Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


gsi.tamás

Recommended Posts

Aha. :(

Olyasmi árral dolgoznak ők is, de mint említettem, a mostani tartalékkulcsot átprogramoztatom főkulcsra, az eredeti főkulcsot töröltetem és majd a másik kulcs lesz beírva pótkulcsnak. :excl: Mondjuk már most is be tudnám taníttatni a chippet a kocsihoz, mert megvan az immo transzponder, csakhát ahhoz valahogy gyújtást is kéne ráadni a kocsira, hogy lehessen programozni. :lol:

A főkulcs meg a pótkulcs között mi is a különbség? ha már így át kell programoztatni. Mert arra gondolok hogy az egyiket használod a másik meg a szekrénybe van de akkor mi a lényeg? az "eredetit" használod inkább? de akkor miért kell átprogramoztatni? Lehet kicsit túlkomplikáltam :lol:

Link to comment
Megosztás:

Jóde én töröltetni akarom a régi kulcsot, amit elhagytam... nehogy meglepetés érjen. :( Másrészt az ECU tudja, hogy melyik kulccsal van használva. :excl:

Hát... igazad lehet... betanításkor (mikor csináltunk olyat) ténylegesen megkülönbözteti a két kulcsot... van itt egy csóka megkérdem vmikor, hogy mit tud mondani rá...

Link to comment
Megosztás:

Nem szeretem ha valamit nem értek és azt mondják majd megtudom :lol: -.-" mindig ez van ha nem értek valamit :\ :lol:

ha sokat leszel itt, akkor idővel megtapasztalsz te is pár rivalizálást veszekedést is itt :excl: Nem mindig olyan jó itt ilyen olyan okoból kifolyólag :( mondjuk én egy jóideje semlegesen lavírozom :lol:

Link to comment
Megosztás:

ha sokat leszel itt, akkor idővel megtapasztalsz te is pár rivalizálást veszekedést is itt :excl: Nem mindig olyan jó itt ilyen olyan okoból kifolyólag :( mondjuk én egy jóideje semlegesen lavírozom :lol:

Ééértem :lol: mondjuk túl sokat nem tudok itt lenni, a meló elveszi az életem -.-"

Link to comment
Megosztás:

Na ezzel én is így vagyok, mikor van... este 7 ig nemtudok lenni... nem is baj mi? :excl:

Hát az se valami jó :S én most vagyok épp szabadnapos.. tegnap este fél 7 kor értem haza, de amugy nem rossz ez a beosztás amibe vagyok, 3 nap 12 ezés aztán 3 nap szüncsi van, és utána megin 3 nap 12 ezés éjszakásba, csak van h pont az egész 7végém elmegy mert pont éjszaka melózom :S

Link to comment
Megosztás:

Hát az se valami jó :S én most vagyok épp szabadnapos.. tegnap este fél 7 kor értem haza, de amugy nem rossz ez a beosztás amibe vagyok, 3 nap 12 ezés aztán 3 nap szüncsi van, és utána megin 3 nap 12 ezés éjszakásba, csak van h pont az egész 7végém elmegy mert pont éjszaka melózom :S

mitmelózol?

benzinkutas

biztonsági őr

nonstoppba eladó

?

Link to comment
Megosztás:

operátorkodás mit jelent?

hozzál nekünk smd LEDET :excl:

xD hát végülis van egy ilyen 20 méter hosszú gépsor :lol: vannak ezek a nyáklapok és azokra sorba pakolja rá az alkatrészeket, csatlakozókat stb-t aztán begurul a kemencébe és lejön a kész nyáklap :lol: és ebben annyi a dolgom, h ha megáll a gép hibára rohanok és elhárítom a problémát mint superman :lol: meg anyaggal ellátom a gépet :(

Link to comment
Megosztás:

Tudsz olcsóbban szerválni nekünk Tv-t? :excl:

Hát most karácsonyra kapunk elvileg lcd tv-t 32 colost, sokan elszokták adni akik évek óta itt vannak, meg szoktak lenni sorsolások is amikor a bolti ár 20 vagy 40% ékáért megvehetik a dolgozók a tv-t monitort stb-t.. ha valaki elakarná adni majd szólok :( csak annyi a gáz h ezekre nincs gari.. 5 nap cseregarancia van aztán kész ..

Link to comment
Megosztás:

xD hát végülis van egy ilyen 20 méter hosszú gépsor :lol: vannak ezek a nyáklapok és azokra sorba pakolja rá az alkatrészeket, csatlakozókat stb-t aztán begurul a kemencébe és lejön a kész nyáklap :lol: és ebben annyi a dolgom, h ha megáll a gép hibára rohanok és elhárítom a problémát mint superman :lol: meg anyaggal ellátom a gépet :excl:

jaa értem akkor, szóval ez már operátori munkakör :o

ellátod anyaggal jol hangzik, led van ? :D

Vannak itt nagy ledezők, mint pl DÁW mg Zotya :(

Neeem én neeeem :D Ja meg Day :lol:

Link to comment
Megosztás:

Hát most karácsonyra kapunk elvileg lcd tv-t 32 colost, sokan elszokták adni akik évek óta itt vannak, meg szoktak lenni sorsolások is amikor a bolti ár 20 vagy 40% ékáért megvehetik a dolgozók a tv-t monitort stb-t.. ha valaki elakarná adni majd szólok :excl: csak annyi a gáz h ezekre nincs gari.. 5 nap cseregarancia van aztán kész ..

Ejj de jól megy nálunk meg néha a vállveregetés is elmarad, örüljünk hogy eljárhatunk dolgozni :(

Link to comment
Megosztás:

jaa értem akkor, szóval ez már operátori munkakör :lol:

ellátod anyaggal jol hangzik, led van ? :lol:

Vannak itt nagy ledezők, mint pl DÁW mg Zotya :excl:

Neeem én neeeem :lol: Ja meg Day :(

Hát az a ledes rész már a másik gyárterületen folyik :lol: 2 gyár részleg van, mindkettő voltam már, van a V1.. ott már csak szalagon összerakják a tv-t, ott már megvan minden darabja :o nálunk a V2-be meg a nyáklapot gyártjuk :D én pl az SMD-n vagyok, ott az ien hdmi csatlakozot, kondenzátort vagy miket meg ilyen kisebb alkatrészeket rak rá a gép, meg ami nem olvad meg 220 fokon :D meg a V2-be van még a PBA ott meg csak a nagyobb usb csatlakozokat meg ilyeneket rakják a lapra B)

Link to comment
Megosztás:

Ejj de jól megy nálunk meg néha a vállveregetés is elmarad, örüljünk hogy eljárhatunk dolgozni :excl:

Hát ez jó végülis az tény :( de mikor meló van nincs idő semmire :S 12 óra meló után hazajövök, eszek , fürdök kicsit gépezek ezekre max 2-3 óra jut úgy, hogy még aludni is maradjon időm :\ meg most hoztak vmi 3 milliárdos gépeket.. most azokra kerültem, de kis koreaiak átlag kitalálnak mindent h takarítsuk le a gépet meg ienek.. meg nagy a felelőség ha elbaszunk vmit a gépen :\ multkor másik gpen eltört egy kamera.. vmi 4000 euróba kerül az is -.-"

Link to comment
Megosztás:

Hát ez jó végülis az tény :( de mikor meló van nincs idő semmire :S 12 óra meló után hazajövök, eszek , fürdök kicsit gépezek ezekre max 2-3 óra jut úgy, hogy még aludni is maradjon időm :\ meg most hoztak vmi 3 milliárdos gépeket.. most azokra kerültem, de kis koreaiak átlag kitalálnak mindent h takarítsuk le a gépet meg ienek.. meg nagy a felelőség ha elbaszunk vmit a gépen :\ multkor másik gpen eltört egy kamera.. vmi 4000 euróba kerül az is -.-"

Aaaha akkor van mit a tejbe aprítani, azért szabadidődben mindig legyen időd az Opelfórumra! :excl:

Link to comment
Megosztás:

A főkulcs meg a pótkulcs között mi is a különbség? ha már így át kell programoztatni. Mert arra gondolok hogy az egyiket használod a másik meg a szekrénybe van de akkor mi a lényeg? az "eredetit" használod inkább? de akkor miért kell átprogramoztatni? Lehet kicsit túlkomplikáltam :lol:

Mert az ECUban 4 immo chip kódját tudja tárolni. Első a főkulcs, a többi pót. Elvileg hátrányt nem szerzel belőle, ha pótkulcsozol. De nálam most az a lényeg, hoyg az eredeti főkulcsot akarom töröltetni és akkor a helyére mehet a mostani. :lol:

Hát... igazad lehet... betanításkor (mikor csináltunk olyat) ténylegesen megkülönbözteti a két kulcsot... van itt egy csóka megkérdem vmikor, hogy mit tud mondani rá...

Én így tudom és láttam is már... :excl:

Tudsz olcsóbban szerválni nekünk Tv-t? :lol:

Samsungot nem vennék. :( :lol: :o

Link to comment
Megosztás:

Hát az se valami jó :S én most vagyok épp szabadnapos.. tegnap este fél 7 kor értem haza, de amugy nem rossz ez a beosztás amibe vagyok, 3 nap 12 ezés aztán 3 nap szüncsi van, és utána megin 3 nap 12 ezés éjszakásba, csak van h pont az egész 7végém elmegy mert pont éjszaka melózom :S

Akkor csak nekem van nyugdíjas állásom ilyen fiatalon a MÁV-nál? :excl: :(

Link to comment
Megosztás:

Mert az ECUban 4 immo chip kódját tudja tárolni. Első a főkulcs, a többi pót. Elvileg hátrányt nem szerzel belőle, ha pótkulcsozol. De nálam most az a lényeg, hoyg az eredeti főkulcsot akarom töröltetni és akkor a helyére mehet a mostani. :lol:

Én így tudom és láttam is már... :excl:

Samsungot nem vennék. :( :lol: :lol:

Nem is ajánlom :lol: xD én se vennék.. de így hogy adják elmegy egy pár évig :o

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.