comment
Megosztás:

Jaja, láttam a kínálatot... :lol: -csak hát házasember volnék, vagy mifene... :excl:

Olvass vissza... B) Amúgy Sárkeresztesnél és megint kamionnal voltam, még írtam is, hogy lenne-e vki mini-meetre (gondolom átszaladtál feledte :lol: ).

Jaa és csak úgy jelezném: 1000...! :D :lol:

Amúgy nem jár valami meglepi az első ezredik dumához? :( :o

Én sem kaptam semmit még a 14.000-ért sem. :lol: :D

Link to comment
Megosztás:

Nah hazaestem/csúsztam. Keszi kompletten tükörjég... Mindegy, kezdek visszaszokni a téli üzemmódba. A gumijaim jobbak hóban-jégen, mint melegben vizen. Eddig biztos voltam benne hogy meghalok velük télen, olyan taknyul viselkedett kis vízben, de havas jeges sz.ron sokkal jobb mint vártam. Viszont fater vidékről hazafelé kapott egy rókát a Zafirával :excl: A hülye dög, két autó elé ugrott be egyszerre. Fater oldaláról indult, átugrott előtte félig és félig a szembe jövő elé. Gyakorlatilag ketté vágták. A Zafinak vitte a bal elejét (lökösből egy darab repült, ködlámpa repült, alsó díszrács repült) Valaki nem tud metálkék A-Zafira ködlámpás lökit? Színkódot nem tudok, holnapra nézek :( Keresek mindenhol, de mint lehetőséget bedobtam ide is. (bocsi Dzsoni, bocsi Karcsi :lol: )

Link to comment
Megosztás:

Nah hazaestem/csúsztam. Keszi kompletten tükörjég... Mindegy, kezdek visszaszokni a téli üzemmódba. A gumijaim jobbak hóban-jégen, mint melegben vizen. Eddig biztos voltam benne hogy meghalok velük télen, olyan taknyul viselkedett kis vízben, de havas jeges sz.ron sokkal jobb mint vártam. Viszont fater vidékről hazafelé kapott egy rókát a Zafirával :excl: A hülye dög, két autó elé ugrott be egyszerre. Fater oldaláról indult, átugrott előtte félig és félig a szembe jövő elé. Gyakorlatilag ketté vágták. A Zafinak vitte a bal elejét (lökösből egy darab repült, ködlámpa repült, alsó díszrács repült) Valaki nem tud metálkék A-Zafira ködlámpás lökit? Színkódot nem tudok, holnapra nézek :lol: Keresek mindenhol, de mint lehetőséget bedobtam ide is. (bocsi Dzsoni, bocsi Karcsi :lol: )

Szegény Karak. :( Na jó meg szegény Zafira. :lol: Én szerencsére még nem fogtam semmit.

Link to comment
Megosztás:

Nah hazaestem/csúsztam. Keszi kompletten tükörjég...

Tarcsa is. Ami nem olvadt el napközben az estére ráfagyott. Pöpec koripálya.....

Mi is jól elvoltunk ma. Mentünk egy szép kört: Kistarcsa---Kőbánya------Kispest------Mester utca----Dob utca----Rákospalota-----Kistarcsa útvonalon. Épp megálltam a kapuban, mikor csörög a teló: cím.... Fehérvári út.....Mehettem vissza :(

Viszont a 195-ös contik nagyon jól vizsgáztak. Nem csúszkálnak, nem ficánkolnak a hóban, latyakban. Direkt satuztam néhányszor és mit ne mondjak.......le a kalappal :excl:

Link to comment
Megosztás:

Tarcsa is. Ami nem olvadt el napközben az estére ráfagyott. Pöpec koripálya.....

Mi is jól elvoltunk ma. Mentünk egy szép kört: Kistarcsa---Kőbánya------Kispest------Mester utca----Dob utca----Rákospalota-----Kistarcsa útvonalon. Épp megálltam a kapuban, mikor csörög a teló: cím.... Fehérvári út.....Mehettem vissza :lol:

Viszont a 195-ös contik nagyon jól vizsgáztak. Nem csúszkálnak, nem ficánkolnak a hóban, latyakban. Direkt satuztam néhányszor és mit ne mondjak.......le a kalappal :excl:

Én mondtam, hogy nem játékgumik... :( :lol:

Link to comment
Megosztás:

Én mondtam, hogy nem játékgumik... :( :lol:

Valóban mondtad, na de ennyire? Kézifékest is próbálgattam a hóban, de 2-3 kísérlet után abbahagytam, mert sajnáltam a fékpofákat (1-2 hét és vizsgáznia kell). Utolsó kísérletnél már olyan tempóval mentem, hogy a trayal-okkal 3 piruettet csináltam volna, ezeket meg éppen keresztbe tudtam fordítani :excl: :lol: Sötétedés után a jégen tudtam kicsit játszani :lol:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.