Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Corsa szervíz/javító


Guest

Recommended Posts

Ha nincs hibalámpa, végnyomások jók a hengerterekben és minden ok, akkor ott keresném.

Köszönöm a segítségedet,de megoldódott a probléma!nem volt jó a motortest+a szívótoroknál van egy csatlakozó,amiben meg voltak törve a vezetékek, de köszönöm hogy foglakoztál a kérdésemmel!gondoltam leírom, hátha valakinek lesz ilyen problémája esetleg

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Sziasztok!

Van egy 94-es Corsa B 1.4i-m, nem rég vettem, a következő lenne a problémám, alapjáraton az autó eléggé remeg, nem egyenetlen az alapjárat, nem áll le, csak szó szerint berázza az egész autót, először az alapjárati motorra gyanakodtam, kicseréltem egy ugyan ilyen típuséra, csak fiatalabb korosztályból, de a remegés nem szűnt meg továbbra sem, ezután kaptam egy olyan infót hogy tisztítsam meg az összes csatlakozást a motortérben, amit tudtam széthúztam és kontakt spray-vel befújtam, de ezután sem szűnt meg a motor remegése, egyébként új gyújtás elosztó van bent, illetve a gyújtáskábel, gyertya pipa és a gyertya (GM-es) is új, sajnos mielőtt megvettem, nem tudom meddig állhatott használat nélkül, Ausztriából származik az autó! Ezzel a remegéssel kapcsolatban lehet szerintem a másik hiba is, ez pedig a kipufogásnál hallható, illetve érezhető egyenletlen járás, tehát nem egyenletesen duruzsol, hanem csak pufog! Van egy másik szintén Corsa B ami 93-as évjárat, de 1.2-es, ahhoz képest, elég csúnyán szól a kipufogó, azon szép egyenletes, viszont az enyémen puffogó, a remegést nem tudom hogy tényleg valami motorikus baj okozza-e vagy csak az 1.4es motor csinálja, mivel az másik gyengébb így csak ahhoz tudok viszonyítani, bár szerintem valami hiba az oka! Az puffogó kipufogás az után indul meg, ha leállt a szívató, olyan mintha alacsony lenne az alapjárat, de a másik alapjárati motor után is folytatta!

Ha valaki tud valami megoldást a fent leírt hibára, kérem írja meg!

Előre is köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

Leírom nektek, hogy jártam az egyik opel márkaszervizben a szerviz neve Opel Autó Kosbor, Nyíregyházán található.Bevittem az autót mert a kormányt ha megmozdítottam koppant egyet, az átvizsgálás után mondja nekem az uriember, hogy a kormányművet ki kell cserélni és hogy a baloldali féltengelyen a gumiharang szét van menve ezeknek a cseréje munkadíjjal együtt 60000Ft lett volna. Sokaltam ezt az árat ezért elvittem egy kisebb szervizbe ahol átnézték és kiderült, hogy a gumiharangnak semmi baja csak a bilincset kell rajta kicserélni és hogy a stabilizátor rudat kell kicserélni nem pedig az egész kormányművet.

A stabilizátorok ára 4500 Ft/db volt a bilincs meg pár száz forint volt + munkadíj és utána már nem is koppant a kormány.

Többet biztos nem viszem márkaszervizbe az autót mert csak lehuzzák az embert.Sokan meg kifizetik a többszörösét mert azt hiszik, hogy tényleg az a baja pedig csak átbasszák az embert persze csak akit lehet.

Link to comment
Megosztás:

Ezzel kapcsolatban olvastam nemrég egy cikket a totalcar-on, belinkelem, hátha érdekel valakit! Az valóban igaz, hogy nagyon meg kell gondolni, hová viszed az autót, mert nagyon le tudnak húzni ha nem figyelsz oda, érdemes inkább több szervízt/műhelyt végigjárni, az olcsóbb nem feltétlen jelent rosszat!

A cikk:

TotalCar cikk

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...
Ezzel kapcsolatban olvastam nemrég egy cikket a totalcar-on, belinkelem, hátha érdekel valakit! Az valóban igaz, hogy nagyon meg kell gondolni, hová viszed az autót, mert nagyon le tudnak húzni ha nem figyelsz oda, érdemes inkább több szervízt/műhelyt végigjárni, az olcsóbb nem feltétlen jelent rosszat!

A cikk:

TotalCar cikk

Nekem van ilyen szakim :lol: ő egy kincs: 500ftos olajcsere, 3000ft os futómű állítás, 3000ftos féktárcsa+betét csere. Komplett vizsgálás után elvitte műszkira és kért 3000ft-ot :lol: ezek csak a munkadíjak. Kerékcsapágy ellenőrzésére bekencézésére annyit mondott hagyd majd legközelebb.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
Annyit még nekem is sikerült kihámoznom, de milyen hibákat okoz ez, újat érdemes -e venni utángyártottat, vagy inkább gyári bontottat? Esetleg javítani valahogy?

Köszi szépen! G.

Előgyújtás beállításához kell, a motor bekopogását figyeli, ha nagyon sarkosan vesszük ez egy mikrofon.

Szerintem egy gyári jó bontott bőven jó lesz. :D

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Sziasztok!

Van egy olyan problémám, hogy a vízhőfokmérőm a függőleges vonal előtt áll. Ha megállok 1 percre azonnal felmegy és a függőleges és a 100 között áll, külső hőmérséklettől független. Menet közben mindig a függőleges előtt áll. De ha leállítom, és közvetlen 1 ből indítom akkor mindig felette van. Amikor gyújtásra teszem az autót akkor kattogó hangot hallok a műszerfal felől. Lehet, hogy rossz a vízhőfokmérőm? Az autó egy 2003-as 1.2 -es corsa C.

Köszi az ötleteket....

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Van egy olyan problémám, hogy a vízhőfokmérőm a függőleges vonal előtt áll. Ha megállok 1 percre azonnal felmegy és a függőleges és a 100 között áll, külső hőmérséklettől független. Menet közben mindig a függőleges előtt áll. De ha leállítom, és közvetlen 1 ből indítom akkor mindig felette van. Amikor gyújtásra teszem az autót akkor kattogó hangot hallok a műszerfal felől. Lehet, hogy rossz a vízhőfokmérőm? Az autó egy 2003-as 1.2 -es corsa C.

Köszi az ötleteket....

mivel ha leállítod megszűnik a keringés emiatt nem hűl a víz se ,azaz melegszik ,ha érted mire gondolok :P

a kattogás passzolom :D

Link to comment
Megosztás:

  • 7 months later...

Sziasztok!

Van egy 95-ös corsa 1,2-esem,egyik nap még minden ok,másik nap már be sem indult!Kiderítettük,hogy nem jut el a benzin ahova kéne,kicseréltem a relét a szivattyújét,de semmi!Ha lehetne valami megoldás,szívesen venném,és nagyon meg is köszönném!Előre is köszönet!

Link to comment
Megosztás:

Húzd le a benzincsövet a szűrőről rakd bele a végét egy üvegbe aztán nézd meg,hogy tol-e egyáltalán a pumpa anyagot. Vagy hol néztétek,hogy nyom-e benzint?

Ha nem jön anyag itt sem,akkor meg kell keresni az okot,miért nem kap áramot a pumpa. Az ülés alatti szerelőablakon a két vastagabb vezeték a pumpa vezetéke,a vékonyabbak a szintjelzőé. Szóval ott meg lehet nézni megy-e addig delej.

Ha tol benzint a szűrőig,akkor meg a bejövő (tűzfal felöli) csövet szedd le az injektorfejről,fújd meg így,hogy a szűrőnél szét van szedve. Szelelnie kell.

Aztán rakd össze a benzinszűrőnél,és rakd az üvegbe,edénybe az injektorfejről leszedett benzincsövet,indítózz,ha idáig eljön az anyag,akkor a bejecskendezőszelep,injektorfejnél van baj,de ilyen soha nem szokott lenni.

Legvalószínűbb,hogy valami utólag immo bezavar. Mert asszem 95-ösben még nincs gyári immo,de az is el szokott romlani és pont így csinál.

Link to comment
Megosztás:

Húzd le a benzincsövet a szűrőről rakd bele a végét egy üvegbe aztán nézd meg,hogy tol-e egyáltalán a pumpa anyagot. Vagy hol néztétek,hogy nyom-e benzint?

Ha nem jön anyag itt sem,akkor meg kell keresni az okot,miért nem kap áramot a pumpa. Az ülés alatti szerelőablakon a két vastagabb vezeték a pumpa vezetéke,a vékonyabbak a szintjelzőé. Szóval ott meg lehet nézni megy-e addig delej.

Ha tol benzint a szűrőig,akkor meg a bejövő (tűzfal felöli) csövet szedd le az injektorfejről,fújd meg így,hogy a szűrőnél szét van szedve. Szelelnie kell.

Aztán rakd össze a benzinszűrőnél,és rakd az üvegbe,edénybe az injektorfejről leszedett benzincsövet,indítózz,ha idáig eljön az anyag,akkor a bejecskendezőszelep,injektorfejnél van baj,de ilyen soha nem szokott lenni.

Legvalószínűbb,hogy valami utólag immo bezavar. Mert asszem 95-ösben még nincs gyári immo,de az is el szokott romlani és pont így csinál.

Vagy maga a pumpa tojt be...

Link to comment
Megosztás:

  • 4 months later...

Kedves Corsa tulajok! Fogadjatok sok szeretettel, új vagyok még itt!

Van egy ajánlatom...Nem kérek "ingyen" tanácsadást, segítséget, hanem megosztok egy újságcikket az autóteknikából egy korábbi "rejtélyes" turbóhibám (P0234) megoldását. Cserébe megköszönném, ha valaki segítene nekem is.

Az autóm: Corsa 1.3 cdti 75Le (Z13 DTJ) 2007-es.

A hibakódom: P0180 üzemanyag hőmérséklet érzékelő áramkör, magas bemeneti feszültség.

Az Opel Gombosnál és Schillernél is kimérettem a hibát, a vezetékek rendben vannak. De sem ők, sem más márkakereskedés nem találkozott ezzel a hibával (párat felhívtam, ezt a jeladót nem is tartják raktáron, 3 nap az érkezése). Mindenki csak vakarja a fejét. Ebből a jeladóból nem létezik utángyártott, csak gyári.

Az ára 42.000 Ft, mondjuk az opel csergőnél már bealkudtam 30.000 Ft-ra. A márkaszervizesek is azt tanácsolták, hogy keressek bontottat, mert vérlázítóan drága. Felhívtam pénteken 27db bontót, ritka cucc, még várok pár visszajelzést, de valszeg 5-10.000 Ft-ért akad.

Kerestem ezt a hibát külföldi (angol, olasz) fórumokon, és nagyjából az a helyzet, hogy ez a jeladó a ludas.

Felvettem a kontaktot Fiat kereskedéssel, náluk ez a jeladó 13.000 Ft, de szerintem nem kompatibilis, hiába szinte ugyan az a motor(Grande Punto).

Igazából, ha kell megveszem a gyári jeladót, ha kell, de érdekelne, hogy volt e valakinek már ilyen hibája. Én azt vettem észre, hogy amikor a külső hőmérséklet 20 fok alatt van, akkor indítás után, meg néha később is, egyszer-egyszer felvillan a villáskulcsos kontroll lámpa, de ennyi. Az autó működésén semmilyen hibát nem tapasztalok menet közben. Nyáron pl egyszer sem jött elő ez a hiba, igaz előtte már átnézettem a vezetékeket, kontaktspray stb, majd szeptemberben megint elkezdett néha felvillanni. Ez a hibakód angol fórumok szerint 1.7-es cdti Astrákon, dízel Fiatokon is "gyakori".

Az autót hirdetem és vannak komolynak tűnő jelentkezők, de ezt hibát szeretném megszüntetni és úgy átadni.

Ez a jeladó a gázolajszűrő ház aljában van. Most kértem, hogy a víztelenítsék a szűrőt, hátha az is közrejátszik. Ez a hibakód már a tavaly októberi gázolajszűrő cserém előtt is megvolt.(mondjuk ebben nem vagyok 100 százalékig biztos).

A kérdésem talán azért izgalmas, mert a vezetékek másik végén a vezérlőmodul van, de arra, hogy az legyen a hibás nagyon kevés az esély az opelesek szerint.

Szóval P0180: gázolaj hőmérséklet érzékelő magas bemeneti feszültség.

Nagyon megköszönném a segítséget, akár telefonon is. (visszahívlak).

És végül az újságcikkem a turbóhibáról: http://honlap.hu/pages/novothauto/contents/static/16/doc/201112cikkem.pdf

Üdv.:Péter

Link to comment
Megosztás:

  • 4 weeks later...

Sziasztok!

Pár napja vettem egy 1.2i B corsa autót. Vezetett szervizkönyv,friss műszaki,bizonyítottan két tulaj. De valami sántított. Kihúztam a nívópálcát,és majd betéptem a bemzinszagtól. Az volna a kérdesem,ez mekkora hiba ennél az autónál? Merre keressem a hiba forrását?! 230e KM van benne,96-os. A kipu nem kormol,nincs se felete,se kék füst. Előre is köszönöm a tanácsokat!

Link to comment
Megosztás:

  • 5 weeks later...

Sziasztok!

Van egy 94-es Corsa B 1.4i-m, nem rég vettem, a következő lenne a problémám, alapjáraton az autó eléggé remeg, nem egyenetlen az alapjárat, nem áll le, csak szó szerint berázza az egész autót, először az alapjárati motorra gyanakodtam, kicseréltem egy ugyan ilyen típuséra, csak fiatalabb korosztályból, de a remegés nem szűnt meg továbbra sem, ezután kaptam egy olyan infót hogy tisztítsam meg az összes csatlakozást a motortérben, amit tudtam széthúztam és kontakt spray-vel befújtam, de ezután sem szűnt meg a motor remegése, egyébként új gyújtás elosztó van bent, illetve a gyújtáskábel, gyertya pipa és a gyertya (GM-es) is új, sajnos mielőtt megvettem, nem tudom meddig állhatott használat nélkül, Ausztriából származik az autó! Ezzel a remegéssel kapcsolatban lehet szerintem a másik hiba is, ez pedig a kipufogásnál hallható, illetve érezhető egyenletlen járás, tehát nem egyenletesen duruzsol, hanem csak pufog! Van egy másik szintén Corsa B ami 93-as évjárat, de 1.2-es, ahhoz képest, elég csúnyán szól a kipufogó, azon szép egyenletes, viszont az enyémen puffogó, a remegést nem tudom hogy tényleg valami motorikus baj okozza-e vagy csak az 1.4es motor csinálja, mivel az másik gyengébb így csak ahhoz tudok viszonyítani, bár szerintem valami hiba az oka! Az puffogó kipufogás az után indul meg, ha leállt a szívató, olyan mintha alacsony lenne az alapjárat, de a másik alapjárati motor után is folytatta!

Ha valaki tud valami megoldást a fent leírt hibára, kérem írja meg!

Előre is köszönöm!

Szia,

szerintem tanácsos volna kompressziót mérni a hengerekben,mert ha a kipufogóban durrogó ,puffogó hangot hallasz,az a kipufogó szelep hibájára is utalhat.

Az én ugyanilyen autóm (évjárat,motor) ugyan ezt a jelenséget produkálta,és végül az egyik kipufogó szelepet kellett cserélni,mert ki volt törve a tányérjából egy darab.Ha alapjáraton lehúzod a gyertyapipákat,akkor már be tudod azonosítani a hibás hengert,és ha nincs kompresszió mérőd,akkor is meg tudod nézni.Egyszerűen,befogod a gyertya furatát,és ha meg tudod tenni az nélkül,hogy kifújna,akkor már kezdheted is levenni a hengerfejet.

Maga a csere nem nagy kaland,a legdrágább tétel a hengerfej tömítés.

Persze,ilyenkor már érdemes vezérmű szíjat,vízpumpát,szelepszár szimmeringet is cserélni,új hengerfej csavarok is kellenek,de szerencsére ehhez a kocsihoz minden olcsó.

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...

Sziasztok. Elég amatőr kérdésem lenne, mégpedig az hogy a corsa b -m ben ki szeretném cserélni a hátsó lámpát. De nem tudom hogy hogyan kezdjek neki ??? hol találom a felfogatását ??? Válaszokat várom és előre is köszönöm :)

Csomagtér felöl próbáld, jobb és bal oldalon két kis abalakon keresztül megtalálod.

Link to comment
Megosztás:

  • 4 weeks later...
  • 8 months later...
Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.