Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Benzinszűrő csere


Sörös Sanyi

Recommended Posts

2.1.6 Benzinszűrő csere

Sajnos a kapható "jó minőségű" benzin miatt nem árt az ajánlottnál sűrűbben cserélni a benzinszűrőt pláne, hogy nem nagy ördöngősség.
Segítségként itt egy rövidke képes leírás.



gallery_1646_202_35428.jpg

A szűrő(1) a kocsi jobb oldalán a kocsi alján található. A képen be van jelölve, hogy körülbelül hol.
A szűrőt(1) egy fémbilincs(2) fogja a karosszériához. Ezt egy kereszthornyos lemezcsavar (3) fogja össze.
Elsőre nehezen akart megindulni, de egy kis csavarlazító - WD40 kombó segített rajta.
A kicsavarása után a szűrőt ki tudjuk emelni lefelé.
Hogy jobban hozzáférjünk a szűrőhöz, az előremenő benzincsövet kipattinthatjuk a kasznihoz rögzített tartóból. Így nagyobb mozgásteret ad a szűrőnek.

gallery_1646_202_1206.jpg

Nálam első csere alkalmával még valószínűleg gyári bilincsek (4) tartották a szűrőn (1) a benzincsöveket. Ezek nekem nagyon nem voltak szimpatikusak, így egyszerűen lefeszegettem őket. Készüljünk fel arra, hogy a cső leszedésekkor, elég sok benzin csoroghat ki!!
Ha van valami erősebb csipeszünk, összefoghatjuk esetleg a csövet, de magából a szűrőből is elég sok folyik ki.
gallery_1646_202_13771.jpggallery_1646_202_13818.jpg
Nekem a gyári szűrőn volt egy gumigyűrű (5). Azon a részen fogta a bilincs körbe, ami a kasztnihoz rögzítette.
Ezt a gumigyűrűt rakjuk át az új szűrőre is.
Nézzük meg, hogy volt berakva a régi, vagy ha van átfolyási irány jelzés a szűrőn, annak megfelelő irányba rakjuk fel a szűrőt!
Az új bilincseket (6) először rakjuk fel a csövekre, majd a csöveket toljuk rá a szűrő csapjaira.
Húzzuk meg a bilincseket, figyeljünk oda, hogy a kúpos kiképzés (7) és a szűrő teste közé essenek.

gallery_1646_202_9361.jpg

Ha ez készen van, mehet vissza a szűrő (1) a helyére.
Én mondjuk még mielőtt visszaraktam, beindítottam egy időre a kocsit, hogy az esetleges szivárgás láthatóvá váljon.
Nem volt. :D
Illesszük bele a bilincsbe, úgy, hogy a gumigyűrűre essen a bilincs. húzzuk össze, és kész is vagyunk.

Szerző: Laci4

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

  • 2 years later...
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.