Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


gsi.tamás

Recommended Posts

Azért zárják le,mert eltömődik. Mitől? Olajsártól... Így a dadogás megszűnik.

Viszont van egy motorod ami zabálja az olajat,tehát az új egr-nek értelme nincs,mert az is el fog tömődni.Tünet kezelve a hiba oka megmaradt.

Zsiguli lehúzott kartercsővel 2.0 edisön.

Kipufogógázban olajsár? <_< :angry:

Link to comment
Megosztás:

Kék füst.Lecsapódik. Ugyanúgy mint a katalizátort is tönkreteszi.

Nekem nem eszi az olajat, mégis sokkal jobb lett az egr szelep lezárása után, vajon miért? Szerintem még jónéhány embert találsz, aki pontosan így van ezzel. De legalább a "nyomaték- és teljesítményvesztés" kezdetű alaptalan, légből kapott félinformációt nem hoztad fel többet. Mitől veszítene a nyomatékból, a friss levegőtől? Ne is haragudj, de elég vicces olvasni, ahogy egy kalap alá veszed az egr szelep lezárását a direktszűrővel meg a gázgyorsítós dobbal... az egyik egy alapvetően szükségtelen alkatrész kiiktatása, a másik egy szükségtelen alkatrész beépítése, szerintem homlokegyenest ellenkező a dolog.

Link to comment
Megosztás:

Nekem nem eszi az olajat, mégis sokkal jobb lett az egr szelep lezárása után, vajon miért? Szerintem még jónéhány embert találsz, aki pontosan így van ezzel. De legalább a "nyomaték- és teljesítményvesztés" kezdetű alaptalan, légből kapott félinformációt nem hoztad fel többet. Mitől veszítene a nyomatékból, a friss levegőtől? Ne is haragudj, de elég vicces olvasni, ahogy egy kalap alá veszed az egr szelep lezárását a direktszűrővel meg a gázgyorsítós dobbal... az egyik egy alapvetően szükségtelen alkatrész kiiktatása, a másik egy szükségtelen alkatrész beépítése, szerintem homlokegyenest ellenkező a dolog.

Egy páran lezártuk már (vagy ledugózták) és mindannyian pozitív eredményt tapasztaltunk. <_<

Link to comment
Megosztás:

Előbb dugítja el a korom, mint az olajos füst. Másrészt te is jobban futsz, ha tiszta levegőt szívsz be, mintha kipufogófüstös keveréket szívnál. Szerintem.

Légköri oxigén elégetésére vagyuk tervezve. Az egérhez programozott motorvezérlés,stb meg arra,hogy részterhelésen kipufogógázt juttasson vissza amivel csökkenti az égés hőmérsékletét,ez kevesebb NO2 keltkezésével jár.A NO2-ból meg a kipufogórendszerben több salétromsav keletkezik,mert a katalizátor nem tud annyi no2-t redukálni. Az égés hőmérsékletének csökkenését meg nem biztos,hogy mindig hátrány a teljesítményt nézve,de ezt nyilván jól kiszámolták,mérték,modellezték a tervezés során.

Nekem nem eszi az olajat, mégis sokkal jobb lett az egr szelep lezárása után, vajon miért? Szerintem még jónéhány embert találsz, aki pontosan így van ezzel. De legalább a "nyomaték- és teljesítményvesztés" kezdetű alaptalan, légből kapott félinformációt nem hoztad fel többet. Mitől veszítene a nyomatékból, a friss levegőtől? Ne is haragudj, de elég vicces olvasni, ahogy egy kalap alá veszed az egr szelep lezárását a direktszűrővel meg a gázgyorsítós dobbal... az egyik egy alapvetően szükségtelen alkatrész kiiktatása, a másik egy szükségtelen alkatrész beépítése, szerintem homlokegyenest ellenkező a dolog.

Másik egr-rel próbáltad,hogyan megy? Naugye. Rálépek egy taposóaknára. Az egyik lábam megsérül,rohadtul fáj.Térd alatt amputálják,már nem fáj,de még mindig nem az igazi. <_<

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.