Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

Sziasztok!

Nagy bajban vagyok...vettem egy 93'as vectra-A-t. Egy darabig ment, aztán nem indult...Most cserélve lett az injektor, a gyújtáselosztónál a Hall jeladó, a fedél. Jelenleg állunk a szerelővel és gondolkodunk, hogy miért nem indul. Ad benzint, van szikra. A szikra jó helyen van. Találkozott már valaki ilyennel? Lehet valami, ami letiltja? Elég fontos lenne, légyszíves valaki segítsen!

Hálás köszönet!

Üdv: Tibi

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Nagy bajban vagyok...vettem egy 93'as vectra-A-t. Egy darabig ment, aztán nem indult...Most cserélve lett az injektor, a gyújtáselosztónál a Hall jeladó, a fedél. Jelenleg állunk a szerelővel és gondolkodunk, hogy miért nem indul. Ad benzint, van szikra. A szikra jó helyen van. Találkozott már valaki ilyennel? Lehet valami, ami letiltja? Elég fontos lenne, légyszíves valaki segítsen!

Hálás köszönet!

Üdv: Tibi

Esetleg egy motorkódot ha kaphatnánk....

Ha benzin is van, és szikra is, meg jókor találkoznak, akkor már csak a kompresszió hiányozhat. Az viszont ritkán tűnik el mind a 4 hengerből, szóval én mégiscsak az előző háromnál keresgélnék.

Motorlámpa nem világít?

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Esetleg egy motorkódot ha kaphatnánk....

Ha benzin is van, és szikra is, meg jókor találkoznak, akkor már csak a kompresszió hiányozhat. Az viszont ritkán tűnik el mind a 4 hengerből, szóval én mégiscsak az előző háromnál keresgélnék.

Motorlámpa nem világít?

Szia!

C16NZ a motorkód.

A kompresszió be lett mérve

Gyári alsó limit: 9,2

I.:13,5

II.:14

III.:14

IV.:13,5

Most fogjuk megnézni, hogy az impulzusmodul nem halt-e meg. Ez az utolsó... Minden vezeték bemérve, fokolva a gyújtáselosztó-henger.

van szikra, van benzin. 93-as A vectranál nincs valami, ami miatt letilthatja az indítást?!

Link to comment
Megosztás:

Szia!

C16NZ a motorkód.

A kompresszió be lett mérve

Gyári alsó limit: 9,2

I.:13,5

II.:14

III.:14

IV.:13,5

Most fogjuk megnézni, hogy az impulzusmodul nem halt-e meg. Ez az utolsó... Minden vezeték bemérve, fokolva a gyújtáselosztó-henger.

van szikra, van benzin. 93-as A vectranál nincs valami, ami miatt letilthatja az indítást?!

Nekem abban az induktív tekercs halt meg egyszer, utána jó sokkal meg a 7 lábas gyújtásmodul. Viszont akkor nincs szikra.

93-asban már elvileg lehet immo, de akko szintén nem ad szikrát.

Illetve egyszer jártam úgy, hogy ami a 7 lábasra megy vezetékköteg, abban elöregedtek a szigetelések, és akkor se indult be.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Nekem abban az induktív tekercs halt meg egyszer, utána jó sokkal meg a 7 lábas gyújtásmodul. Viszont akkor nincs szikra.

93-asban már elvileg lehet immo, de akko szintén nem ad szikrát.

Illetve egyszer jártam úgy, hogy ami a 7 lábasra megy vezetékköteg, abban elöregedtek a szigetelések, és akkor se indult be.

Van az a fekete, cigisdoboz nagyságú, 1 cm vastag valami...holnap azt lessük meg..:) már csak abban bízunk. 3 szerelő nézte meg, akik napi szinten nyúlnak autóhoz!

Link to comment
Megosztás:

Van az a fekete, cigisdoboz nagyságú, 1 cm vastag valami...holnap azt lessük meg.. :) már csak abban bízunk. 3 szerelő nézte meg, akik napi szinten nyúlnak autóhoz!

Cigisdoboz nagyságú fekete valami? Hol? Bár lehet egyre gondolunk, de az nem cigis doboz méretű. :)

Hát pedig a c16nz nem egy nagyon bonyolult motor. Ennél egyszerűbb már csak a karbis van. Egy kezemen meg tudom számolni a benne levő elektronikát. :)

Majd írd meg mi lett a vége. /ja, és ne olyan szerelőkhöz vidd, akik napi szinten mondjuk ladákat szerelnek/

(ja, egyébként még a map szenzor okozhat olyat, hogy ha nincs rádugva a cső, vagy lyukas, akkor van minden, mégse indul be, múltkori motorcsere után bátyáménál elfelejtettem visszadugni a csövet, és nem értettem miért nem indul :))

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Cigisdoboz nagyságú fekete valami? Hol? Bár lehet egyre gondolunk, de az nem cigis doboz méretű. :)

Hát pedig a c16nz nem egy nagyon bonyolult motor. Ennél egyszerűbb már csak a karbis van. Egy kezemen meg tudom számolni a benne levő elektronikát. :)

Majd írd meg mi lett a vége. /ja, és ne olyan szerelőkhöz vidd, akik napi szinten mondjuk ladákat szerelnek/

(ja, egyébként még a map szenzor okozhat olyat, hogy ha nincs rádugva a cső, vagy lyukas, akkor van minden, mégse indul be, múltkori motorcsere után bátyáménál elfelejtettem visszadugni a csövet, és nem értettem miért nem indul :))

Hello!

Megnéztük, a MAP szenzor jó...:(

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Sziasztok!

BUÉK a tagoknak, minden olvasónak. Frissen regisztráltként lenne a következő kérdésem: kedvenc autóm, egy Vectra A X16. Most vizsgáztattam, stb., van benne új akkumulátor, és mégis napról-napra gyengébben indul. Korábban azt hittem, hogy az akksi a ludas, már nem tudom... Van tapasztalatok, akksi, önindító, testkábel? Hova érdemes fordulni a BP. 13/4. kerületben?

Üdv,

Péter

Link to comment
Megosztás:

sziasztok

találkozott már valaki a következö problémával?:

a szelepfedél alól(bal oldalon ha szembeállok)érdekes szürcsögö hangod ad valami ha odalépek a gázra!!!

válaszokat köszi!

92'c20ne

Hát én személy szerint passzolom, így "hallatlanul". Nem tudod felvenni valahogy a hangot?

Nincs valami vákuumcső elszabadulva, vagy valamelyik szívócső kirepedve?

Link to comment
Megosztás:

Hát én személy szerint passzolom, így "hallatlanul". Nem tudod felvenni valahogy a hangot?

Nincs valami vákuumcső elszabadulva, vagy valamelyik szívócső kirepedve?

szerelövel meghalgattattam azt mondta vezérlés :icon11:

megpróbálom felvenni majd a hangot!

Link to comment
Megosztás:

szerelövel meghalgattattam azt mondta vezérlés :icon11:

megpróbálom felvenni majd a hangot!

És a vezérlésben mi?

Nekem volt már olyan szettem amiben csörgő hangot adott ha "kiszáradt a szíj", kis szilikonos feltöltés és néma csend.

Link to comment
Megosztás:

olajbetöltö sapi rendben,ma le is vettem szelepdekni tetejét,vezérmüházban semmi rendellenes!kipufogócsonk megszivathat erre gondoltam én is,holnap azt is megnézem tüzetesebben!!hidrotöke kopogásom már régóta van,de ez a hang kb 2hete és elég aggasztó!megy a kocsi rendesen semmi teljesitményvesztés vagy ilyesmi csak ez a bün rossz hang!!

ok Thor hallgasd meg ;)

Link to comment
Megosztás:

olajbetöltö sapi rendben,ma le is vettem szelepdekni tetejét,vezérmüházban semmi rendellenes!kipufogócsonk megszivathat erre gondoltam én is,holnap azt is megnézem tüzetesebben!!hidrotöke kopogásom már régóta van,de ez a hang kb 2hete és elég aggasztó!megy a kocsi rendesen semmi teljesitményvesztés vagy ilyesmi csak ez a bün rossz hang!!

ok Thor hallgasd meg ;)

Erre a hangra vezérlést mondani... Hát nem tudom... :)

A kipucsonkot érdemes lenne körbenézni, hogy ahogy Bundee is mondta repedés, vagy átégett tömítés miatt lehet ilyen ordenáré MTZ hangja.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.