Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Calibra problémák


Galambos Gábor

Recommended Posts

...

Francokat lett meg az oka. Legalábbis attól nem múlt el amit a múltkor írtam, úgyhogy most van más ötlet. Konkrétabban azóta sikerült a probléma forrását leszűkíteni a blokkolásgátlóra. Íme a tünetek:

Probléma a következő: indokolatlanul gyakran lép működésbe az ABS. Olyankor is amikor nem is szabadna neki, például ha max. 5km/h-s sebességgel gurulok. Erre kéne valami megoldást találni azon kívül hogy vegyem ki az ABS biztosítékját (olyankor természetesen kutya baja, ezzel a módszerrel jöttem rá hogy tuti az ABS a hibás). Mivel magát az ABS-t hiába villogtatom ki, egy árva hibakódot nem ad, a kerekeknél levő fogaskoszorúkat meg szemrevételezéssel ellenőriztem és tisztának tűnnek (meg mikor nekem legutóbb ezzel volt a baj, akkor volt hibakód), úgyhogy hosszas agyalás után arra jutottam, hogy a gond valszeg a kerekeknél levő ABS jeladókkal lesz. A kérdés a következő: le lehet ezeket valahogy ellenőrizni/tesztelni hogy jók-e, illetve ha jók akkor milyen távolságra kell lenniük az említett fogaskoszorútól? Mivel nincs hibakód, felmerült bennem hogy veszek egy jeladót és bepróbálom szépen sorban mindegyik helyre aztán csak kiderül hogy melyik a rossz, de aztán hamar elvetettem az ötletet amikor kiderült hogy 1., az EPC szerint a négy kerék jeladója pont négyféle, azaz nem csereszabatosak egymással, valamint 2., darabja 34ezer Ft újonnan... :'(

Úgyhogy ha lehet akkor valami pénztárcakímélő megoldást keresnék. Ötletek?

Link to comment
Megosztás:

  • 5 weeks later...

Azóta sikerült pontosabban körülhatárolni a problémát, ugyanis újabban van hibakód is, mégpedig a 39-es. Ez a bal első jeladót jelenti, amit egyszer már a nyár elején megpucoltam, azóta csak esős/párás időben sz@rakodik (bár gőzöm sincs mi az összefüggés az eső meg az ABS között), mire hirtelen felindulásból ma délelőtt megpucoltam még egyszer. Azóta eddig nem csinálta, meglátjuk mi lesz hosszútávon.

Link to comment
Megosztás:

jaladó adta meg magát talán ill. sok ilyen esetben a hozzá tartozó vezeték .

az a baj hogy így messziről nehéz okosat mondani a körülmények sokat befolyásolnak a részleteken .

volt oylan hogy vezeték törött meg és ott hol igen hol meg nem érintkezett .

aztán az gyakran van hogy oxidálódik a tartó konzol aluminium része és az ott keletkezett oxid elnyomja a jeladót a helyéről és meg nő a légrés .

volt olyan is akinek beleért a kiálló pöcök ill. a 93" ban a négyzetes kiálló rész , és eldörzsöli a bordás kerék a jeladó elejét aztán attól hülyül meg .

a kontakt hiba az mindennapos tud lenni egy szakszerütlen beavatkozás után pl. a csatlakozó tömitő ggyűrűlye hiánya éa a befolyó piszkos víz okoz némi problémát .

volt olyan is amikor a rosszul rögzitett kábel kidörzsőlődött és az ott lévő 2 vezetéket a csapadék víz összezárta és attól vacakolt időnként .

aztán ott vannak a relék 92 ig kiszedhető nincs is gond mert csere vagy néha a kontakt tisztitása az érintkező pogácsákon segített .

a 93" as verzióban már fixek a relék de heckeni lehet azt is .(ebben már benne van az elektroika is )

volt olyan hogy a lyukas küszöbön beverődő víz elkúszva a vezérlő agyáig ,és ott had ne mondjam mit lett ... (szélsőségek)

aztán a durvábbak amikor a karosszériás vidáman dolgozott és ő égette meg a fordulaszám jeladó kábelt :unsure:

még egy unikum amikor a felverődő kavics beszorult a jeladó és a bordás kerék közé :wacko: sztem. eléggé banális de megtörtént . (ezt én nem láttam de mesélték ismerősök )

Link to comment
Megosztás:

nekem most a csuklón lévő, jeladó tárcsa adta meg magát, mégpedig úgy, hogy 1 ponton szétnyílt, így ott nem stimmel a jel, ezért 90 km/h felett lép fel az, hogy a rendszer kizárja a bal első kereket, így kiiktatja az abs-t is...

megoldás: csere :unsure: csuklóval együtt, mert csak úgy lehet.

Ja, igaz vectra b, de ilyen is előfordulhat, gondoltam leírom.

Link to comment
Megosztás:

Kösz a tippeket mindenkinek!

@Zsolti: a légrés tutira jó, azt néztem tegnap amikor pucoltam, és a kábelek sincsenek megsérülve, viszont ezt a relé kontaktsprével való kezelését asszem meg fogom csinálni. A múltkor ki akartam venni a jeladót hogy könnyebben meg tudjam pucolni mert ott a helyén eléggé nehézkes, de valszeg még a gyári lehet bent, mert annyit értem el vele hogy beletörött a torx kulcsom... :unsure:

Link to comment
Megosztás:

Szépen össze tudnak épülni az elemek, nem biztos, hogy egyben ki fog jönni a jeladó :wacko:

gyakorlatilag az esetek kb. 2 % á ban jön ki egybe a saját statisztikám szerint természetesen :lol:

annyira képes berohadni az alu öntvény konzolba hogy amikor lefűrészeltem/flexeltem párat , szinte öszze roppantota magát a jeladó müanyag házát az aluminium oxid .

ha jól emlékszem láttam olyan féltengelyt amin a bordás jeladó kerék cserélhető külön is

és ez ha jól rémlik cali volt . gondolom a másik tipusba is létezett ilyen megoldással :unsure:

sőt létezik ilyen tárcsa csak külön is de pontosan meg nem mondom hol láttam ...

mondjuk az eléggé bosszantó/költséges ha csuklóval eggyütt kell ezt cserélni :lol:

Link to comment
Megosztás:

Hát ha valaki tud elfekvőben, akár rossz csuklót, amin 29 fogas tárcsa van, az dobjon egy pü-t.

egyelőre elvagyok vele. :unsure:

Viszont nálam már műanyag házban van a jeladó felfogatva. Cserébe a csavar nyikorog furcsán, mikor 10 év után kitekeri az ember. :wacko:

problémáktól mentes calibrákat mindenkinek!

Link to comment
Megosztás:

gyakorlatilag az esetek kb. 2 % á ban jön ki egybe a saját statisztikám szerint természetesen :unsure:

annyira képes berohadni az alu öntvény konzolba hogy amikor lefűrészeltem/flexeltem párat , szinte öszze roppantota magát a jeladó müanyag házát az aluminium oxid .

Ha jól értem ,akkor magát a jeladót vágod el?!

Link to comment
Megosztás:

ha menteni kell akkor az alu konzolt . (pl. alkatrész beszerzés esete forog fenn :lol: )

ha jeladó csere van akkor a jeladót bágeroljuk ki az alu konzolból .

van egy ismerősöm aki a bontásnál egy elegáns jól irányzott kalapács mozdulattal könyíti a futóművet eme nemes részétől :)

de láttam már így motorvezérlőt is kiszedni nála :unsure: komolyan először megrémültem mikor hozta a kalapácsot meg valami vasat !

és ezzel pucolta körbe a környékét mert hogy akkor könnyebb hozzá férnie :wacko: :o

az ecu túl élte :lol: (itt van nálam )

Link to comment
Megosztás:

Sztem igen. Ha már úgyis cserélni kell és a régi nem jön ki másképp akkor sztem tökmindegy...

Így már értem! Köszönöm a választ mindkettőtöknek.

Magával a tartóval én is sokat szívtam. Vagy a rögzítő csavar feje kerekedett le, vagy a tájoló tüske törött le.

Kitalálhattak volna rá gyárilag valami okosabb megoldást is

Link to comment
Megosztás:

ha menteni kell akkor az alu konzolt . (pl. alkatrész beszerzés esete forog fenn :unsure: )

ha jeladó csere van akkor a jeladót bágeroljuk ki az alu konzolból .

Attól tartok erre a sorsa jut előbb-utóbb az enyém is, mert hiába pucolom akárhányszor, akkoris sz.rakodik. Viszont érdekes módon csak esős/párás időben, ha süt a nap akkor tökéletes.

Megmégegy dolog ami miatt nemkicsit elment a kedvem a Calibrától hogy mámegin költeni kell rá és mindig akkor amikor az embernek nincs pénze... Minap voltam zöldkártyán, és haddnemondjam rendesen meg kellett dolgoztatni az autót hogy egyáltalán átmenjen, a Lambda-érték a gyári maximumon van, az tuti hogy így jövőre nem fog átmenni... Mondjuk az ember bíztatott engem olyanokkal hogy biztos nem melegedett még át a katalizátor (merhogy 10perccel azelőtt indítottam el az autót), de mivel a lambdaszonda a kati előtt van, nekem nincsenek illúzióim, attól tartok jövőre azt is cserélnem kell.

Link to comment
Megosztás:

  • 1 year later...

Sziasztok!

A következő kérdésem lenne: C20NE motor, kéziváltó, 92-es évjárat. Hidegindításnál szép hangja van a motornak, 3-4 perc eltelte után viszont kopogást lehet hallani, ami a motor melegedésével még egy kicsit erősödik. 2000-es fordulatszám fölött már kevésbé hallani. Mi lehet a probléma?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

A következő kérdésem lenne: C20NE motor, kéziváltó, 92-es évjárat. Hidegindításnál szép hangja van a motornak, 3-4 perc eltelte után viszont kopogást lehet hallani, ami a motor melegedésével még egy kicsit erősödik. 2000-es fordulatszám fölött már kevésbé hallani. Mi lehet a probléma?

Hidrotőkék esetleg...bár az hidegen is meglenne.Lehet hajtókarcsapágy is.Olajnyomás megvan?

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
  • 9 months later...
szedd le és nézd meg, hogy mitől. Lehet, hogy beázik a tetőd.

Azt elfelejtettem írni, hogy nem napfénytetős, tehát a beázás nem valószínű. Meg nincs vízfolt sem a kárpiton. A kárpit meg a fém között van egy vékony fekete szivacsszerű anyag. Olyan, mintha az "porladt" volna szét.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Tippeket szeretnék kérni tetőkárpit visszaépítéséhez. (Ragasztás esetleg?) A Calibrám szinte egyik napról a másikra félig ledobta a kárpitot a plafonról... :)

nem nagyon van megfelelő módszer a visszaragasztásra... ideig-óráig jó lesz de utána ugyanúgy le fog válni :D

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.