Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


gsi.tamás

Recommended Posts

spzoli (!)

Olvastam a cikkedet az Angel Eyes lámpákról, amit 2009-ben írtál. Én is hamarosan ki szeretném cserélni a fényszórókat. De több helyen olvastam, hogy az efajta lámpák nem jók, mert kicsi a fényerejük, párásodnak, stb. Szerintetek? Megéri ilyenre cserélni? Mi tagadás desing szempontjából nagyon ott van.

Link to comment
Megosztás:

spzoli (!)

Olvastam a cikkedet az Angel Eyes lámpákról, amit 2009-ben írtál. Én is hamarosan ki szeretném cserélni a fényszórókat. De több helyen olvastam, hogy az efajta lámpák nem jók, mert kicsi a fényerejük, párásodnak, stb. Szerintetek? Megéri ilyenre cserélni? Mi tagadás desing szempontjából nagyon ott van.

Volt. 2009-ben amikor újdonság volt. Aztán szépen elindult át a oda ahova a karbonfólia, meg a csillogós tyuningpedál is leért, mert egyszerűen folyik a csapból. Ha megnézed az igazi kókány, homasita tuningos szerencsétlenek autóit, a 70%-ukban ott virít az éndzsöl. Ez már eleve ront rajta, de akkor még nem is láttad, hogy ha egy teljesen gyári fronthoz fölteszed, szemböl úgy fog kinézni mintha ráléptek volna a nyakára, és kidülledne a szeme. Látni pedig nem jó. Vagy xenon, vagy projektorcserebere. Sokan vannak akik inkább visszatették a gyárit. :rolleyes:
Link to comment
Megosztás:

Volt. 2009-ben amikor újdonság volt. Azóta kb ugyan ott van, ahol a karbonfólia, meg a csillogós tyuningpedál,mert egyszerűen folyik a csapból. Ha megnézed az igazi kókány, homasita tuningos szerencsétlenek autóit, a 70%-ukban ott virít az éndzsöl. Ez már eleve ront rajta, de akkor még nem is láttad, hogy ha egy teljesen gyári fronthoz fölteszed, szemböl úgy fog kinézni mintha ráléptek volna a nyakára, és kidülledne a szeme. Látni pedig nem jó. Vagy xenon, vagy projektorcserebere. Sokan vannak akik inkább visszatették a gyárit. :rolleyes:

Nekem design-ra nagyon tetszik, de csak azért, mert szebb és rosszabb nem hiszem, hogy lecserélem. De majd elválik, ez a tavasz zenéje. :-) Ellentétben a hátsó búrákkal, amiben tiszta szerelmes lettem. A kristály-piros...

Link to comment
Megosztás:

Nekem design-ra nagyon tetszik, de csak azért, mert szebb és rosszabb nem hiszem, hogy lecserélem. De majd elválik, ez a tavasz zenéje. :-) Ellentétben a hátsó búrákkal, amiben tiszta szerelmes lettem. A kristály-piros...

Az mocskosul tetszett nekem is. Fehér autón meg föleg, de caravanra nincs, úgyhogy kénytelen voltam kiszeretni belöle.
Link to comment
Megosztás:

Az mocskosul tetszett nekem is. Fehér autón meg föleg, de caravanra nincs, úgyhogy kénytelen voltam kiszeretni belöle.

Hátsó búra cserénél nem fenyeget semmi ilyen mellékhatás? Azt nyugodt szívvel lehet cserélni, igaz? :-)

Link to comment
Megosztás:

Nekem design-ra nagyon tetszik, de csak azért, mert szebb és rosszabb nem hiszem, hogy lecserélem. De majd elválik, ez a tavasz zenéje. :-) Ellentétben a hátsó búrákkal, amiben tiszta szerelmes lettem. A kristály-piros...

Ez? :rolleyes:

http://fehertuning.unas.hu/shop_ordered/4625/shop_pic/fkrl0909.jpg

Ez még egész jó. A különálló körlámpás krómozott rettenetet viszont nehogy megvedd. :sick:

Link to comment
Megosztás:

Hátsó búra cserénél nem fenyeget semmi ilyen mellékhatás? Azt nyugodt szívvel lehet cserélni, igaz? :-)

nem nagyon. A tömítést rendesen föl kell nyomkodni a helyére, hogy biztos ne ázzon, meg a csatlakozóját megnézni, nem lessz -e kh-s. Utángyártottaknál van hogy mozog a csatlakozó, azt rögzíteni kell. Jah, és nem elfelejteni, hogy sárga index izzót kell tenni bele, mert olyan hülyén érzi magát az ember, amikor összerakja, aztán rájön hogy a fehér izzó, a fehér burán keresztül nem ad sárga fényt :D
Link to comment
Megosztás:

spzoli (!)

Olvastam a cikkedet az Angel Eyes lámpákról, amit 2009-ben írtál. Én is hamarosan ki szeretném cserélni a fényszórókat. De több helyen olvastam, hogy az efajta lámpák nem jók, mert kicsi a fényerejük, párásodnak, stb. Szerintetek? Megéri ilyenre cserélni? Mi tagadás desing szempontjából nagyon ott van.

Fiatalság = bolondság! :D

Erről jut eszembe, hogy én is tyunnningoltam a motorjaim design-ját a '60-as években.

Színes szigszalagok mindenhol a motoron, Csepel első sárvédő, Simson Star hátsó lámpa, Pannónia kipufogódob, gumi harmonika az első teleszkópon, stb.

Danuvi_val_Tihanyban_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Ma már csak mosolygok rajta.

Íme egy jó cikk (a végén), mit megteszünk az eredetiségért!

http://belsoseg.blog.hu/2013/01/27/ez_egyutt_nott_fel_a_gyerekeimmel#more5012591?utm_source=TC&utm_medium=link&utm_content=2013_01_27&utm_campaign=index

Link to comment
Megosztás:

Nekem volt ilyen 2 évig. Szép volt, jó volt, nem ázott be, nem párásodott, nem volt kontaktos. De kinőttem belőle. :)

Xenon téma,egyéb csevegés,autós újságíró vagyol,szóval annyira nem off.

A főnököm X5 4.0d M-pakettjébe én tekertem bele a 700. km-t,a villámgyors 8gangosról meg a biturbó kegyetlen tolásáról nem is beszélnék,mert azért már 10éve van ilyen teknolodzsi,de ne mán azok a fényszórók mit tudnak az besza-behu. Szó szerint nappali fényük van,hihetlenül jól látni velük. Azon a részlegen nem seggvakarás ment a BMW-nél az biztos. Vezettem már c-veki, kukac A6 xenonost éjszaka de egy jó gyári fényszórós nem mattul,sárgult stb,astra f vagy b corsának jobb fénye volt azoknál.

Jött már velem szembe F11 bömös,legszívesebben megköszöntem volna neki milyen jól bevilágította az utat nekem is,úgy hogy gyakorlatilag semmit nem vakított,szinte kellemes volt belenézni. :D

Azt szoktátok nézni,hogy melyik autó fényszórói hogyan szerepelnek,objektív-szubjektív skálán?

Link to comment
Megosztás:

Nekem volt ilyen 2 évig. Szép volt, jó volt, nem ázott be, nem párásodott, nem volt kontaktos. De kinőttem belőle. :)

Akkor nincs vele semmi gond és nyugodt szívvel megvehetem? :icon1:

De most komolyan mi különbség az FK és a Dectane között, mert hogy pár ezer forint oké, de mégis?

Na meg, hogy érted, hogy kinőttél belőle?

Hát lehet elől maradnak a gyáriak, de hátul mondjuk azért nem nézne ki rosszul a kristály-piros. :D

http://kepfeltoltes.hu/130127/1._Eredeti_k_p_resize_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Link to comment
Megosztás:

Xenon téma,egyéb csevegés,autós újságíró vagyol,szóval annyira nem off.

A főnököm X5 4.0d M-pakettjébe én tekertem bele a 700. km-t,a villámgyors 8gangosról meg a biturbó kegyetlen tolásáról nem is beszélnék,mert azért már 10éve van ilyen teknolodzsi,de ne mán azok a fényszórók mit tudnak az besza-behu. Szó szerint nappali fényük van,hihetlenül jól látni velük. Azon a részlegen nem seggvakarás ment a BMW-nél az biztos. Vezettem már c-veki, kukac A6 xenonost éjszaka de egy jó gyári fényszórós nem mattul,sárgult stb,astra f vagy b corsának jobb fénye volt azoknál.

Jött már velem szembe F11 bömös,legszívesebben megköszöntem volna neki milyen jól bevilágította az utat nekem is,úgy hogy gyakorlatilag semmit nem vakított,szinte kellemes volt belenézni. :D

Azt szoktátok nézni,hogy melyik autó fényszórói hogyan szerepelnek,objektív-szubjektív skálán?

8-as ZF-et én is szeretem, 40d-től meg nem kell annyira elájulni. ;)

BMW xenonjához hasonlóan jó az Opel új xenonja, ami az Insigniaákban, Astrákban, Zafira Tourerekben van.

Akkor nincs vele semmi gond és nyugodt szívvel megvehetem? :icon1:

De most komolyan mi különbség az FK és a Dectane között, mert hogy pár ezer forint oké, de mégis?

Na meg, hogy érted, hogy kinőttél belőle?

Hát lehet elől maradnak a gyáriak, de hátul mondjuk azért nem nézne ki rosszul a kristály-piros. :D

http://kepfeltoltes....ltoltes.hu_.jpg

Én is FK-ként rendeltem, de a dobozon már DEPO volt. A kinövés meg... nem tudom... meguntam, gyári küllemet szerettem volna így inkább GSi szettet véglegesítettem hátul.

Nekem ilyen volt:

878680-20130127-fny87X.jpg

Ilyen lett:

51874_1337683004.jpg

Link to comment
Megosztás:

motorháztetö szövet, motorháztetö szigetelés, kartervédö, motortér alsó burkolat, Spzoli. :D amúgy egy szövetem van kb fölösben. Nem is vészes állapotra, csak volt egy kis olaj-szökökút problémám, és nem takarítottam ki, mert a mostani tetön volt másik. Ha érte jössz odaadom, de ennél többet nem dolgozok vele :lol:

Motorháztető szövet kéne mint állat....:)

Link to comment
Megosztás:

Akkor nincs vele semmi gond és nyugodt szívvel megvehetem? :icon1:

De most komolyan mi különbség az FK és a Dectane között, mert hogy pár ezer forint oké, de mégis?

Na meg, hogy érted, hogy kinőttél belőle?

Hát lehet elől maradnak a gyáriak, de hátul mondjuk azért nem nézne ki rosszul a kristály-piros. :D

http://kepfeltoltes.hu/130127/1._Eredeti_k_p_resize_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Megveheted. De ha akarod meg is nézheted enyimen, szoktam járni kecsón

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.