Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


gsi.tamás

Recommended Posts

Jól olvastam itten ugye, hogy etanol(E85) simán tunkolhatok a kocsiba felesbe 95össel, mindenféle kütyü nélkül? és még a vas sem sínyli meg, ugye?

A másik kérdésem, ha vki átalakítja etanolosra a kocsit, akkor az a környezetvédelmi besorolásnál jelent vmit? vagy ezeket az autókat nem lehet végleg átalakítani etanolra.

Illetve van-e értelme felesbe járni vele(átalakító nélkül) a teljesítmény csökkenés miatt(nő a fogyasztás, szóval értitek)

Igazából szerintem a teljesítmény kis mértékben inkább nő, pontosabban alacsony fordulatszámon nyomatékosabb a motor....számottevő pénzt nem lehet vele spórolni, és a központi injektorosra tudtommal még nem találtak ki télen is üzembiztosan működő átalakítót. Amúgy hidegíndítás felesben:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

F Astra-t tervezek családi autóként venni a 2.5 Cali mellé. :) 1.4 SE, 1.4 16V vagy 1.6 8V az elképzelés. Van itt esetleg valakinek eladó vagy tud eladót? Használtautót jó ideje böngészem már, de még semmi... A pénzügyi határ 450000 Ft.-

Köszönöm! :)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

F Astra-t tervezek családi autóként venni a 2.5 Cali mellé. :) 1.4 SE, 1.4 16V vagy 1.6 8V az elképzelés. Van itt esetleg valakinek eladó vagy tud eladót? Használtautót jó ideje böngészem már, de még semmi... A pénzügyi határ 450000 Ft.-

Köszönöm! :)

Szia Laliii! :D

Link to comment
Megosztás:

Hiiiiiiiiiiiiii :)

Még mindig nem jutottál dűlőre? 1.4SE-t amúgy régebbi Astrákban találni csak, 1.4 16V-ről megosztottak a vélemények, 1.6 8V-ról még nem hallottam panaszt. Maximum olyantól, aki egy teszkós olajat 50 ezrenként cserél és még a rendszeres kopós alkatrészek cseréjére is kiakad, hogy miért kell. :D X16SZR amúgy. SZ sem rossz, 4LE-vel gyengébb, viszont több a nyomaték. :)

Link to comment
Megosztás:

De de, dűllöre jutottam. :) Első körben Caravan kell, de jó lesz a Sedan is vagy amilyen van értelme állapotú, mert hát a ha.hu eléggé változatos, s hát vagy 10et felhívtam már... :)

Az a győri x16szr klasszik amit mutattál? Azzal mi lett? A Caravan feltételt tudom. :D

Továbbra is X16SZR-t ajánlom. Régebbi szériákba még nem is a legrövidebb végáttételű váltót rakták nagyrészt hozzá. :)

Link to comment
Megosztás:

Hali mindenkinek!

Tudnátok nekem abban segíteni, hogy ránézésre megmondjátok, hogy ez az el.ablakemelő f astraba való-e? (jobb első ha minden igaz)

http://kepfeltoltes....ltoltes.hu_.jpg

Oda, nekem is ilyen volt benn, automatikás nincs?

Látom csomagbontás volt :D

Nekem is ilyenek voltak első körben aztán mind2 lecseréltem, a bal oldali nagy dobozos az nem becsip. gátlós, na az nekem megdöglött, ezek a legelsők közül valók.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok, egy friss tag vagyok, 2 napja vettem meg első autómat, egy '97-es f astrát. Szeretnék érdeklődni a vezető oldali biztonsági övvel kapcsolatban, mert az öv meg van rojtosodva, illetve ahova bekapcsolod az övet, oda nem kattan be ezért az anyósülésen található csatlakozóba dugom, de természetesen szeretném kicserélni a csatlakozót illetve az övet is, mert műszakin ilyen elhasznált övvel lehet át se engedik.Azt szeretném megkérdezni hogy lehet csak az övet illetve a kapcsolót cserélni anélkül hogy kompletten ki kelljen cserélni az egész övtartót, mert ha jól vagyok informálva abba beletartozik egy balesetre aktiválódó robbanószerkezet ami berántja az övet, és annak elég húzós ára van. Valakinek ezzel kapcsolatban tapasztalata vagy tanácsa lenne? Köszönöm a válaszokat előre is!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok, egy friss tag vagyok, 2 napja vettem meg első autómat, egy '97-es f astrát. Szeretnék érdeklődni a vezető oldali biztonsági övvel kapcsolatban, mert az öv meg van rojtosodva, illetve ahova bekapcsolod az övet, oda nem kattan be ezért az anyósülésen található csatlakozóba dugom, de természetesen szeretném kicserélni a csatlakozót illetve az övet is, mert műszakin ilyen elhasznált övvel lehet át se engedik.Azt szeretném megkérdezni hogy lehet csak az övet illetve a kapcsolót cserélni anélkül hogy kompletten ki kelljen cserélni az egész övtartót, mert ha jól vagyok informálva abba beletartozik egy balesetre aktiválódó robbanószerkezet ami berántja az övet, és annak elég húzós ára van. Valakinek ezzel kapcsolatban tapasztalata vagy tanácsa lenne? Köszönöm a válaszokat előre is!

Nem robbanó szerkezet, csak egy előfeszített rugó, viszont lehet egyben venni ezt bontottan néhány ezer forintért. Én mondjuk komplett üléssínt cseréltem, amin rajta volt a jó patron. Azért is, mert magát az övcsatot elég brutálisan odacsavarozták és persze erős menetrögzítő is tartja, mindenesetre nem drága bontottan egy ilyen.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok, egy friss tag vagyok, 2 napja vettem meg első autómat, egy '97-es f astrát. Szeretnék érdeklődni a vezető oldali biztonsági övvel kapcsolatban, mert az öv meg van rojtosodva, illetve ahova bekapcsolod az övet, oda nem kattan be ezért az anyósülésen található csatlakozóba dugom, de természetesen szeretném kicserélni a csatlakozót illetve az övet is, mert műszakin ilyen elhasznált övvel lehet át se engedik.Azt szeretném megkérdezni hogy lehet csak az övet illetve a kapcsolót cserélni anélkül hogy kompletten ki kelljen cserélni az egész övtartót, mert ha jól vagyok informálva abba beletartozik egy balesetre aktiválódó robbanószerkezet ami berántja az övet, és annak elég húzós ára van. Valakinek ezzel kapcsolatban tapasztalata vagy tanácsa lenne? Köszönöm a válaszokat előre is!

Van egy pár belőle.. itt is ott is....

http://auto-motor.vatera.hu/szemelygepkocsi_alkatresz_felszereles/utaster_csomagter/egyeb/opel_astra_f_ovfeszito_1726612061.html

Link to comment
Megosztás:

Természetesen nem, mert az F-ben a közhiedelemmel ellentétben nem elektromosan vezérelt az övfeszítő patron...

Namost én csak a mechanikára gondoltam, felfüggesztések stb az se? Amúgy a G Astrában az "elektronika" ami rá megy az az indítja a partont, vagy a patron indítja a légzsákot,és ezért kell rá a csati?

Link to comment
Megosztás:

Hajnalban mentem fel pestre 6ra...

kb féldélben értem haza... Ülök a gép előtt egyszer csak SMS...

Fa.: BELUGYMIN

Segítünk! Ne hagyja el a gépjárművét! ha elfogy az üzemanyaga, üljön át másik gépjárműbe!

Belügyminisztérium

WTF????

Gondolom most már érzed a törődést. :D

(honnan a f*szból tudják,hogy úton voltál?) :huh:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.