Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

Sziasztok Cartársak! :lol:

Szeretném a segítségeteket kérni váltó olajszint megnézésének ügyében! A kérdésem az lenne hogy C16NZ-s motor esetében hol tudnám megnézni illetve ellenőrizni hogy megfelelő-e a váltó olajszintem. Pár hete mikor alvázvédelemre került a sor akkor vettük észre hogy a váltóból folyt egy kicsit az olaj. Akkor meg lettek húzva a csavarok (amik kilazultak) s azóta nem folyik, viszont a váltó továbbra sem tökéletes. Tudnátok esetleg képpel segíteni hogy hol keressem a feltöltő nyílást, illetve hogy van-e valami speciális menete ennek a dolognak?? Még soha nem csináltam ilyet, ezért is kellene a segítség! Köszönöm előre is!

Link to comment
Megosztás:

Thor: neked új lambdával milyen a gyertyaképed? Őzbarna, vagy fehér? Mert nekem hófehérek a gyertyák..

Hát passzolom, nem is néztem azóta :lol:

Majd csinálok fényképet, ha kiveszem valami miatt ;)

Az enyémen gondolkodom, hogy lehet érdemes volna kicserélni ezt is, mert részterhelésen rándul egy kicsit. Majd még megnézek pár dolgot.

Link to comment
Megosztás:

Hát passzolom, nem is néztem azóta :lol:

Majd csinálok fényképet, ha kiveszem valami miatt ;)

Az enyémen gondolkodom, hogy lehet érdemes volna kicserélni ezt is, mert részterhelésen rándul egy kicsit. Majd még megnézek pár dolgot.

Igen-igen ez is rándul. De ezt eddig betudtam annak hogy szelepfedéltől folyik be a gyertyákhoz az olaj(hiába paszta, új tömítés, teljesen megpucoltam a tömítő felületeket is, és csigásan húztam le a csavarokat ugyanazzal a nyomatékkal) :) De akkor lehet, hogy tényleg a lambda ad már rossz értéket :) Amúgy gondolkodom rajta, hogy karácsonyra megajándékozom magam(vekit) egy PowerTuning os tuningboxal, amit a map szenzorra, légtömegmérőre, gázállás érzékelőre és a lambdára kell rákötni. Szerinted használna valamit?

Link to comment
Megosztás:

Igen-igen ez is rándul. De ezt eddig betudtam annak hogy szelepfedéltől folyik be a gyertyákhoz az olaj(hiába paszta, új tömítés, teljesen megpucoltam a tömítő felületeket is, és csigásan húztam le a csavarokat ugyanazzal a nyomatékkal) ;) De akkor lehet, hogy tényleg a lambda ad már rossz értéket :lol: Amúgy gondolkodom rajta, hogy karácsonyra megajándékozom magam(vekit) egy PowerTuning os tuningboxal, amit a map szenzorra, légtömegmérőre, gázállás érzékelőre és a lambdára kell rákötni. Szerinted használna valamit?

Futó Gabiéval sztem jobban járnál (opel16v), konkrétan ezzel. Az etanolos fórumban megtalálod.

Link to comment
Megosztás:

17liter E85+~12-13liter benzin. Hátha picit kipucolja az injektorokat.. :lol: De ugyanúgy szórja a hibát..:S 3ba folyamatos huzatásnál 5500-6000között kivillan a mil lámpa(Légtömegmérő-Magas feszültség), dobom a 4et, padló ott is, és kinn van ugyanúgy a hiba.. Elengedem a gázt, hiba már el is tűnt.. Szerintem most hogy minden levegő amihez a motor hozzájut, és a légtömegmérőn megy keresztül, nembírja feldolgozni az ECU és azért dobálhatja a hibát(gondolom én). Szal ezen csak egy ECU optimizálás(chip) segítene? Karter csöveket, egr szelepet semmiképp nem akarom visszakötni. Még egy észrevétel az etanol keverékkel: szebb alapjárat(nem ugrál) és padlónál sima benzinnel max. injektor nyitáson 35litert írt ki pillanatnyi fogyinak, etanolos keverékkel pedig 40liter, szal többet tol belőle. Menetteljesítménybe nem vettem észre külömbséget. Csak gondoltam megosztom veletek a véleményem ;) De szerintem ezt a légtömegmérős hibát azért írja tényleg mert gondolom a motorvezérlőnek megvan adva a max. levegő, és így hogy többet kap, már nem tudja feldolgozni, és azért dobhatja a hibát? Amúgy csont új a légtömegmérő.

Hányasban? Nekem egyesben simán akasztja, kettesben is 39 felett van, hármasban is 30 körül...

Link to comment
Megosztás:

2be és 3ba. de ilyen 6ezer körül mindig elveszi az anyagot, az mitől van?

El sem tudom képzelni... Ha visszaállítod az eredeti állapotot, és akkor is csinálná, akkor legalább azt tudnánk, h nem a több levegő miatt csinálja. Egy próbát megérne... A légtömegmérőd nagyon hasonlít az enyémhez, a ház ill. a csatlakozás más. Az enyémben pedig ua. van mint pl. a Z20LET-ben. Kétlem, hogy ne tudná értelmezni a több levegőt. Ha több a levegő, akkor végig, arányosan több lenne, amihez a padlógázon előre megírt befecskendezési idő miatt folyamatosan hibás jelzést generálna, hiszen arányosan folyamatosan szegény keveréket kapna... Szerintem. Inkább úgy tűnik, mintha 6000 környékén elfogyna az injektor vmi miatt... A benzinnyomásod rendben?

Link to comment
Megosztás:

El sem tudom képzelni... Ha visszaállítod az eredeti állapotot, és akkor is csinálná, akkor legalább azt tudnánk, h nem a több levegő miatt csinálja. Egy próbát megérne... A légtömegmérőd nagyon hasonlít az enyémhez, a ház ill. a csatlakozás más. Az enyémben pedig ua. van mint pl. a Z20LET-ben. Kétlem, hogy ne tudná értelmezni a több levegőt. Ha több a levegő, akkor végig, arányosan több lenne, amihez a padlógázon előre megírt befecskendezési idő miatt folyamatosan hibás jelzést generálna, hiszen arányosan folyamatosan szegény keveréket kapna... Szerintem. Inkább úgy tűnik, mintha 6000 környékén elfogyna az injektor vmi miatt... A benzinnyomásod rendben?

Új bent a nyomásszabályzó is(azaz bontott, egy 1.8 as ecotec b vectrából való, de ezen rajtavan már a szűrő is, enyémen nem volt) de mikor leállítom az autót, úgy tűnik, mint ha valami elengedné a nyomást(szerintem az injektorok) mert ott hallok szisszenést. És ha lehúzom a benzincsövet nem spriccel a benzin. Én úgy értettem hogy a vezérlőbe megvan adva a max. levegő amihez még hozzátudja állítani a befecskendezést, és az enyém ezen túllép, és ha figyelem a pillanatnyi fogyasztást, akkor 5500fölött nem feljebb, hanem rohamosan megy lefelé. Szal veszi el tőle az anyagot.

Link to comment
Megosztás:

Új bent a nyomásszabályzó is(azaz bontott, egy 1.8 as ecotec b vectrából való, de ezen rajtavan már a szűrő is, enyémen nem volt) de mikor leállítom az autót, úgy tűnik, mint ha valami elengedné a nyomást(szerintem az injektorok) mert ott hallok szisszenést. És ha lehúzom a benzincsövet nem spriccel a benzin. Én úgy értettem hogy a vezérlőbe megvan adva a max. levegő amihez még hozzátudja állítani a befecskendezést, és az enyém ezen túllép, és ha figyelem a pillanatnyi fogyasztást, akkor 5500fölött nem feljebb, hanem rohamosan megy lefelé. Szal veszi el tőle az anyagot.

Mindez padlógázon értendő, ugye? Eddig én úgy sejtettem, h a fogyasztás mérésénél csak az injektorok nyitvatartási idejét figyeli, a légtömegmérő jelét nem. Ha a nyitvatartási idő nem nő tovább, viszont a fordulatszám igen, ez okozhatja, hogy a fogyasztásmérő rohamosan csökkenő értéket mutat. Hogy ez miért lehet... Az injektorok rendben vannak? Ha esetleg tudsz szerezni kölcsön másik garnitúrát, meg lehetne nézni, azzal hogy viselkedik. Ha még mindig nem jó, akkor még mindig ott van a benzinnyomás emelése kis lépésekben...

Link to comment
Megosztás:

Mindez padlógázon értendő, ugye? Eddig én úgy sejtettem, h a fogyasztás mérésénél csak az injektorok nyitvatartási idejét figyeli, a légtömegmérő jelét nem. Ha a nyitvatartási idő nem nő tovább, viszont a fordulatszám igen, ez okozhatja, hogy a fogyasztásmérő rohamosan csökkenő értéket mutat. Hogy ez miért lehet... Az injektorok rendben vannak? Ha esetleg tudsz szerezni kölcsön másik garnitúrát, meg lehetne nézni, azzal hogy viselkedik. Ha még mindig nem jó, akkor még mindig ott van a benzinnyomás emelése kis lépésekben...

Ez gyakorlatban hogy nyilvánulna meg? :lol:

Link to comment
Megosztás:

Mindez padlógázon értendő, ugye? Eddig én úgy sejtettem, h a fogyasztás mérésénél csak az injektorok nyitvatartási idejét figyeli, a légtömegmérő jelét nem. Ha a nyitvatartási idő nem nő tovább, viszont a fordulatszám igen, ez okozhatja, hogy a fogyasztásmérő rohamosan csökkenő értéket mutat. Hogy ez miért lehet... Az injektorok rendben vannak? Ha esetleg tudsz szerezni kölcsön másik garnitúrát, meg lehetne nézni, azzal hogy viselkedik. Ha még mindig nem jó, akkor még mindig ott van a benzinnyomás emelése kis lépésekben...

Igen, padlógázon értendő. De hogyha valamelyik injektor nem nyit rendesen, azt úgy is jelezni hibának, nemde? :lol:

Link to comment
Megosztás:

Valaki hozzáértő segítene nekem abban, hogy milyen tünete van ha "átugrik" 1-2 fogat a vezérlés (C18NZ)?Ma szinte teljesen lehalt a vectra, gyorsításra dadogás, néha durrogás a motortérből.Elvittem szerelőhöz, sajnos tele van melóval igy nem tudja megoldani, de szerinte vezérlés körül lesznek gondok.Alapjárat van, szépen indul, de azt tanácsolta, hogy ne nagyon járjak vele.Valóban ekkora a baj???Szívbajt hozta rám.Holnap megy másik szerelőhöz mert természetesen a golfom is kehes lett, aztán egy autó kell legyen ami üzemel.

Link to comment
Megosztás:

Valaki hozzáértő segítene nekem abban, hogy milyen tünete van ha "átugrik" 1-2 fogat a vezérlés (C18NZ)?Ma szinte teljesen lehalt a vectra, gyorsításra dadogás, néha durrogás a motortérből.Elvittem szerelőhöz, sajnos tele van melóval igy nem tudja megoldani, de szerinte vezérlés körül lesznek gondok.Alapjárat van, szépen indul, de azt tanácsolta, hogy ne nagyon járjak vele.Valóban ekkora a baj???Szívbajt hozta rám.Holnap megy másik szerelőhöz mert természetesen a golfom is kehes lett, aztán egy autó kell legyen ami üzemel.

Simán okozhat ilyen tüneteket. Jobban jársz, ha nem használod így. De hogy tud átugorni?

Link to comment
Megosztás:

Simán okozhat ilyen tüneteket. Jobban jársz, ha nem használod így. De hogy tud átugorni?

Ez jó kérdés.Nem hajtom, kimélem az öreg gépet, ma reggel kezdte el a köhögést.Lehet vezérlést kell cserélni, de azt csak januárban terveztem.Viszont igy elöbbre kell hozni a dolgot.Én se értem mikor vagy miért ment el, vagy ugrott át.Remélem még a szerelőhöz elér a kocsi, mert ilyen munkához én nem merek nekifogni.Azért bizakodó vagyok, hogy talán egyszerübb a hiba oka, bár az se érdekel ha ez a baja csak jó legyen !!

Link to comment
Megosztás:

Simán okozhat ilyen tüneteket. Jobban jársz, ha nem használod így. De hogy tud átugorni?

Sehogy. Ha öreg a szíj, akkor lenyalja a fogakat és vége a dalnak.

Szerintem itt valami más lesz.

A másik pedig, hogy az én vezérlésem simán el volt rakva 1-2 fogat (mindkét tengely) amikor megvettem és semmit nem vettem észre addig amíg a vezérlést ki nem cseréltem :lol: A szívó késett a kipufogó sietett ;)

Nincs hibakód? Kábelek, csatik, csövek rendben? Esetleg légtömegmérő, bár akkor lenne hiba.

Link to comment
Megosztás:

Ha laza a szíj át tud ugrani párat már láttam ugy kb 100 ilyet.

Hát ne nagyon közlekedj azzal a géppel mert több kárt teszel mint hasznot szépen húzasd be egy szerelőhöz!!!

Fel tud lazulni ennyire? X20XEV-nél még nem tapasztaltam hasonlót...

Link to comment
Megosztás:

Sehogy. Ha öreg a szíj, akkor lenyalja a fogakat és vége a dalnak.

Szerintem itt valami más lesz.

A másik pedig, hogy az én vezérlésem simán el volt rakva 1-2 fogat (mindkét tengely) amikor megvettem és semmit nem vettem észre addig amíg a vezérlést ki nem cseréltem :lol: A szívó késett a kipufogó sietett ;)

Nincs hibakód? Kábelek, csatik, csövek rendben? Esetleg légtömegmérő, bár akkor lenne hiba.

Hát hibakódot nem nézet az ember (kapja be ha kellett volna), visszajelző nem ég a müszerfalon, gondolom akkor minden rendben.Csöveket néztem, amennyire láttam minden rendben van.Ilyenkor bánom, hogy nem vagyok szerelő...Ami még furcsa, hogy olyan mély szivó hangja van, kicsit morgós, főleg ha nagy gázt adok.Ennyire a direkszűrős autókon lehet hallani ezt a hangot, de ezen gyári a szűrőház meg minden.Kiváncsi vagyok mit mond az új szaki, még csak egyszer voltam ott, de akkor korrekt munkát végzett a Golf karbiján.Persze ha eljutok odáig, mert lábon kellene oda elérni szegény kocsinak.

Link to comment
Megosztás:

Hát hibakódot nem nézet az ember (kapja be ha kellett volna), visszajelző nem ég a müszerfalon, gondolom akkor minden rendben.Csöveket néztem, amennyire láttam minden rendben van.Ilyenkor bánom, hogy nem vagyok szerelő...Ami még furcsa, hogy olyan mély szivó hangja van, kicsit morgós, főleg ha nagy gázt adok.Ennyire a direkszűrős autókon lehet hallani ezt a hangot, de ezen gyári a szűrőház meg minden.Kiváncsi vagyok mit mond az új szaki, még csak egyszer voltam ott, de akkor korrekt munkát végzett a Golf karbiján.Persze ha eljutok odáig, mert lábon kellene oda elérni szegény kocsinak.

Nincs kirepedve a műanyag szívócső?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok Cartársak! ;)

Szeretném a segítségeteket kérni váltó olajszint megnézésének ügyében! A kérdésem az lenne hogy C16NZ-s motor esetében hol tudnám megnézni illetve ellenőrizni hogy megfelelő-e a váltó olajszintem. Pár hete mikor alvázvédelemre került a sor akkor vettük észre hogy a váltóból folyt egy kicsit az olaj. Akkor meg lettek húzva a csavarok (amik kilazultak) s azóta nem folyik, viszont a váltó továbbra sem tökéletes. Tudnátok esetleg képpel segíteni hogy hol keressem a feltöltő nyílást, illetve hogy van-e valami speciális menete ennek a dolognak?? Még soha nem csináltam ilyet, ezért is kellene a segítség! Köszönöm előre is!

Senki?? :lol:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.