Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

Sziasztok! olajnyomás problémám van 91 es vectránál. A tünet az hogy kb negyed orát jár a motor és elkezd pislákolini az olajlámpa majd ford.szám növelésre elalszik pislog és állandosul. Mérés szerint is eltünik a nyomás szoval a gomba jo,a szivattyut megnéztem szerintem jó a tulnyomásszelep tiszta a fötengely csapágyakat cseréltem komplet de a hiba ugyanaz ill amikor szétszedtem találtam a dekniben egy kb 5 cm átméröjü 1mm vastag u alakban visszahajtott gyürüt szerintetek az mi mert én nemtudom elképzelni ja és szétvolt törve de hát kézzel is simán eltöröm itt egy kép:http://picasaweb.google.com/szencz/CimNelkuliAlbum#5537506358589366898 szerintetek?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! olajnyomás problémám van 91 es vectránál. A tünet az hogy kb negyed orát jár a motor és elkezd pislákolini az olajlámpa majd ford.szám növelésre elalszik pislog és állandosul. Mérés szerint is eltünik a nyomás szoval a gomba jo,a szivattyut megnéztem szerintem jó a tulnyomásszelep tiszta a fötengely csapágyakat cseréltem komplet de a hiba ugyanaz ill amikor szétszedtem találtam a dekniben egy kb 5 cm átméröjü 1mm vastag u alakban visszahajtott gyürüt szerintetek az mi mert én nemtudom elképzelni ja és szétvolt törve de hát kézzel is simán eltöröm itt egy kép:http://picasaweb.google.com/szencz/CimNelkuliAlbum#5537506358589366898 szerintetek?

Ez nem dugattyúgyűrű?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! olajnyomás problémám van 91 es vectránál. A tünet az hogy kb negyed orát jár a motor és elkezd pislákolini az olajlámpa majd ford.szám növelésre elalszik pislog és állandosul. Mérés szerint is eltünik a nyomás szoval a gomba jo,a szivattyut megnéztem szerintem jó a tulnyomásszelep tiszta a fötengely csapágyakat cseréltem komplet de a hiba ugyanaz ill amikor szétszedtem találtam a dekniben egy kb 5 cm átméröjü 1mm vastag u alakban visszahajtott gyürüt szerintetek az mi mert én nemtudom elképzelni ja és szétvolt törve de hát kézzel is simán eltöröm itt egy kép:http://picasaweb.google.com/szencz/CimNelkuliAlbum#5537506358589366898 szerintetek?

Szerintem az egyik olajlehúzó gyűrűnek a darabja van a képen.

Az olajnyomásproblémát szerintem a szivattyúnál keresném. Asszonykáméban cserélni kellett, mert a túlnyomás szelepnél kikopott a cucc és jópár másodperc volt mire olaj jutott mindenhova a hosszabb állás utáni indításkor (csattogtak a tőkék). Sajnos ilyen dugattyút külön már nem lehetett kapni, így Angliából rendeltem bele pumpát. Decemberben lesz 1 éve, hogy tökéletesen üzemel azóta is. Kopp-kopp-kopp :o

Link to comment
Megosztás:

Szerintem az egyik olajlehúzó gyűrűnek a darabja van a képen.

Az olajnyomásproblémát szerintem a szivattyúnál keresném. Asszonykáméban cserélni kellett, mert a túlnyomás szelepnél kikopott a cucc és jópár másodperc volt mire olaj jutott mindenhova a hosszabb állás utáni indításkor (csattogtak a tőkék). Sajnos ilyen dugattyút külön már nem lehetett kapni, így Angliából rendeltem bele pumpát. Decemberben lesz 1 éve, hogy tökéletesen üzemel azóta is. Kopp-kopp-kopp :o

Én is ha elindítom 2-3másodpercig nincsen nyomás.. És akkor picit kopognak is a tőkék.

Link to comment
Megosztás:

hmmm igen a tökék nekem is kopognak de csak pár percig aztán eljut odais az olaj. Az a baj hogy a szivatyu tavaj lett cserélve egy bontotra ami azthiszem egy astrá-é volt. Nemhiszem hogy ennyi idö alatt azis kész. Arrol mit gondoltok hogy a visszafolyo olajfurat van tömödve és lassan folyik vissza az olaj a forgattyusházba,és ezáltal levegöt sziv és kész a nyomás? Ez lehet?

Link to comment
Megosztás:

hmmm igen a tökék nekem is kopognak de csak pár percig aztán eljut odais az olaj. Az a baj hogy a szivatyu tavaj lett cserélve egy bontotra ami azthiszem egy astrá-é volt. Nemhiszem hogy ennyi idö alatt azis kész. Arrol mit gondoltok hogy a visszafolyo olajfurat van tömödve és lassan folyik vissza az olaj a forgattyusházba,és ezáltal levegöt sziv és kész a nyomás? Ez lehet?

Most lehet mások ezért lefogják harapni a fejem, de ha gondolod próbálj ki egy motormosó folyadékot, hátha segít. Sosem lehet tudni. De az a gyűrűdarab elég aggasztó. Szerintem az olajlehúzónak a feszítője, vagy a fene se tudja:) Milyen olajat használsz?

Link to comment
Megosztás:

Egy olcsobbat most nemtudom a nevét autosboltba vesztegetik 5 ezer 5 liter 15/40-es. Hát ha olajlehuzo darabja ááá akkor kereshetek szerelöt vagy nagyon gáz megcsinálni ithon? A mosora gondoltam csakhát azok hogy mennyire hatékonyak!? Amugy a gyürü darab miat nemlehet az olajnyomással probléma nem? Mert nemeszi az olajat.

Link to comment
Megosztás:

Egy olcsobbat most nemtudom a nevét autosboltba vesztegetik 5 ezer 5 liter 15/40-es. Hát ha olajlehuzo darabja ááá akkor kereshetek szerelöt vagy nagyon gáz megcsinálni ithon? A mosora gondoltam csakhát azok hogy mennyire hatékonyak!? Amugy a gyürü darab miat nemlehet az olajnyomással probléma nem? Mert nemeszi az olajat.

Hát lehet épp ez abaj hogy 15w40es:) Hidegen lehet hogy nem bírja felkapni mert sűrű. De viszont azért mert sűrű, inkább nagyobbnak kéne lennie az olajnyomásnak. Nyáron is csinálta ezt? Vagy csak most kezdte el hidegebb időkben? Melegen, leállítás után is ezt csinálja? Olajszint ok?

Link to comment
Megosztás:

olajszint jó,nyáron nemcsinálta most kezdte de évekota ilyen olajjal megy és eddig megfelelt neki. ujrainditásnál is ezt csinálja. Hidegen 4 bár a nyomás majd ahogy melegszik szépen megy lefele aztán megszünik,egy-két gázadásra még felmegy 1.5-2 ig de utána vége nemcsinál nyomást.

Link to comment
Megosztás:

olajszint jó,nyáron nemcsinálta most kezdte de évekota ilyen olajjal megy és eddig megfelelt neki. ujrainditásnál is ezt csinálja. Hidegen 4 bár a nyomás majd ahogy melegszik szépen megy lefele aztán megszünik,egy-két gázadásra még felmegy 1.5-2 ig de utána vége nemcsinál nyomást.

Vagy valami belső tömítetlenség akkor az oka, vagy az olajszivattyú. Sajna jobbat én sem tudok mondani. Majd az okosabbak talán többet tudnak segíteni:) Amúgy milyen motor van az autódban?

Link to comment
Megosztás:

hmmm igen a tökék nekem is kopognak de csak pár percig aztán eljut odais az olaj. Az a baj hogy a szivatyu tavaj lett cserélve egy bontotra ami azthiszem egy astrá-é volt. Nemhiszem hogy ennyi idö alatt azis kész. Arrol mit gondoltok hogy a visszafolyo olajfurat van tömödve és lassan folyik vissza az olaj a forgattyusházba,és ezáltal levegöt sziv és kész a nyomás? Ez lehet?

Egyszer egy Csergőben dolgozott ismerősöm mesélte, hogy valamiért viszik az olajszivattyúkat mint a cukrot...

Sajnos a másik Vekinél is így kezdődött, először csak 1-2 mp-ig nem volt olajnyomás, majd 2-3 és a végén már 4 mp is volt. Nah itt már kicseréltem, hiába volt benne Castrol Magnatec olaj (különösen jó kenés indításkor a PR-duma).

Szerintem tuti a pumpáddal van a gáz. A visszafolyó furatoknak csak üzem közben van jelentősége (pl. a Kocka Lada 1.3-as blokkok gyárihibásak ilyen téren), de attól még indításnál maximum 2mp lenne az mire elalszik az olajnyomáslámpa. Szóval igen igen ildomos lenne egy új pumpát beszerezni :S Tudom horror, de nekem X20XEV hez angliából (Ebay) jött elég baráti áron. Nekem csak arra kellett figyelnem, hogy ovális e vagy kerek a szívócső csatlakozója.

Milyen olajat használsz?

Link to comment
Megosztás:

Most lehet mások ezért lefogják harapni a fejem, de ha gondolod próbálj ki egy motormosó folyadékot, hátha segít. Sosem lehet tudni. De az a gyűrűdarab elég aggasztó. Szerintem az olajlehúzónak a feszítője, vagy a fene se tudja:) Milyen olajat használsz?

Egy olcsobbat most nemtudom a nevét autosboltba vesztegetik 5 ezer 5 liter 15/40-es. Hát ha olajlehuzo darabja ááá akkor kereshetek szerelöt vagy nagyon gáz megcsinálni ithon? A mosora gondoltam csakhát azok hogy mennyire hatékonyak!? Amugy a gyürü darab miat nemlehet az olajnyomással probléma nem? Mert nemeszi az olajat.

Nah közben látom Adam is kérdezte az olajat :o

Szerintem a mosónak addig nincs sok értelme ameddig az olajpumpa nincs kicserélve. Ez a legégetőbb probléma. Utána jön a törött gyűrű. Ha már szét lesz borítva, akkor ildomos egy új gyűrűszettet, szelepszárszimeringeket is rádobni. Sajnos ez a műtét elég húzós lesz lovetta ügyileg :) És még fokozni is lehetne pl. főtengely/veztengely szimeringgel is...

A gyűrűtörésed független az olajnyomástól.

Amúgy a 15W40 szerintem annyira nem egészséges bele (persze akkor amikor már patent lesz benne minden).

Nálam alapelv, hogy a kocsin nem spórolunk, főleg nem az olajon... :D

Link to comment
Megosztás:

valamit félre irhattam mert az olajlámpa szinte azonnal elalszik ez kb 2 mp. És utána kb 15 perc mulva pislogni kezd majd álandosul a világitása szoval inditáskor jó a nyomás 4 bár. A pumpa megha az inditás után nyom nemhiszem hogy 15 perc mulva meg nem.

A hideg 15W-s olajat tényleg tudja 4 baron tolni, de ahogy elkezd hígulni (melegedni) az olaj, úgy már nincs akkora "ellenállása" és nem tud akkora nyomást produkálni a pumpa.

Egyszer lemértem a NagyPolskinál az olajnyomás értékeit az indulástól az üzemmelegségig. Hát a kezdeti 4 bar, hihetetlen gyorsan csökken, ahogy emelkedik a hőmérséklet.

Szóval én még mindig a pumpára tippelek :o

A biztos módja a pumpa állapotának felmérésére egy olajnyomás teszt. Az olajgomba helyére csatlakoztatsz egy nyomásmérő órát és beindítod a hideg kocsit, majd szépen nézed az értékeket a hőmérséklet változás függvényében. És az lesz a döntő, hogy amikor már villogna a visszajelződ, hogy ott milyen értéket mutat a műszer.

Link to comment
Megosztás:

hmmmm én csináltam egy nyomás méröt mert hát beruházni egybe csak ezért nemérdemes szoval egy kerékfulyo kompi pisztolyrol leszedtem a mérö orát és rátettem egy rossz olajgombára átfur anyahegeszt stb. Aszerint ezt produkálja amit irtál. ! báron kezd majd lassan csökken egész le akkor még megturáztat és felmegy 1.5-2 bárig de utána leesik és sehova többet nyomás:(

Link to comment
Megosztás:

hmmmm én csináltam egy nyomás méröt mert hát beruházni egybe csak ezért nemérdemes szoval egy kerékfulyo kompi pisztolyrol leszedtem a mérö orát és rátettem egy rossz olajgombára átfur anyahegeszt stb. Aszerint ezt produkálja amit irtál. ! báron kezd majd lassan csökken egész le akkor még megturáztat és felmegy 1.5-2 bárig de utána leesik és sehova többet nyomás:o

Ügyes szerkezet! Grat :D

Mennyi a legalja nyomás?

Link to comment
Megosztás:

A legalja pár tized bár,ami nem meglepö mert a gomba ugyebár 0.3-0.5 báros és ég a lámpa. Ahogy melegszik egyre csak csökken szép egyenletesen és ahogy néztem az olajbetöltö nyiláson amikor kigyullad a lámpa fölül sincs olaj fröccs csep semmi addig van amig hidegebb a motor. Azért gondoltam elösször hogy hátha nemfolyik vissza az olaj elég gyorsan és levegöt sziv aztán annyi a nyomásnak.

Link to comment
Megosztás:

A legalja pár tized bár,ami nem meglepö mert a gomba ugyebár 0.3-0.5 báros és ég a lámpa. Ahogy melegszik egyre csak csökken szép egyenletesen és ahogy néztem az olajbetöltö nyiláson amikor kigyullad a lámpa fölül sincs olaj fröccs csep semmi addig van amig hidegebb a motor. Azért gondoltam elösször hogy hátha nemfolyik vissza az olaj elég gyorsan és levegöt sziv aztán annyi a nyomásnak.

Sajna nem :o

Meleg mocit ha beindítod, akkor sincs nyomás ugye?

Link to comment
Megosztás:

Ha ég a lámpa és kicsit leálitom szoval melegen inditom ujra akkor csak hát nemistudom ugy 5 percig nemgyullad ki a lámpa. Tehát hidegen tovább birja. Akkor lehet hogy tényleg a pumpa a rossz.

Én erre tippelek.

Mennyit vársz vele mielőtt újraindítod?

Link to comment
Megosztás:

Ha ég a lámpa és kicsit leálitom szoval melegen inditom ujra akkor csak hát nemistudom ugy 5 percig nemgyullad ki a lámpa. Tehát hidegen tovább birja. Akkor lehet hogy tényleg a pumpa a rossz.

Szia az olajgombát kivetted már? Ha kevés az olajnyomás egy öregebb mocinál akkor lehet hogy az olajgomba csatornája eltömitödik mivel abbol soha nem örül az olaj .

Én kiszoktam venni és ugy forgatok egyet a mocin hogy kilökje a szutykot, van amikor 0,5 bárt is növekedik a mérön a nyomás.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.