Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


gsi.tamás

Recommended Posts

Sziasztok!

Lehet rossz topicba írok, de hátha itt is tudtok válaszolni, illetve ha megfelelő topic, akkor kérlek irányítsatok oda.

600 ezer Ft-ig keresek autót a barátnőmmel. Egy min. 100 LE-s, kényelmes családi autót keresünk korrekt kinézettel, 97-esnél frissebb kivitelben, nagy csomagtartóval, sedan vagy ferdehátú verzióban, városban max 10 l-es fogyasztással.

Legyen az autó ezek mellett megbízható és viszonylag olcsón fenntartható.

Talán nem köveztek meg ha azt mondom, hogy a 98/99-es Toyota Avensis 1.6 sedan a kiszemeltünk, de sajnos nem túl bő a kínálat és ezt szeretnénk bővíteni egyéb márkák típusaival. HA lényeg, hogy hasonlót keresünk Opelban ha van.

Kérlek adjatok tippet, hogy mely Opelek felelnek meg ennek. Astra G, F, ilyen olyan motorral stb.

Köszönöm!

Toyotából passz

Astrából mivel f topicban vagy:) kasztni a lényeg, minden más fillérek

Csak ne legyen szétrohadva. 100 ló feletti is van, de ritkább. Mondjuk egy 1.6 8 szelep szerintem elég. De van ecotec is, csak én nem szeretem, szüleimnek az van.

Viszont ha van g, akkor meg azt, az nem rohad. De abból nem tudom találsz-e erőset ennyiért. 1.2-est kerüld, 1.4 - 1.6 azért már elég ha nem versenyzel.

Link to comment
Megosztás:

Toyotából passz

Astrából mivel f topicban vagy:) kasztni a lényeg, minden más fillérek

Csak ne legyen szétrohadva. 100 ló feletti is van, de ritkább. Mondjuk egy 1.6 8 szelep szerintem elég. De van ecotec is, csak én nem szeretem, szüleimnek az van.

Viszont ha van g, akkor meg azt, az nem rohad. De abból nem tudom találsz-e erőset ennyiért. 1.2-est kerüld, 1.4 - 1.6 azért már elég ha nem versenyzel.

Köszönöm a választ!

Akkor inkább G mint F?

Wagon R+-ról váltunk. Az autóversenyzés egy G is megadhatja a Suzukihoz képest. Menjen 130-at gond nélkül autópályán, de legyen benne tartalék.

Akkor mondjuk 1.6 G akár fel is kerülhet a listámra? Mit figyeljek autóvásárlásnál? Ja és a legfontosabb, hogy 600-ért reálisan találhatok szép állapotút vagy azok még drágábbak?

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm a választ!

Akkor inkább G mint F?

Wagon R+-ról váltunk. Az autóversenyzés egy G is megadhatja a Suzukihoz képest. Menjen 130-at gond nélkül autópályán, de legyen benne tartalék.

Akkor mondjuk 1.6 G akár fel is kerülhet a listámra? Mit figyeljek autóvásárlásnál? Ja és a legfontosabb, hogy 600-ért reálisan találhatok szép állapotút vagy azok még drágábbak?

Nekem nem tetszik a g kinézetre, de igen, az az előnye hogy nem rohad. De az én f-em sem rohad már, mert megcsináltattam, de az értékének több mint a felét rákoltöttem :)

Szóval igen, 1.6 g pl teljesen jó lehet, persze klímásat. Az árukat nem tudom, szerintem beleférhet, de ugye a 600-on felül van még egy százas átíratni, megnézetni, vezérlést cserélni? :)

Amúgy nekem 1.4 60 LE f astra van, és ma is rámszólt az asszony a pályán hogy ne 150-nel menjek már:) (terhes) :)

Link to comment
Megosztás:

Nekem nem tetszik a g kinézetre, de igen, az az előnye hogy nem rohad. De az én f-em sem rohad már, mert megcsináltattam, de az értékének több mint a felét rákoltöttem :)

Szóval igen, 1.6 g pl teljesen jó lehet, persze klímásat. Az árukat nem tudom, szerintem beleférhet, de ugye a 600-on felül van még egy százas átíratni, megnézetni, vezérlést cserélni? :)

Amúgy nekem 1.4 60 LE f astra van, és ma is rámszólt az asszony a pályán hogy ne 150-nel menjek már:) (terhes) :)

Nem is az a baj hogy nem megy annyival, de erőtartalék az nem nagyon van.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Engem érdekelne, hogyan lehet szétszedni a külső visszapillantó tükröt Astra F újabb típusú gömbölyű?

Mozog már benne a tükörlap, félő, hogy kiesik!

Köszi!

A szögletesnél csak roncsolással, tehát ha egyszer már leszedtem akkor utána ragasztani kell. Amúgy a burkolatot kell lehúzni a tükörtestről.

Link to comment
Megosztás:

A szögletesnél csak roncsolással, tehát ha egyszer már leszedtem akkor utána ragasztani kell. Amúgy a burkolatot kell lehúzni a tükörtestről.

Az újabb kereknél a tükörlap kipattintható. Én már cseréltem is. Ezt úgy kell elképzelni, hogy az egyik irányba teljesen kifordítod (mondjuk befelé), és egy kis csavarhúzóval lepattintható hátul benyúlva az egyik fele, utána már lejön a másik fele. Ilyen körmök fogják fel, bepattintós módszerrel, a tükörlapot és a hátulján lévő műanyaggal együtt.

Tükörlap

Ezen a képen látszik a hátulja is...

Remélem tudtam segíteni :)

Link to comment
Megosztás:

A szögletesnél csak roncsolással, tehát ha egyszer már leszedtem akkor utána ragasztani kell. Amúgy a burkolatot kell lehúzni a tükörtestről.

szétszedtem, összeraktam ragasztás nélkül :)

1hete kb.

990 Ft-ért vettem egy bontottat, aminek a burkolata törött, amit cseréltem annak a burkolata volt jó

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.