Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

lehet kábel miatt ez? Hogy az alapjárat szórakozik? Mert magasabb fordulaton nincs gond, szépen húz. Nemrég vettem a kocsit. Gyertyák elég újnak néznek ki. NGK. De az opel alkatrészboltban azt mondták nekem hogy csak a gyárit tegyem bele (GM Opel). Meg hogy szép barnára kell kiégnie. Nekem meg fekete :lol:

.

Valóban barnának kell lennie, akkor jo a gyertya jó égési foka. Ha olajos akkor a magasabbnál előirt az égési foka a gyertyának, ezért nem ég teljesen el az anyag, és igy fekete, esetleg olajos.

Link to comment
Megosztás:

Szerintem, ott már ékszíjtárcsát kellene cserélni :/

Velem is előszokott olyan fordulni hogy viztől vísit mint állat, de váltás közbe elhallgat

Tegnap utánanéztünk a dolgoknak s úgy néz ki hogy a generátor másik csavarja lazulhatott ki, ezáltal mindig engedett egy kicsit s laza lett a szíj! Sajnos ez a csavar viszont kicsit hozzáférhetetlen helyen van így ma vagy holnap nekiugrunk szétkapni egy kicsit hogy jobban hozzáférjünk! Valószínű hogy akkor már a generátort is megnézzük milyen állapotban van.... :lol: :lol:

Link to comment
Megosztás:

De jó folyik a szervóolajam felülről a szervótartály sapkájánál :@

Kép:

http://kepfeltoltes.hu/101228/F_nyk_pek-00...ltoltes.hu_.jpg

Mit javitsak, vagy mitől lehet???

Hasmenése van??? Megfázott ebbe a -20fokba :/

A hangja is eléggé búg, meg a szervószivattyúnál vmi füstöl

Nem repedt a szervótartály sapkája?? Mert a kép alapján nagyon úgy tünik hogy lyukas s ott nyomja ki az olajat! :D Talán egy sapkacsere megoldja a gondot!

Link to comment
Megosztás:

Nem repedt a szervótartály sapkája?? Mert a kép alapján nagyon úgy tünik hogy lyukas s ott nyomja ki az olajat! :D

Elsőnek azthittem hogy vmi túlfolyó van ott

Az lehetséges hogy lyukadt, de akkor miért füstöl ( vagy gőzől) a olajszivattyú motor??? Meg mi ez a erős búgó hang??

Link to comment
Megosztás:

Elsőnek azthittem hogy vmi túlfolyó van ott

Az lehetséges hogy lyukadt, de akkor miért füstöl ( vagy gőzől) a olajszivattyú motor??? Meg mi ez a erős búgó hang??

A búgó hang szerintem azmiatt van mert már nincs elég olaj a rendszerben, ugyanis ezek szerint elfolyik... :) Persze ez szerintem csak tipp ugyanis nekem szervó nélküli az autóm, szóval ilyen gondom nemigazán lesz! :D Fapados a járgány, de ebből a szempontból előny!

Link to comment
Megosztás:

A búgó hang szerintem azmiatt van mert már nincs elég olaj a rendszerben, ugyanis ezek szerint elfolyik... :) Persze ez szerintem csak tipp ugyanis nekem szervó nélküli az autóm, szóval ilyen gondom nemigazán lesz! :D Fapados a járgány, de ebből a szempontból előny!

Szerintem is az miatt van :/ De hogy lyukadt ki a sapka és mi hatására folyt felfele ki ???

F astrába írják, hogy felforrt és kilőtte, de beinditottam és egyből folyt kifele :S

Link to comment
Megosztás:

De jó folyik a szervóolajam felülről a szervótartály sapkájánál :@

Kép:

Mit javitsak, vagy mitől lehet???

Hasmenése van??? Megfázott ebbe a -20fokba :/

A hangja is eléggé búg, meg a szervószivattyúnál vmi füstöl

Úúúú bmeg, elég érdekes színe van annak az olajnak :D

Szerk.: Azt elfelejtettem hogy a kupak tetején gyárilag van túlfolyó nyílás, ahol neked is folyik.

Link to comment
Megosztás:

Úúúú bmeg, elég érdekes színe van annak az olajnak :D

Szerk.: Azt elfelejtettem hogy a kupak tetején gyárilag van túlfolyó nyílás, ahol neked is folyik.

Azt tudom, akkor nem repedés, meg lyuk van rajta, hanem túlfolyó. De beinditom és egyből mi miatt kezdhet kifolyni a szervóolaj??? Hátha jőn a Thor vagy öcsibácsi és segít

Link to comment
Megosztás:

Azt tudom, akkor nem repedés, meg lyuk van rajta, hanem túlfolyó. De beinditom és egyből mi miatt kezdhet kifolyni a szervóolaj??? Hátha jőn a Thor vagy öcsibácsi és segít

Hali! Én ugyan nem vagyok a két említett Superhero közül egyik sem :D , de az én tippem az, hogy azért van olyan furcsa színe, mert - mint ahogy az Astrások is mondták - felforrt és mint a forrásban lévő víz a fazékban, itt is lesznek buborékok. Buboréktól megnő a térfogat és nyomja ki. A szervószivattyúd szorul, szerintem!

Vagy hidegen is ezt csinálja? Mármint reggel mikor először indítod.

Link to comment
Megosztás:

Hali! Én ugyan nem vagyok a két említett Superhero közül egyik sem :D , de az én tippem az, hogy azért van olyan furcsa színe, mert - mint ahogy az Astrások is mondták - felforrt és mint a forrásban lévő víz a fazékban, itt is lesznek buborékok. Buboréktól megnő a térfogat és nyomja ki. A szervószivattyúd szorul, szerintem!

Vagy hidegen is ezt csinálja? Mármint reggel mikor először indítod.

Nem baj te is jó leszel :)

Msanyesz, kora reggel inditottam be, jéghideg volt még a motor, és egyből ömlött kifele. Azóta nem mertem beinditani, előbb megkellene javítani :S Nem hiszem hogy beinditom és abba a pillanatba fel is forrt volna

Link to comment
Megosztás:

Van itt baj rendesen.

Megsült az olaj.

Nem lehet, hogy víz volt a rendszerben és elfagyott, vagy eddig is kint állt az autód?

Mert ha tudná keringetni az olajat, akkor nem nyomná ki.

Mikor tudott megsülni az olaj, előző nap este még olyan könnyen kormányoztam, utána meg reggel beinditom és jőtt ki felül az összes :S

Nem hiszem hogy víz lett volna a rendszerbe, eddig is kint állt az autó

Link to comment
Megosztás:

A kormányműből nem csöpögött a cucc?

Valószínű, hogy valahol eldugult a rendszer és ez miatt az olaj nem keringett és felforrt.

Ki kellene pucolni a rendszert és új olajat neki. Kb 1 liter kell bele. ATF olaj, de már volt róla szó régebben.

Nem még soha nem csöpögött a cucc :/

Igen volt róla szó. Nagy munka kipucolni az egész rendszert??

Link to comment
Megosztás:

Annyit tehetsz, hogy leveszed a kormányműről az olajcsövet és elindítod úgy 1 kis időre, hogy lásd nyomja-e a szivattyú az anyagot.

(valami zacskót tegyél rá mert összeken mindent)

Ha nem akkor a szivattyú cserés, ellenkező esetben a kormányműnél lesz a gond.

Vagy a csövekben.

Hol van ez a cső?

Link to comment
Megosztás:

De jó folyik a szervóolajam felülről a szervótartály sapkájánál :@

Kép:

http://kepfeltoltes.hu/101228/F_nyk_pek-00...ltoltes.hu_.jpg

Mit javitsak, vagy mitől lehet???

Hasmenése van??? Megfázott ebbe a -20fokba :/

A hangja is eléggé búg, meg a szervószivattyúnál vmi füstöl

Huhh, az igen :S

Megint egy parajelenség :D

Az tisztán látszik, hogy a túlfolyón nyomja ki a cuccot. Ha jól látom akkor elég fekete már az olaj, ergo egy csere kijár már a verdának.

Ezekben a -10-nél durvább hidegekben eléggé szenvednek a szervópumpák, addig amíg meg nem "törik" az olajat. Lehet hogy nálad is valami hasonló lehet, hogy valahol besűrűsödött és dugót képezett a rendszerben (lehet nem belevaló az olaj).

A fura szín a felhabosodás miatt van. Tele van apró pici levegő bubikkal, nekem akkor volt ilyen amikor falsot szívott az egyik csőnél.

Egyébként azóta nézted, hogy mennyi olaj van a tartályban és folyik e valahol (pumpa, kormánymű, csövek pl.)?

Link to comment
Megosztás:

Thor! Ha te 1nap állás után elindítod az autót, kb. mennyi idő múlva alszik el az olajnyomás lámpád? Nekem kell hozzá 10másodperc kb. addig míg nem alszik el, rohadtul kerepel a technika :D Ugyanilyen nehezen alszik el, mint
.

Uhh bakker, ez sajnos rossz, nagyon rossz hír :)

Indulás után 1-2 mp maximum.

Párom Vekije is így kezdte, egyre csak lopta a másodperceket az idő múlásával és már a végén amikor besokalltam akkor már 8-10mp volt mire felállt az olajnyomás. Sajnos a regulátor szelep meg volt kopva és visszaengedte az olajat (sajna szeleppel ellátott olajszűrő ehhez nem létezik :) ).

Amikor kerestem hozzá azt mondták, hogy már nem lehet kapni, ezért a britektől rendeltem egy olajpumpát és majdnem pont egy éve cseréltem ki.

Bár nemrég Tgabika írta hogy lehet kapni még és cikkszámot is írt, egy próbát megér!

Link to comment
Megosztás:

Uhh bakker, ez sajnos rossz, nagyon rossz hír :)

Indulás után 1-2 mp maximum.

Párom Vekije is így kezdte, egyre csak lopta a másodperceket az idő múlásával és már a végén amikor besokalltam akkor már 8-10mp volt mire felállt az olajnyomás. Sajnos a regulátor szelep meg volt kopva és visszaengedte az olajat (sajna szeleppel ellátott olajszűrő ehhez nem létezik :) ).

Amikor kerestem hozzá azt mondták, hogy már nem lehet kapni, ezért a britektől rendeltem egy olajpumpát és majdnem pont egy éve cseréltem ki.

Bár nemrég Tgabika írta hogy lehet kapni még és cikkszámot is írt, egy próbát megér!

Nekem is ilyen. Tavaly télen 5másodperc volt kb., most már 10. Mindjárt illesztek be képet azokról a dolgokról :D

Link to comment
Megosztás:

Ha ezeket kicserélem jónak kell lennie nem? Amúgy nehéz ehhez hozzáférni?

http://kepfeltoltes.hu/101230/pumpa_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Ööö... szerintem elég a 7-es rajtszámú regulátort kicserélni, csak sikerüljön találnod.

Az enyém még bírja 243000km-el, a másikban cserekor olyan 185000 lehetett (igaz ebből 50000 pesti km).

Kíváncsi vagyok hogy sikerül e szerezned szelepet, mert ha nem akkor sajna csak a teljes pumpa csere oldja meg dolgot :D

Amúgy magához a szelephez nem nehéz hozzáférni, asszem még a kereket sem vettem le. A pumpacsere már macerásabb történet...

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.