Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Calibra problémák


Galambos Gábor

Recommended Posts

Szep jo estet mindenkinek! Par honapja csatlakoztam en is a Calibrasok diszes tarsasagaba ^_^

Voltak gondok a geppel, de eddig mindent tudtam orvosolni, egeszen eddig...

92-es C20NE tipusu, problemam a kovetkezo lenne: Kb 3 honapja vasaroltam az autot, minden rendbe volt vele,leszamitva egy attfogo motorgeneralt... Hollandiatol par szaz km-re az auto el kezdett fulladni, 1500-as fordulat fole nem lehetett porgetni, autopalya melett fejvakaraszas, hibakeresgeles, vegul a problema az volt, hogy az uzemanyag ellato rendszere levegosodott, ezt legtelenitettukes mentunk tovabb, ezt kb 5x elajatszottuk a kovetkezo benzinkutig (kb 20km), ott teletank es mintha nem tortent volna semmi, szintjelzo valahol a negyede es a fele kozott mutatott, ami valos is volt, mert csak 40 litert tudtunk ratankolni, azota is ugy jarok az autoval, hogy fel tanknal mar irany a kut... Erre valakinek megoldas?

-Benzinszivattyu jo

-Tank nem koszos

-Szurok tisztak

Bazsy

Nem valószínű, de rákérdezek :D

Milyen meleg volt (levegő hőmérséklet) sacc?

Link to comment
Megosztás:

Nem valószínű, de rákérdezek ^_^

Milyen meleg volt (levegő hőmérséklet) sacc?

Csoveket mar megneztem, elvileg minden ok vele, meg elotte folyamatosan 5-6 literekkel autoztam. Meleg az volt, Nemet autopalyan kb 35 fok... Lehet le kene szednem a tankot, dehat nemsok kedvem van vele bajlodni, nem egyszeru.

Link to comment
Megosztás:

Szep jo estet mindenkinek! Par honapja csatlakoztam en is a Calibrasok diszes tarsasagaba ^_^

Voltak gondok a geppel, de eddig mindent tudtam orvosolni, egeszen eddig...

92-es C20NE tipusu, problemam a kovetkezo lenne: Kb 3 honapja vasaroltam az autot, minden rendbe volt vele,leszamitva egy attfogo motorgeneralt... Hollandiatol par szaz km-re az auto el kezdett fulladni, 1500-as fordulat fole nem lehetett porgetni, autopalya melett fejvakaraszas, hibakeresgeles, vegul a problema az volt, hogy az uzemanyag ellato rendszere levegosodott, ezt legtelenitettukes mentunk tovabb, ezt kb 5x elajatszottuk a kovetkezo benzinkutig (kb 20km), ott teletank es mintha nem tortent volna semmi, szintjelzo valahol a negyede es a fele kozott mutatott, ami valos is volt, mert csak 40 litert tudtunk ratankolni, azota is ugy jarok az autoval, hogy fel tanknal mar irany a kut... Erre valakinek megoldas?

-Benzinszivattyu jo

-Tank nem koszos

-Szurok tisztak

Bazsy

Ajánlom a figyelmedbe ezt a hozzászólást, és az ettől kettővel lejjebb levőben a képeket.

Link to comment
Megosztás:

Csoveket mar megneztem, elvileg minden ok vele, meg elotte folyamatosan 5-6 literekkel autoztam. Meleg az volt, Nemet autopalyan kb 35 fok... Lehet le kene szednem a tankot, dehat nemsok kedvem van vele bajlodni, nem egyszeru.

35fok?

Nekem Görögben játszotta az AC, hogy felforralta a tankban lévő 20 litert benzint.

Vagyis annyira felmelegedett a benzin a 45fokos levegő+forró aszfalton az 1 órás állásban, hogy már nem tudta hűteni a felforrósodott AC-t. Rá kellett tankolnom (miután eltudtam indulni persze ^_^ ) és utána már jó volt. Hazahozott a maradék 900km-en :D

Link to comment
Megosztás:

35fok?

Nekem Görögben játszotta az AC, hogy felforralta a tankban lévő 20 litert benzint.

Vagyis annyira felmelegedett a benzin a 45fokos levegő+forró aszfalton az 1 órás állásban, hogy már nem tudta hűteni a felforrósodott AC-t. Rá kellett tankolnom (miután eltudtam indulni persze ^_^ ) és utána már jó volt. Hazahozott a maradék 900km-en :D

Sajna nekem hidegbe is ugyan ugy csinalja, volt egy proba ac csere, de sajna nem segitett... Tgabika76 hozzaszolasa remelem megoldas lesz, bar a tankot nem sok kedvem van lebontani.

Link to comment
Megosztás:

Sajna nekem hidegbe is ugyan ugy csinalja, volt egy proba ac csere, de sajna nem segitett... Tgabika76 hozzaszolasa remelem megoldas lesz, bar a tankot nem sok kedvem van lebontani.

Akkor Gabinál a pont ^_^

Faterom erre azt szokta mondani: nem kedv kell hozzá csak a két kezed :D

Link to comment
Megosztás:

Eszembe jutott meg par dolog amire nem talaltam megoldast:

Kilometerora csal folfele, olyan 10-15%-al tobbet mer a kelletenel, ranezesre nem volt megbontva, gumimeret miatt se lehet ekkora valtozas, gyari 15-os Opel alufelni, 195/50-es gumikkal, ha jol tudom gyari merete /65-os

Kodlampat sehogy nem briom mukodesre birni, relet hol talalom benne?

Gyuruzessel kapcsolatba van valakinek tapasztalata?

Link to comment
Megosztás:

Eszembe jutott meg par dolog amire nem talaltam megoldast:

Kilometerora csal folfele, olyan 10-15%-al tobbet mer a kelletenel, ranezesre nem volt megbontva, gumimeret miatt se lehet ekkora valtozas, gyari 15-os Opel alufelni, 195/50-es gumikkal, ha jol tudom gyari merete /65-os

Kodlampat sehogy nem briom mukodesre birni, relet hol talalom benne?

Gyuruzessel kapcsolatba van valakinek tapasztalata?

Nyugi az Opelnek a km órája nagyon szeret csalni, az a 10-15% sztem még nem akkora gond , mert ha azt nézzed 50km/h sebesség helyett 55-58at mutat, ez nekem is így van, sajnos ezek ilyenek, de legalább ha betartod a kresz szabályt akkor véletlenül se tudod túl lépni az 50et (mert akkor 43km/h mehetsz) ^_^

A gumi miatt csak nagyon kevesett tud csalni pár %

Sajnos nekem ködlámpám nincs, így nemtudom :S

Én is most akarom gyürüztetni, egy gyürüszett 12-13e ft-ba kerül

Link to comment
Megosztás:

Eszembe jutott meg par dolog amire nem talaltam megoldast:

Kilometerora csal folfele, olyan 10-15%-al tobbet mer a kelletenel, ranezesre nem volt megbontva, gumimeret miatt se lehet ekkora valtozas, gyari 15-os Opel alufelni, 195/50-es gumikkal, ha jol tudom gyari merete /65-os

Kodlampat sehogy nem briom mukodesre birni, relet hol talalom benne?

A Cali gyári gumimérete asszem 195/60 R15, nem /65, de már a 195/60 és a 195/50 között is több mint 6% eltérés van, ráadásul a Cali sebességmérője gyárilag is csal ahogy moti írta, szóval az a 15% így abszolút érthető...

A ködfényszóró reléje amúgy gyárilag a műszerfali biztosítéktáblán van, ha jól emlékszem a felső sorban. 3 relének kell ott lennie, az első és hátsó ködlámpáénak, valamint a hátsó ablak fűtés reléjének.

Link to comment
Megosztás:

A Cali gyári gumimérete asszem 195/60 R15, nem /65, de már a 195/60 és a 195/50 között is több mint 6% eltérés van, ráadásul a Cali sebességmérője gyárilag is csal ahogy moti írta, szóval az a 15% így abszolút érthető...

A ködfényszóró reléje amúgy gyárilag a műszerfali biztosítéktáblán van, ha jól emlékszem a felső sorban. 3 relének kell ott lennie, az első és hátsó ködlámpáénak, valamint a hátsó ablak fűtés reléjének.

Nezegettem mar a biztositektablat, de a jobb oldali reszen csak 2 rele van, a legfolso hianyzik, csak valami kokany modon volt atthidalva...

Gyuru garnitura tenyleg nem egy nagy osszeg hozza, azt mar nezegettem, tomitesekkel max 30e, volt mar szettszedve, megvasarlas utan 1 nappal, meg majusba, kopogo motorral vettem...nyugvocsapagy, hajtokarcsapagy, kuplung, kinyomocsapagy, vezerles, szurok, szijak...sajna a hengerfejet nem bontottam meg es nem tudtam hogy a draga olajbol 1500km alatt leeszi magat minimumra... orultem... Azert is kerdeztem, hogy gyuruzesbe van-e valakinak tapasztalat es hogy mennyire szokott hordosra kopni a Calik hengere, mert akkor hiba gyuruzom. Furatas, 4dugo+gyurugarnitura egy masik Calibra ara ^_^

Link to comment
Megosztás:

Nezegettem mar a biztositektablat, de a jobb oldali reszen csak 2 rele van, a legfolso hianyzik, csak valami kokany modon volt atthidalva...

Gyuru garnitura tenyleg nem egy nagy osszeg hozza, azt mar nezegettem, tomitesekkel max 30e, volt mar szettszedve, megvasarlas utan 1 nappal, meg majusba, kopogo motorral vettem...nyugvocsapagy, hajtokarcsapagy, kuplung, kinyomocsapagy, vezerles, szurok, szijak...sajna a hengerfejet nem bontottam meg es nem tudtam hogy a draga olajbol 1500km alatt leeszi magat minimumra... orultem... Azert is kerdeztem, hogy gyuruzesbe van-e valakinak tapasztalat es hogy mennyire szokott hordosra kopni a Calik hengere, mert akkor hiba gyuruzom. Furatas, 4dugo+gyurugarnitura egy masik Calibra ara <_<

Sajnos 8 szelepest nem ismerem.

X20XEV-nél 220000km-nél még látszott a gyári hónolás (másik két blokknál ugyanez a szitu ~200000 környékén).

Remélem a 8V is hasonló :wacko:

Link to comment
Megosztás:

Sajnos 8 szelepest nem ismerem.

X20XEV-nél 220000km-nél még látszott a gyári hónolás (másik két blokknál ugyanez a szitu ~200000 környékén).

Remélem a 8V is hasonló <_<

Majd hetvegen kiderul, szombaton motor szett... de a valaszod alapjan mar kicsit jobban bizok, hogy nem lesz gond... Nalad a dugokba a gyari horonyok nem voltak nagyon kikopva?

Link to comment
Megosztás:

Erre én is kiváncsi leszek mert nekem is 8 szelepes a motorom

Tegnap ismerosomtol kaptam pozitiv visszajelzest, szinten 8v-s Calibraja van ~200 ezer korul volt neki gyuruzve eloszor, masodszor meg 2 honapja ~ 340ezernel. Hengereknek volt mar egy kis valla, de meg hatarerteken belul. Remelem ilyen szerencsem lesz nekem is, de majd tapasztalatot megosztom hetvegen ha elkeszult.

Link to comment
Megosztás:

Tegnap ismerosomtol kaptam pozitiv visszajelzest, szinten 8v-s Calibraja van ~200 ezer korul volt neki gyuruzve eloszor, masodszor meg 2 honapja ~ 340ezernel. Hengereknek volt mar egy kis valla, de meg hatarerteken belul. Remelem ilyen szerencsem lesz nekem is, de majd tapasztalatot megosztom hetvegen ha elkeszult.

Nem lesz ott gond <_< Várjuk a fejleményeket :wacko:

Link to comment
Megosztás:

Nem lesz ott gond <_< Várjuk a fejleményeket :wacko:

(2.0i 8v) Megtortent a gyuruzes, kisebb-nagyobb nehezsegekkel.... 4 tocsavar beletort, 2-es 4-es hengernel kipufogo szeleptanyer megolvadva, tulmeretes gyurugarnitura nem stimmelt, a standard meretet kelett berakni (85,98 mm) ezen kivul fel napig tarto vizko es egett olaj eltavolitas... Hengerekbe nyoma se latszodott kopasnak, (muszerrel megmerve mar igen, de nem szamottevo) auto mostanra osszerakva, jon-megy 9.2-9.35-os kompresszioval.

Ahogy szokott lenni, valamit megcsinalok, jon elo a kovetkezo hiba... Osszereakas, kiprobalas, utana takaritas... Szedem ki a vezeto feloli oldalon a sarfogo gumiszonyeget, nagy folt a pedalok alatt, eloszor azt hittem hogy motormosas kozbe azott be, de mint kiderult, olaj, meghozza szervoolaj, ami a kormany also csukloja alatt szepen folydogal be es a folt mar a valtoruddal egyvonalba beteriti a karpitot. Boldog vagyok....

Ha valakinek esetleg volt ilyen problemaja, adhatna nekem egy szimering szamot, amit cserelni kell.

Link to comment
Megosztás:

Grat a szerelésedhez <_< Sokkal jobban megy azóta az autó???

Én is most akarom megcsinálni, miket vettél hozzá?? Kompressziógyürüket is cserélted??

Bevásárolok hogy ne utána kelljen szaladgálni rendelni. A vezérlést ilyenkor lekell vmivel fogatni, hogy ne tudjon átforogni??

Gondolom friss olajat is kapott. Egy darabig motorikusan tuti nem lesz gondod :wacko:

De azért írd le miket vettél hozzá ;) mik kellenek egy ilyen müvelethez és mi mennyi volt sacc per kb. :(

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.