Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

Generátor jó, feltöltöttem az akkumlátort és még mindig nem indul :@

Levettem a csöveket megnézni van e benzin, ami elől van benzincső, abból bizony nem folyik a benzin, de ami a tüzfalnál van abból folyik.

Most ilyenkor mi legyen?

Húzd le az elöl lévő csövet és inditózzál. Ha nincs dugulás, jönni fog a benya.

Ha nem jön, nézd meg az üzemanyag szivattyút.

Link to comment
Megosztás:

Nos, ha van anyag, akkor a villannyal lehet gond. :lol:

Gyertya, kábel, trafó megnéz.

Bár azok a fura kompresszióértékek nem hagynának nyugodni. :lol:

Gyújtáselosztót levettem kitakaritottam, de akkor se indult. Ha lesz vmi fejlemény akkor írok.

Jah és ekkora kompressziónál még felújitható a motor (gyürüzés) vagy már ilyenkor nagy válla van a hengerfalnak?

Esetleg főtengely jeladó hiba, múltkor szervizbe behúzattak egy autót ami nem indult és ott ez volt a baj

Link to comment
Megosztás:

Szét kellene szedni a motort, mert így a legöregebb zsidó sem tudja megmondani mi bánata van belül.

Bár sok jót nem ígér ekkora eltérés. Gyűrűzés, hajtókarcsapágy csere, szelepeket átnézni lehet nem zár rendesen vagy sérült valamelyik.

Szikrákat néztél? A gyújtótrafót mozgasd meg. meg a kábeleket is.

Amikor levetted az elosztófejet volt alatta egy hétlábú csoda ugye? Azt is vedd ki és pucold meg a hátulját meg a csatlakozókat.

Ott van 1 kis tekercs is az nem mozog?

Link to comment
Megosztás:

Szét kellene szedni a motort, mert így a legöregebb zsidó sem tudja megmondani mi bánata van belül.

Bár sok jót nem ígér ekkora eltérés. Gyűrűzés, hajtókarcsapágy csere, szelepeket átnézni lehet nem zár rendesen vagy sérült valamelyik.

Szikrákat néztél? A gyújtótrafót mozgasd meg. meg a kábeleket is.

Amikor levetted az elosztófejet volt alatta egy hétlábú csoda ugye? Azt is vedd ki és pucold meg a hátulját meg a csatlakozókat.

Ott van 1 kis tekercs is az nem mozog?

Majd az lesz idővel, de most télen elég rosz lenne :/

De ha nagy válla lesz hiába gyürüztetem fel :S

Igen néztem szikrákat, de még nem az új gyertyákkal. A régiekkel úgy van hogy másodpercenként 1et szikrázik, azthittem ennek gyorsabban kell. Milyen hétlábú csoda ^o) ami belepattan a gyújtáselosztóba? azt nem szedtem szét.

Link to comment
Megosztás:

Hidegen nem meglepő, ahogy melegszik megy még lejjebb is. :lol:

Akkor gond letudva?

Sokkal szebben szól, sokkal jobb a kipufogó hangja, lehet hallani azt a mérges dobot. Pedig tanárom mondta hogy ha kopog akkor lehet a rosz égés miatt, és igaza volt, szarok voltak benne a gyertyák és eddig bírták.

Most leállitottam majd később beinditom.

De az alapjárat 1000 alá nem megy lejjebb :S Mit lehetne vele csinálni??

Link to comment
Megosztás:

Sokkal szebben szól, sokkal jobb a kipufogó hangja, lehet hallani azt a mérges dobot. Pedig tanárom mondta hogy ha kopog akkor lehet a rosz égés miatt, és igaza volt, szarok voltak benne a gyertyák és eddig bírták.

Most leállitottam majd később beinditom.

De az alapjárat 1000 alá nem megy lejjebb :S Mit lehetne vele csinálni??

Menj vele többet.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Még csak most ismerkedek az oldallal! Tudnátok nekem segíteni? Az a gondom hogy van egy 2000-es y17dt G astrám. reggel beindítottam (gond nélkül) és azóta fixen megy a klíma és a hűtőventillátorom! Levettem az aksiról a sarut visszatettem és megy mind a kettő ugyanúgy! Lehet hogy a hőgombám szart be?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Még csak most ismerkedek az oldallal! Tudnátok nekem segíteni? Az a gondom hogy van egy 2000-es y17dt G astrám. reggel beindítottam (gond nélkül) és azóta fixen megy a klíma és a hűtőventillátorom! Levettem az aksiról a sarut visszatettem és megy mind a kettő ugyanúgy! Lehet hogy a hőgombám szart be?

Üdv itt.

Vedd le a hőgomba csatit is, akkor nem megy a venti ugye?

Az Astrában azért nagyobb sikerrel jársz, ott van klíma topik is. És többen is vannak, legalábbis az F-ben.

Ott is kérdezz rá.

Link to comment
Megosztás:

Üdv itt.

Vedd le a hőgomba csatit is, akkor nem megy a venti ugye?

Az Astrában azért nagyobb sikerrel jársz, ott van klíma topik is. És többen is vannak, legalábbis az F-ben.

Ott is kérdezz rá.

Akkor is megy mind a kettő! Azért köszi! Csak azt nem értem hogy a klíma ventinek mi a köze a hőgombához!?

Link to comment
Megosztás:

29-es hibakód üzemanyag-szivattyú relé (AC relé) fesz. alacsony. :lol:

Jeladó az 24-es.

Ez sztem nem igaz, mert nekem más motorvezérlő egységem van, nem az mint neked :/ Egyszer már néztem és 29 a útvonal jeladó.

Nekem a AC relé/ tápszivattyú feszültség alacsony anno azthiszem a 31es volt

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.