Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

VII. Hungarian Blitz Weekend


Gelko

Recommended Posts

Sziasztok! Engem is érdekelne mikor és hol lesz a 8-as Blitz? Újra esetleg újra Szegeden? Már csak azért is mert az MVOK is állítja össze az idei programokat, és ne üssük egymást időpontilag. köszi.

Szinte biztos , hogy Szegeden lesz, a dátumon még küzdünk, de pár héten belül fixáljuk.

Link to comment
Megosztás:

  • Hozzászólások 927
  • Létrehozva
  • Legutolsó válasz

Legtöbb hozzászólás

Legtöbb hozzászólás

  • 2 weeks later...

Most azért mit nem adnék legalább egy kevésért abból az alföldi melegből...

Kár, a balcsi valahogy jobban bejött. Tavaly a szombati napot/programokat szerintem eléggé megölte az alföldi meleg. Dehát ez van.

én annak is örülnék ha megint olyan idő lenne.. volt ott víz bőven...

Link to comment
Megosztás:

Nekem (mint mindig) tök mindegy, hogy hol van. Magyarországon Trianon óta nincsenek távolságok... a "de messze van" meg "sok az útiköltség" szöveg mindig elő fog fordulni (de amúgy érdekes népi megfigyelés, hogy a pestiek szokták általában kifogásolni a távolságokat ... )

Szegeden idén igyekszem megtalálni a betonos utat, és nem leizzadva, porosan megérkezni.

Viszont mivel autóstalálkozó, ezért talán érdemes lenne egy olyan placcot keríteni, ahol lehet játszani a kocsikkal, mert azért a kemping közepén elég meleg volt (mindenhol alföldi meleg volt - tényleg :D az Alföldi meleg :D - úgy értem ez esetben meleg=bátor=kissé felelőtlen) pörögni...

És azért (bár engem nem zavart) az sem biztos, hogy túl szerencsés, ha a napi strandolók átmászkálnak rajtunk.

Hátul a kempingben (majdnem szemben a szépségversenyes hellyel) volt jó nagy hely, ahová lehetne tömörülni - mondjuk pont a tűző napon ...

A Balaton mizériára meg annyit, hogy a külföldieknek az a vonzó helyszín és kész.

Anno a Momc azért igyekezett mindig az ország nyugati részére szervezni a talikat, hogy a németek közelinek találják. (Eleinte ugye ott Tata, meg Esztergom meg valami volt még az elején, akkor még nem jártam talira - aztán átálltak a Balatonra - szerintem nagyon okosan).

Nem háborogni kell azon, hogy miért a Balcsi, hanem tudomásul venni, hogy az elég nagy tó ahhoz, hogy aki ránéz az ország térképére kiszúrja könnyen :) Németek, osztrákok, lengyelek, szerbek, horvátok - ezeknek mind vonzó hely volt. Itt igazából az a kérdés, hogy nemzetközi szintre akarjuk e emelni a Blitzet, vagy hagyni így, ahogy van.

Abban spec nem hiszek, hogy ismernek minket és azt csinálunk, amit akarunk - ez talán akkor igaz, ha más fizető vendég nem jár akkor azon a helyen.

Sokakat zavart egyébként, hogy a strandolók ott kóvájognak, meg hogy nem volt külön lezárt terület a Moténak és szóródott a társaság (mondjuk szerintem annyira nem szóródott, de mindegy).

Én még nem voltam a füredi kempingben, de állítólag messze veri az összes eddigi helyszínt. Amúgy szerintem az országban majdnem mindegy pénzügyileg, hogy hová megy az ember, mert annyira alja lassan itt mnden, hogy nem hiszem el hogyha akárhová odamész, és azt mondod, hogy figyi haver, hozunk ide pár száz fizető vendéget, de cserébe ez meg az kéne - akkor ne lehetne kialkudni normális árban.

Több, mint egy évtizede járok talikra, és az a tapasztalatom, hogy az árak nagyjából ugyanott mozognak (úgy értem szervezőtől függetlenül - persze eltekintve egy-két olyan pofátlan, egyedi nyerészkedési szándéktól,hogy az már gusztustalan, de az ilyen be is dől, az idő igazolja, hogy ezt így nem lehet...) Persze volt olyan is, ami a többihez képest nevetségesen olcsónak tűnt (itt emelném ki a kecskemétiek szervezéseit, pl. Soltvadkert, ahol faházban aludhatsz a többi tali sátorhelyeinek áráért - zárt parkolóval, saját játszó placcal, stb. - de ilyen volt a debreceni tali is, az nagyon jó hely volt... ja bocs.. tó nem volt, de saját medence igen)

Azt, hogy mi mennyire volt nyereséges, nem tudom... nyilván ez is befolyásolja a helyszínválasztást, senki nem kockáztat szívesen... de idén valahogy azt érzem, hogy az egész rizikós lesz, jobban fog számítani 100km távolság is - és ez nem azért lesz, mint eddig általában, hanem egyszerűen a pénz miatt. De ez is olyan, hogyha valaki akar, akkor megoldja. Én is meg tudtam oldani mindig (bár azért voltak erről is érdekes pletykák... istenem, hogy mondanák a szemembe... hehe.. bátor legények... ), sőt pl. Mantababyék is megoldották mindig stb... :) - de azért sajnos az ország általános helyzetét sem árt figyelembe venni, mert ugye az egyébni csóróságot nem lehet...

Szóval én erről ennyit tudok mondani (ahogy Forrest Gump mondaná)...

Link to comment
Megosztás:

Pár szóban reagálnék Hajni irományára:

- Helyszín

Sajnos Balaton necces nekünk, nem véletlenül van szinte minden Balatoni kempingben balhé, 1-kor áramtalanítás, és sorolhatnám... voltak gondok, Hajni Te talán ezt nagyon jól tudod is...

- Távolság

Ez mindenkinek relatív ugyebár. Van akinek a Balcsi van messze, van akinek a Balaton drága, van akinek Szeged van messze van akinek Debrecen

- Külföldiek

Már a MOMC is belátta, hogy egyre kevésbé építhet a külföldiekre, kb 10 főre redukálódott a végére a szokásos 60-70 fős német/osztrák társaságból az idelátogatók száma. Idén tervben van, hogy Viktorral kimegyünk Jennersdorfba, és személyesen meginvitáljuk az osztrákokat. Hátha...

- Átmászkálás

Van lehetőség arra, hogy csak mi legyünk a kempingben, ezzel semmi gond... csak sajnos akkor ami nyilván a Tulaj zsebéből kiesik pénz azt nekünk kell becsengetni. ez meg meg fog mutatkozni sajnos a belépő árakban. Idén ha minden igaz, akkor nem tervezünk árakat emelni!!! Azt hiszem ma ez egy fontos pont mindenkinek... De még folynak a tárgyalások, de ezt szeretnénk elérni mindenképpen!!!

- Hogy miért Szeged?

Hát azt hiszem eddig talán két helyszín sorolható azok közé ahol mindenféle probléma nélkül, és a tulajdonosok részéről is normális és szimpatikus hozzáállással találkoztunk, az Szeged, és Debrecen. Ez nekünk mint szervezőknek nagyon sokat számít, ha lehetek kicsit önző...nem mindegy, hogy hajnal egykor azért kell telefonálni, hogy valaki keressek meg a kempingvezetőt, és azonnal kapcsolják fel a főkapcsolót, vagy azért, hogy szóljatok már Hajniéknak, hogy hova dugták előlem a pálinkát... :omg:

Azt hiszem tavaly Szegeden is maximális kiszolgálásban volt részünk!!! Segítőkészek voltak mindenben. Adott a Tó, ház, sátor, nagy placc, fás rész, kaja, kirándulás, stb... igen... egy dolog nem... nincs randalírplacc... erre is ki szeretnénk találni valamit... még nem tudjuk mit... de valamit kitalálunk... Az is felmerült, hogy idén bemennénk Szeged belvárosába szépségversenyezni, felvonulni, amire tavaly az útfelújítások miatt nem kaptunk engedély... hátha idén menni fog...

A zenebona is nagy kérdéseket vet fel... fele a tucc-tuccra gerjed, a másik fele a Kéééékaszemearcacsupaderüre szeret ropni... nehéz.... Felmerült az is, hogy két helyen legyen buli... de az meg megosztja az embereket... agyalunk, agyalunk... hogy jobb legyen! Idén 10 éves a klub...valamivel emiatt is emlékezetessé kell tenni a BW-t... Várjuk az ötleteket akár itt, akár püben... hajlunk mi mindenre, de leginkább jobbrabalra... :D

Link to comment
Megosztás:

Nekem (mint mindig) tök mindegy, hogy hol van. Magyarországon Trianon óta nincsenek távolságok... a "de messze van" meg "sok az útiköltség" szöveg mindig elő fog fordulni (de amúgy érdekes népi megfigyelés, hogy a pestiek szokták általában kifogásolni a távolságokat ... )

Szegeden idén igyekszem megtalálni a betonos utat, és nem leizzadva, porosan megérkezni.

Viszont mivel autóstalálkozó, ezért talán érdemes lenne egy olyan placcot keríteni, ahol lehet játszani a kocsikkal, mert azért a kemping közepén elég meleg volt (mindenhol alföldi meleg volt - tényleg :D az Alföldi meleg :D - úgy értem ez esetben meleg=bátor=kissé felelőtlen) pörögni...

Volt valami placc ahova kimentek a népek szlalomozni, meg bacni neki, de nem tudom hogy pontosan hol, mert én inkább vizet választottam, meg a söröcskémet :D Amúgy meg, messze-nem messze, egy évben egyszer tán meg tudja oldani mindenki, aki igazán akarja, hogy valahogy lejusson/levigye valaki/teleportáljon/lesétáljon (mondjuk akkor több nap szabit kell kivenni) Ez a társaság bőven megér egy tank naftát, és akkor még nem is a dízellel számoltam :P :D

Link to comment
Megosztás:

ezt a magyaros balaton ragaszkodást nem értem, mintha csak ott lenne víz

szerintem sose lesz olyan hogy mindenkinek jó lesz a helyszín viszont az tény, hogy az egyik legjobb blitz volt és talán most voltak a legtöbben is, remélem idén is így lesz és ott is leszünk :blush:

jaja B)

Pár szóban reagálnék Hajni irományára:

- Helyszín

Sajnos Balaton necces nekünk, nem véletlenül van szinte minden Balatoni kempingben balhé, 1-kor áramtalanítás, és sorolhatnám... voltak gondok, Hajni Te talán ezt nagyon jól tudod is...

Na én még nem voltam egy Balatoni BW-n sem, én csak ezért szavaznék mint helyszínre, viszont a szögedi buli qrva jó volt tavaly, a gyerekek is naggyonnaggyon élvezték a bambit és a strandot! :icon13:

Az is felmerült, hogy idén bemennénk Szeged belvárosába szépségversenyezni, felvonulni, amire tavaly az útfelújítások miatt nem kaptunk engedély... hátha idén menni fog...

Én úgy tudtam, hogy csak nekünk nem akarták engedélyezni, mert amúgy egy másik brancs kapott rá engedélyt, azthittem valakinek nem jön be a villámos jel, azért híusult meg ez a program, de akkor örülök, hogy más volt az ok...!

A zenebona is nagy kérdéseket vet fel... ...a másik fele a Kéééékaszemearcacsupaderüre szeret ropni... nehéz.... ...Idén 10 éves a klub...valamivel emiatt is emlékezetessé kell tenni a BW-t... :D

Én a KÉÉÉÉKASZEMEARCACSUPADERÜRE szavazok!!!!!!!!!!! :lol: :P

Link to comment
Megosztás:

Egyetértek Anti, nagyjábol ugyanazt mondjuk, csak más szemszögből :)

Az fontos tényleg, hogy a kemping vezetősége milyen - ebben valóban van tapasztalatom :goofy:

A játszótér fontos, és még azt sem mondanám, hogy a távolság meghatározó (már a kempingtől), mert pl. pont Debrecenben is simán kiautóztunk ezért... :) az meg nem feltétlen baj, ha a tábor területén nem kell senkitől elvenni a slusszkulcsot, mert felbátorodva peregni kíván :D

A zene szerintem megoldható egy jó DJvel, vagy egy egymásnak háttal fordított színpaddal (két irányba szólna a zene, állítólag ez már kipróbált módszer).

Minden találkozón van, aki magánbulit tart, mert nem tetszik neki a főhelyen adott zene, de ez benne van. Én azt gondolom, hogy egy jó DJ látja, mire mozdul a nép és azt nyomja, amire jobb a pörgés, vagy esetenként bekever más stílust, az tök tolerálható.

Pl. Piroska (akinek nem is ez a neve, pedig sokáig azt hittem :D) ilyen szempontból kiváló :) (biztos emlékeztek rá, sokat nyomta Zamárdiba).

És még egy észrevételt, ha szabad (szintén sok helyről hallottam, beszédtéma volt, és hát én is akadtam rajta egyet, remélem segítség lesz a vezetőségnek is): nem ildomos majdnem annyiért adni fejenként egy faházat, mintha az egész faházat kivennék létszámtól függetlenül :) ez visszatetszést kelt, akárhogy is van - és ezt megint úgy mondom, hogy mi amúgy is sátrazni szoktunk...

Amúgy ezt mindig elfelejtem, hoyg 10éves a klub, és lehet, hogy már javasoltam múltkor, amikor meglepődtem ezen, mint most: szóval volt itt pár elnök, szerintem őket külön meg kéne hívni. Sőt, azért rengeteg olyan tag is van, aki mára kissé háttérbe vonult, de az elején nagyon aktívak voltak :)

Link to comment
Megosztás:

Volt valami placc ahova kimentek a népek szlalomozni, meg bacni neki, de nem tudom hogy pontosan hol, mert én inkább vizet választottam, meg a söröcskémet :D Amúgy meg, messze-nem messze, egy évben egyszer tán meg tudja oldani mindenki, aki igazán akarja, hogy valahogy lejusson/levigye valaki/teleportáljon/lesétáljon (mondjuk akkor több nap szabit kell kivenni) Ez a társaság bőven megér egy tank naftát, és akkor még nem is a dízellel számoltam :P :D

Az egy nagyáruház mögötti nagyparkoló volt. :)

Így van, aki szeretne jönni, az 1 hosszú hétvégét rá tud szánni, van pár hónap, lehet gyűjteni az üa.-ra (sajna tavaly nekem is szombat kora este el kellett jönnöm, mert másnapi szolgálatot nem tudtam cserélni, de így is megérte, főleg a gyerekeknek volt nagy élmény!). :icon1:

Link to comment
Megosztás:

Amúgy a Zánkai tábor nem alkalmas ilyenre? Rég voltam ott (egy nyári éjszakát leszámítva ugye, amikor családi nyaralás alatt leléptem a szállodából... :rolleyes: :whistle: ), de ott van jó nagy hely, nincs is ott lakóház, víz is közel van, meg még amit nem soroltam fel... :D

Talán J0hnny-ék tudnának erről nyilatozni... B)

Link to comment
Megosztás:

szerintem J0hnny-ék (bakker Zozor, és leírtad! :blink: és leírtad helyesen! :evilgrin: ) sok dologról tudnának nyilatkozni, de talán Zánka nem az ő "bűnük" volt :unsure: menjünk Pusztavacsra, az az ország közepe, senkinek nem lehet baja, hogy tőle távolabb van :D

Állítólag Füred király hely - de nem tudom, nem voltam...

Viszont Szegeden tökre meglepődtem, hogy milyen korrekt a büfé :huh: ha előbb tudjuk, akkor tuti nem megyünk bográccsal, meg tárcsával, meg akármivel :omg:

Még csak január van, az idő még nem szorít... azt tudni lehet már, hogy melyik hónapban lesz a Blitz?

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.



×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.