Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

direktszürő


Guest

Recommended Posts

  • Hozzászólások 578
  • Létrehozva
  • Legutolsó válasz

Legtöbb hozzászólás

sziasztok.ki szeretném kérni a véleményeteket.van egy c24ne mocim amit gázzal hajtok,erre szeretnék dirrektszürőt rakni.lehet?másoktól hallottam,hogy gázhoz nem jó,mert nincs folytása.igazi cél az lenne,hogy a gáz miatti teljesítmény veszteséget pótolja.kösz.istván.

Direktszűrőtől treljesítménynövekedést ne várj. :)

Rálehet valahogy rakni, ez tuti, de haszna nem sok lesz, hacsak nem a szívóhang miatt raknád be.

Link to comment
Megosztás:

valahol olvastam,hogy 5-8% pluszt ad.nekem az jó lenne.esetleg más elfogatható áru okoságot tudtok ajánlani?

Más okosság, a betétszűrő.Több haszna van, mint a direktnek.Értelemszerűen drága is ca. 17e. környéke, márkától függően.

A direktszűrő is csak akkor adhat plusz teljesítményt, ha tökéletesen le tudod rekeszteni a motortér forró levegőjétől.

Link to comment
Megosztás:

dobnék,de mit.bár nehéz a lelkem:1621 kg-hídmérlegen mérve.

Akkor onnan 200-at is. :)

Nem tudom mit, nem egyszerű kategória a súlycsökkentés sem, és bizonyos szint felett nem is olcsó.

De egy szűrőcserétől ne várj sokat, sőt. Olcsón nem lehet nagyon erőt növelni, főleg úgy hogy elveszed a kaját tőle.

Gondolom a gáz leginkább fogyasztáscsökkentés (nem abszolút, hanem forintosított) miatt került bele.

Ezért csak a hatásfoknövelés van mint lehetőség, ennek viszont legegyszerűbb módja a súlycsökkentés. :)

Esetleg növelj kompressziót. Nem tudom gáznál ez mennyire megvalósítható. Kizárólag gázzal használod vagy benzinnel is?

Link to comment
Megosztás:

Srácok, ebben az esetben azt hiszem, pont nem vicces a sárkányos matrica. Ugyanis az a Senator egy Vauxhall, aminek sárkány a jele, ami rá is van matricázva a hintóra. De ez nem épp CS-s szekér. Gondoltam, ezt idebiggyesztem, és védelmébe kelek kicsit Istvánnak és a vasnak.

Igazad van. De mi persze nem a Vauxhallos jelre gondoltunk, meg hát ugye a Villám jelre sem...

Szóval sorry, ha félreérthető voltam esetleg. Mea culpa :)

Egyébként nekem betétszűrőm van, de nem érzem, hogy jobban menne (vagy már megszoktam), mindenesetre egy jó minőségű biztos jobb a motornak is (nekem K&N van a C14NZ-ben) és mivel lehet tisztítani a hozzá való cuccal, ezért hosszabb távon gazdaságosabb is, nem beszélve a környezetvédelemről.

Link to comment
Megosztás:

Tudom én, én ne tudnám? :D A legnagyobb ellensége vagyok az efféléknek. Csak Ki tudja, hátha István még nem látott egy igazi, vérbeli CS-s autót, és félreérti. :lol: :lol:

Igyekeztem minél több smilét használni, hogy ne értse félre :)

CS rulez! :D :lol: :) :)

Link to comment
Megosztás:

Kismókusok kenyérre is kenhetik, nagymókusok süteménybe is rakhatják :lol: :) :lol:

:) :) :D Jól van, nyertetek, de nekem igazából a motornak való érvek számítanak, csak az E85-ösök kedvéért írtam. Egyébként szerintem az a koszos lötty még mindíg jobban lebomlik, mint a műanyagdarab úgy egy az egyben.

Link to comment
Megosztás:

Srácok, ebben az esetben azt hiszem, pont nem vicces a sárkányos matrica. Ugyanis az a Senator egy Vauxhall, aminek sárkány a jele, ami rá is van matricázva a hintóra. De ez nem épp CS-s szekér. Gondoltam, ezt idebiggyesztem, és védelmébe kelek kicsit Istvánnak és a vasnak.

kösz a "védelmet".mi az a "cs" kocsi?nem vágom még ezt a netes szlenget.a kompresziót megpróbálom.súlyt nem tudok csökkenteni,mit dobjak ki:fűthető üléseket,klímát?

Link to comment
Megosztás:

kösz a "védelmet".mi az a "cs" kocsi?nem vágom még ezt a netes szlenget.

A CS a Carstyling oldal rövidített neve. Lehet, hogy tesznek fel ide igényes autókat is (sőt, biztos, Coupe Irmsher Cravanja és Anti LET GSi-je is fenn volt). Ám jellemzően a legtöbbje vagy leharcolt, jobb napokat megélt autó, vagy abszolult széria tucatautó, amire mindenféle giccses teszkós vacak van ráaggatva, meg sárkányos matricával* tele van ragasztva. A harmadik kategória a "sok pénzem van, szórom a vasamra" féle tulajok autói, amin minden széles, minden ragyog, minden ültetett, de semmi összhatás, csak mennek a trend után. Szóval szerintem ennyi a CS. De biztos van itt olyan, aki pozitív véleményt is tud mondani. Én nem. :)

*Sárkányos matrica: Mindenféle nonfiguratív ábra, sárkányok, akár pézsmapatkányok. Mindegy, csak olcsó legyen és igénytelen. Én még annak tekintem a különböző tuningelem gyárak matricáját is. Mi a fenének kiragaszgatni az ajtóra? Egy fillért nem fizettek azért, hogy reklámozzam őket. Nem is beszélve arról, amikor nem is azok a cuccok vannak benne, amik ki vannak ragasztva (pl Ladában széria, sz@rrá kiült ülés, ajtón meg virít a Sparco vagy Recaro matrica).

Link to comment
Megosztás:

A CS a Carstyling oldal rövidített neve. Lehet, hogy tesznek fel ide igényes autókat is (sőt, biztos, Coupe Irmsher Cravanja és Anti LET GSi-je is fenn volt). Ám jellemzően a legtöbbje vagy leharcolt, jobb napokat megélt autó, vagy abszolult széria tucatautó, amire mindenféle giccses teszkós vacak van ráaggatva, meg sárkányos matricával tele van ragasztva. A harmadik kategória a "sok pénzem van, szórom a vasamra" féle tulajok autói, amin minden széles, minden ragyog, minden ültetett, de semmi összhatás, csak mennek a trend után. Szóval szerintem ennyi a CS. De biztos van itt olyan, aki pozitív véleményt is tud mondani. Én nem. :)

remélem nem tartozok a "tescós" táborba.a matricákat én csináltam,a saját autóm volt a próba.szerintem nem nagyon gáz.

Link to comment
Megosztás:

A CS a Carstyling oldal rövidített neve. Lehet, hogy tesznek fel ide igényes autókat is (sőt, biztos, Coupe Irmsher Cravanja és Anti LET GSi-je is fenn volt). Ám jellemzően a legtöbbje vagy leharcolt, jobb napokat megélt autó, vagy abszolult széria tucatautó, amire mindenféle giccses teszkós vacak van ráaggatva, meg sárkányos matricával tele van ragasztva. A harmadik kategória a "sok pénzem van, szórom a vasamra" féle tulajok autói, amin minden széles, minden ragyog, minden ültetett, de semmi összhatás, csak mennek a trend után. Szóval szerintem ennyi a CS. De biztos van itt olyan, aki pozitív véleményt is tud mondani. Én nem. :)

Az enyém is fenn vansokpattog.gif de maga az oldal az sz@r! Hát még az aréna metal.gif

Link to comment
Megosztás:

remélem nem tartozok a "tescós" táborba.a matricákat én csináltam,a saját autóm volt a próba.szerintem nem nagyon gáz.

Ugyan már! :) Különben is, a gazdájának kell tetszeni, nem nekem. :) Az én véleményem abszolult nem mérvadó. De a Vauxhall embléma szerintem rendben van egy Opelon. :D

Node mostmáraztán direktszűrö! :lol: :)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.



×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.