Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Corsa szervíz/javító


Guest

Recommended Posts

Hát sportkatira most nincs pénzem bakker...

Remélem tönkre nem fog menni a moci tőle :wub:

Meg ha rendelek is azt én hogy a picsbe operálom a gyári helyére? :P Mert egybe van a leömlővel a kis szemét, ezt még nem tudom hogy szokott menni...

Egy jóképességű kipufogós sztem max. 30e.-ből felheggeszti oda, ahová kell! :P

Link to comment
Megosztás:

a Z-s motorszámu autókban van egy katalizátor ellenörző lambdaszonda.

se a sportkatalizátor, se a katalizátor nélkül nem jó, mert nem jó értéket vesz.

igy ő állitgatja a keveréket, hogy jó legyen a kipufogógáz, de mivel nem jó a kipufogó gáz, igy kigyujtja a motorkontrolt, hogy a katalizátor hatékonysága kicsi.

katalizátor vissza . az segit.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
Segítségeteket szeretném kérni!

Van egy 99-es 1000-es corsám. Ez a kicsi kocsi meleg motornál mikor indulok a lámpánál, vagy dugóban araszolok akkor néha behőköl, rángat. Előfordult már olyan is, hogy ijenkor egy durranó hangot ad ki magábol. Ahány embert kérdeztem ez ügyben annyí választ kaptam. Szerintetek mitől lehet? Segítségeteket előre is köszönöm.

Vázsonyi László

2006.09.25

firemanus@freemail.hu

Link to comment
Megosztás:

Hali Srácok!

Kérdésem a következő lenne: Jobbos kanyarban, jobb hátulról kattogó hangot hallok... :wub:

Így minden komolyabb szemrevételezés nélkül nekem kerékagycsapágynak tűnik, de mivel nem vagyok biztos benne ezért kérdezném meg h. lehet-e hátul más ilyen panaszokkal rendelkező dolog is?

Természetesen C corsa (merev hátsótengellyel ha ennek van bármi jelentősége :P )

Link to comment
Megosztás:

Hali Srácok!

Kérdésem a következő lenne: Jobbos kanyarban, jobb hátulról kattogó hangot hallok... :wub:

Így minden komolyabb szemrevételezés nélkül nekem kerékagycsapágynak tűnik, de mivel nem vagyok biztos benne ezért kérdezném meg h. lehet-e hátul más ilyen panaszokkal rendelkező dolog is?

Természetesen C corsa (merev hátsótengellyel ha ennek van bármi jelentősége :P )

Bugni nem búg ?

Esestleg nagyobb sebességnél, egyenes úton nincs hangja ?

Link to comment
Megosztás:

Bugni nem búg ?

Esestleg nagyobb sebességnél, egyenes úton nincs hangja ?

Nem búg, egyenesen haladva sem. Inkább ilyen 1-2 másodpercenként kattan 1et...

lehet gátló, kipufogó, hidfelfüggesztés, csomagtér ajtó, csomagtérben valamik sötöbö :P

uhuhu, ehez hülye vagyok és neked sikerül mindig összezavarni B)

Kipufogó,csomi ajtó,csomagtérben a torkzkészlet kihúzva a sorból...

Maradt 2 játékos meg a stb :wub:

Ezekről akna főlé álva megtudok bizonyosodni hogy melyik lehet az? Vagy eggyesével cserélgessem ki őket mi sztem nem kis pénz lenne (kerékagycsapágy 12-17e...)

Szervízbe meg nincsen kedvem vinni mármint márkaszervízbe, ha megtudom én nézni akkor megnézem, ha nem akkor nincs más lehetőségem...

Jah és köszi a gyors válaszokat komák :P

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
Érdeklődnék mennyi a minimum és maximum féktárcsa vastagsága ha felszabályoztatom az 1000-es 1999-es B corsamhoz illetve elinduláskor ad egy durrogó hangot ha gázt akarok adni és ezt a pedálon is lehet érezni. Mi okozhatja?

Köszönettel: Vázsonyi László firemanus@freemail.hu

Link to comment
Megosztás:

  • 2 months later...

Nem tudom, hogy aktuális-e még, de amint mondották volt, ha megemeled az autót és jól megpörgeted a kereket, akkor kattog, ha csapágyas. De akár le is bonthatod a kereket és megnézheted a saját szemeddel a csapágy állapotát. Nekem is volt hasonló, és egy idő után már egyenesben is csinálta. A kipufogó-tartó bilincsek fáradtak el és a kipufogó morgott. De gondolom, azt megmozgattad már. (nekem mondjuk nem volt érezhető a lötyögés kézzel, ezért alá kellett feküdnöm, akkor már egyértelmű volt).

Link to comment
Megosztás:

  • 6 months later...

Sziasztok!

Lenne egy olyan problémám,hogy a B2-es Corsam hol indul,hol nem(jellemzően az AC pumpa meg sem nyekken).Legutóbb egy hónapig kifogástalan volt,most megint szarakodik.Először benzinpumpát cseréltem,majd üzemanyag relét,most méregetem a kábeleket,csatlakozókat etc.Nincs valahol valami eldugott csatlakozó,ami kontaktos lehet?A sárga motor lámpa nem jelez,tehát elvileg a blokkban lévő érzékelő OK.Kérem aki tud adjon valami tippet,mert meggárgyulok.A kocsiban egyébként 44 ezer km van,jellemzően városban használva.

Köszönöm:Funk

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok fórumozók!

Hát az a problémám, hogy a tolatólámpa izzója kiégett, vagy pedig a világítást ellátó biztosíték ment ki.

2003 májusi c-s corsám van. Kb fél éve vettem az autót, de sajnos nincs hozzá kezelési útmutató, amiben megtalálném, hogy melyik biztosíték tartozik a tolatólámpa izzójához. Ha valaki tudna nekem segíteni ebben, azt nagyon megköszönném. Ha valakinek van ilyen kezelési útmutatója, akkor megnézhetné nekem, hogy melyik, hányas számú biztosítékról van szó. vagy az email címemre (ipinter@mbt.gyor.hu) elküldhetné, ha megvan digitálisan, vagy leírná itt a fórumon 1-53ig, hogy melyik biztosíték mire jó.

Előre is köszönöm a segítségeteket. Remélem lesznek olyan fórumozók, akik tudnak segíteni.

Link to comment
Megosztás:

Ha leveszed a biztosíték tábla fedelét és megfordítod,akkor ott van hogy melyik mihez való.Legalábbis nálam mindkét opelnél így van.

Sziasztok fórumozók!

Hát az a problémám, hogy a tolatólámpa izzója kiégett, vagy pedig a világítást ellátó biztosíték ment ki.

2003 májusi c-s corsám van. Kb fél éve vettem az autót, de sajnos nincs hozzá kezelési útmutató, amiben megtalálném, hogy melyik biztosíték tartozik a tolatólámpa izzójához. Ha valaki tudna nekem segíteni ebben, azt nagyon megköszönném. Ha valakinek van ilyen kezelési útmutatója, akkor megnézhetné nekem, hogy melyik, hányas számú biztosítékról van szó. vagy az email címemre (ipinter@mbt.gyor.hu) elküldhetné, ha megvan digitálisan, vagy leírná itt a fórumon 1-53ig, hogy melyik biztosíték mire jó.

Előre is köszönöm a segítségeteket. Remélem lesznek olyan fórumozók, akik tudnak segíteni.

Link to comment
Megosztás:

Hát. Levettem én azt már a alegelején, meg is néztem, és van is egy ábra, de az csak sorszámokat jelez. Sajnos azt nem, hogy melyik biztosíték mire való. Azért lenne jó egy kezelési útmutató, amiben fel van sorolva szám szerint, hogy mire valók a biztosítékok. Egy 2001es corsáét meg tudtam szerezni, de az nem teljesen ugyanaz. Azért kéne egy 2003ashoz. 1.2es benzines.

Ha leveszed a biztosíték tábla fedelét és megfordítod,akkor ott van hogy melyik mihez való.Legalábbis nálam mindkét opelnél így van.
Link to comment
Megosztás:

Hogy a Google micsoda csodákra képes,ha az ember tudja használni!

Egyébként szerintem szemmel azonnal kiszúrható,ha valamelyik bizti kiment,de az is lehet,hogy a váltóban lévő tolatólámpakapcsoló ment tönkre!

Ha szemben állsz a nyitott motortérrel,akkor jobb elöl lesz,a kuplung bowden környékén,egy kétvezetékes csati.Azt kell levenni és rövidrezárni valamivel,ha világít hátul,de hátramenetbe téve a váltót nem,akkor a kapcsoló a rossz--->>csere!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Van egy 92-es évjáratu A corsám és eléggé el van rohadva. A gond az,hogy az autóhoz nem kapok első doblemezt meg nyulványokat. Olyan üzletet nem találok ahol újat lehetne kapni, bontott meg nagyon ritka és az is el van rohadva, ha esetleg valaki tud használható állapotút vagy netán újat,estleg néhány jótanácsot azt nagyon megköszöném!

fattsabee@gmail.com

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.